Čím zabavit tříměšíční miminko?

theresa
16. říj 2008

Pěkný večer, prosím o radu, čím zabavit tříměšíční miminko? Náš malý se evidentně nudí. Máme kolotoč nad postýlku a ten ho docela bere. Lehátko se mu někdy líbí jindy ne, hrazdička se mu tam moc nelíbí. Přemýšlela jsem třeba o hrací dece, nebo poraďte prosím nějakou zajímavou hračku která toho našeho uplakánka trochu zabaví. Moc děkuji, jsem už občas bezradná a hlavně strašně unavená.

3558
17. říj 2008

mumumu nemam presne to co na obrazku, ale ja sa s tym aj citim akasi neohybna. neviem. ☹ nechavam to na muza, nech ho nosi on, a ten sa v tom vyziva. 😀 😀 😀

mumumu
17. říj 2008

Zuzano, jsou veliký rozdíly v nosítkách!!! Pro dítě i nosiče!
Pokud tě to opravdu zajímá, přečti si tohle:
http://www.attachmentparenting.estranky.cz/clan...

3558
17. říj 2008

vdaka mumumu

pazhitka
18. říj 2008

mumumu-mas pravdu, souhlasim🙂 taky se mi zda,ze noseni je cesta,kdy je mimi s matkou,ale ta zaroven muze delat i neco jineho🙂 na kursu nam rikali, ze noseni v satku od narozeni o hodne zvysuje IQ mimina... ja jsem od narozeni nenosila, hlavne proto, ze v lete bylo hrozne vedro... ted mame sice cvalika,ale snad ho jeste nejakou dobu (co nejdelsi) unesem, proto ta manduca...

pepibubu
18. říj 2008

Pepíno bude mít zpříští týden dva měsíce, vyhraje si s hrazdičkou sám, a je to velkej mazel. Moc se těším, až udrží sám hlavičku, protože ho budu nosit v babyvaku, což se zatím kvůli hlavičce bojím. Nenechám ho plakat po mámě, když jsem blízko, tak k němu jdu, a aspoň ho pohladím, a když třeba např. mám na pánvi cibulku, nebo cokoliv co by se mohlo spálit, případně mám ruce od těsta a prostě k němu nemůžu, tak na něj aspoň mluvím, popisuju mu co dělám, aby věděl že tu jsem a slíbím mu, že hned jak to dodělám tak k němu jdu. A SLIB DODRŽÍM, pak ho pomazlím a pochválím ho jak byl statečnej že to vydržel. Možná mi pismenka nebo ještě některá z vás řekne, že na sebe šiju bič. Ale jsem ochotná to risknout, s výhledem na to že pak jednou budu mít syna co se nebude stydět vyjádřit emoce🙂

bambusko
18. říj 2008

myslim, ze kazdemu je jasne aj bez akychkolvek knih a teorii, ze dieta sa narodi bezbranne a uplne zavisle na niekom, kto uspokoji jeho potreby - fyzicke aj dusevne. a kto iny by to mal byt ako matka? pismenka, urcite svoju dcerku nenechavas hladnu, neumytu, neprebalenu... to, ze chce byt s tebou, vidiet ta, pocut a citit je rovnako dolezite ako to, ci ma co jest a s cim sa hrat. tvoja dcerka je este malicka, cize mas cas premysliet si hodnoty a zmenit to. tiez nie som zastancom kopy hraciek, ak sa ma s kym, pohra sa babo aj s jednou-dvoma. a same sa bude vediet hrat, ak mu to niekto ukaze. pre dusu dietatka je dolezite to, ze je pre svoju mamu dolezitejsie ako varenie, upratovanie a zehlenie, aj ked to robi aj prenho 😉 jasneze najest sa a ist na wc ma matka dovolene aj ked sa to dietatu nepaci 😀

venuse333
24. říj 2008

Pepibubu,
musim s tebou souhlasit, delam s Julii to same, nevim proc by mela zbytecne plakat, kdyz to neni nutne 🙂

elliott
31. říj 2008

Ahojky, taky souhlasím s pazhitkou a pismenkou...je naprosto v pořádku, když je dítě samo... se svým synem , když byl mimi jsem byla pořád, a byly to galeje, do 4 let jsem s ním musela spát v místnosti, byl na mě strašně fixovaný a když ho ze školky vyzvedl manžel ( jeho táta) tak udělal cirkus, že jsem pro něj měla přijít já a ne on. Nemohla jsem téměř nikam jít sama,furt musel být se mnou.Takže: už nikdy více.Když je mimi chvilku samo a zabaví se, tak je to v pořádku.Jsem přeci matka a ne OTROK !!! 😲

