Chodítko. Je pro dítě vhodné? Na co si dát pozor?

andik
14. led 2007

náš malej dostal k vánocům chodítko,některé známé mě ale od toho zrazují a prý to není pro děti zdravé.Ráda bych se zeptala jak to řešíte vy?Na jak dlouho dáváte své dítě do chodítka a zda mi můžete poradit na co si dávat pozor.Díky! 🙂

lenka132
10. říj 2008

no tak to je docela síla....je malá...měla by si přečíst nějakou odbornou knihu....může jí tím i ublížit....já chodítko neměla a dcera začala chodit úplně sama a normálně ve 12měsících....té malé je mi dost líto, ale vím, že u nás je to zcela běžné-bohužel

katy1979
10. říj 2008

lenka s tým nič nenarobíme, ked som tak o tom rozmýšlala myslím že kto chce si informácie nájde či už o chodítkach, klokankách a podobných neduhoch. ale každý je rodič svojho dietata takže je to ich vec aj ked to nie je zrovna to najlepšie čo môžu pre svoje dieta robiť. vacsina takýchto ludi si aj tak robí nadalej po svojom a ešte na teba čumia ako na debila že o čo ti ide.

lenka132
10. říj 2008

no tak to máš pravdu....takový je život

kikimaruska
10. říj 2008

Ahojky, nám chodítko dr.rovnou zakázal - tedy výrazně nedoporučil. Prý to ještě nechodícímu miminku zatěžuje zbytečně klouby a zádíčka a tvoří se ploché nohy. Ani jsme ho nechtěli pořizovat...tak o to ušetříme. Ale je třeba definovat slovo chodítko: vy myslíte určitě to ve kterém mimi visí, ale je ještě chodítko-nazvala bych to spíše přidržovadlo, kdy mimi chodí, ale samo a drží se toho-většinou herního panelu, a to mu pak koupit chceme... 😉

katy1979
11. říj 2008

kikimaruska tak presne také sme mali aj my také to tlačidlo choditko ale použivali sme ho ani nie 2 mesiace potom už bolo k ničomu

abbana
12. říj 2008

Ahojte baby, ja osobne by som take choditko, kde sa dieta strci dnu a nemoze dobrovolne vyliezt, zakazala vyrabat, keby som mohla. ☹
Tiez som citala kadejake clanky a je to priam nebezpecna vec.
Choditko, ktore sa tlaci pred sebou, je uplne v pohode a aj ked to dieta potrebuje mozno nakratko, oplati sa. Neskor sa da vyuzit na prevazanie a pod. Okrem toho teraz vyrabaju take viacucelove hracky, takze to nemusi sluzit len ako pomocka pri chodeni. Moja kamoska nedavno malemu kupila drevene choditko Macko a maly bol z toho nadseny. Minule som to videla tu: http://www.maxus.sk/detsky-sen/hracky-pre-babat... a maju tam aj ine krasne choditka. Tie ostatne su sice drahsie, ale kraaasne. 🙂

nickili
12. říj 2008

Suhlasim s tebou abbana, tiez neuznavam tie "klasické" chodítka. A to drevené je naozaj pekné.
Objavila som na tej stranke taky krasny kocik.
Myslite, ze to moze dieta pouzit tiez ako pomocka pri chodení? Nemáte to niektorá? Zaujíma ma stabilita, ci sa to neprevráti.
http://www.maxus.sk/detsky-sen/hracky-pre-babat...

katy1979
12. říj 2008

nickili myslím že to už je pre deti ktoré ako tak udrzia stabilitu, ale je pekný, lebo tie chodítka. my sme mali sice plastové od chicca maju urobene dost siroku tu zakladnu kde su kolieska a nejde to len tak lahko prevrátiť, ale ak sa malá zavesí na kočík asi by sa to otočilo, ale možno nie. skus im napisať mail možno ti budu vedieť povedať.

