Dárek pro novopečenou maminku

lobella
15. bře 2018

Ahoj vsechny zkusene maminky. V lete bude moje kamaradka rodit. Bydlime kazda na jinem konci republiky a tak si posilame balicky k vanocum atd. Rada bych ji po porodu poslala balicek, kde by nasla neco pro mimco ale i sebe jako zenu. Je mi jasne ze dudliku a bodycek dostane hromadu jinde, proto poradte, co byste vy ocenili takto po porodu pro sebe a male. Klidne veci prakticke, ale i hezke pro zasmani... 🙂

verunka_korunka
15. bře 2018

Uvarene jidlo 😀, uklid domacnosti 😀
A pro prcka... pytlik s tresnovyma peckama a masticku pupik na bolave brisko 😉

ela90
15. bře 2018

Přesně tak, buď hotové jídlo, nebo něco na zobání. Já jsem měla strašně ráda jako nouzovku při hladu a málo času (hlavně první měsíc po narození 😀 ) tyčinky z DM, myslím nutrimama se to jmenovalo. Fakt ty tyčinky mňamka. Pokud bude kojit, tak čajů taky není nikdy dost. Vypila jsem denně snad rybník a pít stále jen vodu fakt nešlo.

monny3
15. bře 2018

Pro maminku kvalitní kojící čaj (nebo jiný kvalitní neutrální čaj - např.bílý má málo teinu) a sušené ovoce v čokoládě na dobití energie (brusinky v čokoládě atd) 🙂 Pro mimčo kontrastní leporelo (např.https://www.megaknihy.cz/puzzle-leporela/306063... nebo nějaké zahraniční), nebo nějaké látkové leporelo (např.https://www.alza.cz/hracky/taf-toys-knizka-3v1-...) 🙂

simone5
Autor odpověď smazal
Zobraz
dc2015
15. bře 2018

Já jsem od kamarádky dostala Bi oil. Se slovy "pro mimino toho dostaneš mraky, tohle je pro tebe, mně to fungovalo..." Pro děcko poukázku do lékárny, když byl malý prcek, utratili jsme tam majlant...

luciapaja
15. bře 2018

A prckovi treba takovou tu pamatkovou knizku.Ja pro sebe nejvic ocenila kdyz si prcka vzali ven a jidlo🙂

swetlusska
15. bře 2018

jídlo, jednoznačně. Na mě se každý vykašlal a já měla tak strašný hlad pořád..Něco vtipného..na sebe..třeba ponožky? 🙂 Poukázku na nákup, dárkovou kartu na nákup ....

bayt
15. bře 2018

@lobella Kosmetika od I. Stadelmann, je nejlepší, ale poměrně drahá, takže mě by potěšila.

lobella
autor
15. bře 2018

Holky diky moc za napady... S tim varenim a uklidem je to horsi, jak jsem psalajsme od sebe pres 300 km a v dobe jejiho porodu uz budu nejspis taky s bubnem, ale nejake nakoupovane mlsky to by slo na dobiti baterek😀

mysicka_lb
15. bře 2018

Mě by potěšila buď dárková karta do nějakého obchodu, kde mají věci pro maminky i miminka (třeba DM drogerie, CaA), nebo bonboniéra. Nepotěšily by mě věci, co nejsou pro normálního člověka dárkové. Třeba kojící čaj, prsní vložky, mast na popraskaná prsa, intim mýdlo apod. Určitě se užijí, ale mně by v tom hormonálním rozpoložení bylo strašně líto, že už jsem vnímána jen jako matka a ne jako člověk. Kamarádovi taky nedám k narozeninám čaj proti chřipce, i kdyby ji nakrásně zrovna měl.... Ani balení toaleťáků, i když by je určitě užil🙂

eviicka
15. bře 2018

@lobella já jsem všem, kteří se ptali co koupit, řekla, ať koupí klidně nějaké oblečení pro malého, ale od velikosti 68 a větší. Na malé mimčo toho bylo dost, ale když pak najednou poporostl, tak se to hodilo.
Pro ni určitě mlsání, jak už tu padlo výše.

priefi
15. bře 2018

@lobella co se tyce prcka, je toho spoustu, ale urco kazda maminka oceni obleceni na vyrost, to se vzdy hodi, protoze do toho doroste. Hracek, tech bude mit tuny. Pro maminku... zalezi, jakou bude drzet kojici dietu a to zjisti, az zacne kojit. Cokoladu a dalsi alergeny vcetne orisku a histaminovych veci urco ne. Super jsou susenky digestive od emca, pak bych doporucila kojici caj. Co ja dostala cokolad, vse spapal manzel...muzes ji poslat neco praktickeho, co vyuzije. Ovsem pokud to nebude hrotit, tak klidne posli i to, co jsem psala, at neposilas.

yelowangel
15. bře 2018

@lobella Taky jsem pro kojící čaj a nějakou mňamku pro kojící maminky. K tomu jídlu, co třeba místo abys jí nosila obědy jak tady zaznělo několikrát když jste od sebe daleko, zaplatit jí obědy v jídelně s rozvážkou? Třeba jenom na první dny, ono to fakt pomůže. Jinak kosmetika se taky hodí, ten BiOil je super nebo nějakou její oblíbenou značku a vůni..Pro miminko třeba to oblečení..můj bratranec taky teď čeká a budeme dávat takovou tu knížku kam se píšou pokroky dítka a umyvatelný bryndák. Je za pár korun, využije to pozdějc ale vzhledem k tomu že se jenom otře tak je v podstatě bezúdržbovej. No a pak ještě asi nějaký černobílý leporelo.

