Aktivita na mateřské. Nějaké nápady, co teď s časem?

danielas8
3. led 2021

Mám doma rocni dítě a poslední týdny mi z toho už docela hrabe. Byla jsem vždycky poměrně aktivní a teď nemáme plavání, cvičení, nemůžeme do hernicek. Teď o Vánocích se dcera rozchodila po bytě, ale v botickach venku ještě neumí a prochazky v kočárku maximálně na chvilku, spí tam tak 30-40 minut a vzhůru tam sedět nevydrží. Doma se zabavit sama neumí, většinu času na mě vysi, nějaké stavení kostek nebo podobně ji ještě nebaví a většinu času jen vyhazuje hračky nebo se nechá nosit z místa na místo a to je dlouhodobe dost ubíjející. Nějaké nápady co teď s časem?

bara88
3. led 2021

@danielas8 kamarádky nemáš?i klidně bez dětí a nachvilku nechat dítě chlapovi a odskočit si na kafe

kevi1
3. led 2021

@bara88 no v dnesnej dobe ked su zatvorene kaviarne a stretavas sa nema, si asi neskoci ku kamoske na kafe.. okrem toho bezdetne kamosky robia. Ja som mala ten isty problem co ma autorka aj mimo covid, proste cez den sme so synom boli nonstop sami. Okrem toho mne pride ze sa skor pyta na to co s casom ked dieta ma a dieta sa nudi a nie ako sa dietata zbavit ako v case covidu mohla chodit po kavickach

kevi1
3. led 2021

Ja som syna obliekala do nepremokaveho overalu a aj ked este vonku netapal, chodili sme trebars do lesa, alebo na pole co bolo pri nas a tam som ho nechala lozit. Bol sice pekne spinavy ale aspon sa vonku trochu zabavil - vetvickami, siskami a tak podobne. Inak sa na v tom veku dost osvedcila uciaca veza a varil so mnou. A potom v prvej vlne sme kupovali kuchynku.

bara88
3. led 2021

však na kafe nemusíš jít do kavárny ale pozvat kamarádku domu a nebo zajít k ní a nemusí to být dopoledne ale i odpoledne přeci ne?

kevi1
3. led 2021

@bara88 no ale nemame sa stretavat teraz nie?

bara88
3. led 2021

@kevi1 tak to už záleží na každém?

danielas8
autor
3. led 2021

@bara88 to není problém, občas sama vypadnout muzu, jen to není moc často, manžel dělá ve zdravotnictví a má teď hodně práce, ale spíš mi jde o to jak vyplnit čas s malou ať z toho obě něco máme

drzticka81
3. led 2021

Tak ja musim rict, ze pro me bylo nejhorsi prave toto obdobi -jedno dite, kolem roku -to byla pruda, ven jsme chodili jen dopoledne, protoze odpoledne se syn venku bal, takze po odpolednim spanku to byla hruza -zabavit ho, furt jen kostky, pak jsme byli treba hodinu ve vane a zpivali tam, pak zas prohlizeli knihy -no pruda nejvetsi. Pak prislo jaro, svetlo, a uz i vydrzel sedet a koukat se ven. Takze rozhodne nejak prezit. A to jsem si ani nepoustela TV -ted uz bych si ji s klidem u ditete pustila. Se dvema uz ta pak bylo jine -zabavili se oba. U trech uz je to total jine 🙂))

jakreb
3. led 2021

@kevi1 To je ta zodpovednosť všetkých. A potom tu placu ako si nemôžu kupit oblečenie, nabytok,.....

danielas8
autor
3. led 2021

@drzticka81 no jo, taky mi přijde že zatím jen čekám na jaro a mezitím se nějak placame doma 😀 nebo aspoň až bude lépe chodit, že aspoň pěšky dojdeme na nákup nebk tak 😀

kevi1
3. led 2021

@drzticka81 ja som tiez nepustala tv, ani sme ju nemali a som naopak rada ze to tak bolo 🙂 ano bolo to narocnejsie ze ale pustit decku telku je najlahsie.. samozrejme, neodsudzujem to, kazdy podla seba, ale ja som rada ze nejdeme cestou pozerania televizora a dufam ze sa to pri dalsich detoch nezmeni, aj ked clovek nikdy nevie ze 🙂)

mamikry
3. led 2021

@danielas8 Napada me malovani, na zem igelit a nechat patlat, nase deti se nejvic zabavily vecmi z kuchyne, plastovou lahvi, starym hrncem. Je urcite i spousta knizek s napady na aktivity pro deti. Ale samo si takhle male dite vydrzi hrat chvilku, no.

michaela666
3. led 2021

@danielas8 Nemáš možnost jí někde vyklidit malou skříňku, kam jí obměňovat věci denní potřeby, které nezná? Jak píše @mamikry plastové věci z kuchyně, starou pokličku, vařečky - něco čím může dělat kravál a zabavit se 😀. Ať může sama kramařit. Sice ti to bude trochu drásat nervy, ale třeba ji to na chvilku zabaví.

