• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Chodítko pro 8měsíční miminko, je to zbytečnost?

7. května 2014 
Milé maminky, potřebuji se zeptat na vaše názory ohledně chodítka pro 8 měsíční miminka? Je to zbytečnost nebo je to vhodné pro tyto děti? Slyšela jsem, že to může ničit nožičky? Nevím. Poraďte a napište své zkušenosti.
26. dub 2014 ve 14:28  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
za mě zbytečnost - až bude dítě připravené, samo začne chodit :slight_smile:
26. dub 2014 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
Ne. Dítě se naučí chodit i bez chodítka a zdravěji. Když už, tak jsou fajn takové co se tlačí před sebou, ale podobně funguje třeba kočárek u holčiček a vozík u kluků, nebo moje děcka lítaly se židlí :grinning: samozřejmě až v době, kdy obcházely nábytek, tj. u nás od 1roku. V 8m ani omylem.
26. dub 2014 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Podívej se na příspěvek maminky s nickem paracka..tam se to probralo do podrobná. Je to nezdravé, zbytečné a porad nechapu jak tam muže někdo dítě dat. Aktivní, co tlačí před sebou ano. A článek je i na wiki.
26. dub 2014 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Chodítko nikdy, existuje tu spousta odborných článků o tom, jak jsou pro zdravý vývoj dítěte nevhodné. A v 8 měsících nám syn sotva seděl (sám), začal chodit až po 12 měsících. Dítě na vše příjde samo. Musí si samo projít cestou k cíli.
26. dub 2014 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
meli jsme od Vtech takove to co tlacis pred sebou - syn se s nim bal chodit kdyz to jeste neumel, ja ho kupovala hlavne kvuli tomu hracimu panelu kdyz mu bylo 6 mesicu- a taky tak fungovalo - jezdil s nim po byte az kdyz sam behal. a myslim ze to tak je spravne. deti zacnou chodit az budou pripravene jak svalove tak psychicky. syn se pustil az ve 14 mesicich - je hodne opatrnej. takove to jak ho tam posadis a on se odstrkuje nohama bych mu nekupovala - to spis zase meli jsme odrazedlo chcicco 4v1 a v tom drandil nebo chtel byt vozeny porad. - kdyz se chce premistit at se snazi vylepsovaky mu berou motivaci
26. dub 2014 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka V 8m ani omylem? Naše dcera má 8 m a nábytek obchází už měsíc, před dvěma dny udělala první krůžek do prázdna, aby se mohla chytit protějšího nábytku ... takže někdy klidně už i v 8mi měsících ... i když u nás žádné chodítko není, nemáme důvod ji v chození nějak podporovat, ono jí to jde samo až moc dobře :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... zato máme helmičku, protože v sedmi měsících byly její pády dost drsné, padala dozadu jako prkno ... teď už padá na prdelku, umí si kleknout, dřepnout, ohnout se pro hračku, takže helmičku využíváme stále méně :slight_smile:
26. dub 2014 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
za mě - pasivní ne a ne a ne, aktivní od určitého stupně vývoje a pokud o něj dítě má zájem, tak ano (naší malé bylov obchoď fuka a dva týdny na to se sama pustila do prostoru) - viz www.modrykonik.cz/choditka-a-hopsadla
26. dub 2014 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kvakuska někdy jo, ale obvykle takhle brzo děti nechodí. A zakladatelka neříkala že by její už seděla, lezla, obcházela, chodila.. :wink:
26. dub 2014 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takový ty chodítka, kam se dítě posadí-nikdy. Nevadí ty,které si dítě tlačí samo před sebou.
26. dub 2014 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zbytečnost, ničí to dítku páteř a je to spíš pro pohodlnost rodičů jako odkladiště pro dítě. Když už chodítko, tak interaktivní, které dítě tlačí před sebou. :slight_smile:
26. dub 2014 v 17:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@curdibilka nehledě na to,že ani jako odkladiště to nefunguje...dítě do něčeho furt naráží a hrozí úraz z pádu,když se dětátko třeba pro něco natahuje a chodítko se s ním převrhne..chodítka by měli zakázat :frowning2:
27. dub 2014 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marecekavendulka No vím, že hodně mamin říká, že to má na chvilku, aby si mohly zajít na záchod a to dítko tam prsotě odložit. :-/ Sdílím stejný názor - chodítka zakázat...
27. dub 2014 v 08:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@curdibilka a přitom právě v tu chvíli,kdy je ona mamina třeba na wc,dochází k nehodám..
27. dub 2014 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@curdibilka na odkládání máme ohrádku (cestovní postýlku metr x metr krásně barevnou s průhlednými bočnicemi, po stranách jsou úchyty, za které se lehunce přidržuje když stojí, malá je v ní moc ráda, všude vidí, má tam svoje hračky, nakukujeme na sebe, zpíváme si, já mám ruce volné pro jinou práci a jí se nemůže nic stát)
27. dub 2014 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marecekavendulka nejsem zastánce chodítek, ale ... chodítko se snad nemůže převrhnout, když se dítě na něco natahuje !?!?! chodítka jsou přece dost široká a příjde mi, že na rovné zemi i stabilní ... a na nějaké nerovnosti s ním dítě nevjede ... nebo se pletu?
27. dub 2014 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@madmk nejsem toho zastánce, dítko začne chodit samo až na to bude připravené, i bez chodítka :slight_smile:
27. dub 2014 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kvakuska divila by ses,co dítě v chodítku "dovede"..stačí přejezd přes práh..do toho když se to zkombinuje s výše uvedeným natahováním pro hračku..ani raději nedomýšlet..myslím,že tady na MK je o tom někde i článek.
