Zumba v těhotenství. Máte zkušenost?

numerenka
11. bře 2012

Milé maminky, chtěla jsem se zeptat, zda nemáte některá zkušenosti se Zumbou v těhotenství. Cvičím jí už přes rok a ráda bych v ní pokračovala. Zatím těhotná nejsem, ale o mimi se snažíme.
Děkuji za názory.

ckei
11. bře 2012

@numerenka já zumbu cvičila, ale jako těhu bych do toho určitě nešla, jen na tu zumbu pro těhotné, to ano, ale na klasickou, to se ani moc nedoporučuje. Ovšem mluvila jsem s pár kamarádkami, které ji cvičly i těhotné, dokud jim to nebylo nepříjemné, jedna dokonce až do zač. 6. měsíce..ale to ji už upozornila i cvičitelka, že to není dobrý nápad. I přesto, že ji necvičila už na 100%. Je to hodně na zvážení, ale máte-li tam kurzy zumby i pro těhotné, tak proč ne ;)

camelinka
11. bře 2012

@numerenka ja chodila na zumbu a danceaerobik 2x tydne do 7mesice uplne vpohode, zalezi jak mas zvykly telo 😉 😉 😉

numerenka
autor
11. bře 2012

@camelinka : moc děkuji za názor, právě, že díky zumbě má skvělou kondici a určitě bych se musela částečně omazit, ale snad by se to dalo zvládnou. Při dvou prvních těhu jsem jezdila až do 7měsíce na kole a in-linech a super.
@ckei : doktor zase říkal, že pokud jsem zvyklá doposud, tak s trochou omezení by to prý šlo 🙂

camelinka
11. bře 2012

@numerenka jojo on to tehu clovek nesmi brat jako nemoc 😉 ,kdyz budes naslouchat svymu telu tak poznas co muzes a co ne, me to vsichni nedoporucovali ze zacatku tehu ze se telo moc prehreje a neudrzi se to,ale zase sem si rikala jestli je to ok tak to vydrzi a jestli ne tak at to radsi odejde vcas (zni to blbe, ale vis jak to myslim) 😉 .
samo ze sem pak ke konci nehopsala jak lanka ale funela,ale furt lepsi nez hnit na gauci 😉 😉 😀

ckei
11. bře 2012

@numerenka no, s omezením asi ano.....prostě nejít nadoraz, jak to většinou u zumby bývá 😀 Já jsem 10 let po těžkém úraze páteře, takže jsem hned se zjištěním těhotenství musela s veškerým sportem skončit...takže já měla jasno hned 🙂 Ale pokud jsi zcela v pořádku, asi můžeš cvičit, dokud na to budeš fyzicky mít ;)

numerenka
autor
11. bře 2012

@camelinka : Moc děkuji za podporu 😉

@ckei : také děkuji za názor 🙂
Myslím si, že budu v zumbě pokračovat dále a většinou jsem se mohla na své tělo spolehnout, tak když to bude moc, tak snad vyšle nějaký signál 🙂

ckei
11. bře 2012

@numerenka tak to určitě, pokud se to tělu nebude líbit, myslím, že Ti dá "kopanec"......určitě, pokud Ti to nebude nepříjemné, nebude Tě nic bolet, tak proč ne ;)

mrsblack
11. bře 2012

@numerenka taky jsem chodila a lektorka mi řekla, že v prvním trimestu bych to měla omezit a moc nehopsat, spíš se jen houpat v bocích a neskákat. Jinak po tom nejrizikovějším prvním trimestru se dá cvičit snad až do porodu - ale s mírou 😀

numerenka
autor
12. bře 2012

@mrsblack : Děkuji za názor, také si myslím, že by v tom neměl být problém, když trochu zpomalím a zvolním 🙂 Navíc mi první tři až čtyři měsíce bude nevolno( soudím dle dvou předchozích těhu), takže první trimestr se snad na zumbu ani nedostanu 😒
Ještě jsem se dívala, že u nás snad bude i Zumba Gold - ta je prý pomalejší a nehopsá se tam. Tak uvidím 🙂

terinda
12. bře 2012

Ahoj, no chtěla bych jen podotknout, že tady se nejedná o vás a o to, jakou máte fyzičku a jak vás zumba baví.
Jde o to, že při zumbě srdce jede o sto šest a vzhledem k tomu, že miminku bije dvakrát tak rychleji, tak si představte, jaký dostává záhul 😠

