Dětská houpačka nebo vibrační lehátko, má cenu pořizovat?

belladen
7. kvě 2013

Přemýšlím, jestli má smysl kupovat vibrační lehátko nebo dětskou houpačku s melodiemi. Využili jste je nebo to jsou vyhozené peníze? Díky

ann_87
Autor odpověď smazal
Zobraz
terinda
7. kvě 2013

Ne, jen jsem si půjčila na krmení obyč lehátko.
Pro dítě je nejlepší být na zemi, na dece 😉
Na břiše může pozorovat hezky okolí a cvičit a na zádech si hrát třeba s hrazdou 😉

qitecek
7. kvě 2013

Nekupovala jsem... prospěšnější pro ně je, když trénují pasení na bříšku, od otáčení hlavičky ze strany na stranu až po zvedání, jak je to přirozené 🙂 S lehátkem bych miminku vzala velkou motivaci k vlastnímu pohybu.

zuzik24
7. kvě 2013

@belladen My jsme měli u obou dětí (tedy u mladšího stále ještě máme 😀 ) obyčejné lehátko bez vibrací a bohatě to stačí 🙂 Usne v tom i tak, je spací, takže usne kdekoliv, nespavému dítěti nepomůžou možná ani ty vibrace 😉 Lehátko je ale teď především využíváno na krmení, nejlépe je mu na bříšku 🙂 O houpačce bych uvažovala jen v případě, že bych nevěděla, co s penězi, protože jinak mi to přijde zbytečné. Ale krásné 😀

martinakl
8. kvě 2013

My lehátko máme. Je fajn. Ale chce to dávat miminko stejně co nejvíc do volného prostoru (ideálně na zem). Já ho využívám, když třeba potřebuju vařit, tak si ho takhle vemu do kuchyně. Nebo když malej fňuká, tak tam se mu líbí. A teď hodně na krmení. Protože ještě nesedí, tak do židličky jít nemůže. Mám taky FP vibrační, ale ty vibrace tam asi nejsou nutný 🙂

lv
8. kvě 2013

Houpačku jsem si půjčila a zase hnedle vrátila, lehátko s vibracemi jsem měla též zapůjčeno, vibrace jsem nikdy nepoužila, neb jsem tam lenoch nedala baterky 😎 jinak na občasné odložení malé v kuchyni, aby na mě viděla, ne víc jak 10min vkuse mi to vyhovovalo, později využíváno na krmení /to už tam nebyla ani omylem, lezla ven/ 😵

jancip
8. kvě 2013

@belladen Asi záleží na miminku. Já houpačku kupovala ještě v šestinedělí, protože syn se chtěl jen nosit v šátku při chůzi (sednout se s ním nedalo). Jinak strašný řev. V houpačce se mu moc líbilo, takže jsem mohla aspoň uvařit a něco málo udělat. Jinak by to nešlo, protože v leže strašně řval a spavé miminko moc nebyl. Takže za mě - byl to nejlepší pomocník, jakého jsem měla. Ano, taky jsem slyšela, že dítě má být ve volném prostoru, že nemá mít zakulcená záda, ale jiné národy nosí děti v klubíčku celé dny a neuškodí jim to. A rozvoj motoriky? Syn je aktivní až až, většinu věcí dělal dříve, než jeho vrstevníci, takže v tom mu to taky rozhodně neuškodilo....samozřejmě dítě nemůže být v houpačce celý den. A taky je rozdíl dvouměsiční dítě a půlroční dítě.

leikkka
8. kvě 2013

lehátko jsme neměli a kupovat u druhého ani nebudeme, ale při prvním jsme měli hacku, na 1,5 jsme ji pak už uklidili, byl by tam pořád, spal v ní vždy přes poledne doma a u prarodičů, u druhého ji používat nemůžeme - má reflux, tak to bychom se moc naprali.

anina32
8. kvě 2013

Neměla jsem ani na jednoho a zvládli jsme bez lehátka i krmení, jedl u mě v náručí, na klíně🙂

kamino
8. kvě 2013

Koupila jsem nastesti z bazarku a behem 14 dni prodavala dal..prcek v nem nechtel byt,vibrace ho rozcilily do modra😉 pritom v aute usina do 5 minut 😉😉 meli jsme Chico,jine jsme nezkouseli. Poridili jsme si domaci houpaci kocarek aza 300 a byla to nejlepsi investice. Prcek v nem spal nadherne od tri mesicu skoro do 7,nez se sam naucil vylezat 😉 nejvic byl stejne na zemi,polozila jsem ho na deku a pohoda.

aneta0707
8. kvě 2013

@belladen mam uplne obyc lehatko bez vibraci a houpani a mam v nem malou jenom kdyz varim. u nas si ji nemuzu dat v kuchyni na zem. mela sem ho i u prvni a pouzivala asi do 3 mesicu nez se chtela sama hybat. pak uz byla na zemi a ja ho mela jenom na krmeni dokud nesedela. ted to bude asi nastejno. je to docela zbytecnost, stejne se da krmit i ve vajicku 🙂

katyxq
8. kvě 2013

Nepořizovali jsme, nechybělo nám - v případě potřeby šla malá do šátku (což je vlastně přirozená houpačka, jak nosič chodí, navíc má dítě fyzický kontakt).

llluckaaa
8. kvě 2013

Já měla na obě děti vibrační lehátko FP a využila jsem ho hodně. Ne že by tam byly děti furt, ale byly situace, kdy jsem je tam ráda dala - např. při sprchování, při vaření, při krmení ap.

belladen
autor
8. kvě 2013

Holky, děkuju. Koupím klasické lehátko bez vibrací 🙂

lindule1977
9. kvě 2013

Ono je to to halt dítě od dítěte, my také nepotřebovali, nakrmili sme v sedačce, ale malej od kamarádky to miloval 😀

25ka
24. dub 2014

vibracne lehatko sme dostali od svokrovcou ale popravde mali vnom lezal asi 4 krat. viac sa mu paci detska houpackaa teraz ked uz je vacsi tak sme mu kupily detsku zahradnu houpačku a tam sa nasmeje a vynadiva sedel by tam aj polhodinu podla mna je lepsia houpacka.