Chodítko pro 8měsíční miminko, je to zbytečnost?

madmk
26. dub 2014

Milé maminky, potřebuji se zeptat na vaše názory ohledně chodítka pro 8 měsíční miminka? Je to zbytečnost nebo je to vhodné pro tyto děti? Slyšela jsem, že to může ničit nožičky? Nevím. Poraďte a napište své zkušenosti.

luciiim
28. dub 2014

@paracka Každé dítě je jiné, některé dříve poleze a sedět a chodit bude později, některé z kleku na čtyřech sedí dřív, než se rozleze a třeba jsou i děti, které dříve chodí a poté lezou, ale asi jich bude menšina. Podstatné je, aby se dítě vyvíjelo tak, jak je to pro něj přirozené a chodítko přirozený vývoj dítěte narušuje a škodí mu.

luciiim
28. dub 2014

@sekatka co je špatného na tom, když dítě začne chodit v 16 měsících? Štvou mě tyhle názory ovlivněné komunistickými tabulkami, podle kterých má dítě sedět ve čtyřech až šesti měsících, lézt ani nemusí, ale hlavně honem honem aby do roka chodilo 😠 😝

llluckaaa
28. dub 2014

Já teda nejsem odborník na motorický vývoj ani ortoped, ale ráda se budu řídit jejich radami, protože sama mám od dětství tak špatná záda, že mě bolí a dělají problémy. Takže proč něco takového riskovat i u mého dítěte. A můžeme se tu dohadovat, jestli moje bolavá záda způsobilo chodítko v dětství, tahání za ruce při chození, předčasné posazování ap., nebo je to dílem náhody.

paracka
28. dub 2014

Myslim ze bolava zada nejsou u choditka,ani vodeni za ruce ale ze spatneho sezeni ve skole,noseni tezkych skolnich tasek a tak...

kajalka
28. dub 2014

@llluckaaa Není to dílem náhody. Lidský tělo v podstatě funguje jako dům. Musí mít pevné základy - pro tělo tedy opěrný systém a svalstvo. Pokud došlo ve vývoji v dětství k poškození, stačí lehké vychýlení obratlů, které jsou víceméně chrupavčité a měkké, ve chvíli, kdy začnou "kostnatět", tak už ve špatném postavení. Děje se to i se svalstvem, těžiště těla je jinde, dítě chodí po špičkách, nemá optimálně postavenou pánev - postavení svalů se mění. A ve škole @paracka už je to jen zátěž navíc na chybný systém.
Takže znemožnit dítěti utvořit si stabilní pohybový aparát je velice sobecká věc, ať se to obhajuje jakkoliv.

sekatka
28. dub 2014

@alneka Tak co se týče onoho zmíněného sedu,předesílám,že i když nemám nic proti používání chodítka,tak jsem proti pasivnímu posazování dětí,takže tahání za ručičky u nás opravdu nehrozí.A nehodlám svoje dítě přivazovat,když se takhle posazuje taky třeba 5x za noc v postýlce,když mu vypadne dudlík,nebo když chce mlíko 🙂

madmk
autor
28. dub 2014

Maminky, děkuji vám za příspěvky. Já jsem byla také pro to, že chodítko nebudu pořizovat, ale občas bych potřebovala malého něčím zabavit a strčit ho někam, abych mohla něco udělat. Když ho mám na zemi, tak mi stále někde utíká (leze) a kutálí se, a to fakt člověk nic neudělá. Tak mě napadlo chodítko, do kterého bych strčila malého, ten by se na mě díval a já bych měla trochu času. Ale jak jsem četla o té cestovní postýlce, tak to fakt není špatný nápad na "odložení" dítěte. Jinak díky za komentáře a tak hojnou diskuzi 🙂 a když jste tak rozjeté, co říkáte na nosítka?

paracka
29. dub 2014

@madmk ahoj.jsou bud cestovni postylky nebo ohradky skladaci. Jinak mame ergonomicke nositko styl manduca ale syna uz v nem neunesu,tak nosi manzel (Cekame druhatko tak 9kg dite v nositku je mazec) .jinak malemu se v nem moc libi.nosime ho v nem od 3 mesicu.

