Chodítko ZEBRA - co si o mě myslíte?

misa_fisherprice
Moderátor
9. lis 2017

A jsou tady opět kamarádi pro vaše děti - zvířátka👍.

Chodítko ZEBRA od Fisher Price bude jedním z prvních kamarádů vašeho miminka, a to od jeho prvních slov až po první krůčky.

Chodítko ZEBRA je plné různých rozvíjejících aktivit, vaše děťátko může různě kroutit, otáčet a obracet jednotlivé díly chodítka. Spousty aktivit pro šikovné malé prstíky, které jsou doprovázeny světýlky, zpíváním písniček, říkankami, abecedou... dochází k rozvoji jemné motoriky a až se začne vaše dítě učit chodit, bude mu Chodítko ZEBRA velkým pomocníkem a díky němu začínáme rozvíjet u dětí i hrubou motoriku - chůzi😉.

Tak co, budete si o mě myslet, že jsem dobrým kamarádem pro vaše děti? Jsem vhodné chodítko od 6 - 36 měsíců.

Napište nám👧.

igiana
9. lis 2017

😍To choditko je uzasne! Nas maly se postavi u nabytku presne tam kde potrebuje, ale chodit ani za svet. A za ruky se vodit nema. A ty aktivity na nem su super, jsou tam i dirky, ma obdobi ze objevuje otvory, kdyz si jdeme umyt ruce musi strcit ukazovacek do otvoru na umyvadle (nad odtokem) 😀

sitemaka
9. lis 2017

Choditko zebra je uzasne,ma ho.kamaradky dcera a syn si s nim na kazde navsteve vyhraje😊

dzogobela
9. lis 2017

Nam fyzioterapeutka nedoporocila jakekoliv choditko, ani tyto aktivni, protoze dcera je lehce hypotonicka. A osobne i verim tomu, ze to kolikrat muze dite spis brzdit, protoze se nauci chosit s choditkem a samo nechce, navic spatne teziste. Takze pro nas ne, ale jinak je krasne 😀 a kdyby to byl jen panel, bez kolecek, tak super 😀

claudie89
9. lis 2017

Ahojky, no u nás se o choditku od FP diskutovalo,zda jej koupit či ne,jelikož nemáme koberce ale jen dřevěné podlahy. Neujizdi to tomu ditku? Nakonec se teda pro jistotu koupil Pejskuv stolecek ( který jsem si tak moc přála😂). Jinak choditko Zebra i Lev se mi moc libi

verunkanatalka
9. lis 2017

Přemýšlím o něm,že ho koupím malej k vánocům.Líbí se mi🙂

nikinnna
9. lis 2017

Máme a je úžasné. Malý ještě nechodí, ale i tak se s ním krásně vyhraje. Kdykoli k nám přijde nějaká návštěva s dětmi, automaticky se s ním chtějí hrát. Jediné co bych ocenila, tak kdyby šla kolečka zabrzdit.

misa_fisherprice
autorModerátor
9. lis 2017

@claudie89 pokud nebudete chodit na ledovém jezeře tak ne👏, chodítko má širokou stabilní základnu a 4 kolečka🙂.

ivular
9. lis 2017

Naprosto souhlasím s @dzogobela. Jak je to myšleno, že chodítko pomáhá dítěti rozvíjet hrubou motoriku, když přesouvá těžiště výrazně jinam, než kde jej dětské tělo přirozeně má? Vždyť takto se naopak zatěžují svalové skupiny, které by v daném věku a na daném stupni vývoje zatěžování přirozeně vůbec nebyly.
Jedinou možností by snad bylo, pořídit tuto hračku dítěti až v okamžiku, kdy bezpečně chodí samo. Ale i tak bych dohlížela na to, aby chůzi s chodítkem nezačalo upřednostňovat před chůzí bez něj, aby se nepokřivil dosavadní fyziologický způsob chůze.

papunkova
9. lis 2017

Vždycky jsem si říkala na co chodítko...ten můj malý aktivista dokud neměl chodítko chodil se vším co se dalo sunout po podlaze...nočník, prázdná krabice, jídelní židlička...chodítko máme půjčené úplně obyčejné...ale pokud bych kupovala tak rozhodně tuhle roztomilou zebru je nádherná 🙂

nafuka
9. lis 2017

mě malá sunula židli před sebou a pak najednou jeden dva samostatné krůčky a už to jelo. Za mě zbytečnost. Nechala jsem ji vyvíjet přirozeně vlastním tempem, žádné posazování, tahání za ruce apod. nešvary, které se někde bohužel stále dějí.

pandice
9. lis 2017

Je krásné, má ho dcera mojí kamarádky, malému se líbí zvuky a tlačítka. Pořizovat ale nebudeme žádné chodítko, ani to aktivní, nemáme ho doporučeno fyzioterapeutkou a malý už stejně začíná chodit sám, tak to vyřešil za nás 😊

sfinga12
9. lis 2017

Jééé to doma máme, malá ho dostala k prvým narodeninám a za 3 týždne na to začala sama chodiť 🙂 so zebričkou sa hraje stále a v kľude ju nenechá ani staršia 🙂))) Zebra je úžasná FP hračka - odporúčam 🙂

misa_fisherprice
autorModerátor
9. lis 2017

@sfinga12 hezké dny a děkujeme. Míša

pitrsova
9. lis 2017

Za mě super,máme ho doma 🙂 Hlasitost je nastavitelná a není nějak pronikavá,barevně láká,už od narození 🙂

luca16
10. lis 2017

Vypadá to úžasně. Skvělé na tom je, že si s tím vyhraje dítě i po tom, co se naučí chodit. Pokud jsou tam i říkanky, tak dostává👍

joannah13
10. lis 2017

Starší syn žádné choditko neměl, ale v mateřském centru si vždycky s nějakým choditkem hral. Tak přemýšlím, že ho mladšímu poridime. Jen má to nějakou brzdu? Nebo možnost nastavitelné rychlosti?

