Co dělat když 2 letý kluk chce panenky?

mamkamarketa
13. říj 2010

Ahoj. mam temer 2letyho rostaka, ktery v posledni dobe zacal projevovat zajem o panenky, v krame by chtel koupit ,,mimi,, kouka do kocarku a holcickam bere kocarky s panenkama. Vyhlidla jsem mu v mothercare panenku chlapecka s modryma golfkama 😀 jenze manzel je zasadne proti, ze si jeho SYN nebude hrat s panenkama, ze ho to poznamena a bude zzenstelej 😒 . Ja tehotna nejsem v okoli nikdo znamej nema mimi, ze by to ,,okoukal,, tak se chci zeptat je nekdo kdo ma podobny ,,problem,, ? a ste ho reseli? Koupili ste panenku nebo vysvetlovali, ze kluci maji auta a holky panenky?

sisstin
13. říj 2010

já ti nějak nevím, kde je psáno a dáno, že holky si hrajou s panenkama a kluci s autama. Syn si klidně jezdí s kočárkem, hraje si v kuchynce, stará se o plyšáky. Miluje auta a mašinky. To je přece naprostá blbost, že kvůli tomu, že si kluk hraje s panenkama, tak bud zženštělej...jsem myslela, že tyhle názory už jsou pasé konečně...

navíc dvouletý klučina, ten jaksi ví prd, co je pro holky a co je pro kluky 😝

mamkamarketa
autor
13. říj 2010

ja vim,ale vysvetli to mymu manzelovi 😢 ale dekuji za nazor, treba manzel povoli a necha jeziska koupit modry kocarek 😉

mamkamarketa
autor
13. říj 2010

@sisstin ja vim,ale vysvetli to mymu manzelovi 😢 ale dekuji za nazor, treba manzel povoli a necha jeziska koupit modry kocarek 😉

shaula
13. říj 2010

Naši kluci si taky občas hrají s kočárky a panenkami - je teda fakt, že doma žádné nemáme, ale v herničce v mateřském centru jim v tom nijak nebráním, ať si hrají, s čím chtějí. Na klukovi s kočárkem nevidím nic špatného - to škatulkování na klučičí a holčičí hračky mi přijde zbytečné. Proč si holky můžou hrát s autíčky a kluci s panenkami ne? Taková výchova podle mě může vést taky k tomu, že pak se budou stydět nebo bát starat se o své vlastní mimino - proč taky, když je to "ženská práce"...
Tak to s manžou ještě proberte a třeba změní názor. Co kdybyste zvolili třeba nějaký kompromis - místo kočáru nějaký vozíček a místo panenky plyšáka nebo hadrovou panenku? Držím palce 🙂

junovka
13. říj 2010

@mamkamarketa suhlasim s @sisstin.moja mladsia dcerka od narodenia sa rada hraje s autami, aj v skolke, k tomu si este vezme koniky a vytvori si hotovy majer, kde parkuju aj auta. Raz som mala moznost aj vidiet v skolke, ako sa chlapci hrali s kociarikmi a babikami a dievcata s autami a autodrahami 🙂 ....ale jedno sa mi nepacilo na ucitelke, ze im vravela, aby sa chlapci hrali a s autami a dievcata nech si vezmu babiky 😠

sisstin
13. říj 2010

oni už třeba pětiletí kluci si s kočárkem fakt jezdit nebudou, ale dvou-tříletým je to naprosto šumák 😉 tak místo kočárku třeba koupit nákupní vozík, to už jsem viděla, a do něj si může posadit místo panenky medvěda 😝 ale fakt bych to neřešila 😕 ;

zanulienka
13. říj 2010

ja si myslim,ze na tom nic nie je.tu na ulici maly chlapci tlacia svoje kociky z nejakou handrovou babikou...