maxi08
12. říj 2008

My sme to zvládli bez "chodítka", malý začal pekne samostante chodiť a vlastne preskočil z lezenia rovno na chôdzu. Tak ako sa tu spomínalo "chodítko" vo forme "že tam dieťa dáš" sa neodporúča už zo známych dôvodov (vývoj nožičiek, bezpečnosť..)aj názory pediatrov sa rôznia...ja osobne by som ho nepoužila..
niečo ale v takejto forme sa mi veľmi pozdáva
http://detskahracka.sk/-c-1_11.html
určite je to fajn na získanie stability, odvahy, no samozrejme že mama musí byť vždy nablízku.... 😅

nathy
12. říj 2008

Nickili, mam taky pocit, ze kamoskina malá dostala taký istý alebo podobný kocík a pekne s tým chodila. Bola zlatunká, tak hrdo vykracovala. Myslím, ze ked dieta nie je velmi stabilné na nohách, by nemalo este chodit. Takze ako pomocka pri chodení to celkom moze byt. 😉

evamik
14. říj 2008

Chodítka by se opravdu měla zakázat... Všichni pediatři z toho šílí! Narušuje to správný vývoj páteře a celého opěrného systému, takže chodítko bych dítěti nikdy nedala!

krista
29. lis 2008

micanek • 1d • Dnes v 09:26
Ahojky Babulky.
Chtěla bych se vás zeptat, jaký je váž názor na chodítko. Nikdy jsem ho něchtěla, protože všud eříkaj, jak ničí kyčle ... ale teď nad ním přemejšlím jako nad pomocníkem.
Ale pokud by to mělo Michálkovi ublížit, tak do toho nepůjdu.

aponchie • 1d • Dnes v 09:30
muj nazor je:NE

jandaj • 3d • Dnes v 10:51
myslím si, žekdyž ho tam necháš chvilku, tak to nevadí

bejana • 1d, 36tt • Dnes v 10:59
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... 😉

micanek • 1d • Dnes v 11:08
Tak do toho asi nepůjdu. 😒

nensy • 2d • Dnes v 11:19
tak mi jsme chodítko měli a nemužu si stěžovat fakt dobrý malá v tom byla ráda a tekon už měsíc chodíme teda uplně sama ale každej má na to jinej názor

muminek • 1d • Dnes ve 12:01
Já si myslím že když má mimčo začít chodit tak ktomu nepotřebuje chodítko,ale podle mě je otázka jestli se tam dá v šesti měsících nebo třeba v devíti to je podle mě už jinak vyvynutej. Náš malej leze jek čert po baráku v půl roce ještě aby chodil to ne. Zatím 🙂
Zmena príspevku kvôli Zruš

chymenitta33
29. lis 2008

Ahojko🙂)

Ani ja som ho nechcela že sa naučí aj sám. Ale teraz som rada že ho má. Podla mna to je individuálne pretože niekto povie tak niekto tak.. Vec názoru

jitrulka
9. dub 2009

holky já to nechápu. Když mi malá sama sedí i sama se postaví a staví se kdykoli a kdekoli, jak může být chodítko škodlivé. Má stát opřená o nábytek nebo v chodítku? Já ji ho ted pořídila právě kůli bezpečnosti, protože jsem se už od malé nemohla ani na chvíli vzdálit aniž by si někde nestoupla a nehrozilo tak riziko pádu. Jsou dělti které mají ještě ležet, tak at leží, ale pro takovéto aktivní děti je to určitě přínos.

mamutka
9. dub 2009

no, ked sa dietatko opiera o nabytok napr a potom ma dost, tak sa hodi na ritku, napr. po dvoch minutkach, ale v choditku nemoze, tak musi ostat v polohe ktoru uz nevladze udrzat, napr. aj 30 min, ja neviem ako dlho ho tam ludia vedia nechat. a nemas ohradku kde by si mohla certika odparkovat na chvilku? tiez mam hodne aktivne bambrlko, ked sa zacne stavat, bude to pestre, ani nespava, stale nieco poraba, takze potom, ja neviem, ale verim ze ohradka na chvilu pomoze a stihnem zachod a tak....
je tu kdesi kopa linkov na clanky o skodlivosti pobytu v choditku na chrbticu, teda hlavne ak je tam dietatko casto

standu
9. dub 2009

vsetci lekari vyslovne zakazuju choditka. dieta ma robit len taku cinnost, ktoru samo zvladne. samo bude chodit, ked na to bude fyzicky pripravene. ak samo nechodi, naco ho pchat do chodaka????

podla mna sa zbytocne nauci chodit po spickach a spickovanie odstranuju vojtovkou.. nerozumiem, naco je to dobre. moja mala tiez sekundu neobsedi, vsade lezie, stavia sa, chodi popri nabytku.