gabka32
1. lis 2008

ahoj. každá mamča má svůj fígl a myslím že není správné někoho odsuzovat proto, že hned neběží za mimčem, jen co jednou zabrečí (kolikrát pak zas usne a je klid)

naše dcerka je naštěstí moc hodná, takže nevyžaduje nošení a zabaví se i sama - asi od 2měsíců jsem ji dávala na deku, kde si jen prohlížela zavěšené hračky a ted už si tedy hraje fest, tahá za vše co může, baví ji kroužky, vše co šustí... taky v lehátku bývá, ale ne zas moc dlouho, dávám přednost když leží na rovném. máme manducu ale tu používám jen při venčení psa, doma zřídka, když už nejde jinak uklidnit, tak manduka zabere vždy 🙂 v kočárku zpočátku furt řvala, ale ted i tohle přestalo a se zájmem se dívá kolem - a ne a ne usnout, ale aspon nebrečí 😅
jo a telka to je její - nebo monitor PC. tak ji raději vypínám když se saša začne dívat, at se to naučí tak brzy 🙂

no a taky jsem ji nechala párkrát vyřvat - za pár min byl klid a usla. krmila jsem jí odstříkaným mlíkem a to mi zabralo až 5hod denně takže prostě někdy si musela vystačit sama.

many
1. lis 2008

ahoj holky,tak já mu už od narození čtu pohádky 🙂 a skoro vůbec není zvyklý na ruce,nakojím ho,položím na deku a hraje si a když ho to už nebaví,tak si k němu sednu a ukazuju mu hračky a čtu nebo vykládám pohádky a on se směje a poslouchá 🙂tak jsem ho navykla a tak po ránu,když se potřebuju namalovat nebo vyžehlit,.... tak to dělám v obyváku u něho,on leži na dece a je klid,ale každý mimčo je jiný,některý se fakt chce chovat,když je navyklý,nebo taky mají potřebu se chovat,chtějí někoho cítit a néé furt ležet,to je nuda 😀 😀 😀

many
1. lis 2008

no gabka - Ladíček je jak čtu hodnej jako Sašenka 😉 akorát už přes den nepospí,jen půl hoďky a konec,ale naštěstí spí v noci,to už se stane jednou za čas,že se budí i v noci,ale nevadí mi to,protože pak aspoň nemám tak plný prsa 😀 jinak v kočárku na vzduchu je mu nejlíp akorát teda nepospí a kouká,ale moc nevidí 😀 nemám polohování,tak kouká do stříšky,na hračky a nebo na mě 😀 pokud teda není teplo a nestahnu mu stříšku 😀 ale jak příjde 18.00 hodila tak to už je pěkně neklidný,to se mu musíme fakt věnovat,nebo by byl rachot 😀 teď má 5 měsíců

petule.h
2. lis 2008

holky, když by tomík(2,5 roku) mimi, tak jsem mu zpívala, povídala na něj..no prostě jsem se mu věnovala jak se dalo,ale nikdy né pořád a jak vyrůstal, tak jsem nikdy nedělala to, že bych se mu věnovala 24h, prostě jsem si taky něco přečetla, uvařila, uklidila...a nakonec nikdy dote´d po mě nevyžaduje a nevzteká se abych si s ním šla hrát a věnopvala mu pozornost...vyplatilo se to, protože te´d mám 2 dítě(3m) a tomu se zase nemůžu věnovat tak jako tomovi předtím...takže se snažím věnovat oběma, ale jak tu někdo psal, nechovám pořád, dám ho na sedačku, položím na deku...on sleduje okolí a naštěstí taky moc nebrečí...já si zase můžu uvařit a všechno v poklidu...
moje kamarádka se hodně věnovala svému synovi, stejně jako mě, se jí nartodilo mimi a měla doma teda peklo, nechtěl malé přijmout, najednou se mu máma nevěnovala jako předtím a byli scény...apod..ještě se s tím nesrovnal, ale je to lepší, další kamarádka to samé, ta rodila te´d, její chlapeček nechce vůbec k miminku jít..mám velké štěstí, protože tomík ho pusinkuje, má ho rád...ono nic se totiž nemá přehánět, jasně lásku a pozornost věnovat, ale né se mu úplně obětovat... 😀 ..