janyna88
10. lis 2017

My budem pořizovat dceři k prvním narozeninám, sama už ujde pár krůčku a tak si pohraje a v chůzi bude mít oporu, mě se všeobecně líbí všechny hračky FP, jsou naučné a zábavné

lezdr
10. lis 2017

Vypadá super, to by se nám hodilo od Ježíška! Díky za tip.

mtera
10. lis 2017

Myslím si, že chodítko není dobré pro vývoj dítěte, viz. názory fyzioterapeutů a pediatrů. Dokonce může způsobit zdravotní potíže v pozdějším období života. V některých zemích už je dokonce zakázáno ho prodávat.
Takže za mne chodítka určitě ne.

jipe
10. lis 2017

Také nejsem příznivcem chodítek. Dítě má nejprve obcházet nábytek, tj. chodit do strany, až si posílí příslušné svaly a bude na to připravené, pustí se do prostoru. Chodítko může svádět k předčasné chůzi kupředu a dítě tak nebude dostatečně posilovat chůzí do strany + zmíněná změna těžiště.

misa_fisherprice
autorModerátor
10. lis 2017

@joannah13 brzdu to nemá🙂, ale nemusíte mít strach, žádné rychlosti nenabere. Navíc nefunguje jen jako chodítko, ale má v sobě spousty rozvíjejících aktivit pro batolata. Děti si s ním opravdu vyhrají. šustí, přepínají, otáčejí, zapínají světýlka, barvy, abeceda..... Míša😅

minonnka
11. lis 2017

U dcerky jsme měli chodítko s aktivitami a super. Ono tedy než nám došlo poštou, tak se dcerka mezitím naučila chodit (ona hodně spěchala, chtěla se dorovnat staršímu bráškovi, chodila těsně před jejím 10 měsícem) 😀 Bylo stabilní, rychle nejezdilo, jen pokud se s ním utíkalo což u malého dítěte nehrozí. Ty děti, aspoň mi to tak přišlo, rychle pochopí, že si to ovládají oni a rychlost si přizpůsobí. Hrál si s tím i starší syn až mi ho bylo líto, že on ho jako malý neměl 🙂

saryk9
11. lis 2017

Je moc pěkné. Ale syn s ním vůbec nechodil. Kazde dítě je jiné. Hraje si občas s tlačítky, ale příště bych nekupovala. Ovšem pejskům stoleček byl u nás top od půl roku. Teď je synovi 15m a občas si a ním ještě také pohraje. Ale nevím zda ho bude zajímat až do té doby, kdy bude schopný,, plnit ukoly'' se stolečkem spojené.

minonnka
11. lis 2017

@saryk9 Stoleček je také super, ten nám vydržel hodně dlouho a bavil i mnohem starší děti návštěv 🙂 Dcerka tedy chodila i se stolečkem, jak nám na koberci klouzal, syna zase s jídelní židlí 😀

lagerthaa
11. lis 2017

já moc chodítka neuznávám ale dcera, která už umí chodit, tak v dětském koutku si hodně ráda hraje s chodítkem, tak že sedí a hraje si s tím vepředu 🙂

kameka
11. lis 2017

O choditkach si bohužel nemyslím dobrého nic, ale líbí se mi ty aplikace na něm, brala bych jako stoleček 🙂

minonnka
11. lis 2017

@lagerthaa Malá právě pořád před sebou často tlačila židli nebo stoličku mamut Ikea což nebylo moc bezpečné. Nejednou se to s ní převrátilo. Sice jsme ji hlídali aby to nebrala, ale nedalo se to vždy uhlídat. Tak nám chodítko přišlo jako lepší varianta, také u toho moc ráda seděla a zkoumala co to umí 🙂 Když chodítko dorazilo, tak s ním jezdila jako s kočárkem 🙂

misa_fisherprice
autorModerátor
11. lis 2017

@lagerthaa
@minonnka
přesně tak, nemusíte mít chodítko jen jako ,,chodítko,, 🙂. Záleží na vás, ale děti milují přepínání světýlek, otáčení a montování různých součástek chodítka. Opravdu s chodítekm ZEBRA je mnoho zábavy. Písničky, abeceda, světýlka...to všechno chodítko ZEBRA umí. Krásné odpoledne, Míša

igiana
11. lis 2017

@lagerthaa a co kdyz syn nechce chodit, hoci umi uz dlouho stat a radeji leze po ctyrech. Mne se to libi, vzdyt je to ako kocarek u holek, on fakt jako by nevedel naco ma nohy. Za ruce chodit je mnohem horsi.
Jeste stolecek je super, motivuje pohnout se z mista a chodit kolem neho.

eva1987
11. lis 2017

Choditko vypada moc dobre, maly uz umi stat bez drzeni, takze by bylo fajn na prvni krucky no uvidime 🙂