nemame ani ohradku, toboz chodak. postielka je na spanie. takze ma volny pohyb po celom byte, nebezpecne veci, ktore by mohla zhodit ci stiahnut sme odlozili z jej dosahu, tak ja kludne idem na ten zachod. nemozem sa uzkostlivo bat, ze co sa jej zasa stane, stalo sa uz, ze si ublizila v mojej pritomnosti. to su momenty nepredvidatelne, kedy s nou zase praskne na zem.
alebo ju bravam so sebou, hra sa na chodbe, v kupelni, vytahuje pradlo...to je lepsia zabava ako akekolvek hracky.

dieta ma liezt, objavovat, skumat. co uz len vyskuma v chodaku, s ktorym ma vlastne obmedzeny pohyb?

kisupmap
27. dub 2009

Ahoj, mám 2,5 ročného syna a 6mes. syna. Prvého sme nechali behať len tak po 4. Mali sme požičané chodítko to klasické 🤐 , 1x som ho do toho dala a keď som ho v tom uvidela povedala som si, že nestojí mi moje pohodlie za zmrzačenie dieťatka. No a tak som ho pekne nechala loziť po 4 po celom byte, ak som nechcela aby niekam išiel tak som si vyhradila priestor, že som zatvorila 2 izby a tak. Presne na svoje 1 narodeniny prešiel pol izby sám. Myslím si, že chodítko je len výmysel niekoho aby zarobil. Nepotrebujete ho k tomu aby dieťatko sa naučilo chodiť, ono sa naučí aj samo - od prírody. Je to len odkladací priestor pre dieťa, ak rodič chce mať kľud. Mali by sa nadtým zamyslieť viacerí. Hlavne čo sa mi nepáči je, že urobili ten hrací pultik a potom sa to dieť viac hrá ako chodí a potom v tom aj sedí - no proste des. Dnes má malý 2,5 roka a chodí krásne vzpriamený - doktorka nám ho stále chváli. Veď posilňoval chrbtové svalstvo a prirodzene, keď už bolo silné tak sa dokázal aj sám postaviť a aj chodiť. Teraz mám polročného synčeka a ani ináč neuvažujem. Nebudem míňať peniaze za niečo čo by mohlo uškodiť. Naši dedkovia a babky nemali chodítka a chodiť sa tiež naučili a boli zdravší.........minule som bola na jednom stretku, kde na mňa všetci pozerali ako na tupaňu, lebo všetci používali chodítka. Ja som malému kúpila ale také čo mohol tlačiť pred sebou a nemohol si sadnúť, ale to sme používali asi len mesiac, potom som ho predala. Je to vážne zbytočné......

kisupmap
27. dub 2009

Ešte som chcela dodať, že ten prvý bol stále veľmi aktívny a ostalo mu to - ešte aj dnes má problém v kľude sedieť pri jedle. Sme v stálom pohybe. Takže ja som sa s ním nabehala za ručičky tiež dosť, ale tak to má byť. Keď spal tak som sa snažila navariť vtedy, jednoducho všetko ide bokom dieťa je na 1 mieste.

evinka2311
27. dub 2009

my mame choditko,davam maleho do toho velmi malo,asi tak 10 min denne,niekedy vobec.myslim si,že toto mu uskodit nemože

astrane
27. dub 2009

Tak já chodítko využila hlavně u staršího syna...uměl totiž vstát a chodit kolem nábytku,ale ne sedět,takže padal přímo na hlavu....ne na zadek.To se člověk nemohl ani otočit,aby neměl strach,že se zabije...takže pokud jsem se mu nemohla věnovat na 100%,tak jsem ho tam šupla-stejně už chodil,tak to snad není tak hrozný...mohla jsem tak něco uvařit nebo jít na záchod.Ale nějak extra moc času v něm teda netrávil,to zase ne....takže myslím,že pokud už dítě samo stojí a v lepším případě i sedí,jen neudrží balanc a je to malej sebevrah,tak to není tak zlý....Dítě,který nic z toho samo nedělá bych tam nikdy nedala...U mladšího syna jsem ho používala jen na krmení a až od doby,co seděl a chodil s oporou....jinak nebylo třeba 🙂

barumka
24. črc 2009

Zdravím,
tak si pročítám tohle téma a pochytávám zkušenosti. Sice se ještě na mimi nechystám, ale člověk by měl sbírat informace a poučit se ze zkušenosti ostatních, no ne? 😉
Chodítko asi fakt není dobrý nápad, ale líbí se mi ty aktivní chodítka, co se k nim dítě jen postaví a má ho jako oporu, třeba takové chodítko - http://www.nej-kocarky.cz/chicco-choditko-activ...
Navíc jsou tam ještě hry, takže když nechodí, může si pohrát.. 🙂

