Co dělat když 2 letý kluk chce panenky?

mamkamarketa
13. říj 2010

Ahoj. mam temer 2letyho rostaka, ktery v posledni dobe zacal projevovat zajem o panenky, v krame by chtel koupit ,,mimi,, kouka do kocarku a holcickam bere kocarky s panenkama. Vyhlidla jsem mu v mothercare panenku chlapecka s modryma golfkama 😀 jenze manzel je zasadne proti, ze si jeho SYN nebude hrat s panenkama, ze ho to poznamena a bude zzenstelej 😒 . Ja tehotna nejsem v okoli nikdo znamej nema mimi, ze by to ,,okoukal,, tak se chci zeptat je nekdo kdo ma podobny ,,problem,, ? a ste ho reseli? Koupili ste panenku nebo vysvetlovali, ze kluci maji auta a holky panenky?

cinamon7
29. pro 2010

@dadis suhlasim s tvojim nazorom, tiez som niekde nieco podobne citala, ja som sprvu vyrastala s malym sama, takze sa hral aj s kociarikom, nemam nic proti tymto hrackam, teda okrem pistoli, nemame doma ani jednu 😀 aj teraz mame jednu barbienu pozicanu,skratka si chcel vyskusat cesat vlasky, teraz ich cese mne 🙂 dieta by nemalo vidiet nasilie ale preco mu zakazovat vidiet starostlivost a lasku, ved aj oni raz budu mat svoje rodiny a svoje manzelky len potesia ak budu empaticky vo vztahu 😉

kubaka
29. pro 2010

😉 šmankote, ať si hrají s čím chtějí - mám dva kluky a oba chovali panenky, ukládali, malému jsem rovnou koupila kočárek - už máme druhý, vozí plyšáky, ale taky kolejky a mašinky 😎 . Absolutně to nic neznamená - akorát to, že rádi objevují nové a zajímavé hračky. maličký mi třeba moc rád pomáháv kuchyni - hodí dva knedlíky do vroucí vody a je spokojený, jak mi pomohl, podává nádobí z myčky, nosí mi prádlo z pračky - naopak to považuji za velmi dobrý trénink do partnerského života. Staršího puboše taky zasvěcuji do tajů "jak holky myslí" a co od muže potřebují a jak se k nim chovat. 😀 Aby z nich byli dobří a empatičtí manželé, musí to začít už tím chováním panenek. Kromě autíček a klučičích věcí samozřejmě. Různorodost bych podporovala jako rozšiřování obzorů a ne v ní viděla hned nějakou úchylku.

mamutka
29. pro 2010

no, moj muz mal tiez take reci, ze nesmie do ruky babiku zobrat, kocik, ze to nie je pre chlapcov - ako z jaskyne tie nazory, alebo skor obavy, co by verejna mienka na to 😖 take male deti neriesia, ci ide o babiku a je to pre dievcatka, oni vidia maleho "cloviecika", dietatko, ktore mozu sami chytit tak, ako ich drzi mamicka. A tlacenie kociarika je tiez rovnaka sranda ako tlacenie nakupneho vozika, ci detskej kosacky, tak co. A nech sa len pekne chlapci naucia, male dieta pomaha vykladat pracku, umyvacku, vysavat, umyvat dlazky.....nauci sa babiku/dieta drzat - len tak dalej dievcence, ono to tie deti prejde, ale ostane v nich dobry zaklad a bude sa s nimi dalej dat dohodnut a raz nam tie nase nevesty budu vdacne 😀

erikaka
1. led 2011

male deti do 5r. nerozlišujú hračky na chlapčenské a dievčenské. Jednoducho sa hrajú s tým čo ich zaujme. Určite je lepšie ak sa chlapec pohrá s kočiarikom ako so zbranami.

bettyx
10. led 2011

Ahoj, mám téměř dvouletého chlapečka a jednou zmerčil mé dvě panenky z dětství.. jedna má vlásky, druhá je miminko.. tu s vlásky jednou dokonce "česal" a jinak obě i pusinkuje 🙂
Nám to přijde roztomilí -teď jsme byli na otevření školky ve vsi a tam taktéž zmerčil panenku a hned za ní běžel -nic na tom nevidím.. teď jsem k Vánocům dostala nějaké oční stíny a malýmu se to líbilo, tak je hned roztahal a napatlal mi to všude na obličej a sobě na tričko... normálně si hraje s autíčky a dělá hroný rošťárny -jako správný kluk.. 😀
a jak píše jaku: tatínci s kočárky taky nejsou divní 😉

kamajka
10. led 2011

aj moj chlapec sa hra s babikami 😀 takymi miniaturnymi 😝 ....... auticka ho nikdy nezaujimali,ani pistole ci vojaci.... ani ziadni roboti, nic chlapcenske, vobec........kociarik, babiky, zvieratka a domceky. to je jeho 😀 a lego. on nema rad nasilie. radsej si pozrie fairytopiu ako spidermana 😀. s babikou aj spava...vola sa Janka 😀 😀 😀