27. dub 2014 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Viz články na Wiki nebo odpovědi holek výše - chodítko NE. On klame už ten název, protože dítě v chodítku NECHODÍ, jen v něm pasivně visí, pohybuje nohama a odráží se, nevhodně se mu křiví páteř (zadeček dozadu), kazí si pohybové vzorce a rozhodně ho to neučí ke správné chůzi, neposiluje to ty svaly, které má a nepodporuje koordinaci a rovnováhu, kterou se dítě při přirozeném vývoji naučí. Všechno jsou to naprosto zbytečná urychlovadla (jako pasivní posazování).
27. dub 2014 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My pro dcerku chodítko neřešili, občas jako interaktivní pomůcku používala hrazdičku, která na hladké podlaze "jezdila" a ona ji měla jako oporu....ale jiné pomůcky neměla...a to samé bude i u malého-pokud využije hrazdičku, ok..ale žádné chodítko :wink:
27. dub 2014 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madmk Mám dva kluky, 11 let a 20 měsíců, zhruba od těch 8 měsíců jsem používala chodítko u obou. Zrovna tak jako ho používala moje maminka u mě a mých pěti sourozenců. Na nikom to následky nezanechalo, nikdo z nás se v něm nepřevrátil, naopak všichni si to užili. U těch novějších chodítek jsou dokonce u koleček i pojistky, které brání přejetí přes práh. Tak a teď mě tu nejspíš ukamenují jako nejhorší matku :grinning:
27. dub 2014 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
já ani nechápu, na co chodítka jsou, dítě se snad naučí samo chodit až bude čas, ne? :wink:
27. dub 2014 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Chodítko jsem měla na oba kluky. Byli v něm moc rádi a užívali si to. Jasně, že v něm netrávili hodiny. Žádné problémy nikdy neměli, páteř i kyčle vždy OK. Podotýkám, že jsem je tam začala dávat po šestém měsíci, kdy začali sedět. Starší chodil v 9 a půl měsících, mladší v 11 měsících. A na to třetí si ho taky pořídíme :grinning:
27. dub 2014 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@libara Až budou na škole/v zaměstnání skuhrat jak je bolí záda a chodit na rehábky, pak si vzpomeň, kde strávili část dětství - v chodítku. Mluvit o problémech, dokud je dítě malý, pružný, pohyblivý a ve vývoji, je celkem krátkozraký.
Za sebe nedoporučuju ani to "aktivní" chodítko, rozhodně ne do doby, dokud dítě nechodí samo. Jinak taky svádí k předčasnýmu chození.
27. dub 2014 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Tak jo neda mi.maly ma podle vseho pasivni choditko.je nastavene tak ze se krasne dotyka celou slapkou o zem i kdyz stoji nebo sedi v choditku. Krasne mi leze sice dozadu ale leze,sedne si pres sikmy sed. V choditku je tak za cely tyden max.3x asi 10 min. Ja choditko mela i manzel a zadne problemy nemame a to byli choditka jina. Maly sedi krasne s oporou. To by nemohli byt ani jidelni zidlicky pro deti od 6 mes.na prikrmy
Jinak moderni choditka maji zabezpeceni proti padu ze schodu a krasne projede i mezi pokoji.mame moderni prechodove listy. Kycle ma v poradku dle pediatry.
@lv teta,jsem spatna mama ze ma Stepan choditko??
27. dub 2014 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@paracka chodítko je od slova chodí, ne stojí nebo sedí, navíc s oporou. Jídelní židličky od 6m správně by měly být polohovatelné jako vajíčko v autě, ne aby v něm dítě narovno sedělo. A když už..jasně, nějak se najíst musí. Ale v chodítku být rozhodně nemusí.

A to že se něco prodává ještě neznamená že to je správné..viz. různá rádoby ergonomická nosítka. Před pár dny jsem viděla jeden takový příklad, a nechápu že to ta máma nevidí, jak je tam to dítě pitomě dané, křivé, prohlé. Hlavně že je spokojené že vidí.
27. dub 2014 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@anina32 asi jsme krkavci matky ze davame deti do choditek. Nereknu kdyby v nem byl kazdy den 8 hodin. Je v nem asi obden na max.15 minut. To by se deti nesmeli ani vodit za ruce. Neter se vodila za ruce od 10 mesicu a v roce uz krasne chodila sama.
28. dub 2014 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@paracka Já jsem nečetla celou diskuzi, ale promiň, na tvůj příspěvek musím reagovat. Děti se totiž opravdu za ruce vodit nesmí :sweat_smile: O chodítku ani nemluvě :slight_smile: ale záleží na každém rodiči, jakým způsobem bude zacházet se zdravím svého dítěte, stejně tak výchova apod.. jsou věci do kterých se nekecá, pokud o to rodič nestojí, že ano :sunglasses:
28. dub 2014 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
Nám teda tchýně neustále cpala choditko,ale vzhledem k tomu,že jsme v té době bydleli v 1kk tak jsem odmítla a malá se sama učila chodit podél nábytku,pak se prostě pustila,přešla cely pokoj a od té doby sama chodila a to ji bylo cca 11 měsíců... Kazdopadne jsem rada,že jsme choditko neměli,kamarádka se nechala zvyklat a její syn začal sám bez opory chodit opravdu pozdě...
28. dub 2014 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
A je pravda,že malá měla aktivní choditko,které před sebou tlačila,ale to ji stejně začalo zajímat az když uz chodila skoro úplně sama.
28. dub 2014 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Starší děti chodítko měly, dávala jsem je tam, když jsem je potřebovala na chviličku zabavit. Nejmladší neměla a nepotřebovala. Ani aktivní chodítko jsme nekupovali..., takže kdybych se rozhodovala znovu - vyhozené peníze :slight_smile:
28. dub 2014 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek