Dárek pro druhé dítě (roční), jak jste řešili?

womanka
9. bře 2016

Ahoj. Chtěla bych se zeptat, jak jste řešili dárky pro druhorozené děti stejného pohlaví. Máme dvě holčičky, druhá bude mít rok a ja prostě nemám jediný nápad, co pořídit. 😖
Po první dcerce máme snad všechno a další hračky už snad ani nechci, plaveme v nich už teď. Nedávali jste nějaké "praktické" , využitelné dárky? Napadá mě jen nějaký stan, ten jediný nemáme. Ale aspoň dva dárky ještě by to chtělo. Babičky určitě donesou spoustu "krámů do baráku", takže hledám vyloženě praktické věci. Fakt nevím 😒
Diky předem

lv
9. bře 2016

stan, či teepee, je bezva dárek. Jinak kravin, milion hraček má taky, ale vždycky se najde taková, která ji nově zaujme..praktické dáváme taky, nejen hračky.

womanka
autor
9. bře 2016

@lv Kdyz ja prave nemam napad na ten prakticky darek 😀 .

kika_21
9. bře 2016

@womanka Já jsem šila textilní knížku. Doporučuji spíše zadat babičkám, jsou-li ochotné. Trvalo mi to-bez stroje-dlouho. 🙂

alboo
9. bře 2016

Stan je super. Máme k nemu i tunel a je taky dobrej. Co treba nějaky novy malovaci potreby, prstovy barvicky?

verka4d
9. bře 2016

A nafukovací bazének a do něho spoustu malých plastových míčků? Máme teď zrovna v obýváku a je využíván všemi dětmi... 🙂

rituska88
9. bře 2016

My teda máme první dítě, ale taky už máme hraček dost, takže k 2.narozeninám budeme kupovat pískoviště na zahradu plus k tomu nějaké formičky na písek apod., pak chceme koupit rostoucí židli a malý stoleček se židličkou např. na kreslení. Jinak co třeba něco na oblečení nebo povlečení do postýlky s oblíbenou postavičkou? Nebo nějaké odrážedlo?

womanka
autor
9. bře 2016

@kika_21 Nad tou jsem chvili uvazovala, ale babicky by to nedaly a ja bez stroje take ne. A v roce mi na to prijde jeste mala, resp, ty male kousky by davala do pusy . Mozna za rok 😉

womanka
autor
9. bře 2016

@alboo My toho mame tolik tolik tolik .... 😕 Ja prave uplne pozbyvam invence. Nase prvorozena ma snad vse 🙄

womanka
autor
9. bře 2016

@verka4d Take mame -desne, coz 😅

womanka
autor
9. bře 2016

@rituska88 Ona teprve 3 dny leze, takze odrazedlo by nevyuzila - choditko dostala k vanocum a pada na nej prach... Navic, odrazedlo mame po starsi dcerce. Asi to nasmeruju na to obleceni, ale to rocni decko moc neoceni 😅

kika_21
9. bře 2016

@womanka Já jsem tam vymyslela věci, které držely, případně jsme to pak brali do autobusu na dlouhé cesty, takže listy, které se dávaly na suché zipy ke stromu dával pod dohledem. Pak se ještě stavěl sněhulák-koule byly z filcu. Jinak se zandavaly tvary do otvorů a to drželo na mašlích. Ještě ji máme. Hrála jsem si s tím o prázdninách do nocí, prostě blázen. 🙂

womanka
autor
9. bře 2016

No, zeny, jsem fakt bezradna , vidite to samy 😅 .
Ja jdu s kuzi na trh az v momente, kdy fakt vycerpam vsechny moznosti (aspon si myslim, ze vsechny). Tak jsem tu a ptam se, jestli nekdo nevymyslel neco vic nez ja 😎 .

