• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

1. jízdní kolo - jak jste vybíraly?

13. listopadu 2013 
Chtěli bychom na jaře staršímu synovi koupit 1. kolo, ale v podstatě vůbec nevím, čím se při jeho výběru řídit. Jízdu na odrážedle zvládal už perfektně a bojím se, že pokud bude mít to s postranními kolečky, nebude se soustředit na rovnováhu, kterou si právě na odrážedle tak skvěle vypiloval :slight_smile: Budu ráda za všechny vaše rady a zkušenosti jak s výběrem, tak i s učením
21. led 2013 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@franzovka ..ahoj, my koupili klasické kolo "12" velamos. postranní kolečka byly jen na obtíž, synek byl s nimi nejistý a způsobilo to akorát ztrátu chuti kolo zkoušet. po sundání koleček po nějaké době na kolo sedl a do deseti minut jel sám :wink: .
u nás byl trošku problém se šlapáním, doporučuju proto klasickou brzdu šlapkou. jinak chvilku šlapal vpřed a pak vzad a mátlo ho to. v nácviku šlapání pomohla výborně tříkolka :wink: .
21. led 2013 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máme olpran 14. Na kola 12 jsem četla recenze, že jsou to často spíš "hračky", které moc nevydrží. Některá kola jsou brutálně těžká, tak srovnávat. Některá šlapou ztěžka - vyzkoušet. Některá jsou špatně seřízená a ne každý tatínek to umí upravit :wink:. Jinak spokojenost, shodou okolností máme v domě 3 stejně staré děti a toto kolo jsme koupili všichni :wink:. Jinak u nás se zatím jezdí s kolečky - malému dělá problém to šlapání. Jak si to zautomatizuje, pojede bez koleček.
21. led 2013 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@franzovka Ahoj, nám přinesl Ježíšek toto kolo http://eshop.hoby-sport.com/index.php?show=product&id=2306&combin=2574 Jsme z něj opravdu nadšení, je hliníkové, takže odlehčené, v ceně jsou i přídavná kolečka, která teda vůbec nehodnáme použít, protože na Davídkovi mastil Matěj o 106 :grinning: . Jen jsme váhali nad velikostí, nakonec jsme se rozhodli pro 16" :slight_smile:, aby trošku vydrželo :slight_smile: 12" kolečko máme půjčené, tak proto :sunglasses:
21. led 2013 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@franzovka pokud se krasně naučil na odražedle,tak kolo s postranima kolečkama nekupujte.nauči se to bez nich.my jsme měli odražedlo a pak se paradně naučili na kole bez koleček.a netrvalo jim to ani dlouho. :slight_smile:
22. led 2013 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, jaké značky doporučujete? přemýšlíme nad yedoo, olpran, velamos, leader fox.
chceme aby bylo na začátky lehké, stabilní.nic předraženého. díky za tipy a reference
10. dub 2013 v 08:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@franzovka @eatygrenee @kapradina @ludva @veruska007 @ined77

Ahoj snažilky, těhulky a maminky,

mohly byste, prosím, vložit své zkušenosti s Dětským kolem na http://www.modrykonik.cz/detske-kolo/ do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme? :slight_smile:

Pomůžete tím ostatním maminkám, které si prochází stejným obdobím, kdy shání kolo pro své ratolesti a hledají na MK radu, tip, pomoc a zkušenosti vedle obecných informací, které najdou v knihovničce.

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Janča

PS: Zapojit se do Wiki MK může každý. Knihovnička je otevřena všem.
13. lis 2013 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra.
Tvůj příspěvek