Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Chodítko. Ano či ne?

bauskka
17. kvě 2018

Ahoj maminky uvažuji o koupi klasického chodítka. Slyším an ti ale jen negativní názory. Kvůli kyckim apod. Mám 7m dcerku a už sama leze, sedí a nějakou dobu už i po většinu dne stojí. Máte někdo zkušenost?
Děkuji!

nat
17. kvě 2018

Jestli muzu doporucit takhle male dite bych jeste do choditka nedavala .A klasicke bych nekupovala a koupila bych to co tlaci pred sebou.

esufi
17. kvě 2018

počkala bych do doby, kdy bude chodit, teď na to ještě nemá dostatečný tonus.

pandora197
17. kvě 2018

Za mě žádné,přijde si na to sama.

verinikki
17. kvě 2018

Ne. Jakmile bude chodit bez opory - je super tlačivé odrážedlo-autíčko.

tymothy
17. kvě 2018

Klasicka chodítka, hopsadla a klokanky za žádných okolností ne. Jsou to 3 věci, ktere pro vývoj dítěte nejsou dobre.

normalnimatka
17. kvě 2018

ne. až dítě bude mět samo chodit, tak bude samo chodit. chození to stejně neurychlí, spíš možná naopak. učí špatnýnávyky, dítě se neučí držet rovnováhu, hledat těžiště...

kaneshiro
17. kvě 2018

Ne, nech to na ní, případně se může opřít o kočárek pro panenky, až se rozchodí.

rebe
17. kvě 2018

Až bude fyzicky a psychicky připravena chodit, bude chodit. Chodítko samostatnou chůzi jen oddaluje.

evee24
17. kvě 2018

Nekupovala bych. Není kam spechat. Na rhb mi tvrdili ze i to co se tlačí před sebou učí spatne chůzi a těžišti. Prý pokud ještě ve 2 letech nechodí tak pak možná. Ale me se moje
rozchodila v 17 měsících. Takže nekupovat a dat čas.

maarkeetkaaa
17. kvě 2018

My poridili to, co se tlaci a zbytecne.. maly se rozchodil sam a tlaci to az ted, kdyz uz chodi. A kdyz uz se povedlo, ze to tlacil tak to netlacil jednim koleckem hned na zed a nevedel co s tim.

vanea
AMBASADORKA
17. kvě 2018

Za nás ne , chodítko má daleko víc nevýhod než výhod a může přinést více škody, než užitku...(jasně, nemusí...ale) =) až bude čas a bude mít malošek dost zpevněné tělo, chodit se naučí sám..takto předčasně je to zátěž nejen na páteř, kyčle, klouby, ale také zapojuje špatné svaly, (tj ty správné budou oslabené) díky tomu pak může mít problémy..jako další může začít našlapovat "na špičky" a podobně...vyhla bych se tomu..i u těch tlačících pomůcek k chůzi jsem taková opatrná názorově..tam je špatně těžiště =) není kam spěchat, z mého pohledu. Každý to může vidět jinak;)

lolam10
17. kvě 2018

Zadne.Rozchodi se samo az bude ready.vydrzte.ja cekala do 16m ale ted chodi krasne a spravne protoze jsme nespechali.a do 18m chodit nemusi...

ivuse20
17. kvě 2018

Proč v 7 m chodítko? To si dle mého pořizují lidé, kteří se dítěti nechtějí věnovat. Jinak vše je zmíněné.

bauskka
autor
17. kvě 2018

Děkuji za rady a zkušenosti. Já jsem také spíš proti tomu. Tak teď jste m ujistily, že jo pořizovat nebudem. Holka je šikovná a tak si myslím že bude chodit sama co nevidět.

pavla555
17. kvě 2018

@bauskka vubec bych to nekupovala. I rehabilitacni fyzioterapeuti jsou proti i neurologove i detssti lekari. A malou mas sikovnou a rozchodi se sama. Kolem nabytku.... popr bych jen poridila to ,,choditko,, ktere tlaci pred sebou. A kdyz to nekoupis jeste usetris 😉😂

kaculakacka90
18. kvě 2018

Chodítko fakt neee :( Naší malé bude rok v srpnu a až bude čas tak plánujeme koupit aktivní chodítko, nějaký takový ten vozíček co tlačí před sebou

absintka19
18. kvě 2018

Ani jedno ani druhe neni pro spravny pm vyvoj vhodne. Neublizujte svym detem vasi nevedomosti. Prosim.