standu
24. črc 2009

akurat vcera som sa od kamarata dozvedela, ze svoju malu daval do chodaka od 3 mesiacov.... radsej som bola ticho 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

janina1977
24. črc 2009

nám bolo chodítko nanič, akurát tak na zábavu- hrací pultík, aj tak sa naučila chodiť sama, sú to podľa mňa zbytočne vyhodené peniaze 😒

krista
6. říj 2009

bebe7 • Dnes v 16:37
Zdravím
Poslední dobou hodně čtu jak jsou chodítka nebezpečné a že škodí jenže u nás jsme je měli všichni.. A když už teda se rozhodnu, že chodítko pořídím v kolika měsících by to bylo nejlepší?...

bera28 • 2d • Dnes v 16:57
Bebe, chodítko v žádném případě, to ti řekne každý rozumný člověk 😉 Proč bys dávala dítě do chodítka, když na to není zralé? Rozhodně si v chodítku nenatrénuje správnou chůzi. Nebo bys ho používala, až když by dítě chodilo? To by pak ale nedávalo smysl, že 😉

dvojka • 2d • Dnes v 17:37
tak já jsem taky odpůrce chodítek a ještě víc mě vytáčí,když vidim jak někdo vodí dítko za ručičky,které sotva stojí na nohou 😠

tomasek06 • 1d • Dnes v 17:47
My jsme chodítko pouřívali a naprosto jsem byla spokojená. Nechápu co je na tom špatného 😉 Dávala jsem ho tam jak samostatně seděl asi od 8 měsíců.

zanetka82 • 2d • Dnes v 18:07
Tak já na tom taky nevidím nic zlého . Když dítě samo sedí a samo se začíná zvedat. Když mi hopská na nohách nechápu proč by nemohlo byt v chodítku. 😉

shaula • 2d • Dnes v 18:31
Záleží, jaké chodítko máte na mysli - jestli toho "pavouka" - tak to v žádném případě!!! Ničíte tím dítěti páteř a získává naprosto špatné pohybové návyky! Zkuste si zároveň sedět a chodit a uvidíte, že to není zrovna to pravé ořechové 😉 Své dítě bych do toho nedala ani na vteřinu 😝 😝 😝
Pokud máte na mysli aktivní chodítko, které dítě tlačí před sebou, tak to není zas až tak škodlivé, ale taky se nedoporučuje, mluvila jsem o tom s fyzioterapeutkou, podle ní je statisticky více úrazů u dětí, které chodítko používaly - jednak např. přehlédnou překážku, jednak si troufnou na věci, na které ještě nejsou fyzicky připravené.
Já jsem nepoužívala žádné chodítko, děti to nepotřebují, pro ně je přirozenější se napřed plazit a lézt po zemi, pak obcházet nábytek a pak se samostatně pustit do prostoru. Jakékoli urychlování tohoto přirozeného vývoje je jen a jen na škodu.

mikulka • 1d • Dnes v 18:34
Rozhodně ne!!! Nechápu, jak je ještě může někdo vyrábět, když je dokázané, jak moc škodí!
Jak slyším chodítko, vstávají mi vlasy hrůzou!

dvojka: jo, vodění za ruce, to je další kapitola. A dělá to skoro každá máma bohužel. 😒

bebe7 • Dnes v 18:34
Všichni kolem mě právě chodítka používají a nemůžou si to vynachválit... Osobně k tomu taky nemám něják špatný vztah jen mám strach jestli tím něco nepokazím nebo jestli ho tam nedám nejak brzo....

tomasek06 • 1d • Dnes v 18:36
No tak asi proto se to vyrábí a prodává 😀

bera28 • 2d • Dnes v 18:39
Bebe, a představ si, že nikdo z mých známých chodítko nepoužívá. Teď ti to třeba příjde v poho, ale vážně si myslíš, že je třeba používat věci, které rozhodně nesvědčí vývoji dětské chůze a pohybu vůbec?? Zkus se zeptat nějakého fyzioterapeuta, schválně co ti odpoví.

janneke • 1d • Dnes v 18:41
Alkohol se taky vyrábí a prodává, ale že by to bylo něco zdraví prospěšného .. to se řict nedá, že.
Špatný argument Tomasek06.