majdula
13. říj 2010

@mamkamarketa Nas prcek miluje kocarky, neteri a dalsi malicke kamaradce pokazde na navsteve kocarek slohne a vydrzi s nim jezdit dokud nejdeme domu 😅 A uz do nej i pekne dava panenku... ja ho v tom rozhodne hodlam podporovat, jen at se uci, jak se stara o miminka, treba to pak jeho budouci manzelka oceni 😉
Takze nejakej kocarek na vanoce nejspis dostane... a manzela se ptat nebudu 😎 stejne tak ho necham at si hraje s kuchynkou, i uvazuju aspon o tom ikeackem nadobicku a ovoci...
Jasne ze dostane i auto a mozna takovej ten malickej ponk s naradickem, ale vubec bych nedelila hracky na holcici a klucici, to je takovy klise 😝 Spis na ty, ktere ho bavi nebo nebavi.

shaula
13. říj 2010

Jo jo, kuchyňka je velký hit 😀 V herně u ní tráví spoustu času 😀

junovka
13. říj 2010

@mamkamarketa skus dat precitat manzelovi, mozno zmeni nazor 😉
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=578430

nejinka
13. říj 2010

Ahoj já mám 10-ti letýho brášky, kterej jako malej projevoval zájem o panenky-miminka. Myslím že není pravidlo aby kluci měli svoje auta a holky svoje panenky. Tak jak si holčičky chtějí hrát s autíčkama tak si kluci chtějí hrát s panenkama. Mají v sobě takový pud starat se o někoho. Navíc když kluci vidí jak si holky hrají s panenkama, oblíkají je, vozí a mazlí se s nimi, tak to chtějí taky zkusit. Nemá cenu nic zakazovat je to naprosto normální, Navíc on je ještě moc malinkej nato aby chápal která bije. Taťka byl proti aby se mu panenka koupila, ale mamka to stejně vyřešila malým miminkem. Doma si s ním pohrál, oblíkal a balil do deky, ale ven už miminko nebral. Za chvilku ho to pustilo a panenka je zahrabaná někde v hračkách. Takže bych to vyřešila stejně a pokud můj malý projeví o miminko zájem tak ho asi taky pořídím. Stejně hračky děti za chvilku omrzí a mají pořád nový a nový. A zšenštělej nebude, to se neboj. Brácha vyrůstal mezi třema ženskýma a není. A to jsme se před ním malovali, oblíkali, česali a řešili holčičí problémy a je naprosto normální.

bocinka
13. říj 2010

@mamkamarketa tohle znám.... můj synovec se hodně zajímá o panenky a vůbec míchá parfémy a šminky... švagr byl z toho neš´tastnej, nadával mu, že z něj bude buzík... 😠 😠 😠 choval se jako idiot.... myslím si, že o tom to není, já jako malá milovala autíčka a tatry a dodneška miluju auta... Barbie jsem chtěla jedině i s autem - nejlíp autobusem 😀 😀 nemyslím, že je to o tom, že bych byla zmužtělá, ani tvůj syn není zženštilí, jen chce to, co mají ostatní..... já bych mu ho koupila, můj brácha měl po mě taky kočárek i s panenkou, asi měsíc si hrál na taťku a pak lítal s kočárkem po zahradě a dělal "brrrrmbrrrrrm" 😀 😀 😀 😀

bocinka
13. říj 2010

@shaula přesně tak.... můj přítel se normálně stará o malou, pohlídá i večer a já můžu s holkama na dvojku vína, přebalí, nakrmí.... ale švagr - jeho brácha??? nikdy, to je babská práce a jeho žena sedí už sedm let doma, protože on jde tam a tam a na karty a za klukama, na malýho kašle, páč je to ženská práce.... 🙄 🙄 🙄 mám holčičku a hodlám jí koupit na vánoce tatru, takovou tu klasickou, co se na ní dá i jezdit... no a??? a když budu mít syna, tak si klidně může hrát s čím chce...

