Co nesmí chybět v prvím koutku na hraní pro děti?

franzovka
3. říj 2009

prosím všechny maminky, jeichž ratolesti už využívají vlastní místnůstku nebo koutek na hraní o doporučení a tipy, co by zde určitě nemělo chybět, co je naopak zbytečné, nebezpečné a podobně. Chystáme se vybavit první "hernu", kde by měl malý syn a jeho kamarádi (4-7měsíců) zatím hračky a mohli tam pobývat přes den, ale nemám moc představu, jak ji zařídit. Díky za vaše tipy 😉

kacka.va
3. říj 2009

franzovka, tak v rozmezí 4-7 měsíců jsme měli poházené hračky po zemi, takže nevím, co máš na mysli hracím koutkem 🙂. Podle mě v tomhle věku stačí koberec a hračky.

soanpe
3. říj 2009

skvělé jsou válecí mega polštáře. ale ta cena 😖

miracle
3. říj 2009

Ahoj,

pre take male deticky zabezpeci hlavne makkost a umyvatelnost podlahy, ziadne rohy. Mat tak moznost tak si zariadim celu vytapacirovanu miestnost ako vo filme.... 😀

kjajule
3. říj 2009

Ahojky, tak já mám syna bude mu 11 měsíců.Od narození má vlastní koutek v obýváku.Chtěla jsem aby měl vlastní prostor pro hraní tam kde trávíme nejvíce času.Nejdřív tam měl hrací deku tu jsem už uklidila..Ted tam má ohrádku, abych ho mohla někam dát když potřebuju jít třeba na záchod nebo vařit a tak...Ale jinak sem nechtěla , aby byl celý den někde za "mřížema" takže hned vedle má svůj koutek.

Na zemi pěnové puzle(velké kostky a takové ty co se nedají rozlořit na více malých kousků...aby je nevyndaval a netrhal zubama 😉 ).Pak spoustu beden na hračky třeba tyto http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/3006... máme spoustu barev.Lepší jsou určitě ty co se dají štosovat na sebe zaberou méně místa.Pak tam má dva velké polštáře po kterých se válí a hrozně se mu to líbí...ty jsem šila sama.Ted k narozeninám dostane dětský stan nebo domeček s balonkama.Až bude větší chci pořídit židličku a stoleček na sezení. Tabuli na kreslení atd...

A proto že se syn volně pohybuje po bytě téměř celý den, jsem musela samozřejmě zabespečit všechen nábytek.Máme olepené všechny ostré hrany nábytku.Na skřínkách a šuplících zabezpečení proti otevření, v zásuvkách záslepky, zábranu na schodech atd...Ale , to stejně musíš udělat v každé domácnosti jakmile tam máš pohybující se batole.

kulimka
3. říj 2009

kjajule, tak my to máme podobné. Díky, připoměla jsi mi ten dětský stan, mám ho schovaný po dceři, zkusím ho zítra složit a jsem zvědavá jak na něho bude malý reagovat. 😉

kjajule
3. říj 2009

Já jsem si říkala že ho kupovat zatím nebudu, ža je na to ještě malej...ale před týdnem mě překvapil...zalezl si pod stů na hlavu si dal plínku a pořád na mě bafal 😀 .Tak jsem mu přes stůl přehodila deku a mohl se zbláznit radostí 😀 Pořád se tam schovával a byla to hrozná bžunda...Takže mi ušetřil vymýšlení co mu koupit k narozeninám. 🙂

franzovka
autor
4. říj 2009

moc děkuju za tipy, přesně to jsem měla na mysli 🙂

matra
4. říj 2009

můj prdola na me taky vykukuje často z pod stolu, najde si mezeru mezi stolem a gaučem a mysli si že jej nevidím 😅 A jak se střetneme očima tak šííílená prča 😀 A schovávání pod peřinu ani nemluvím...