syslica
10. led 2011

Ahojte, aj moji chlapci mali až donedávna bábiky, ktoré volali Tamarka a Ondrík, starali sa o ne ako o normálne detičky, ale ocko im ich "zrušil". Teraz syslíci behajú každý s mini ružovým/fialovým poníkom 🙂 a pravidelne sa hrávajú na obchod a varenie a so sesternicou na rodinu (Jerguško-otec, Amélia-mama, Ondrík-syn, šušu-bábo). Je veľmi zaujímavé a poučné ich pri tom pozorovať, pretože deti zrkadlia to, čo vidia u dospelých a preberajú ich vzory.

marorlinko
13. led 2011

moj ma 4roky a hrozne rad sa hra s kuchynkami pre deti,ma riad,salky, pracku mikrovlnku vsetko zvlast, dalej ma nakupny kosik pokladnicu a pod, zaroven miluje auticka ma ich kopu, rozne video hry,sporty,pc, atd, kazde dieta ma nieco co ho bavi viacej,moj maly asi pred rokom tak zboznoval minnie od disney,nie mickey ,minnie,musela som mu kupit ju so suknou,teraz ma rad vsetky, navyse rad si nakupuje oblecenie somnou, to neznamena,ze je iny, deti cato robia to,co ich rodicia, babiky pre nich mozu znamenat to co vidia,matka sa stara o dieta,oblieka ho,vari ,perie a dieta chce robit to istemoj drobec bol taky,este aj moje sminky bral a maloval sa, auticka ma rad dodnes rozne, s babikami sa nehral,ziadne doma nemame,ale ani v skolke s anehra,vravi,ze to pre dievcata,est eaj ruzovu farbu odmieta,ze to pre dievcata,nic neboj,deti rastu a menia sa,spoznaju nove veci,je to ako ich hobbypotom si najdu ine uvidis,

marorlinko
13. led 2011

navyse co sa tyka tej kuchynky co ma aj riad a s tym aj umele jedla,ovocie zeleniny atd, mu velmi pomohlo,lebo sa naucil nazvy,kam to patri ako sa to je atd, ako tu bolo pisane,je to velmi poucne a deti sa ucia rychlejsie ak maju tu moznost robit nieco co ich bavi,postupne prechadzaju na dalsie cinnosti.

hupcza
13. led 2011

můj takřka dvouletý syn si nejraději hraje s vysavačem a nebo nádobíčkem, ale nepohrdne ani panenkou, a když může někaé kamarádce ztopit kočárek, je na vrcholu blaha ....a já to nijak neřeším - prostě napodobuje naše činnosti - nejčastěji je se mnou a já uklízím, vaříma pečuju o jeho mladší ségru ....
ale samo jeví zájem i o jiné hračky - s velkou vervou "spravuje auta", "montuje" nábytek ....
prostě, co kde vidí, to zkouší - co vidí nejčastěji, zkouší nejčastěji ...příjde mi to jako ta nejnormálnější věc na světě
naštěstí můj chlap s tím problém nemá

collette
5. únor 2011

Naše společost má bohužel stále problém s "jasným a normálním" rozdělením mužských a ženských rolí. Ale já budu raději, když si bude hrát s "andulou" (panenka) než s "pifkou" (pistolka).

manžel mi tuhle vyprávěl o kolegyni, jejíž syn byl v sedmém nebi, když si mohl hrát s nádobím (ať už skutečným nebo hracím). Ale stačil první den ve školce a nějaký "skutečný" hoch mu tam vysvětlil, kdo že si tedy jako hraje s nádobím, chlapeček přišel domů uplakaný a už si s nádobím hrát nechtěl ☹ Jeho maminka říkla, že jí to trhalo srdce. Já se jí nedivím a je mi docela jasné, jak to asi vypadá u Skutečňáků doma - macho táta a jeho malá "hloupá" ženuška, která ničemu neorzumí a je tu jen od toho, aby se o chlapáky starala, a synek má evidentně tatínkovu školu už od útlého dětství 😝

ddassik
5. únor 2011

No zrovna jsem tenhle týden tomu našemu synáčkovi koupila panenku, pro něj jě to mimi a měl z ní opravdu velkou radost i s ní chodí spinkat🙂 takže bych vůbec neřešila že kluci si musí hrát zásadně jen s autama🙂

janhosek
21. led 2015

ahoj taky přidám svuj názor mě jě 25 let 🙂 a také si hci pořidit panenku a kočárek a hrát si stým doma

janhosek
21. led 2015

to jako neni nic to já mám aji postýlku v které spinkám