zickemartina
29. dub 2014

@madmk vim ze maminky davali deti do nafukovaciho bazenku kdyz jen lezli - strasne rychle se jejich potreby meni a nema smysl kupovat vybaveni za 1000 a vice kdyz vyuzijes jen na tri mesice. odlozit na chvilku muzes do Autosedacky - Vajicka, muze se vevnistr pohoupat a je v bezpeci, a prenaset vsude sebou po byte - na uchyt mu muzes zavesit hracky a ma to i jako hrazdicku. ohradka nebo cestovni postylka je dobra pokud mas prehledny byt, nebude tam chtit byt pokud te neuvidi, alespon ma zkusenost. Nositka jsou super ja mela Babybjorn a syn byl ve vnitr kdyz jsem varila, luxovala a na kratke nebo tereni pochazky. zvaz si ale vahu ditete a investci - satek je tezky na vazani nez se to naucis, ale muzes v nem nosit na zadech treba i petilete dite a je skladny i do kabelky. Myslim ze Manduca se da nosit i na zadech a je delana i na vyssi nosnost.

andelka
29. dub 2014

@madmk myslí že je spousta mamin co chodítka nemají, mají dvě tři děti i víc, a jsou schopné něco doma udělat. Sice to nebude asi 100%, ale lepší než dát dítě do něčeho, co mu může uškodit. Já když jsme byla malá, tak mě mamka dávala v kuchyni do dřevěné ohrádky, tam byly hračky, knížky, koukala jsem na ni, povídala mi a vařila. Cestovní postýlka je taky super.
Ad nosítka..za mě ano, používala jsem na obě děti a super. Měla jsem manducu (už dělá radost dalšímu miminku). Je nutné vybrat opravdu ergonomické nosítko, se širokou základnou mezi nožkama a takové které nemůže dát dítě čelem dopředu. Takové jsme nedávno viděla, v něm asi 7m dítko, nožky mu visely dolů, v zádech bylo nepřirozeně prohnuté..chápu že maminka měla ještě starší dítko ve sporťáku, ale to já mívala taky. Je to super možnost, ale když už, tak vybírat opravdu dobře. Dají se sehnat už použité. Lepší kvalitní použité, než nový šunt.
V manduce jsem nosila staršího od 5měsíců do 1,5roku. Pak jsem už měla bříško. A mladšího od 6týdnů (pak byla nějakou dobu pauza kdy mu neseděla) a hodně od 5m do roka, a občas ještě do 2let. Do 1,5roku jsme nosila na břiše, dítko víc jak 10kg a v pohodě. Ne už dlouhé trasy, ale co bylo potřeba oběhali jsme a nemusela jsem řešit kočár (např. na návštěvu, kam s ním..nebo v MHD)

madmk
autor
30. dub 2014

Jé děkuji za názory. andelka: chci se zeptat, jde manduca nosit i na zádech? Jinak na takové to přenášení mám v plánu, že si něco takového pořídím a opravdu jsem si zjišťovala, že manduca je nejlepší. Mně jen šlo o to, zda to dětem neničí páteř, když jsou v nosítku? My chodíme cvičit Vojtovku, tak jestli to je i vhodné pro tyto děti.

samasa
30. dub 2014

Mám tři deti..ani jedno chodítko...první začal chodit v roce, druhý ve 14 mesicích a tenhle třetí ještě nechodí...ale už 4 mesíce leze po 4 a 2 mesice obchází nábytek...teď je mu 10 měsíců a někdy to už skouší sám...chvilku pastojí a pak si raději sedne 😀 😀 😀 myslím že to i tvoje dítko zvládne bez chodítka

bonavoxa
30. dub 2014

Jsem odpůrcem chodítka a i pro to, že v něm dcera pár měsíců jezdila! Přišel s tím muž, vždycky tam malou odložil a byl klid. Pak se z toho začala nahýbat až vylezla. Naštěstí vylezla a nevypadla. Já na to koukala skepticky, ale všichni mě měli za hysterku, že všichni to měli, mají a jsou naprosto v pohodě! Tak jsem si o to přečetla. A chodítko letělo z domu! Malá se stavěla na špičky, už jsme se bála, že chodit nezačne, ale v roce se postavila a šla. Chodítko ne, k ničemu to není.

giovanna2012
1. kvě 2014

Já ho měla, ale je fakt, že v tom byla minimálně a kdyby jsme to nedostali zadarmo, tak to nekupujeme. Každopádně si myslím, že když to dítě v tom nenecháš imrvére, bude to oki.

terinka1989
7. kvě 2014

Ahoj som fyzioterapeutka a na skole nam celu dobu vsetci pediatri a lekary ktory sa venuju vyvoju deti hovorili ze choditko je neprijatelne pre deti, ktore este nechodia samostatne uplne. To znamena pokial este nechodi bez pridrzania sa a pod. tak do choditka nie. Nici to kycle, chodidlo dietata, stabilita nula bodov- nema dovod sa ju snazit udrzat lebo ho drzi ta latka medzi nozickami. Takze urcite nie!!!

vadehr
Odpověď byla odstraněná
Zobraz