mamkamarketa
autor
13. říj 2010

@sisstin nakupni vozik? Myslis takovy ten z ikei? S tim byl manzel ,,ochoten,, 😠 souhlasit,ale odrazuje me na nem vysii cena,nez u tech golfek, a prijde mi i prakticky,ze se ty golfky daji slozit ( na prochazky super 😀 )

andika10
13. říj 2010

ja mam dvojky do páru, a tiež im kupujem darčeky napr. dve tatrovky, ale aj bábiky kupujem dve 🙂 občas sa hrajú obi dvaja s bábikami potom s autom

emily76
13. říj 2010

marketo, kasli na manzela. 😉 oni ti chlapi si myslia, ze len co sa im narodia synovia, tak hned budu lietat na bicykloch a nahanat loptu.. 🙂 moj prvy syn chcel strasne babiku.. tak sme mu ju dali pod stromcek.. hral sa s nou asi pol roka a potom ju "vykuchal".. no, bol zvedavy, co ma v bruchu.. chlap.. teraz s dvojickami je to tiez sranda.. mala beha s kosackou a syn s kocikom.. potom si to vymenia.. hlavne, ze cosi maju a hrkoce to.. a starsi ma stale pri posteli macka.. do 10-11 rokov s nim aj spaval... a co?? nie je ziadny "buzik" ako tomu hnusne hovori tvoj svagor, ani zzenstily.. hra futbal, robi neplechu, s chalanmi vonku stavaju bunkre.. len maca ma pri sebe.. Hlavne je, ze su decka spokojne...

lamarika
13. říj 2010

Syn miluje panenky a kočárky 🙂 Nikdy jsem to neviděla jako problém. Vždyť on nijak neprojevuje žádnou ženskou nebo mužskou stránku. Jen si chce hrát s hračkami. Což pro něj panenky a kočárky jsou. Manža občas ze srandy něco prohodí, ale taky to nijak neřeší. Spíš se tím bavíme. Taky začal říkat mimi. Zjistila jsem ale, že je to takový univerzální slovo co označuje skoro všechno včetně mě. Sice jsem těhotná, ale tohle slovo nikdo z rodiny nepoužíváme.
Manžela bych být tebou moc neřešila a nechala bych hrát si syna s čím chce. Nikde není napsaný, že ho musí bavit auta. Třeba až bude velkej, tak ho budou brát zvířata.

mamkamarketa
autor
13. říj 2010

@emily76 naprosto souhlasim. Premyslela jsem, ze kocarek s mimcem ,,tajne,, koupim k Vanocum, jenze se bojim,ze az to malej rozbali, tak bude hadka, kdo mu koupil HOLCICI hracky a razem bude po Vanocni pohode 😒

mamkamarketa
autor
13. říj 2010

@lamarika koupili ste mu nikdy kocarek nebo panenku?

lamarika
13. říj 2010

Ne, nekoupili. Chtěla jsem, ale nakonec jsme mu vytáhli kočárek po mně z půdy i s panenkama. Je nadšenej. Když chce, tak je v kočárku vozí a až ho to přestane bavit, tak si jde hrát s bagrem 😉

lamarika
13. říj 2010

@mamkamarketa nemáš třeba taky možnost vyndat kočárek po někom? Kdyby jo, tak bys mu ho mohla vyndat a mohl by si s ním hrát. Pak by ti manžel nenadal, že jsi mu ho koupila a časem to taky překousne až uvidí jak je syn spokojenej

emily76
13. říj 2010

posli muza ku nam.. alebo lepsie.. poslem mu Vilka na vikend.. a potom malemu kupi nielen kocik, ale aj babiku a kuchynku k tomu... 😀 😀 😀 😀

nie, vazne.. skus do neho pomalicky hustit..alebo zoberte maleho do hrackarstva, tam mu nenapadne daj kocik a potom uz syn ocka presvedci.. nasim to ide vyborne.. spustia krik.. obcas sa daju presvedcit, ze neico ine je lepsie.. ale konkretne ten kocik Lucka drzala a nepustila... 😉

a pri rocnom dietati nie su chlapcenske a dievcenske hracky.. su len oblubene a nepovsimnute.. Ked bude mat syn 10-15, bude kaslat na babiky.. 🙂 Teda.. na tie umele.. potom bude ockovi nosit domov naozajstne... a som zvedava, ci ho to potesi viac... 😀