markytkaaa • 1d, 6tt • Dnes v 18:43
My jsme chodítko používali ... chodítko jsem měla i já jako malá ... myslím, že to není nic smrtelného začínat na chodítku.
Syn se rozchodil sám na 13ti měsících ... v chodítku se suprácky vyblbnul aniž by si ublížil (strhnul na sebe věci, přizabil by se o rohy skříněk stolů atd.) a získal tak veeeliký přehled o celém bytě 😀 🙂

Výroky typu "ani za nic, ani na vteřinu" mi přijdou celkem úsměvné 😀 protože si nemyslím, že chodítko dětem ubližuje víc než třeba slazená limonáda 😉

shaula • 2d • Dnes v 18:44
Beba - ani já neznám nikoho, kdo by chodítko používal. Stačí si o tom něco přečíst nebo prokonzultovat s fyzioterapeutkou a určitě bys do toho dítě nedala ani ty 😉

shaula • 2d • Dnes v 18:46
Markytkaaa - a proto jim nedávám slazenou limonádu 😉 Mé děti opravdu v chodítku nikdy nebyly a ani bych je tam nedala.

matra • 1d • Dnes v 18:46
My codítko máme cca 2 týdny,od doby co se malý začal stavět,je v něm jen občas a většinou v něm stojí a podpírá se rukama o pultík, takže jeto jakoby stál u stolu,akorát má pojistku že nespadne...
A nepřipadá mi,že by nu to mělo nějak ubližovat je v přirozené poloze... A vidím ho tak max na měsíc,než začne chodit,jsme ryclíci 😅

shaula • 2d • Dnes v 18:47
Matra - no vidíš, tak to bylo zbytečné to na měsíc kupovat, ne? 😉

markytkaaa • 1d, 6tt • Dnes v 18:50
shaula: dopustíš se jiných hříchů na svých dětech 😉 nejsme dokonalé že 😀

markytkaaa • 1d, 6tt • Dnes v 18:51
matra: máš naprostou pravdu, chodítko se ti líbí, synovi se v něm líbí, nebrání to jeho přirozenému rozvoji (jinak by chodítka asi stáhli z prodeje 😉) takže není co řešit 🙂

shaula: co je a není zbytečné koupit svému dítěti bych nechala individuálně na každé matce, ne? 😉

shaula • 2d • Dnes v 18:54
Markytkaaa - chyb se určitě dopustím, to víš že ano, nejsem dokonalá. Ale dopustím se jich maximálně z nevědomosti, ne proto, že bych ignorovala dobře míněné rady 😉
"jinak by chodítka asi stáhli z prodeje" - to je pěkně nesmyslný argument, copak cigarety a alkohol se z prodeje stáhne, přestože je jednoznačně škodlivý? 😕 Je to prostě dobrý byznys a výrobcům vůbec nejde o děti, ale o zisk 😝

markytkaaa • 1d, 6tt • Dnes v 18:58
shaula: alkohol a cigarety se snad prodávají od 18ti let ne? či-li je na každém dospělém člověku, zda si jej koupí a využije 😉 chodítko je pro ty nejmenší, takže testované a odborníci se pravděpodobně shodli, že zdraví škodlivé nebude 😉
o zisk samozřejmě jde ... ale to všem a u všeho 😉 viz. monitor dechu Nanny, chůvičky, papírové pleny, instantní kaše, čaje ... VŠECHNO 😉 🙂

zanetka82 • 2d • Dnes v 19:01
Marky myslím že tady těm maminkám nic nevysvětlíš a oni tvuj jiný nazor nebudou zdílet 😝 Souhlasím se vším co jsi napsala. 😉

matra • 1d • Dnes v 19:02
Shaula, ani ne,zbytečné mi nepřipadá, stálo mě málo peněz,je kvalitní,poslouží nám a pak zas nejakému dalšímu mimču, já jsem za něj opravdu ráda.
Jako pukud do něj někdo dává nezralé dítě,co není pevné, neumí sedět nestaví se a tak podobně, tak to asi zdravé 2x není

aurecon • Dnes v 19:03
markytkaaa: Odkud jsi přišla na to, že chodítko není škodlivé? Stačí použít selský rozum nebo si pročíst nějaké studie. V chodítku se bortí páteř a hodně děcek pak začíná chodit po špičkách. Hádej, z čeho má naše generace skoliozu páteře. Ano, mimo jiné i z chodítka.

