Chodítko. Jaké byste doporučily? Jaké se osvědčilo?

stylly
22. črc 2010

Ráda bych koupila synovi něco takového,...nějáké tipy a připomínky? 😉 Děkuji předem

tygrous
22. črc 2010

@stylly Já teda četla, že chodítka se moc nedoporučují😉 A i fyzioterapeutka na cvicu pro mimi nam rikala, ze mame nechat deti delat vse uplne samotne, tj. ani nevodit za ruce, kdyz se uci chodit😉

krista
22. črc 2010

Záleží jaké chodítko myslíš, existují aktivní chodítka (dítě ho tlačí před sebou) nebo chodítka kam se dítě posadí. To kde se dítě posazuje já osobně nemám a nekoupila bych ho, jsem toho názoru že se tam dítěti ničí záda. Aktivní chodítko máme a pomohlo oběma dětem hezky se rozběhat (ml. ještě nechodí, ale trénuje). 😉 Nechávám je samotné, nikam je ve vývoji netlačím.

A máme tohle:
http://www.babygoods.cz/img/prod/baby/hires/Chi...

lamarika
22. črc 2010

Chodítko nikdy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ničí to záda, kyčle, pak maj děcka špatné návyky, jen je to zpomalí a celkově jen a jen škodí. Tím myslím ty posazovací. A ty co před sebou dítko tlačí vidím jako naprosté vyhození peněz a jako zbytečnost. Můj syn třeba před sebou tlačil židli nebo prostě chodil kolem nábytku. Děti jsou vynalézavé a vždycky si najdou něco jak si pomoct. Což si myslím jim prospívá 😉

mmmk
22. črc 2010

Prijde mi to jako kram do baraku, ktery vlastne k nicemu neslouzi. Az na to dite ma, pusti se nabytku a zacne chodit samo 😉

kacerka
22. črc 2010

Děti se naučí chodit samy, takže k tomu nepotřebují žádné podpůrné prostředky 😉

beruska24.9.
22. črc 2010

Naprostá zbytečnost 😉 Nic takového nemáme, ani bych nechtěla a malá už lítá kolem nábytku, kolem otáčecí židle i podél zdi jako drak 😀

amelie001
22. črc 2010

my jsme měli aktivní chodítko cca.2 týdny.Malej chodil kolem nábytku od 8.měsíce,sám začal chodit v 11.měsících.

editah222
22. črc 2010

Choditku považuju za vyhozování peněz. To "aktivní" mi původně přišlo jako dobrý nápad, ale pak jsem se mrkla na mamky s kočárama a došlo mi, že nemají zrovna přirozený styl chůze, takže jsem to taky zavrhla. No a malá se začíná snažit chodit sama i bez choditka. 🙂

poopoo
16. zář 2010

Ahoj 🙂)) Tak chodítko jo.. i když se dle doktorů a ortopedů atd .prostě nedoporučuje a to z důvodu pádů a nepřirozeného vývoje...🙂 My chodítko máme a malá si v něm dohromady tak 30 minut denně vyhrála což není hodně a myslím že každé jiné do té doby zdravé dítě by tento čas v chodítku nepoškodilo. Pokud ti to nepříjde tedy jako zbytečnost... tak proč né? Beztak se dá použít i jako aktivní chodítko .. nám se např osvědčilo Chicco Baby walker 🙂 Hrací pultík je odnímatelný a dá se použít i jako hračka do kočáru nebo postýlky pomocí pásek k přichytnutí . Navíc po odejmutí hracího pultu vznikne místo na svačinku a pak jen stačí zabrzdit kolečka a je to 🙂 🙂

sayast
16. zář 2010

nam ho neurolozka zakazala, pry nic horsiho byt nemuze. takze za me NE 🙂

baradisk
16. zář 2010

ahoj,ja teda proti choditku nic nemam,pouzivala sem ho u prvniho syna a ted ho budu schanet taky 😉

luciebx
16. zář 2010

ja treba ziji v anglii a tu se o nicem takovym jako ze by to nicilo zada a tak podobne vubec nemluvi a nikdo o tom nikdy neslysel kdyz o tom s nekym mluvim takze ja taky planuju koupit choditko.. hrozne se mi to libi.. jasne ze v tom malyho nebudu mucit kdyz se mu v tom nebude libit .. kdyz si vezmu par let dozadu jaky byly jiny zvyky a tak podobne taky sem byla v choditku a ze bych mela nejak poniceny zada o tom nevim.. ja chci kupovat toto..