krista
6. led 2009

eliotka • 1d • Včera ve 20:04
Ahoj kočiny,

mému miminku jsou tři měsíce. Už přes den moc nespí, tak řeším, jak ho zabavit, když potřebuju uvařit apod. Dávám ho do lehátka, někdy tam vydrží, někdy ne, ale i tak je mi ho líto, jak tam tak sedí a teď si hodně cucá pěstičky. Vím, že je to nová dovednost trefit se pěstičkami do pusinky, ale zase si říkám, jestli si ty pěstičky necucá z nudy, aby to pak nebyl zlozvyk, co myslíte? Na lehátku má malou hrazdičku, ale ta ho už nebaví.
Jak to řešíte vy u takhle malého miminka, když potřebujete doma něco udělat, a miminko nespí?

dzej • 1d • Včera ve 20:15
ahoj Eliotko, já jsem měla malou v kuchyni v kolíbce nebo v lehátku a když jsem vařila, všechno jsem ji ukazovala a říkala. Občas jsem jí dala vařečku do ruky nebo něco co není nebezpečný. Ona sledovala jak krájím zeleninu atd. Dělala jsem to tak, aby na mně viděla a tak se zabavila. No vždycky to taky nešlo, ale většinou jo.

lendy1 • 1d • Včera ve 20:16
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

dudri • 1d • Včera ve 20:16
az vecer uvaris na zajtr.jedlo, ked spi babo. Kojis? staci ponuknes prsicko , babo cici a uspava. Nokojis, daj cumel.

kristynna • 1d • Včera ve 21:08
Já mám zkušenost, že takhle malé dítě nepotřebuje bavit, ale být s Tebou. Na to je nejlepší šátek. Alespoň mě se to osvědčilo. V klidu navaříš, uděláš, co potřebuješ, a ještě seš s malým. Pozitivum také bylo, že jsem nosila, když se to hodilo mně a ne když dítě brečelo, což bývá v dobu, kdy se to nejmíň hodí. Když jsem nic nedělala a malou položila, aby si hrála, byla spokojená, protože byla "vychovaná", a já mohla odpočívat.

eliotka • 1d • Dnes v 11:38
lendy, to není téma pro mne. Já vím, jak malého zabavit, když jsem u něj.
Ale jak to udělat, když se mu enmohu věnovat na 100 %, potřebuju uvařit atd.

kristyna, šátek ho bohužel neba 😢

dudri, nějak nerozumím.

many • 1d • Dnes ve 12:39
no tak já když potřebuju něco udělat,tak ho nechám si hrát,on je naštěstí moc hodnej a nemusím s ním být furt,ale už se mi plazí pozpátku,takže cestuje po místnosti,tak když potřebu jít třeba do koupelny,..tak ho dám do ohrádky,tam si hraje a vím,že se mu nemůže nic stát 😉

eliotka
6. led 2009

mumumu, a co je to pasivně sledovat běh života? Myslíš třeba nechat ho v lehátku a dsělat si své?
Já dnes byla s malým pořád, nespal a byla jsem teda dost odrovnaná, a připadlo mi, že on taky. pořád jsem an něj mluvila, zpívala, ukazovala hračky, nebo ukazovala, co vařím. Asi jsem udělala chybu, že jsem mu nedala oddych ☹ Možná proto enspal. Tak si moc nevím rady. Asi se mi tedy nevěnovat pořád, dávat mu volnost,a by jen tak koukal?

stvura
6. led 2009

Nas maly potrebuje neustalu spolocnost a tiez vymyslame zabavky ako mu spestrit den.
Ma rad hracky vsetkeho druhu, hlavne hracie a svietiace. Tiez knizky ma rad. Pocuvame a spievame si pesnicky, hra sa pod hrazdickou, masirujeme ho, hrame sa na lietadielko, robime si bunker...
Take malicke dieta zabavi aj obycajny papier, ktory si moze krcit, prazdna flaska od mineralky, lezanie na pohovke s holymi nozkami, ktore si chyta a prezera.
Len "koukat" bohuzial uz troj a stvormesacne dietatko nebude....teda aspon aktivne deti nie.

saudi
6. led 2009

ja som si nedavno kupila Manducu a mam aj satku, ale nasa mala vzdy place ked ju tam dam a odtlaca sa odo mna rucickami ☹ ako keby jej vadilo byt otocena smerom ku mne. najradsej ma ked ju nosim ze je ku mne chrbtom a vidi dopredu, ale to ma zas boli chrbat a ruky a nic neurobim. ako to robite v tych nosicoch a satkach, aby to deti bavilo? mala nevydrzi ani v lehatku ani pod hrazdickou.