Nehledě na to, že je nebezpečné i proto, že se v nich stává plno úrazů, když najedou na nějakou překážku a převrátí se přímo na hlavu nebo spadnou ze schodů.

zanetka82 • 2d • Dnes v 19:07
Pokud je chodítko kvalitní tak se rozhodně nepřevrátí a nejsem určutě tak blbá aby mi dítě spadlo ze schodu 😲

Trochu blby příklad 🙄

markytkaaa • 1d, 6tt • Dnes v 19:08
Trošku mi to přijde jako debata látkové X papírové pleny ... Tam taky byla sekta látkovek, co nenechala niť suchou na papírovkách 😀 😀 😀

Chodítka se prodávají a prodávat budou, protože záleží na úvaze rodičů, zda je na to jejich dítě zralé. Pevné, zda se staví nebo sedí. Dát do chodítka hadráčka je skutečně proti selskému rozumu ... jinak mi to, ale jako žádné zlo nepřijde.
Na chodítku jsem vyrostla, skoliozu nemám, chodím normálně ... tak vůbec si připadám, že jsem bez následků 😉 😀 😀

zanet: ano, některé diskuze tady jsou jak pod vedením sekty 😀 🙂

shaula • 2d • Dnes v 19:11
OK, odhalily jste nás, jsme všechny sektářky 😀 😀 😀 Vzdávám to, je to jako hrách na stěnu házet... Napadá mě ještě jedno rčení - to o perlách... 🙄

aurecon • Dnes v 19:13
zanetka: Jenže některé matky jsou fakt tak blbé, že nechají své dítě spadnout ze schodů v chodítku.

Ale nic, tato diskuze mě nebaví, klidně si dávejte své děcka do chodítek, mě je jedno, že jim ničíte zdraví.

Ahoj

markytkaaa • 1d, 6tt • Dnes v 19:13
aurecon: za celou dobu používání chodítka (cca 4 měsíce) se mi syn ani jednou v chodítku nepřevrátil - jezdil přes všechny prahy v bytě, různé překážky a vše ok ...
a aby dítě spadlo ze schodů i s chodítkem je ale věc trochu jiná ... a to nepozornost rodičů, protože z těch schodů ti může spadnout normálně a chodítko k tomu nebude potřebovat 😀 😀

markytkaaa • 1d, 6tt • Dnes v 19:15
shaula: možná tady vůbec neházíš perly víš 😎 😀 😀 😀

tomasek06 • 1d • Dnes v 19:17
Souhlasím naprosto s markytkou a zanetkou 😀 😀

aleachim • 1d • Dnes v 19:53
moje fyzioterapeutka říkala, že už je dokonce zakázali prodávat v obchodech, neboť je prokázáno, že jsou zdraví škodlivé.

bera28 • 2d • Dnes v 19:55
Koukám, jak se to tu zase rozpoutalo. No když už jsme u těch "nezdravých" výrobků, tak taky spousta matek dává dětem do tří let boty, které nejsou zdravotní. Samozřejmě, že se takové boty vyrábějí a prodávájí, přestože ti každý odborník řekne, že do tří let jen boty atestované, neboť se noha dítěte do té doby vyvíjí. A pak jsou z toho ploché nohy, zborcená klenba atd. Je to stejné jako s tím chodítkem. Mimochodem - já mám od mala skoliozu a dle mých rodičů jsem v chodítku byla skoro pořád. Že by náhoda?

berenika39 • 2d • Dnes ve 20:00
vliv chodítek na páteř (negativní) je dneska dokázaný, existuje o tom dost odborných článků, páteř není připravená nést celou zátě dřív, než se dítě samo postaví, není zpevněná, ani svaly kolem ní, teprve se vyvíjí, hlavu mají prcci v poměru k tělu hodně velkou a tudíž "těžkou", jako se nemá dávat dřív sedět, nemá se dávat dřív na nohy.
POkud tohle vím, chodítko bych nekoupila. Fakt je,že je to opravdu rozhodnutí každé mamči.