Je tolik cvičení vhodných pro těhotné, tak proč to těch pár měsíců nevydržet a být ohleduplná k miminku? 😉

Když jsem chodila na zumbu a naproti mně skákala těhule jak divá, tak bych ji nejradši nakopala 🙄

mojsha
12. bře 2012

ahoj já jsem tedy po zjištění těhu hned se zumbou skončila i díky tomu že jsem se necítila dobře, je možné že až otěhotníš tak to uvidíš jinak a na zumbu rychle zapomeneš,ale každý z nás je natolik dospělí aby si tohle se svým tělem a svědomím pořešil sám 😉

numerenka
autor
14. bře 2012

@terinda :
@mojsha : Oběma děkuji za názor 🙂 Počkám až budu těhotná a uvidím. Zatím si se svým tělem dobře rozumím, tak mi dá určitě vědět, když to nepůjde. Jinak jsem našla, že je u nás Zumba Gold - při které se neskáže a je vhodná i pro těhulky 😉

marcinek
14. bře 2012

ja jsem zumbu cvicila, ale v 10tt jsem mela hematom a zacla krvacet, tak jsem pro jistotu prestala. Ted zase chodim a moc si to uzivam. Jsem rada, ze me telo varovalo, ale pokud nejsou zadne komplikace, tak bych se tomu nebranila a klidne cvicila, jen omezit ty poskoky. Chci se zeptat jak zvladas 2 takhle maly deti a jeste az bude dalsi k tomu? ja obcas mam pocit, ze toho mam az nad hlavu, kdyz vyzaduji pozornost oba dva zaroven 😝

numerenka
autor
15. bře 2012

@marcinek : děkuji za názor 🙂 Holky jsou skvlělé a zvládáme to dobře.Navíc jsou od sebe 1,5roku, takže se snažíme vymyslet program pro obě 🙂 . Občas toho mám hodně,a tak sport je pro mě velkou relaxací. Stejně většinou sportuji s dětmi a velmi si to pochvaluji.Zároveň je velkou oporou manžel. S tím třetím mimi to tak nějak cítím, že ho mám mít.

lamiaaa
30. črc 2012

Chodila jsem na Zumbu a jedna paní otěhotněla a chodila nějaký čas dále ale s tím, že nedělala žádné poskoky a ani kroucení břicha. Já bych na ní v těhotenství nechodila, určitě by se při ní člověk musel hodně šetřit, takže by mě to ani tak nebavilo 😀 . Jsem ale sportovní nadšenec tak bych určitě nechtěla zakrnět, zkusila bych jistě nějaké cvičení pro těhotné, plavání, dlouhé procházky a třeba H.E.A.T. by ještě nemusel být špatný.

ginfizz
1. srp 2012

Mě paní instruktorka na zumbě říkala když jsem byla asi ve čtvrtém měsíci, že zumbu ano, ale moc neskákat. Takže když ostatní skákali já byla na zemi, i tak jsem si to užila 🙂 Ale v pokročilém těhotenství už to moc nejde...

maru84
1. únor 2015

Holky chtěla bych oživit diskuzi na téma zumba v těhotenství. Chodím na ní rok a mám to moc ráda, hlavně protože mi to hodně zvedá náladu a je to prostě supr 🙂 Až budu těhotná, zeptám se doktorky. Ale ráda bych znala víc názorů. Myslím, že poznám, až mi to nebude dělat dobře. Ale jak píše jedna paní výše, tepovka miminka je prý dvakrát vyšší než maminky. Což mě od toho začíná odrazovat ☹

jancip
1. únor 2015

@maru84 Na zumbu jsem chodila jako netehotna, bylo to super. Ale jako tehotna bych hned prestala. Meli jsme vybornou lektorku, cvicila nekolikrat tydne a najednou strasne moc zvolnila, poskoky jsem naznacovala, delala si pauzy a nas jen vedla. Po par tydnech nam rekla, ze je tehotna, a ze ty pohyby nejsou idealni pro miminko, proto to tak 'flaka'. Kondicku mela super, takze to urcite nezalezi na tom, jak je telo zvykle.....je spoustu jinych moznosti