mamkamarketa
autor
13. říj 2010

@lamarika bohuzel ne... Ja jako mala kocarek nemela (ja mela anglicaky po brachovi 😀 ) a vsichni co maji v okoli kocarky, tak holcicky jsou jeste maly a hraji s kocarkem, ale kdyz mu vidim tu radost v ocich, kdyz ,,slohne,, kocarek na hristi nijake holcicce, tak bych hned utikala mu koupit ten kocarek 🙂

mamkamarketa
autor
13. říj 2010

@emily76 :D ja jsem to zkousela,ze sme ,,nenapadne,, sli do mothercare, malej okamzite letel k vystavenymu kocarku, dal tam svyho plysaka a lital po obchode-manzel ho furt tahal a ukazoval bagry, nakladaky, masinky a nas Tomas ,,nene mimi,, 😀 ale stejnak sme odchazeli malej s brekem (kocarek tam musel zustat), ja nestastna,ze plan nevysel a manzel se slovy ,,ty auticka na magnet bych mu hned koupil, kdyby chtel!,,

brusinka.pusinka
13. říj 2010

u nás bylo všelijak syn měl rád jak dívčí hračky tak klučičí, a u malé je to samé jak u něj. Máme kuchyňku ale máme i tatrovku, a to podotýkám že tatrovku jsem museli koupit ale puvodně jsme šli pro panenku 😀 😀 Máme i kočárek ale i traktor hrající jezdící spívací 😀 😀 😀 myslím že je to u malých dětí jedno ony si tím rozšiřují fantazii a zručnost 😉 😀 😵 😵 😵

glumy
13. říj 2010

@mamkamarketa ahoj, tak nasemu Kubikovi se kocarky moc libi, hlavne golfky, takze na chate u rodicu ma takovej ten obyc golfac, manzel taky brblal, ale spis tak na oko 😀 A k Vanocum dostane Kubik od babicky s dedou kuchynku, protoze neter ji ma a Kubik si s ni dost vyhraje 😀 😎

lamarika
13. říj 2010

@mamkamarketa Tak se domluv s tchyní ať mu koupí k vánocům kočárek s panenkou 😉 Ty v tom budeš jako nevině a po ní by snad neřval a duch vánoc u vás bude zachován 🙂
Jinak s manžela si nic nedělej. Možná lepší, že mu furt nutí autíčka než čokoládu. Ten můj co se týče hraček sice neremcá, ale zato by mu furt kupoval čokoládu kdyby bylo po jeho. Tady zase musím zakročit já 😀

mamkamarketa
autor
13. říj 2010

@lamarika napad je to dobry,,ale bohuzel nerealni. dikybohu moje tchyne je na jinem kontinente, takze je malej ani moc nezajima za 2 roky od nich dostal 2 trika a deku. ale aspon mi nekeca do vychovy 😉

jaku
13. říj 2010

Tak náš Ondra si taky rád hraje s panenkou, kuchyňkou, fénem...Ale na druhou stranu je nadšený z aut, nářadí, kamenů a klacků🙂. Kdysi jsem někde četla, že ve Francii se už nad tím začínají zamýšlet a vyrábějí klukovsky barevné varianty panenek a kočárků na hraní s tím, že si tak malí kluci "přivykají" na roli otce. Vždyť přeci tatínkové s kočárk y taky nejsou "divní", ba naopak. Ti kluci je taky napodobují , celkově je to fajn k přijetí jednou otcovské role. 😉

veronika81
13. říj 2010

môj malý (rok a pol) sa v centre tiež hráva s bábikami, kočíkuje ich, dnes ich vozil na fúriku 😀 tiež žehlí, varí kávičky v kuchynke, aj keď ideme k susede, ktorá má dcérku, hneď beží ku kuchynke 🙂 Brat mu kúpil nedávno vysávač 😉 máme aj žehličku doma. Ale fičíme aj na náradí, všetko skrutkuje, montuje, miluje autíčka, takže z každého rožka troška..
Podľa mňa na tom nič nie je, je to hračka ako každá iná, určite by som nevysvetľovala, že bábiky sú pre dievčatá a autá pre chlapcov. Veď aj dievčatká sa tešia z autíčok. Nemáte možnosť ísť niekam do detského centra? Tam by sa vyhral s bábikami a manžel o tom ani nemusí vedieť 😉