drzticka81
3. led 2021

@kevi1 Ja bych nepustila telku diteti, ale neco sobe haha 🙂)) Takhle jsem byla od 12 hodiny v neustalem tichu a jen s ditetem. se kterym si nepokecas. Jako pro me to byla pruda 🙂))

kevi1
3. led 2021

@drzticka81 ja som pocuvala cely den hudbu 🤣 akoze fakt nonstop, ale ja som vydrzala doma len rok a stvrt.. s dalsimi by som chcela aspon dva roky tak zacinam hladat nejake konicky co sa daju robit pri detoch a ano, tiez budem asi pustat filmy a serialy 🙂

hezz17
3. led 2021

Syn ma 11m, kdyz je starsi ve skolce tak se zabavi timto:
Lego (to teda jem vyhazuje z krabice, ale zabavi se)
Kostka, do které se vhazuji tvary
Staveni kostek na sebe
Auticka
Prohlížení knih
Stat u klaves a hrat
Magnety na lednici
Kramareni ve skrini
Hraci knihy, hracky co vydavaji zvuky.

michaela666
3. led 2021

@hezz17 Magnetky to je super zábava...přenášet je z lednice v kuchyni na radiátor do obýváku a zpátky. U toho se synovec zvládl zabavit i na hodinu, když začal chodit.

andelka
3. led 2021

@danielas8 no nepočítej,že až bude chodit, tak půjde kam ty budeš chtít 😁ale jo, občas se do toho krámu i dostanete, pokud je do 100 m od domu. Zpátky ji nejspíš poneses 😁
Já mám teď dvouletého,a už mi hrabe rok. Léto bylo fajn,ale předtím a potom na pytel. Vyhlížím jaro.
Ještě jak občas byla škola,tak to s malým bylo dobrý, a když bylo pěkné počasí. Ale jak jsou celé dopoledne doma starší děti, musíme být taky, musím denně vařit, odpoledne dělat úkoly, než se malý prospí a vymotame se je venku tma. Do obchodu jezdí zásadně manžel.

hermanecka
3. led 2021

Nepridam zkusenosti,ale mam 2 deti a rodicovska byla pro me nejtvrdsi zkouska. Ja nektere dny opravdu "prezila"😒

keerka
3. led 2021

Jak už někdo psal, chodili jsme ven. V každém věku, ročním období, počasí. Brala jsem to tak, že není špatného počasí, ale jen špatná výbava 🙂 Kolem roku jsme hodně chodili na písek, prcek byl nabalený a bylo..

danielas8
autor
3. led 2021

@andelka no to nevadí, můžeme dojet kočárkem do parku a tam ať chodí kam chce, raději za ni budu lítat než doma od jedné hráčky ke druhé 😀

honzinenka
3. led 2021

@michaela666 Tohle je super nápad, také mám pro 10měsíčního syna malou krabici s kousky látek a malými hračkami a větší s většími věcmi, kde může kramařit. Také ho baví sledovat mě v kuchyni při vaření, uklízení - nemáme ještě sedací židličku(začal přisedávat přirozeně tento týden), tak si vystačíme s autosedačkou. Také ho baví knížka s klavírkem, kde jsou různé písničky a já mu k tomu zpívám.. Jinak hračky se kterými si nehraje, schovám a vytáhnu zas až odpoledne nebo další den - jde to, i když jich nemá kvanta..Syna baví i knížky, už začínamé s těmi s tvrdými deskami..Ty magnety jsou také skvělý nápad - u babičky a dědy měl synek po bratrancovi takové vajíčko s magnetem, co šlo rozdělat na dvě půlky - také ho to zabavilo. 🙂

honzinenka
3. led 2021

Už jsme vyzkoušeli jeden magnet z dovolené a menší hrnec a ledničku - a mělo to úspěch. A menší děti zabaví i tak jednoduchá hračka jako je PETlahev naplněná barevnými těstovinami a třeba červenou čočkou nebo hrachem - stačí trochu - je to barevné, chrastí to, koulí se to a našemu synkovi se to čas od času moc líbí. Někde jsem to vyčetla a funguje to. 🙂

cherie24
4. led 2021

@danielas8 my teda chodíme teď každý den ven. Co se rozešla, koupila jsem botky a ani ne za týden už ťapala venku. Teď si každé dopo nasadí čepici a čeká u dveří a popohání mě řevem, že se pomalu oblíkám 😀 nebo malou i velmi baví se mnou cvičit jógu, asistuje mi u toho a zkouší napodobovat. I na hřišti už jí to baví, vede kolotoč. Pro mě to bylo vysvobození, že se rozešla, hned jsme začaly chodit ven a tam se zabaví i unaví 🙂