Chodítko alebo odrážadlo? Je to dobré na psychomotorický vývin?

susik77
9. čer 2008

Ahojte, co myslite, ze je vyhodnejsie kupit: aktivne choditko, alebo odrazadlo? A je to dobre na psychomotoricky vyvin?

marinka
9. čer 2008

susik, určitě je lepší odrážedlo, chodítka se vůbec nedoporučují kvůli páteři.. Jestli uvažuješ, co koupit malé na první narozky, tak určitě odrážedlo 😉

susik77
autor
9. čer 2008

marinka: ja som myslela take choditko, kde chodi sama, len sa drzi toho choditka-a tlaci ho dopredu-vlastne jej to sluzi len ako opora-ako napr. nabytok-akurat, ze sa to pohybuje...

dadka212
9. čer 2008

Susik skús 2v1 čo majú fisher price alebo playskool 😉

susik77
autor
9. čer 2008

dadka: prave premyslam o tom auticku.od Fisher price. Malu uz nebavia ziadne hracky co ma, uz chce len lozit a chodit a mame dost nebezpec. schodiky na balkon, pri tom nizky radiator s termostatom a to je dost nebezpecne-parkrat sa uz skotulala z tych schodikov a buchla o ten termostat, tak by som ju chcela trochu od toho odputat, pretoze tie schodiky ju najviac lakaju 😎

susik77
autor
9. čer 2008

ona teraz pouziva svoju jedalnu zidlicku, ze sa o nu oprie, chodi a stolicka sa posuva-vzadu ma kolieska-tak som prave rozmyslala najst nieco na pod. principe 😉

dadka212
9. čer 2008

Veď skús, síce nám sa darí odpútavať pozornosť hračkami asi na 10 min. ale Veronika je možno iná 🙂 ale čo sme kúpili odrážadlo Macko pu také lietadielko to je jeho najoblúbenejšia hračka a slúžolo aj ako chodítko, ale nie vždy ho to baví 😒
A keď som vedela, že ho niečo láka, ale je to nebezpečné tak som to buď prikrila nejakou hrubšou vrstvou deky (schodík na balkón) síce to nevyzerá štýlovo, ale čo už 😎

susik77
autor
9. čer 2008

dadka: no, my premyslame ako to vyriesime: rozmyslala som o ohradke na tie schodiky a radiator, aby tam mala nemohla ale nemame to ako ukotvit. tam deka moc nepomoze ☹

marinka
9. čer 2008

susik, no mě to odrážedlo přijde i tak praktičtější, že dítko dýl zabaví, dá se vzít i ven.. Ale záleží na vás, co myslíš, že by malou bavilo víc.

danu
9. čer 2008

My sme choditko zavrhli hned na zaciatku i ked mala si to v nom cca 3 skusila ale vobec ju to nebavilo. Kupili sme dorazadlo od Playskool a jazdi s nim cela natesena 😉

susik77
autor
9. čer 2008

marinka: neviem, ci by to mala vyuzila uz teraz, ked urobi tak max. 2-3 kroky s oporou...

susik77
autor
9. čer 2008

ja som rozmyslala o niecom takomto, co myslite? http://www.chicco.sk/chicco.php/produkt/hracky/...

luciar79
9. čer 2008

susík je to pekné...ale odrážadlo ťa aj tak neminie.decká ho zbožňujú.nech jedno kúpia starí rodičia a druhé ty a máš to vybavené 🙂

zuzka.25
9. čer 2008

ahoj susik... kamoška ho má doma..je pekné, len si daj pozor, lebo oni majú doma v celom byte parkety a na parketách je to maximálne nebezpečné.. kolieska sa netočia, lebo sa to po tých parketách šmýka... čiže podľa mňa je to použiteľné max. tak na koberci... aktivity vpredu sú super, môžeš tam hádzať tie kocky, loptičku, vydáva to zvuky... aj naboku tie vecičky vyhrávajú... nie je to zlé, ja som tiež nad tým rozmýšľala, ale keďže aj my máme parkety, tak som to zavrhla, lebo na nich je to fakt nestabilné... povedala by som, že až na prizabitie 😉

pietra
9. čer 2008

susik, a mas doma plavajucu alebo koberce? my toto "choditko" od chicca mame doma, ale v celom byte mame parkety alebo dlazbu a je to nepouzitelne, smyka sa to. Funguje to len na koberci. Ale danu v nasej teme pisala, ze to Playskool funguje aj na parketach

susik77
autor
9. čer 2008

baby, dik za upozornenie 🙂 mame plavajucu, tak do toho ani nejdem 😎 .mozte hodit link na to odrazadlo playskool?to funguje aj na plavajucej?a myslite, ze sa to da pouzit aj ked mala len zacina robit prve kroky?

perada
9. čer 2008

Susiku já jsem koupila nejdřív chodídko - super je to Activity Chicco chtěla sjem ho taky ale nakonec jsem koupila FP které se pak předělá na tahadlo 🙂 bude to na dýl.

