Cyklosedačka. Mám ji pořídit?

peetta
20. srp 2011

tak nějak pořád váhám zda ji pořídit nebo ne?mám strach,že mě malá vypadne,že se nějak třeba otočí a můžem spadnout?dítě v ní sedí nějak napevno nebo tam má nějakou volnost při pohybu??
holky prosím poraďte.
jo a jak se tam dítě dává??první nasednu já apak ji tam dám nebo opačně??asi se ptám trochu hloupě ale fakt prostě nevím???

semelka
20. srp 2011

samonosná cyklosedačka na rám je sedadlo obdobného tvaru jako autosedačka, obvykle s tříbodovým poutacím pásem a s pásky na nohách přes nárty, aby nekopalo a nestrkalo nohy, kam nemá, ze sedačky se dá vypadnout dost těžko; je doporučeno, aby dítě mělo i helmu na hlavě ...
pokud jde o nastupování, jinak než, že první dáš dítě a pak nasedneš ty, to ani nejde, to bys musela být hoooodně šikovná 😉

mailli
20. srp 2011

@peetta kupovala jsem cyklosedačku ani ne před měsícem a jsem nadšená jak já, tak i malá 😎 strach mít vůbec nemusíš, že by ti mrňous vypadl. jak píše @semelka, na sedačce jsou pásy přes tělíčko i pásky přes nožičky. určitě současně se sedačkou pořiď helmu (zkoušeli jsme asi tři, než jsme vybrali nějakou, která by malé opravdu dobře držela). sedaček je několik druhů. záleží jestli chceš obyčejou nebo s otvory na "větrání" nebo polohovatelnou... od toho se odvíjí i cena 🙂

fiallinka
20. srp 2011

@peetta ty sedačky jsou natolik dobré, že opravdu nevypadne (pás je velmi dobrý a pevný a děcko ho neotevře), nejdřív naložíš dítě a pak nasedneš ty... nicméně musíš počítat s tím, že sedačka trošku mění stabilitu kola, těžiště je jinde, takže je potřeba přizpůsobit jízdu... taky to není ideální pro malinké dítě na delší trasy, když usne, hlava mu bimbá (i u polohovacích sedaček), takže se s tím nedá takhle dlouho jezdit... ale jinak za mne - ok 🙂

evlyn
22. srp 2011

@peetta souhlas s @fiallinka, jen bych neřekla, že ta stabilita se mění trošku - mě to teda přišlo hrozně moc - zkoušela jsem sedačku upevněnou bez nosiče na kole - na takových trnech. Zjistila jsem, že tohle nedávám - kolo se pro mě chovalo dost šíleně, do kopce, kde člověk zabírá má sklony se stavět na zadní a vodit kolo s naloženým prckem je docela síla. Možná to u sedaček, co se připevní na nosič není tak hrozné - nepruží tak, ale pokud je aspoň trošku možnost tak vyzkoušej. U nás je teď v jednání spíš vozíček za kolo - i kvůli mému pocitu o bezpečí mrňouse, na té sedačce byl na můj vkus moc zranitelný - při pádu kola, a že mi to přišlo, že se vykropíme na každých 10ti metrech.

jmisa
22. srp 2011

Já jsem teda sedačku po vyzkoušení zavrhla. Právě kvůli změně stability kola a myslím, že jsem celkem zdatný jezdec. Takže máme vozík.

Ale jinak nemyslím, že by dítě ze sedačky vypadlo, ikdyž náš pošuk v ní vyváděl psí kusy, mával rukama, snažil se to rozhýbat apod. Čímž mi ještě dělal větší problém se stabilitou. Mně to posunuté těžiště hodně vadilo. Ale nevypadnul.
Jiné věc je, že při pádu z kola je na tom prcek hůř než ve vozíku, to spadne "jen" cyklista.

Já taky doporučuju před koupí vyzkoušet.

elviie
22. srp 2011

Nebála bych se toho, jezdím s malou na kole už několik měsíců a vše v pořádku, užíváme si to 😵 , jen si člověk musí zvyknout na jinou stabilitu, ale pár krátkých jízd a i to bylo v pořádku. Ze sedačky nemůže vypadout, je jištěna pásy přes tělíčko i přes nožičky, má volné ručičky, tak buď se drží madel po stranách nebo si hraje za jízdy, když má s čím 🙂 , třeba s kytičkou. Máme sedačku Hamax Kiss. Nasedání je také o zvyk, mám osvědčeno si dát kolo mezi nohy (stojíš opačným směrem než sedíš) a upoutávám nejdřív malou a až pak se přetáčím na jízdu, čím je dcera starší, tím víc spolupracuje - donese si helmičku, dojde ke kolu, abych ji mohla dát do sedačky... 😉

fiallinka
22. srp 2011

@evlyn my máme taky vozík, croozer 🙂, cyklosedačku jsme dokupovali až pro staršího syna, který musel přepustit vozík miminu... já považuju vozík taky za lepší volbu, ale je to velká investice pro ty, kteří jezdí na kole jen občas, tam považuju za lepší sedačku... mne osobně překvapilo, že mi to i s 16ti kilovým klukem tu stabilitu neměnilo až tak moc, jak jsem čekala...

akdar1
4. led 2013

Já mám zkušenost s obojím a to dokonce i na jednom kole zároveň 🙂 Dá se jezdit s vozíkem a zadní nebo i přední cyklosedačkou a bez karambolu! Vozík je na tahání mnohem těžší než cyklosedačka. Nakonec jsem došla až tak daleko, že jsem si pořídila přední cyklosedačku pro mladší dítko a vzadu jsem vozila starší dítko na tažné tyči... Jooo, když není k mání druhá osoba, je potřeba si poradit 🙂