katkaaalex
6. led 2009

Ahojte,moj Alex ma 13 tyzdnov a je to tiez "narocne dieta", nic ho nezabavi viac ako na par minut. Najradsej je na rukach,v lehatku sa mu paci len ked ma naladu, pred par dnami sme kupili kolotoc do postielky a ten ma zatial najvecsi uspech 🙂 Objavil si rucicky a prsteky tak si cmula, na brusku same tiez malicko no o par dni uz bude chytat hracky a nebude si vyzadovat tolko pozornosti. Vsetko raz prejde a je to naozaj pravda, kazdym dnom sa meni, rastie, vnima vsetko dookola ... je to moj zazrak 🙂
Cez den vela nenaspi a v poslednej dobe si s poobednajsej prechadzky kedy prespal 2-4hodiny v kociku spravil turisticku exkurziu - hodinu v kociku a potom na rukach. Co mam spravit, hnevat sa? rozculovat? 😠
Zatial to zvladame s usmevom, inak to ani nejde najme ked toho mojho turistu vyberiem z kocika a on sa usmieva na cely svet 🙂 neda sa na neho hnevat.
Deticky su velmi vnimave, vsetko je pre ne nove a zaujimave." A mama je tu pre ne ta, co vsetko vie, vsetko im ukaze a o vsetkom porozprava". Tak im nekazme detstvo 😀 a oni nas odmenia tymi najkrajsimi usmevmi a veselimi ockami.
Materska dovolenka - pre mna do slova a do pismena - trva len kratko a deticky nam tak rychle vyrastu, uzivajme si s nimi kazdy den i ked to je vela krat narocne.
A este jedno tajomstvo pre vas vsetky - ked som v koncoch, otvorim si uuuuuuzasnuuuuu stranku modrykonik
a o par minut mam baterky na 100%.
Tymto dakujem Vam vsetkym, ktore sem prispievate 😀.

stvura
7. led 2009

Saudi, ja som uz klokanku "k sebe" odlozila, lebo maleho uz tiez nebavila. Mame tu "od seba", v tej je spokojny, pozera si okolie a potom mu len odkvacne hlavka a vidim ze spi.
Nase deticky su uz velke a ked si v satke/manduci nemala maleho od zaciatku, uz v nej nebude {pozicala som si satku na par dni od kamosky a nemala ziadny uspech u naseho drobca}. Ja ked je maly v klokanke mu neustale rozpravam - mozno si ludia na ulici myslia ze mi sibe, no on je tichucko a pocuva ma.
Ked je pod hrazdickou, tak asi desat minut stravim s tym ze mu rozpravam o hrackach, kym si ich nezacne sam tahat alebo suchotat s motylikom. Ked nama naladu, tak ho to tam nebavi...a v lehatku mi nikdy nevydrzi dlhsie ako par minut, jedine ak ide v telke rozpravka - normlane som objavila ze je telkomaniak!
Inac ako pisala katka, aj ja som v tom tretom mesiaci viac maleho nosila z poobednajsich prechadzok v jednej ruke a kocarik som tlacila druhou. Tak som poobednajsie prechadzky jednoducho vynechala a sme doma, lebo to nemalo zmysel {nas spal v kociku pol hodku}, viac som sa nadrela ako sa maly naspal.

ingulka
7. led 2009

stvura... telemaniak ??? aj nasa mala hrozne je zvedava na TV... ale snazim sa ju stale uputat niecim inym.. nie je TV skodliva pre deti v takom rannom veku ?

lili03
7. led 2009

Krista - nás se doktorka ptala, jestli už si malej cucá a spojuje ručičky, takže je to správné. Mně připadá, že když si je cucá, tak je v dobrý náladě, když se nudí, tak pofňukává a ručičkama jen tak nekoordinovaně mává.

