Croozer vs. Chariot, jaký pořídit vozík za kolo?

evzula
13. bře 2013

Ahoj holky, druhy prcek na ceste do 14ti dni 🙂 , kola v garazi a jaro skoro tady, tak jsem se rozhodla, ze si poridim vozik za kolo, se kterym bych chtela hlavne bruslit a jezdit na kole. Zkousela jsem hledat nejake diskuze, ale nasla jsem spise starsi. Tak jsem se chtela zeptat na vase nejnovejsi zkusenosti. Vubec se v tom neorientuji 😎 , nejsem si jista, ktere prislusentsvi je nutne ke kolu a bruslim a take pro nejmensi mimi a kolik to teda nakonec cenove vyjde. Protoze Croozer se tvari jako dostupny, ale ta prislusenstvi nejsou vubec levna. A uz vubec nevim, zda se vyplati ten Charriot. Zda se mi dost drahy. Co jsem hledala v inzeratech tak pouzitych Croozeru je celkem dost, Charriotu jsem moc nenasla. Prosim o jakoukoli zkusenost, radu, nazor. Diky!

evzula
autor
14. bře 2013

Opravdu nikdo, to jsem myslela, ze se to tu hemzi sportovkynemi 🙂

rychetkami
30. bře 2013

taky mám v hlavě otazníky stejného typu, a nemůžu se dohledat. Podle recenzí jednotlivých vozítek jsme vybrali chariot cx nebo nového chinooka, uvidíme naživo.

audi1986
30. bře 2013

@evzula minulý týden jsme koupili croozer, ale podmínky venku zatím nejsou nakloněny testování......

evzula
autor
31. bře 2013

No ja taky byla naklonena tomu chariotu, ale je fakt drahy, pak jsem se na VELOFIALA docetla o tom, ze oni umi udelat odpruzeni i pro croozer a nejaky pan tam uvadi navod na namontovani brzdy na predni kolo, tak aby brzdila a dalo se tedy s tim Croozerem i bruslit, tak nevim 🙂

evzula
autor
31. bře 2013

@audi1986 : tak doufam, ze pristi tyden, se vam podari vyzkouset. Budete s tim i bruslit?

audi1986
31. bře 2013

@evzula ráda bych, ale zkoušet budeme až za 14 dní, protože teď jedu na 14 dní mimo ČR - ještě bez vozíku -(

ciocca
31. bře 2013

@evzula Ahoj, my jsme před cca 14 dny pořídili po dlouhém rozmýšlení Croozer s odpružením právě od VELOFIALA, ale bohužel, každý den, doufáme, že jej vyzkoušíme, ale počasí nám nepřeje☹ Odpružení vypadá, že by mohlo fungovat bez problémů, tak uvidíme, až vyrazíme do terénu. Bude-li to jen trochu možné, projedeme se alespoň po vesnici, jsme hrozně zvědaví jednak na to, jak se v něm bude dceři líbit a také na to jak to bude fungovat. Bruslit s ním chceme také... Sakra, ať už přijde to jaro! 🙂

rychetkami
1. dub 2013

@evzula my jsme dle recenzí croozera zavrhli, nemá odvětrávání a ten chariot se nám vůbec líbí víc...chceme to zkouknout naživo právě ve velofiala nebo v letňanech na veletrhu. ZAtím celou rodinu tejrá rýma, tak tvrdneme doma☹

indigirka
9. dub 2013

Máme Chariota a jsem z něj nadšená (běhám s ním, vozili jsme ho na běžkách a snad už konečně pojedeme na kolo a na brusle). Používáme ho i jako kočárek (+ šátek a Manducu). Croozer je širší (a s odpružením ještě víc) a nevešel by se u mámy do výtahu (je to starý panelákový výtah s novýma dveřma a není tam rezerva ani centimetr) a docela dost jezdíme vlakem a do těch starých rychlíkových dveří se taky vejde dost natěsno. A lyžařský set má Chariot určitě lepší. Jinak mi ty články na Velofiala připadají dost vyčerpávající, na jejich základě se dá docela dobře spočítat, co se komu vyplatí.