womanka
autor
9. bře 2016

@kika_21 Ja kdybych ty noci mela k dispozici, tak si asi taky hraju 🙂 . Akorat po nocich v jednom kuse kojim a pres den neni uz vubec sance. 😀 No, do druhych narozenin to treba spacham, nebo necham spachat 🙂. Ted uz mi hori koudel 😀 😀

kathy_smilca
9. bře 2016

@womanka Řeším nebo tedy vlastně budu řešit úplně stejný problém jako Ty, jen mám doma dva kluky. Už teď tápu, co budu mladšímu kupovat na svátek, narozeniny a Vánoce, protože po starším je toho nepopsatelně. A to máme doma i ten stan s tunelem 🙂 Zatím jsem mu z těch praktičtějších dárků vymyslela vlastní jídelní sadu a dětský příbor, vlastní nočník, autosedačku.

kika_21
9. bře 2016

@womanka Je to asi blbé, ale uvědom si , že nejdražší a nejlepší je dát ji svůj čas. Třeba polínko, ale hrát si s tím polínkem s ní. Jasně, že člověk chce něco super k 1. narozeninám, ale vidím doma od 18,5 let až do 2,5, že čas je to , co jim chybí a nemělo by. A někdy mi to ta starší děvčata vyčtou. Kdyby teď nebyly mimo domov na horách a u babičky, tak mě uvidí u PC a mám máslo na hlavě, že si se mnou chtěli povídat-mimochodem jedna by byla na mobilu a druhá u notebooku. 😉

anetka1701
9. bře 2016

Já dala Dvojce k prvním narozeninám nafukovací bazén včetně epesního kruhu a rukávků s jejím oblíbeným Mickey Mousem a hrajícího medvěda - aby měla vlastního, protože Jednička si svého uzurpovala a Dvojka jí ho děsně záviděla.

Myslela jsem si, jak to bude rok od roku horší, ale tedka je to docela dobrý, už jí budou tři, má zájmy a tak se docela dobře výmýšlí i dárky :o) Letos už vyloženě vím co kupovat, tak vydrž :o) Ona z toho tedka stejně nemá rozum a jsem si jistá, že by měla radost i z drobností a jakéhosi "spotřebního zboží" (hračky do vody, samolepky, vlastní příbor a u nás teda extrémně populární a nejoblíbenější dárek vůbec - BUBLIFUK!"

rituska88
9. bře 2016

@womanka Náš malej taky dostal k 1.narozeninám aktivní chodítko a nikdy ho nevyužil, protože týden před narozeninami začal sám běhat. Jinak ročník dítě neocení v podstatě nic, my si mysleli jak si bude s tím nebo oním hrát a nakonec si nehrál dohromady s ničím. Ale teď u nás docela vedou leporela. A souhlasím s @kika_21 že nejdůležitější jsi pro malou Ty a Tvůj čas, dárky ocení za pár let, ale teď není tolik důležité co jí koupíte.

verka4d
10. bře 2016

Nebo něco na zahradu? Klouzačku pro ty malinké děti,malou houpačku s držícími pásy,taky jsme využili...

dana3262
10. bře 2016

Co geomag baby? Nebo duplo? Duplo vlak je třeba super.
Nebo jsem teď koupila (mám děti už předškolní, ale aspoň jim to vydrží) stVebnici Kapla. Bezvadna vec..

hhranolka
10. bře 2016

Magformers, duplo, prstové barvy, knížka, kočárek,

drzticka81
10. bře 2016

myslim, ze ten bublifuk je nej darek spolecne s nafukavacimi balonky 🙂)) jinak z tech praktickych darku: obema detem jsem kupovala takovou drevenou pokladnicku (drahou) -budou to mit nafurt, je to ve tvaru zviratka -oba si s tim radi hraji a davaji tam penizky (samozrejme, az bude mit rozum a nebude penize jist), dale nechat usit kapsar na postel se stejnymi polstarky, vlastni keramickou sadu na jidlo treba s krteckem, pak svuj vlastni detsky pribor, nejakou peknou lahev na piti s brckem 🙂)) povleceni, osusku s nejakym peknym obrazkem, zupan, z hracek - vlastni panenku, veci na pisek -nejlepsi je sada na zmrzlinu (kornoutky a naberacka na to 🙂)) nebo velka lopata 🙂)),