andara
16. zář 2010

Nikdy bych tam dítě nedala!Přijde mi to jak zbytečné, tak moc drahé a hlavně to ničí opravdu zdraví, přečetla jsem si dost članků a měla jasno a navíc, když sem v tom pár dětí viděla, příjde mi to jako monstrum-mají v tom zkroucené nožky a pak i blbě chodí-našlapují na špičky atd. Viděla jsem to u několika kamarádek!
A nechápu, co je na tom pro dítě tak super, nejdřív přece lezou, sedí, pak se postavují o nábytek a nakonec chodí, tak proč je tam strkat? 😉

eloana
16. zář 2010

Ahoj holky dneska mi rekla jedna mamina ve skolce ,ze uz 3 mesicni ditko dava do choditka -to mi prijde teda hrozny!!!!

hannah23
16. zář 2010

My chodítko a ni nic jinýho nekupovali, až ted v úterý manžel donesl od kolegy z práce chodítko, podobné jako plánuje koupit luciebx a malý si chvíli v tom denně vyhraje, ale ještě moc nepřišel na to jak chodit, jen se točí a couvá....

fiallinka
16. zář 2010

no já jsem koupila to aktivní chodítko a musím uznat, že to u nás mělo velký úspěch - ani ne, že by se s tím moc nachodil, to spíš výjimečně (i když trošku jo), ale daly se do toho házet různé tvary, vydávalo to zvuky, apod., a to se líbilo 🙂, takže já to rozhodně nezavrhuju... a chodítku sedacím jsem slyšela jen hrůzy, takže to radši ne 🙂

kristi
16. zář 2010

neměly jsme a žijem 🙂 ani příště ho kupovat nebudu

prchalka
16. zář 2010

My jsme měli chodítko půjčené jen na chviličku, spíš jen na hraní v něm, ne moc na chození. Konstrukčně podobnné jako na obrázku od luciebx.
Ale krásně pak začala capkat s dětským malým proutěným kočárkem 🙂 Chodítko bych sama od sebe nekoupila, to radši něco, co bude tlačit a i bez toho se obejdou 😉

rennca
19. zář 2010

ahoj my cvičíme vojtovku kvůli skrácenému svalu na krku a když jsem se rehabilitační sestry zeptala na choditko tak mi RAZANTNĚ řekla NE!!!!! žádné chodítka ani hopsadla.(kde se sedá) je to to nejhroší co může být na růst zad, kyčlí apod. Když dáte dítě do tohoto chodítka je to jen ulehčení pro vás ne pro dítě. To tento způsob pohybu nezná (dokuď mu ho neukážete) tak ho ani nebude vyhledávat a vystačí si s tím co má vrozené.

pucik
21. zář 2010

Ahojky, vím, že se naprosto nedoporučuju,ale myslím si, že pokud tam dítě není moc dlouho, stačí 10-20-30 minut denně po dávkách, tak mu to snad neublíží. Daník v tom byl a hrozně se v tom vyřádil, je to fakt jen na chvilku, na zabavení a na změnu, poznat něco jiného. 🙂 😉

lukza
21. zář 2010

já bych chodítko nekoupila chodím s malým na rehabilitace a první co nám řekly nikdy nepořizovat chodítko mimi se musí naučit chodit s váhou svého těla skrz páteř a taky pak mimi s toho chodí po špočkách a skracují se vazi.jo a když dáš mimi brzo do chodítka tak pak přeskakuje vývoj a páteř na to není připravená

dana3262
26. zář 2010

Take si nemyslim, ze je to to nejzdravejsi pro dite, ale nas maly (skoro 8m) nevydrzi vubec sam (treba na podlozce), v naruci se chce jen nosit (kdyz se s nim posadim, tak se prohyba jak luk a place dokud ho nepostavim na nozicky). Neni v mych silach ho porad drzet na nozkach nebo nosit (skoro 10kg). Nejprve jsme poridili hopsadlo na futra a to tedy moc neuspelo, pote jsme koupili choditko (chipolino airplane) a to ho bavi. Porad si rikam, ze je to pro jeho telicko mensi nasili nez ho drzet pod kridly stojiciho na nozickach 😒