evzula
autor
11. dub 2013

@indigirka Jj, uz jsem to tam taky nastudovala na strance Velofiala, prvni se mi to zdalo moc dlouhe a nechtelo se mi to cist, ale je to opravdu prehledne zpracovano 🙂 Ja bych taky sazela na Chariota, ale pritel se moc netvari teda ani na jeden, pry je to drahe, obrovsky kram, na deti se v tom prasi....

audi1986
17. dub 2013

@evzula tak jsme konečně v pondělí vyzkoušeli toho našeho croozera a nadšení na všech stranách - miminkovník opravdu zbytečná věc, jde tam velmi jednoduše umístit a připoutat vajíčko a i Filda vypadal nadšeně - téměř celou dobu prospal -)) jediné co bych vytknula je asi to, že při cestě z kopce je opravdu potřeba dávat tu slídu a při cestě do kopce jsme ji zase oddělali, protože jsem měla pocit, že mu tam musí být strašný vedro - tohle budeme muset ještě nějak vychytat

evzula
autor
24. dub 2013

@audi1986 A vyzkouseli jste oboji, kolo i brusle? A co ta brzda u brusli?

audi1986
24. dub 2013

@evzula my zatím zkoušeli jen kolo, na brusle jsem si ještě netroufla, my tam tu brzdu máme jen nožní, tak mám trošku strach -(

santron
24. dub 2013

@audi1986 my budeme taky testovat croozera ( mají ho sousedi),ale víc nám byl doporučen chariot,ale zase ta cena...no uvidíme po té testovací vyjíždce

indigirka
25. dub 2013

@evzula Drahé to je, malé to není, to máš pravdu. Na děti se v tom prášit nemusí, na kole to teď děláme tak, že má zapnutou folii v předním krytu a v levé bočnici a fólii v pravé bočnici máme vyndanou a je tam jen síťka, takže to pohodlně větrá (+ větrání zády). Velofiala dělá síť proti prachu, tu ale nemáme, uvidíme, jestli tohle větrání bude postačující i v létě.

lucy222
25. dub 2013

Ahoj.
Ja uz psala do nejake stare diskuze.. take jsme vahali mezi Croozer vs. Chariot...po tom co je vse jeste potreba dokoupit ke. Croozeru,tak jsme se rozhodli pro Chariot. A rozhodne nelitujeme... Ted ho mame cca 2 roky. Kupovali jsme i miminkovnik-super vec. Mala od zacatku v pohode, letos vylozene nadsena... Zrovna dnes cekala radeji 20 min v Chariotu na dvore nez aby sla domu jen pro veci...😵
Odpruzeni-super, kdyz das navic miminkovnik-tak ten jeste pruzi zvlast, vzadu super ulozny prostor, navic tam mame tu sitku proti pylu...vyuzili jsme i jako kocarek-do terenu je super 😵 pokud bys jej chtela do mesta,tak tam uz se s nim manipuluje hur (je siroky),ale take se dalo...my nemame primo ten set "kocarek" (dve mala otocna predni kola), ale mame ten na behani/brusle - tj.jedno velke...
Kdyztak se spis ptej.

dasami
30. dub 2013

Jednoznačně za nás doporučuji Chariot. Co vím, tak jako jediný může otevřít boční okýnka a je to jedno velké pohodlíčko. Malá nám do toho leze sama. Když jsme vybírali, který z nich koupit, tak jsme taky přečetli a nastudovali kde co a vyhrál Charriot 🙂

detskahriste
30. dub 2013

Já doporučuji Chariot. Odvozili jsme v něm oba dva kluky. Jak na kole, tak na běžkách, tak jako kočárek do ZOO a na procházky. Používali jsme ho od roku 2005 do 2012.