kaculakacka90
18. kvě 2018

@absintka19 ani to aktivní? Proč? Stejně si většinou nějakým kusem nábytku pomůžou, tak mi to přijde lepší než hrkat židlema...

xxx3d
18. kvě 2018

@bauskka chodítko ano, ale ne pasivní, jen to aktivní. Aktivní je každý, který má kolečka 🙂 prodávají se takový už od 6 měsíců, myslím že značky Smoby, nevím, já koupila malýmu od téhle značky chodítko (autíčkový) od 10.měsíců.

tymothy
18. kvě 2018

@kaculakacka90 Také nevidím rozdil mezi tim, když před sebou dítě tlačí židličku a nebo aktivni chodítko. Kdybychom to hnali takto do krajnosti, museli bychom vyhodit i veškera odrazedla, mit všude jen mekke protiskluzove koberce...

evee24
18. kvě 2018

@tymothy aktivní az když udělá samo aspoň pár kroků do prostoru. To mi bylo řečeno fyzioterapeuty. Spatne držení těla se pak zafixuje a pak šlapou ns špičky atd.

ivuska1986
18. kvě 2018

Ahojky, ja urcite svemu diteti choditko kupovat nebudu, na to jsem moc vydesena nazory odborniku, ale.... kamaradky 18 dcera naslapuje na spicky, aniz by kdy choditko videla-ted cvici vojtovku. Mam o 13 let mladsiho brasku-ted mu bude 19. V choditku tapal snad od pul roku a doteď je zdravy, zada ho neboli, chodi bezvadně a zavodne sportuje-pak si vyber...😇

absintka19
18. kvě 2018

@kaculakacka90 protoze ma kolecka-ujizdi mu a dite nuti chodit v predklonu se spatnym tezistem. Zkuste sama tlacit skrin a tlacit kolo.

opicka123
18. kvě 2018

Za me je oboji naprosto zbytecny kram a investice, navic skodi spravnemu vyvoji.

jipe
18. kvě 2018

pasivní určitě ne https://www.vanickovani.cz/detske-skoditko-pard... a nejsem zastánce ani těch aktivních, dítě si má nejdříve posilovat svaly obcházením nábytku a až je na to připraveno, tak se pustit samo do prostoru

xxx3d
19. kvě 2018

@absintka19 ale neujíždí. jsou chodítka a chodítka. na trhu jsou variabilní produkty renomovaných značek, které právě miminkům umožňují hrát si, aniž by se jim ničilo zdraví. já chápu, že nejsi zastáncem chodítka, prosím, proč ne. ale netvrď, že jsou škodlivá všechna, když to tak není.

martiniquest
19. kvě 2018

V zadnem pripade. Je to poskozujici pomucka. V 7 mesicich ma na chozeni jeste spoustu casu. Az bude mit vyzrale svaly a klouby, zacne chodit sama.

dora13
19. kvě 2018

@ivuska1986 tak ona neexistuje rovnice dite v choditku = mrzak, dite bez choditka = zdravy jak ripa. To mas jak s kourenim, ne kazdy kurak umre na rakovinu plic, ale vseobecne se vi, ze to zvysuje pravdepodobnost, tak je lepsi se tomu vyhnout. Muj bratr treba v choditku taky lital a cely druhy stupen na zakladce musel nosit korzet, samozrejme to nebylo jen kvuli tomu, ze byl v choditku, ale urcite mu to nepomohlo. Tech vlivu, ktere pohybovy aparat ovlivnuji je spousta, velkou roli hraje i genetika a mnohe dalsi, a choditko je take jeden z nich, jeden z tech negativnich vlivu🙂

esufi
19. kvě 2018

@xxx3d to máte stejné jako se sedátky, dokud dítě nesedí samo. Dokud se neudrží samo na nohou, nemá dostatečný svalový tonus, neudrží tedy správně rovnováhu. Pokud bude mít chodítko za korunu za milion je pak úplně jedno, protože nebude zpevňovat tonus přirozeně, zapojí jiné svaly, bude mít jinde rovnováhu. Proto ti každý fyzioterapeut řekne, že chodítko, dokud dítě nechodí, nemá v domácnosti co dělat.

umnataly
19. kvě 2018

Souhlasim. Choditko rozhodne ne. Navic se dite v choditku vetsinou prohyba a opravdu to nesvedci jeho fyzickemu vyvoji😐

Sem začni psát odpověď...

Odešli