Mám kámošku, která úspěšně ublížila malé, v chodítku byla od 6 měsíců a momentálně jí je 17 měsíců, nechodí, protože si tam navykla našlapovat na špičky a skončily na náročné rehabilitaci, aby se naučila chodit a neškobrtala.
Takže nejenom teorie, ale i praxe mi dokázala, že to vhodné není.

dvojka • 2d • Dnes ve 20:03
bera-a já zase úplně přímou pátěř ablesti nesnesitelné.Náhoda to neni-
Shaula-však,my tam ty naše dítka nedáváme a tak můžeme s čistým dítětem říct,že jsme pro ně udělaly aspon něco dobrýho.A jsem ráda,že jednou nebudou mít moje holky takové problémy se zády jako já.
Náš ortoped,mi se vztyčeným prstem říkal,že do chodítka v žádném případě.
A tohle mi opravdu štve,když tady pak někdo píše,že to nevadí když jsou děti v chodítku 😠

Nedovedu si představit,být v polosedě a chodit u toho a krom toho to vypadá docela ujetě.

dvojka • 2d • Dnes ve 20:04
oprava-s čistým štítem...Né,já jsem tak rozčílená,že ani psát nemůžu

morgan • 1d • Dnes ve 20:05
No ono taky jak tady někdo psal, že v chodítku nespadne - to taky není moc dobrý, dítě se má "naučit padat", tím, že samo přirozeně zkouší chodit. Je to prostě nesmysl a je to hlavně pohodlné pro maminky, že nemusí celý den stát za dítětem, aby se někde neuhodilo...je to prostě nepřirozené. A správně tu Aurecon píše, že naše generace z toho má skoliózu a jiné neduhy, mohly bychom se z toho poučit... 😒

dagina • 1d • Dnes ve 20:11
Ahojky, když nebudu řešit zda je chodítko vhodné či nevhodné..., tak mě vůbec není jasné, při jaké příležitosti bych do něj dítě šoupla???? Jen tak, abych měla od dítěte chvíli pokoj??? Nebo to má nějaký jiný rozumný důvod? To že se v něm mimču líbí je pro mě málo..., naší malé by se líbilo spoustu nevhodných věcí ...

berenika39 • 2d • Dnes ve 20:17
no právě ta moje známá ji tam dávala, aby měla klid, prý v tom byla spokojená, tak rpoč jí to nedopřát....

Mudra na roční prohlídce- péta ještě nechodil,mě důrazně před chodítkem varovala.

blandik • 1d • Dnes ve 20:18
ja jen nechápu, proč dětem dávat něco (chodítko), co jim škodí. Byla to první věc, kterou mi řekla dětská a taky ortopéd na kontrole kyčlí. Znova mi to sama od sebe řekla sestra na RHB. Tak proč o tom vůbec uvažovat. Dneska to je všechno o tom, že dítě má dělat všechno samo a přirozeně a ne, že se posadí o polštáře nebo postaví do chodítka nebo chytne za obě ruce a učí se jej chodit. Dítě se to všechno naučí samo a v době, kdy je na to jeho svalstvo i mozek připravený a ne předčasně, jelikož rodiče si usmyslí, že by už mohlo. Ale dělejte jak chcete a jak myslíte. Nechápu to, jak někdo může uvažovat, že dítěti dá něco, co lékaři nedoporučují. Ale co se dívím.

inna12 • 1d • Dnes ve 20:19
naprosto souhlasim se Shaulou a tim co napsala, moje dítě bych tam nikdy nedala, ale at si každej dělá co chce 😝 ...a kroutim hlavou nad tim, že "pokud by bránila přirozenému vývoji, tak by je stáhli z prodeje" 😕 😀 tomu snad nikdo nevěří ne 😅 (nevhodný neergonomický nosítka taky nikdo nestahuje 😝) Tak odpovídam na dotaz, chodítka jednoznačně NE 🙂

a možná se blbě ptam, ale jakej je vubec účel chodítek?? aby se to dítě v tom zabavilo? 😕 🙄

blandik • 1d • Dnes ve 20:29
Přesně tak inna - argument typu - to by přeci nemohli vyrábět, kdyby to pro děti bylo nevhodné - mě vždycky dostane.

berenika39 • 2d • Dnes ve 20:40
Vyrábí a prodává se to právě proto, že je pořád plno maminek, které neberou na vědomí doporučení lékařů a myslí si, že se nemůže nic stát. Nemusí, to je fakt, ale i může. Jednoduchý zákon trhu, poptávka-nabídka.

