Cyklosedačka Hamax Sleepy nebo Wallaby Deluxe?

akdar1
25. kvě 2009

Máte již někdo zkušenost s cyklosedačkou Wallaby deluxe od Polisportu? Zvažuji ještě Hamax sleepy, kterou jsem viděla v obchodě a měla možnost si ji prohlédnout na vlastní oči. Mohli byste mi napsat nějaké poznatky, pokud již zkušenost máte? Už mám na čase se rozhodnout a koupit, ale nějak mi to nejde ☹ Předem děkuji...

garfieldmail1
26. kvě 2009

Ahojky, nemám zkušenost s ani jednou sedačkou. Ale jednu věc už vím. To, že je cyklosedačka polohovací neznamená, že když dítě usne a v sedačce usne, to je na tuty, děti se tam překvapivě rychle unaví, tak to polohování nijak zvlášť nepomůže. Kvůli helmě jim totiž stejně padá hlavička dopředu. Někdo helmu přivazuje k sedačce 😨 , ale slyšela jsem, že prý už existuje cyklosedačka s dírou na tu helmu. No nevím, dítě roste, sotva ta díra bude vždy přesně pasovat na helmu. Důležité je, aby jsi tu sedačku neměla jen na jeden rok, aby to bylo na výrůst, dokud nebude dítě jezdit samo na kole. Dnešní sedačky jsou pro děti mnohem pohodlnější a bezpečnější než kdysi, ale stejně je to jen na krátké výlety, není to prostě takové pohodlí jako v kočárku, takže to až tolik neřeš 🙂 M.

akdar1
autor
26. kvě 2009

Nejde mi o polohovani pro ucel spanku, ale prijde mi, ze nejaky sklon je dobry pro vetsi odpocinuti pri stalem sezeni...

garfieldmail1
26. kvě 2009

Nevím, jak na tom jsou jiné děti, ale náš syn, když ho vezem na kole, tak nechce naklonit dozadu,když nespí. Tím, že má na hlavě helmu, tak to není tak pohodlné, i na rovné cestě mu ta hlavička s helmou klepe o sedačku, když je nakloněný. Takže asi nic pohodlného. 😅 Raději normálně sedí a kouká 😵 Zkus si to představit, že máš helmu na hlavě a máš se opřít dozadu a teď to s tebou při jízdě lehce hází 😉 Tohle mne předem vůbec nenapadlo...

akdar1
autor
26. kvě 2009

No vidis, dobry postreh...DIK!

to.manka
27. kvě 2009

Já se taky dlouho rozhodovala kterou. Nakonec zůstaly dvě hamax sleepy a Sherman comfort. Nakonec máme sherman. Má delší zádovou opěrku, 5ti bodové pásy. Na netu jsem vyhledala dobré reference. Hodně lidí ji doporučovalo, že jsou s ní spokojení. A v neposeldní řadě cena je o dost nižší. Už jsem s ní jezdili a dobrý, fakt spokojenost 😉 . A to polohování taky nepovažuju za moc velkou výhodu 🤐

akdar1
autor
29. kvě 2009

Takze to polohovani neni nutne? Jeden rika, ze je to naprosto super, jiny to kritizuje?! Kdo se ma pak rozhodnout?! 😅

helenapce
29. kvě 2009

Ahoj já mám asdi tři týdny Hamax siesstu polohoivací a polohování teda využíváme zatím 100%.
Když dítko usne, položím ho a nepadá mu hlava dopředu. Jsem s ní moc spokojená.

ladunka
29. kvě 2009

Ahoj, polohování u sedačky máme a využíváme ho hojně. Nebudu zastírat, že jízda s dítětem usnutým na sedačce není ideální, před rokem jsme Karolíně lehce přivazovali helmu, letos už to nejde, chci koupit takový ten polštářek okolo krku, aby jí hlava nepadala tak nízko. Když už Kája usne, snažíme se zastavit a nechat ji chvíli v klidu prospat, ale vždycky to nejde, a potom je to polohování fakt užítečné, s napolohovanou Kájou můžeme opatrně pokračovat v jízdě, při sedu vzpřímeném bych si to netroufla.

Ono myslím dost záleží i na tom, jak hodně chce člověk s dítětem jezdit - pokud jenom patnáct minut do krámu a zpátky nebo na půlhodinové cesty okolo chalupy, žádné polohování určitě nebude potřeba.
A ještě jedna poznámka - Hamax Sleepy sice polohování má, ale dost mírné, myslím že cca 7 stupnů, pokud už bych si myslela, že polohování užiju, volila bych sedačku s možností většího sklonu. I když asi pořád lepší než nic.

akdar1
autor
30. kvě 2009

Mame v planu zacit na pul hodince, ale postupne zvysit treba na hodinku, takze si take myslim, ze by to polohovani nebylo spatne. Wallaby deluxe se polohuje v zadove operce (cela operka se da vlastne slozit pro "snadnejsi" prepravu) - jenze tu snad nikde, nez na netu, neprodavaji a tak nemam moznost prohlidky :-/ a oproti Sieste od Hamax je levnejsi...
Opravdu s Deluxe nema nikdo zkusenost??? 😅

kaculinek1
29. bře 2012

Ráda bych znovu obnovila stávající diskusi. Řešíme stený prolbém s výbněrem nejvhodnější sedačky, prosím zkušené matky cyklistky o cenné rady🙂

kaculinek1
29. bře 2012

Je lepší 3 nebo 5-ti bodový pás, vím, že pěti je bezpečnější, ale zapnu to aniž by mi spadlo celé kolo i s prckem až s tím budu zápasit?

ludva
30. bře 2012

@kaculinek1 Ahoj, my máme Hamax tuším Siestu 😎 a velká spokojenost 😉 Polohování je určitě super vychytávka 🙂

ludva
30. bře 2012

@kaculinek1 My Matějdu "nandaváme" pokud je kolo opřené, nebo kolo někdo přidrží.....

kaculinek1
30. bře 2012

@ludva Ahoj, děkuji, já jsem právě víc nakloněná té druhé, ale chtěla bych vědět, že je taky dobrá 🙂 Jinak asi dám na hamax . Siesta je prý super 🙂S tím nandaváním právě nevím, chtěla bych jezdit i sama. Asi budu muset být holka šikovná 🙂

ludva
30. bře 2012

@kaculinek1 tak to pak nemůžu sloužit 😀 Měj se. L.

ffiinnkkaa
15. dub 2012

Obnovila bych téma hamax kiss, smiley, siesta nebo sleepy? Děkuji