Čočky nebo dioptrické sluneční brýle?

terezapos
30. dub 2017

Ahoj holky prosím o nazor co je kepší čočky a slunečnî brýle nebo dioptrické sluneční brýle? Chci to hlavně na jízdu v autě a v létě k moři. Děkuji

1lenuska1
30. dub 2017

Do auta mam dioptr.bryle, to jen vymenim. Ale k mori... kde bych si je asi porad nanadavala a sundavala... to jsou asi lepsi cocky. A k nim klasicke slunecni bryle. Takze za me oboji 🙂

ililina
30. dub 2017

Nosím čočky, už asi 15 let. Podle mě záleží, kolik máš dioptrií. Nosím čočky od rána do večera.

terezapos
autor
30. dub 2017

Ja mam 2,75 a 3,25 na dalku prave premyslim co si nechat dat 🙂

ililina
30. dub 2017

Takže nosíš dioptrické brýle stále? Jestli ano, pořídila bych si čočky.

plksv
30. dub 2017

Život bez čoček si nedovedu představit 🙂.

terezapos
autor
1. kvě 2017

Ano stále. A asi se zeptám hloupé jaké čočky pořídit? Vůbec se v tom nevyznám 😑

betelgeuzz
1. kvě 2017

@terezapos jestli jsi čočky nikdy nenosila, tak nejdřív zajdi do optiky, nebo k očnímu, kde je aplikují. Jen tak sama od sebe bych si čočky nekoupila. Měli by ti oči přeměřit, ne jen dioptrie, ale i poloměr oka a další parametry. Já nosím čočky 18 let a bez nich si to už neumím představit.

calisa
1. kvě 2017

Taky z vlastní zkušenosti doporučuji kontaktní čočky kombinovat s normálními slunečními brýlemi. Každopádně nejprve je potřeba zajít k odborníkovi k přeměření a nácviku aplikace, jak píše Betelgeuzz.

pajounek
1. kvě 2017

K mori bych zvolila jednodenni, odpadne prace s udrzbou, na bezne noseni treba mesicni.. ja je nosila a pak jsem sla na operaci a nemuzu si to vynachvalit 🙂

terezapos
autor
1. kvě 2017

U me bohuzel operace nejde a urcite si nejdriv nekam tajdu ani me nenapadlo nejit jen nevim jestli mesicni nebo denni nebo jak to je

pajounek
1. kvě 2017

To ti urcite poradi, co bude nejvhodnejsi. Podle toho, jak casto bys je nosila. Jestli jsi zvykla na bryle nebo by to cocky nesedly, staci ty na kratsi dobu. Ja je ale minimalne pres leto nosila skoro porad..a pak vlastne i zbytek roku :D bryle mi pak uz moc ohranicovaly prostor ;)

terezapos
autor
1. kvě 2017

Zajdu tam a uvidim katdopadne moc vam dekuji za rady necham si tedy dat cocky a koupim slunecni bryle

rebe
1. kvě 2017

Dioptrické sluneční brýle jsou hodně drahé, s ohledem na příležitosti, kdy je nosíš, je to vzhledem k riziku poškození brýlí dost velká investice. Na dovolenou je asi nejlepší kombinace čoček s obyčejnými slunečními brýlemi.
Rozdíl mezi denními a měsíčními čočkami je v tom, že měsíční nosíš stejný pár celý měsíc, každý večer je po vyndání čistíš v roztoku, ve kterém je i v pouzdru uchováváš. Jednodenní ráno nandáš a večer vyhodíš, nic dalšího k nim nepotřebuješ. Ty jednodenní jsou o dost dražší, ale pokud, jako já, nenosíš čočky kdovíjak často, je to cenově podobné a mnohem pohodlnější a hygieničtější. Pro začátek bys měla dostat zkušební pár, na němž zjistíš, jestli a jak ti vyhovují, podle toho se potom můžeš rozhodovat dál.

terezapos
autor
6. kvě 2017

Ještě s vás holky zeptám chodíte s čočkami do bazénu nebo k moři?

terezapos
autor
9. kvě 2017

Tak tedy jsem byla na tech cockach a mam jednodenni kde je potom prosim kupujete u oprika nebo objednavate na internetu?

betelgeuzz
9. kvě 2017

@terezapos já chodím do bazénu, byla jsem i moře, ale nestrkám hlavu pod vodu. já si objednávám čočky na kontaktni.cz, jsem spokojená, ale webů s čočkama je víc.

guinea
9. kvě 2017

@terezapos Taky jsem dlouholetou nositelkou konktaktních čoček, objednávám na internetu, jsou výrazně levnější než v optice. Já jsem roky věrná cocky-domu.cz, výborná komunikace a vstřícnost.

ililina
9. kvě 2017

čočky i roztok objednávám na netu, www.cocky-kontaktni.cz nebo cocky-optika.cz, záleží podle ceny, dopravy zdarma nebo poukazu se slevou

pajounek
9. kvě 2017

@terezapos do bazenu i k mori, akorat jsem si treba oci protirala opatrne.
A kupovala jsem pak taky na internetu podle ceny 🙂

terezapos
autor
11. kvě 2017

Holky dekuji vam moc za rady po 3 dnu noseni nechaou ze uz jsem si pro ne nebyla driv 😃

mku
11. kvě 2017

mám už roky několikáté sluneční dioptrické brýle a naprostá spokojenost... čočky mě nevyhovují, takže jsem postupně pořídila dioptrické brýle sluneční "k šatům", sluneční sportovní na kolo, na lyže atd... prostě mám několikatere a fakt si to nemůžu vynachválit...