I coca cola je výrobek, co lidem moc ke zdraví nepřidá, a přesto vydělává ....

inna12 • 1d • Dnes ve 20:41
Blandi, no taky mě to dostalo...tak asi ještě někdo důvěřuje výrobcům a prodejcům, jak to s těma našema dětma myslí dobře

tomasek06
6. říj 2009

No tak si holky pokecejte 😀 Jinak nikdo tady nepsal, že naše děti byli v chodítku celý den 😕 Tak nevím odkud jste to nabrali.

melany_s
6. říj 2009

súhlasím s tým, že chodítka nie sú pre deti to najvhodnejšie. rovnako ako čínske hračky a oblečenie, poľské kočíky, sladkosti, a milión ďalších vecí... ale ani tie svojim deťom asi nekupujete. či?

arietiska
7. říj 2009

Čauky holky, asi bych neprožívala tak strašně, to co se dnes kde říká. 🙂 Naše generace v chodítkách byla a ohnutý v prak fakt nechodíme, motorický vývoj jsme neměli taky nijak zanedbán. Chodili jsme od roka jako dnešní děti a dokonce bez plen... To samé s botama zda nové či děděné. Kdo z nás měl stále nové boty /myslím, že tvar nohy se hlavně dědí/ ... Někdo tady psal, jak vodí dítě za ruce od 10. měsíců. Tak to se taky strašně nedoporučuje, taky je to prý hrozně nevhodné /játeda úplně přesně nevím proč/. Stejně jako sezení, když se dítě samo neposadí. Ležení ve vajíčku bych neřešila vůbec, to by tam to dítě muselo ležet celý den, několik měsíců, aby to na něm zanechalo nějaké škody. Spaní po příjezdu s obchodu 1-2h denně, opravdu neva. Dále hopsadla. Já např. jedno měla a nic se tam mému synovi nekřivilo a ani na nožky nedopadal, když se odrážel ze špičiček, byl tak vysoko nad zemí, že opravdu o nic nejde /látkové do kterého byl vlastně zavěšen tělíčkem až po prsa jak do kapsy/. Navíc celkem v tom byl tak 6h za svůj život ... Musím se přiznat, že já osobně nejsem např. zrovna příznivce bezplenkové metody. Velice mě zaujalo, jak děti maminek neustále "sedí" na nočníku už pomalu od narození. Vím, že se jedná o jakési klubíčko, ale dole mého naprosto neklubíčko, ale pokřivení. Tohle považuju jako nevhodné na páteř dítěte. Je možné, že to jde dělat i zdravě,ale dle mého to umí jedna mamka z 5ti... Naposledy mně to zaujalo u kamarádky. Hlavně si myslím, že To je jak s nošením dětí, to taky neumu každá maminka. Nař. zvedáná dítěte z postýlky, ze sedačky, kočáru aj. Kde kdo to dělá zle a tím poškozuje páteř. Ne tím, že má dítě celkově 4 dny za život v chodítku ... Hlavně si myslím, žeby se maminky měly naučit své děti nosi, zvedat a manipulovat s něma pokud jim chtějí šetřit páteř. To kazí daleko víc záda jak zmiňované pomůcky. Většina maminek dítě zvedá špatně i nosí a tím jim hlavně nešetří záda.

dagina
7. říj 2009

Ariestiska, to jsi měla vidět, jaký jsme měli kříž s prarodičeme, když jsme po nich chtěli, aby s malou manipulovali tak, jak si přejeme a jak se to má...., mimo jiné jsme se hodně inspirovali knihou Něžná náruč rodičů..., podle nich jsme byli padlí na hlavu, když malou ve 4 měsících nepohopsáme v sedu na kolenou... 😠 . Přitom manipulace, o níchž se zmiňuji, je mnohem pohodlnější jak pro rodiče tak i pro dítě, dítě je klidněší..., rozhodně skřípu zubama, když vidím, párdenní mimčo ve svislé poloze se zborcenou hlavičkou...

JInak mám dojem, že naše generace chodítka neměla..., až ta po nás..., viz. moji synovci, kterým je cca 20 let

arietiska
8. říj 2009

Jo jo ta kniha je super! Já mám 32 a v chodítkách jsme jezdili po bytě jak blázni. 🙂 😉

arietiska
8. říj 2009

Ale ke všem zmiňovaným pomůckám bych dodala asi tohle. Nekupovat dopředu, nemá to smysl. Např. můj syn by chodítko absolutně nevyužil. Co měl a co ho velmi bavilo, bylo chodítko, které se tlači před sebou. S tím běhal od 10. měsíců. Místo chodítka měl odrážedlo od 10. měsíců.