Taky jsem si říkala, že nemá cenu pro tak malý dítě kupovat moc hraček, ale nakonec jsme jich dostali spoustu k vánocům a jsem ráda, protože náš prcek se jednou na jedno chrastítko směje a podruhý už bez zájmu. Takže hrazdička ze začátku super a po pár dnech začíná natahovat hned, když ho pod ní položím. Kolotoč to samý, jako by si říkal "néééé, už jsem zase tady..." Prostě nechce ležet a já mám už od začátku manducu, což bylo super, dokud nám doktorka neřekla, že v žádném případě nošení, že musí ležet na rovné podložce na zádech. Takže ani lehátko a autosedačka jen v případě nutného převozu. Jasně, že v bříšku byl hezky schoulený, ale když se narodí, je to asi zařízené od přírody tak, že ty správné svaly se můžou vyvíjet jen když se s nimi pracuje, kdežto při neustálém nošení se mimi vlastně vůbec snažit nemusí, to samé v lehátku. Trochu mě to mrzí, bylo to pohodlné, to nošení, ale co se dá dělat, musíme teď cvičit, chudáček je teď křivý, špatně otáčí hlavičku, špatně se drží na bříšku a i na zádech je nestabilní, rukama se snaží chytat hračky ale zároveň s nimi balancuje na podložce, takže je těžko zvedá. I když je pravda, že po měsíčním cvičení se to dost zlepšilo. Nevím, jestli je to tím, že jsem ho nosila (občas) už od narození - i když manduca to údajně umožňuje.
Jinak nejradši je se mnou v kuchyni na stole (na přebalovací podložce), mám tam sice kolíbku, ale ze stolu má výhled. Už se začíná otáčet, tak už ho tam ale nebudu moct dávat☹
Taky bych přes den ráda aspoň něco stihla, protože bude hůř, až se bude plazit nebo začínat chodit, teď přece jen ještě pospává, tak přece musím aspoň něco stíhat, jak by to vypadalo 😀 Nechci ho rozhodně zanedbávat ale ani rozmazlit, už teď přesně ví, kdy má začít řvát, nic mu evidentně není, prostě jen cítí, že ho pokládám a začne. Je mi jasné, že mi tím chudáček chce říct "mně bylo příjemně, tak proč mě pokládáš", ale takhle to ani v dalším jeho životě nebude, že bude jen po jeho, musí si zvyknout, že je čas hraní s maminkou a čas zabav se sám.

sharon2
7. led 2009

ahojky 😉 lili, tím nošením to určitě nebude - manduca je prý dělaná tak, že tam je mimi s podsazeným zadečkem a tedy kulatými zády.
A k tomu začínání nošení později než od narození - stvura, myslím, že záleží na miminku. Naší Julince jsou 3měsíce a týden, šátek jsem si naježila pod stromeček a prodavačka mě dopředu upozornila, že už je větší, tak se jí nemusí ze začátku líbit to pevné uvázání a že může trvat, než si zvykne, takže po chvilkách a nevzdávat to hned. A měla pravdu. Ze začátku jsem ani úvaz nedotahovala, jen jsem ji tam dala a přiržovala - poprvé vydžela 5 min.,pak už se taky odtahovala - jako saudi - no, zkoušeli jsme to od toho štědrého dne tak 8krát. A včera už se Juli nechala uvázat i do kolébky /tak aby ale viděla ven/ a po půlhodince nošení po kuchyni spokojeně usla.
Takže saudi - zkoušej to dál, třeba se to drobkovi zalíbí později 🙂

ma76
7. led 2009

U nas žiadne nosenie nebolo.Ked sa hraje tak ju vezmem aj ked sa nepyta na ruky,pomojkam,popestujem a hajde nazad...Od 3mesicov hrazdička,od 4mesicov ohradka drevena 130X105 a je zvyknuta sa hrat aj sama až do teraz...Treba dieta zvykat skôr na ohradku,lebo ked ho date napr.do nej v 6m. tak tam nebude chciet ostat.

cekina
7. led 2009

Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. Mala ma tiez tri mesiace a cez den to ako tak zvladame - spi alebo je chvilu pod hrazdickou alebo chodime a kukame alebo sme vonku. Horsie je to vecer. Je uz evidentne cela unavena a nevie so zo sebou... kym zaspi je to hruuuza. Ani hrazdicka ani kukanie ani nosenie nic, proste je cela umrncana a nic nezabera... Nevrieska uplne, iba furt tak poplakava sem tam silnejsie, proste mrzut... ked ju dam do postielky tak vrieska ako pavian. Mate s tym niekto skusenost? co robite? dakujem moc

eliotka
7. led 2009

cekina, to znám. Malá je unavená, takže asi poplakává a jako by povrzává, ne? Zkus jí uspat v náruči, chvíli asi potrvá, než ti usně, může být i přetažená. Takhle malé dítě málokdy usne samo v postýlce, potřebuje náruč. Nám pomáhá, když malého houpeme na míči v náruči. Můžeš jí u toho tiše zpívat, nebo pomáhá chození s mimi v náruči. Musíš vyzkoušet při čem usne. Ale podle toho, co píšeš, se jí chce spát a nemůže.

stvura
8. led 2009

Ingulka:
hej, je telka skodliva, no on si tak vytaca hlavu a obrati sa i o 360 stupnov...nic ho nezabrzdi 😅
Ked som bola au-pair v minulosti som bola u dvoch extremnych rodin, v nemecku dieta nepozeralo telku vobec (malo 5 rokov) a vo francuzskej rodine uz novorodena s batolatom mali non-stop zapnuty televizor, takze...
Snazim sa to ale obmedzovat ako sa len da, rozostavat okolo neho hracky a tak.