maru84
1. únor 2015

@jancip Hmm to je naprd. No než se objeví // na testu chodit budu. Pak to zkusím jednou dvakrát bez poskoků a flákat se, ale to mě stejně nebude bavit a pak se rozloučím ach joo. Moc díky za odpověď. Nejlepší je mít info přímo od trenérky zumby

jancip
1. únor 2015

@maru84 Nebo pak zkus orient. tanec pro tehotne. To je delane specialne tak, aby se to libilo miminku a Tobe se uvolnovala panev.

maru84
1. únor 2015

@jancip Dělávala jsem břišní tance, tak se asi zase pak přeorientuju na nějakou dobud na ně. Díky

jancip
1. únor 2015

@maru84 Neni zac...on ale i klasicky brisni tanec neni vhodny pro tehotne, musi byt upraveny. Ten klasicky je v podstate puvodem porodni a tancoval se tesne pred porodem, kdy se tak pomahalo miminku ven. Tak fakt pozor na vyber lektorky, aby tomu rozumela a nebyla to jen nejaka rychlokvaska.

maru84
1. únor 2015

@jancip Ta, ke které jsem chodila, má vlastní studio a zkušená je. Ale vzpomínám, že to vždycky bylo dost o bocích a kroucení břicha, na což bych se asi necítila. Budu pokračovat s jógou a pilates a případně lehce na eliptickém trenažéru

v2e2rka
1. únor 2015

zumbu bych vynechala, hlavně kvůli prudkým pohybům, ale břišní doporučuju, hlavně pokud jsi už někdy tančila. Já se protančila k prvnímu porodu (doslova) a teď si to hodlám zopakovat, ještě před týdnem jsem vystupovala =) právě pohyby boků a kroucení břichem pomáhají zpevnit vnitřní svalstvo, jasné, že nemůžeš trhat pánví jako zjednaná, ale ty volné pohyby jsou učiněný balzám i pro miminko, krásně ho uklidní. Hlavní je vynechat shimmy pánví a soustředit se spíš na protažení celého těla. Ale jóga je super, do 6. měsíce jsem cvičila s netěhotnými a klidně i na břiše.

jancip
1. únor 2015

@maru84 Presne jak pise @v2e2rka To krouceni brichem se miminkum prave libi. Problem je shimmy a trhane pohyby. To az tesne pred porodem nebo u porodu. Pomaha se tak miminku dostavat do porodnich cest.

maru84
1. únor 2015

@jancip Tak shimmy se tam dělalo skoro pořád. Moc mi nešlo 🙂

jancip
1. únor 2015

@maru84 V klasickém orientu se dělá snad pořád, ale pro těhotné právě ne.

v2e2rka
1. únor 2015

@jancip orient není jen o shimmy, pokud tohle někdo tvrdí, asi není moc dobrý lektor. těhotné by ho neměly dělat vůbec, způsobuje překrvení pánve, doporučuje se tak 14 dni před porodem, aby jsi "sklepala" miminko, pomáhá mu dostat se do správné pozice. Dobrá lektorka tě ani na lekci s běžnými tanečnicemi shimmy dělat nenechá, ta moje už na mě jen mrkne a já vím, že si mám trénovat kroužky, vlnky a osmičky. A strašně dobře mi dělá omi kroužek, takový ten uvolněný vnitřní, uvolňuje jak pánev, tak páteř.

maruska116
1. únor 2015

@maru84 ahoj holky, jsem už několik let lektorkou zumby a teď i těhotná.. zumba se v těhotenství může, ale s rozumem.. sama jsem tančila do 18. tt a kdybych nebyla lektorka od které se očekává plný výkon cvičila bych dál.. je potřeba vynechat poskoky a trhané pohyby pánví.. až do konce cvičení jsem se cítila moc dobře, ono je hlavně důležité poslouchat svoje tělo 🙂

jancip
1. únor 2015

@v2e2rka Jasně, já vím...ve folkloru je třeba méně..myslela jsem běžný orientální tanec versus orient pro těhotné - ten je v podstatě na těch kroužkách postaven.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru