Dětská plastová kuchyňka pro 4letou, není pozdě?

rasha
30. srp 2013

Maminky,poraďte.Malá má 4 roky a chci se zeptat,jestli už není pozdě na dárek v podobě dětské plastové kuchyňky.Ona by ji chtěla,je sice od tří let,ale zároveň mi přijde,že ji bude bavit tak týden a to bude vše.Jaké máte zkušenosti?Díky

aideen
30. srp 2013

Pozdě to určitě není. My jsme cácoře kupovali kuchyňku na třetí narozeniny a dle mě ještě brzo. Vyhrála si s tím chvíli a teď ji to moc nebere. Myslím, že bude aktuální, až se začne starat o panenky. Pokud si dobře pamatuju, já sama jsem toužila po kuchyňce v cca 10ti letech 😀 Ale tehdá to bylo jiné, teď už v tomto věku začínají puberťačit 🙂

lindafr
30. srp 2013

Ahoj, tak prvorozená dostala kuchyňku loni na Vánoce a baví ji pořád, má třeba týden pauzu a pak se zas 14 dní "nehne od sporáku"... Takže pozdě určitě není, hraje si s ní i teď.

blahova_andrea
30. srp 2013

Já myslím, že záleží na konkrétním dítěti. Naše Sofi třeba "vařila" snad od 1,5roku a tak ve 3 letech ji to docela pustilo. Ty svou dceru znáš dobře, jistě víš, jak dlouho jí nějaká záliba vydrží. Jestli je opravdu fajn mít kuchyňku doma a stále něco "ochutnávat" nebo si zajít pohrát s kuchyňkou jen občas do nějakého koutku 😉

petkula
30. srp 2013

Já si myslím, že si s ní ještě vyhraje. Navíc máš i druhou dcerku, takže určitě to nebude zbytečná koupě 🙂 My jsme kuchyňku kupovali dokonce našim klukům a staršímu bylo v té době 3,5 a hraje si s ní stále - my máme teda dřevěnou, líbí se mi víc.

ia.
30. srp 2013

my máme v plánu ji koupit za měsíc, kluci budou mít narozeniny 5 a 2 roky. Pořád jsem to odkládala, že je to hračka pro holky, ale kde dojdem na návštěvu, tak se oba vrhnou na kuchyňku a vaří 😅 , takže jsem vyměkla a nějakou jim koupím.

limpopocz
30. srp 2013

Dobrý den, také si myslím, že ve 4 letech není pozdě. Kuchyňky jsou většinou od 3 let, takže ji určitě dostatečně užijete. Možná vás zaujme některá kuchyňka z naší nabídky...

lucieandrlova
30. srp 2013

Já myslím, že je to individuální. Každé dítě je jiné... Jak píší maminky výše, každá maminka zná své děti a dokáže odhadnout, zda je to či ono vhodný dárek. V diskuzi na e-mimino psala jedna maminka, že dcera nastoupila do školky, kde měli dřevěnou kuchyňku Ikea a chtěla ji mít doma. A do školky se chodí v tomto věku...
Mně zase všichni říkali, že blázním, když si dcera přála kuchyňku před 2. narozeninami. Pořád mi všude na obrázcích, videu, pohádkách apod. ukazovala, že chce kuchyňku... 🙂 tak ji dostala a je šťastná. Hned ráno připravuje snídani... 😉
My jsme nakonec vybrali dřevěnou a po zjišťování na internetu jsme ji koupili v Holandsku. Byla tu za 3 dny a i s dopravným stála o 1000 Kč méně než u nás (předtím jsem volala po obchodech tady a nikde nechtěli od dopravného upustit...).
Přidávám odkaz: http://www.miniproducts.eu/Kitchens?gclid=CJyyy...
Jsou tam u kuchyněk i videa a dle toho si hrají v kuchyňkách i větší holčičky a v některých i kluci...

elastiq
8. říj 2013

My jsme pořizovali kuchyňku, když měla starší dcera 3roky, vyhrála si s ní opravdu dost a mladší dcera si s ní hraje moc ráda i teď, i když už má 5 a půl roku, je pravda, že by ty kuchyňky mohly být o něco vyšší, jinak to je pro holčičky pěkná zábava, zvlášť když ještě mají plno doplňků a nádobíčka 🙂

karolajna
8. říj 2013

Pozdě určitě není 🙂
Ale volila bych spíše dřevěnou a vybavení plastové. My jsme kupovali od značky Bino v jednom eshopu a jsme s ní doteď spokojení.

andulinka11
10. říj 2013

my jsme pořídili tuto http://www.babyveci.cz/detail.php?zbozi=4318487 a jsme s ní nadmíru spokojení 😅 , super se nám vlezla do pokojíku a docela je výhodou zasouvací část, ušetří se tím hodně místa když si cácorka nehraje 😀 , jinak navařeno máme stále dost

veronikaka
10. říj 2013

Já bych pro 4-letou koupila taky raději dřevěnou, pokud na ni máte místo. Ikea má moc hezký kuchyňky.