Cekina:
mi to riesime tiez skakanim na fit lopte s hudbou (momentalne maly pocuva Leonu Lewis, ma velmi dobry vyber hudby co chce a co nie), ak to nepomaha, maly ma rad akvarko, to mu zapneme osvetlenie a pozera ako voda bublinkuje a nasa jedina rybicka sa nahana cez rastinky a kastiel. Maly nam do postielky ani za nic nevlezie, tiez len sa mu cast tela dotkne matracu v postielke je koniec spania. Spi s nami, od pol roka ho zacneme ucit samostatnosti, zatial to nezvlada a ani mi.

zuza.m
8. led 2009

cekina aj moj je k večeru umrnčany a len nosime a vymyšlame čo by ho bavilu .usmeje sa na polku a potom plač.davam ho do vajička chytim do vzduchu a hojdam ked sa upokoji položim a hojdam jemne.chvilu pozera a ked mrnči zase do vzduchu pohojdam a tak.davam mu hračky aby sa vnich m,ohol prehrabovat.sem tam sa mu podari niečo chytitit.najlepšie plienku alebo nejaku tenku latku.

lili ja som maleho nosila od narodenia maval bolave bruško a plakal stale ked bol hore.a je pevny,žiadne stuhnute svaly.pekne pasie koniky už od mesiaca a do sedu sa dviha asi od dvoch

lili03
8. led 2009

Náš prcek teda naštěstí spí dobře, když vidím, že je večer už unavenej a rozmrzelej, tak musíme zhasnout, vypnout všechno (i PC, aby nevrčel), dát mu dudlíka a pokud možno ještě trochu uvázat do zavinovačky. To pak okamžitě usne. Přes den si pospává jak chce, jen takový lehký spánek, ale večer potřebuje tohle. Párkrát na něj ještě vždycky zašumím (pššššš, pšššššš) a je v limbu. Poslední dobou už ani zavinovačku nepotřebuje a spí 6-8 hodin v kuse.
Jinak televizi si taky najde všude, i na návštěvách, přetáčí se, staví se na hlavu, jen aby tam viděl. Ale doma máme LCD,tak to snad není tak škodlivé záření jako normální TV.

Zuza: Možná jsem to tedy nezpůsobila tím nošením, možná už se tak narodil, ale nevšimla jsem si toho včas. Měl hlaviču pořád na jednu stranu a tím se mu asi víc vypracovala jedna polovina svalů. Takže teď musíme cvičit a trénovat tu druhou.

lili03
8. led 2009

JO a na to uspání ještě u nás zabíralo jemné přejíždění prstem po čele dolů k nosíku, to pak je nucený zavřít oči.
Cekina: A to malá má ty problémy s uspáním až teď, dříve spala dobře? Protože já když malého položím kdykoliv do postýlky, tak poslední dobou taky začne ječet, ale večer když zhasnu, tak to většinou usne hezky. A dřív musel mít zavinovačku, jinak taky neusnul.

geminis
8. led 2009

Ahoj holky,

před časem jsem objevila jednu stránku, kde jsou uvedeny aktivity a hry pro děti různého věku, od narození. Jen si zvolíte věk a vyjede vám ta řada činností, které můžete dělat s mimi.
Třeba najdete inspiraci tam.

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=172050&e...

Hezký den všem.

katkaaalex
8. led 2009

Ahoj Cekina, moj Alex ma velmi casto mrzute vecery. Ked sa cez den zle vybuva je to hotova pohroma. Dnes spal 2 hodiny poobede a potom 2xpo 15 minut. Vecer bol tak unaveny, ze nevedel zaspat. Pomoze len nosit a nosit...
Je to vycerpavajuce najme ked nepomaha len chodenie ale doslova skakanie po schodoch - a to sa mi fakt osvedcilo. On je kludnejsi a ja si trosku zasportujem 😉