Odrážedlo bude "potřeba" za dýl ne? To musí umět děti chodit..a to je podle mě nejlepší motorka apod.

susik77
autor
9. čer 2008

perada: a to choditko fisher price sa da dat aj na plavajucu podlahu?

perada
9. čer 2008

susik to nevím..máme koberce a lino - na lině mě to jezdí..malej si s tím hraje tak, že leží na břiše 🙂 nechodí s tím...
Kamarádka má Actitivy a nestězovala si že by to nejezdilo na plovoučce 😕

berynka
9. čer 2008

Ahoj, naše malá zrovna objevila hrošíka od Fischer Price, co umí sbírat míčky... dá se tlačit nebo na něm sedět a odrážet. Sama ještě nechodí, ale jak se může trochu přidržet, tak upaluje přes celou za zahradu 🙂 . Nevím, jestli to samotné chození urychlí, ale každopádně je to něco nového, co ji baví.

zuzula
9. čer 2008

susik my mame plavajucu a tiez sme mali to aktivne choditko a nesmykalo sa to..je pravda ze koberec brzi takze najskor s tym Adamcek vedel chodit v izbach kde mame koberec ale ked sa trosku zlepsil v stabilite islo mu to pekne aj na plavajucej...je to fajn vec podla mna 🙂
dalsi napad je nieco taketo http://www.mothercare.com/gp/product/B000JF9N1S...
a mas kocky a choditko 2v1 😉
a odrazadlo je tiez super, Adam na nom lietal aj vnutri aj po vonku ako drak 🙂

kuky8
12. čer 2008

Ahojte, blbá otázka 😅 , ale aký rozdiel je medzi chodítkom a odrážadlom? A čo tie kombinované 2 v 1? Veľa som o tom čítala, že pediatri neodporúčajú to chodítko...

susik77
autor
12. čer 2008

odrazadla-to su napr. take motorky-dieta sedi a nozickami sa odraza do predu. To aktivne choditko prave nie je skodlive. Je to napr. take auticko, kt. ma drzatko-dieta stoji za autickom na vlastnych nozickach, drzi sa toho drzatka a pohybuje sa dopredu-vlastne to pouz. len ako opru, nesedi v tom-lekari zakazuju tie klas. choditka-ako pavuky 😉

daasik
12. čer 2008

odrazedlo pry muze zpusobit smajdani, neslysely jste o tom neco?

aponchie
12. čer 2008

choditko sme nemeli..o smajdani sem nikdy neslysela..mame to male nizke auticko co ma pod zadkem vyklapeci prostor za zady tu uperku vyndavaci a stejne na to kaslala a uznala az kolem roku a pul ,ze by si zajezdila 🙂

tigri
12. čer 2008

my mame to Chicco Activity a sme s nim spokojni...je pravda, ze na plavajucej podlahe to jazdi urcite rychlejsie ako na koberci, ale dcerka si na to rychlo zvykla a prisposobila sa tomu....dali sme jej to, ked zacala sama chodit popri nabytku, najprv sa len zvykla hrat s tym prednym panelom, to uplne zboznovala, potom sa naucila hadzat gulicky a aj tie geometricke tvary a potom s tym aj zacala chodit...

myslim, si ze je lepsie kupit zvlast odrazadlo a zvlast aktivne choditko, pretoze deti sa vzdy potesia novej hracke a kupovat to zvlast vyjde cenovo zhruba rovnako ako 2v1

odporucam pozriet cenu toho Chicca Activity v Draciku, lebo my sme ho tam kupili pred Vianocami za 999,- Sk

spathiger
18. čer 2008

Ahojte. Tiez sme dostali Chicco Activity, zatial nepouzivame, ak neratam seba (ja sa obcas vytesujem a beham s tym po byte). Maly ma len 5 m. Zamyslala som sa vsak uz nad tym, ako mu to pojde, kedze mame vsade plavacku. Skusim asi podlepit kolieska dakou tenkou protismykovou gumou. Uvidime.

petulienka
19. čer 2008

Ahojte
nam nasi kupili choditko Chicco, len mi poradne odkedy tam mozem maleho davat, ja uz sa neviem dockat len neviem ci je to vhodne ked ma maly 6,5 mesiaca. Myslite ze mam este pockat? NErada by som nieco urychlila

simi313
8. říj 2008

ahojte mamicky,mam k vam jednu prosbu,chcem nasemu drobcovi kupit odrazadlo macko pu lietadielko,poradte mi ak viete kde ho kupim.

llucinka
8. říj 2008

simi: neteřinka má to letadlo, je moc hezké, ale místo toho letadla bych Ti doporučovala tohle:

http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=613486

Tohle máme doma a měli jsme možnost vyzkoušet obě dvě a tohle mi přišlo hezčí a s lepšími funkcemi. Tohle autíčko je super, může se v něm vozit, i když ještě neumí dítě samo stát nebo lozit (Matýsek v tom jezdil od půl ročku, ale to jsme ho drželi a vždycky jen chviličku, neuměl se ještě sám posadit), pak se ta zábrana oddělá a jezdí samo, tzn. jako odrážedlo a navíc se tam dá přidělat takový ten držák, abys ho mohla vést. Volantem pak může kroutit a jet směrem, kterým chce. Dají se tam i vyklopit a sklopit šlapky na nožičky. Fakt je bomba a max. ho dopručuju! 😉

llucinka
8. říj 2008

simi: Je to hračka, kterou má doma už 9 měsíců a jedna z nejhranějších 😉