jipe
15. bře 2018

Já bych ocenila "lepší" oblečení - outlast, merino, bambus, pro sebe leda ty kojící čaje nebo pro srandu nějakou sadu obečení stejné pro maminku i miminko

drdovi
15. bře 2018

Ahoj, já sama jsem dostala skvělý dárek a to několik porcí mražené polévky a instantní kaši. Instantní kaše jsou super, dají se koupit čisté , nebo i ochucené a slazené a stačí je zalít jen horkou vodou. Když nebyl čas na nic jiného, nasypat trochu kaše do hrnku a zalít ji horkou vodou jsem zvládla vždycky a i když jsem ji někdy dojídala studenou, neodbyla jsem se úplně a ještě teď se mi někdy jako rychlá teplá snídaně hodí. Pro miminko jsme dostali sadu mincí z roku narození.
https://ceskamincovna.cz/sada-obeznych-minci-20...

verena
15. bře 2018

Mě se hrozne líbí komiks mala mama od Lenky sadvarove, občas na něj koukám na netu, ale viděla jsem, že vyšel i knizne. Kdyby mela ještě dite nějaká kamarádka, asi bych ji ho dala. Nektere dily jsou fakt že života a chechtam se u toho nahlas.

jipe
15. bře 2018

@verena ten jsem dostala k vánocům a super

babanci
16. bře 2018

Objednej jí ke kadeřníkovi nebo na kosmetiku a mezitím jezdi s mimčem venku. To už se mi mockrát osvědčilo. Jedna moje kolegyně, které jsem to nabídla a ona s nadšením přijala, o tom už léta mluví. Nebo jsem jedné mojí kamarádce, co se tři měsíce nevyspala, nabídla, že jí přes noc pohlídám dítě. Bydlely jsme v jednou domě a ona nekojila. Tak to šlo. Noc to byla strašná, malá Lucinka ječela jako pominutá a já jezdila půl noci přes práh. Dodnes na to vzpomínáme, jak se mamka vyspala dorůžova.

babanci
16. bře 2018

Svojí dceru jsem první dny po porodu poslala spát, mezitím hlídala dítě a žehlila prádlo nebo něco uvařila.

verinikki
16. bře 2018

Tak poukázka do DM pro mimčo nebo od Eoné - jinak za mně balíček těch instantních kaší co tu navrhovala jiná maminka. to by se mi taky hodilo🙂

marieku
16. bře 2018

@babanci když od sebe bydlí 300km tak ji asi s kočárem moc nepojezdí 😉
Mě rozhodně po porodu potěší plíny,plíny a plíny 😁 ale pro maminku ten poukaz ke kadeřníkovi není vůbec blbý nápad,to by se mi taky líbilo ☺

bayt
16. bře 2018

S tím kadeřnictvím je super kadeřnice do domu!

babanci
16. bře 2018

@marieku Předpokládala jsem, že se zakladatelka vyrazí podívat na novopečenou mamku a mimino a při té příležitosti povozí. Nebo, jak by jí předala jinak jakýkoliv dárek? Poslala poštou? Mě by teda 300 km nezastavilo. 😀

dotee
16. bře 2018

Teda holky, to je super diskuze 🙂 Taky mám kamarádk, co čeká miminko dřív než já a moc ráda bych jí udělala něčím radost. Ale přemýšlím co 😀 Oblečení bude mít asi dost po sestrách a kamarádkách, tak jí dám Just krémeček levandulový (dostaly ho ode mě všechny těhu kamarádky, na prdíky miminek je výborný) ale chtěla jsem něco i pro miminko. No, nejdřív mě napadlo uháčkovat měkkoulinkou deku do kočárku nebo jen tak, potíž je v tom, že má na výběr ze tří kočárků a každý je barevně úplně jiný 😀 No, a jelikož si nenechají říxt co to bude, tak mi přijde zbytečné i háčkovat oblečení, nebo jej i kupovat, protože se mi zdá, že v běžných obchodech snad nic neutrálního není. Ale ty mlsky pro maminku jsou výborný nápad 🙂 A upeču jí něco dobrého, nekynutého. Taky jsem cca 300 Km od sebe, takže mražené jídlo nehrozí, byť bych moc ráda. Leda nasmažit řízky, ty má ráda :D
Co myslíte s tou dečkou? Ocení to maminky, nebo je to spíš zbytečné? Bude mít letní miminko.

marieku
16. bře 2018

@babanci má hned na začátku napsáno....ráda bych poslala balíček a že v té době už bude mít pořádný buben ona takže tak 😊

marieku
16. bře 2018

@dotee co já bych dala za kamarádku která by mi uháčkovala deku bohužel ani já ani žádná kamarádka to neumí ☺ me se ty dečky moc líbí a když to bude mít ručně děláné od tebe tak by ji to mělo těšit o to více aspoň já to tak mám

2hanah
16. bře 2018

@lobella Kdyby se narodila holčička, mně by se líbily dva stejné přívěsky, stříbrné třeba.

2hanah
16. bře 2018

@dotee V létě bude taková dečka super! Kočárek musí stát ve stínu a taky může foukat vítr 😉

tynka9
16. bře 2018

Existují i pohádkové knížky pro “konkrétní” dítko. Vyplní se do objednávky, že se jmenuje Petruška, bydlí v Praze, má dědečka Josefa a babičku Mařenku... a oni to zakomponují do příběhu. Je i víc druhů těch pohádek. Jen kdybyste mě zabila, tak si na firmu mevzpomenu, ale kdyby zaujalo, zjistim😉

marieku
16. bře 2018

@tynka9 máme doma a moc pěkná knížka