Dětské kolo 20", jaká značka je dobrá?

endlessblue
28. čer 2014

Ahoj holky. Chceme dcerce rychle koupit nové kolo. Je jí 5 let, tudíž asi už tu 20tku. Jaká značka je dobrá? Její staré kolo je příšerně těžké, tak bych chtěla nějaké lehčí. Jaká je vlastně normální váha takového kola?

pisisvori
28. čer 2014

http://www.veloexpert.cz/kola-20-5-8-let/1315-s...
dceři jsme po referencích od sestry koupili tohle. Je lehké asi 9kg a o 2 tisíce lacinější nejméně než specialized a podobné .

evaviki
28. čer 2014

@endlessblue mame superior xc 20 a je skvele 🙂 Patri mezi lehci, ma pod 10 kg.. Ma prehazovacku (pozor, pokud kolo nema prehazovacku, ma pak torpedo a to je des..) A taky syn nema problem drzat chytnout brzdu, napr u specialized na ni poradne nedosahl..

berenika39
28. čer 2014

@endlessblue podpis pod @evaviki, máme také, koupili jsme z druhé ruky, ale úplně v pořádku, jezdila na něm slečna🙂, a přesto, že je syn prcek, nepovalí ho to a zvládal ho během krátké chvíle, už má za sebou na něm jeden výlet v Krkonoších🙂. dá se i posunout sedlo směrem k představci, takže moje malé dítě má řídítka na dosah a nemusí u toho ležet 😒
přesně tohle
http://www.online-kola.cz/superior-xc-20-paint-...

krystalka
29. čer 2014

@endlessblue - řešíme teď také kolo 20, syn má od loňska ještě 16 Authora Vital, to je super kolo, kupovali jsme ho z druhé ruky a bylo jako nové.....teď v 6 letech má už sedlo i řídítka úplně nahoře a začíná být malé....Máme vyhlídnuté jednak Author Cosmic, které patří prý k nejlehčím na trhu, má tuším 9kg a nebo teď na dovolené měl syn půjčené z půjčovny kolo Agang Capo, to mu taky sedlo úplně skvěle, vypadal, jako by na něm jezdil odjakživa, akorát tam pozor, dělají dvě verze, jednu lehčí a jednu těžší, ta těžší má odpruženou přední vidlici, což ale takhle lehké dítě stejně nevyužije a kolo je zbytečně o to těžší...jinak nedávno jsme na dopravním hřišti měli půjčené taky nějaké Author, tuším Energy a to mu moc nesedělo a za chvíli ho vracel, že chce jezdit na tom svém....každopádně počítáme kupovat zase ojeté, brzy z toho vyroste a nemá ho po nás kdo dědit....

zzuzinda
30. čer 2014

@evaviki
@berenika39
@endlessblue přidávám se k holkám, máme taky Superior, ale starší verzi, máme Pandu. Je super a jak psala @berenika39, jde přisunout k sobě sedlo i řidítka, takže se zmenší a dá se udělat malému "na míru!. Chtěla jsem původně koupit menší z druhé ruky, ale babi prohlásila, že koupí kolo Adišovi pod stromeček, tak jsme vybrali větší a nové a tohle vyhrálo. A my museli ještě vybírat podle barvy, Adam si přál modré kolo 🙂

katulen
30. čer 2014

Určitě Author Cosmic, syn na něm jezdí již od září 2013, to mu bylo 4 roky a 2 měsíce 🙂 . Má ho naprosto skvěle v ruce, skvělá geometrie, váha..nejlehčí dětské kolo ve "20" velikosti na trhu 😉 !!
Jezdíme se synem na závody na horských kolech (resp. s dceru a syn do toho jaksi vplul takto brzy 😀 ).
A děti v tomto věku jezdí převážně na Author Cosmic.

lenynka
30. čer 2014

My jsme taky letos pořizovali kolo. Taky se mi moc líbila kola Superior a Author. I co jsem načetla recenze, tak je dost chválili. Bohužel je jejich cena mimo naše možnosti 🙄 A nesehnala jsem ani žádné bazarové.

Tak jsme nakonec koupili Leader Fox Buck. Bylo zrovna v akci nové za 2300Kč. Je tedy bez přehazovačky,ale synovi to nevadí. Na to jeho lítání s klukama a naše max. 5 km dlouhé výlety to bohatě stačí 🙂

Váží, myslím, cca 11kg. Nevím, jestli je to moc nebo málo, ale syn je takové tintítko a nepřipadá mi, že by se na něm nějak nadřel.

leg
1. črc 2014

My jsme po dlouhém vybírání také zvolili českou značku Leader Fox.

hadriena
10. črc 2014

Ahoj, za mě určitě doporučuji značku dětských kol Specialized, co jsme s manželem hledali, tak mají nejlehčí dětská kola. My kupovali růžové Specialized Hotrock 20 6 SPD - http://www.skibi.cz/kola-20-deti-6-9-let/ a dcera je z něj nadšená a pořád chce na kole jezdit. Kolo je lehké a dobře udělané, sedlo i řidítka se dají dobře nastavit, díky tomu nám kolo vydrží určitě i na další rok.

konidana
18. srp 2014

Naše nejlepší kolo bylo sv. zelené kolo AGANG (Author) se sníženým rámem.
Přehazovačka v rukojeti, vhodné pro děti cca od 105cm (4roky), které již na kole umí jezdit. Pův.cena holého kola 6500Kč a hmotnost 9kg. Námi navíc přidané doplňky: odrazky v drátech, blatníky, stojánek, košík, nosič, zvonek, přední světlo-blikačka, hladké pláště pro lehčí jízdu, protiskluzové pedály, je asi 4 měsíce ježděné a průběžně servisované. Budu ho prodávat , tak kdybyste někdo měl zájem , tak si napište o další info, fotku a pod.

krystalka
19. srp 2014

Tak já jsem tu před časem psala, že kolo 20 taky zrovna řešíme...na dovolené si v půjčovně vyzkoušel taky Agang, sedělo mu pěkně....nakonec jsme ale sehnali už použité Author Cosmic, je odlehčené, s přehazovačkou a dobře se mu na něm jezdí, bylo v super stavu za necelé 4000,-. Zatím je s ním spokojený 🙂, sedlo má momentálně nejníž, takže mu snad i chvilku vydrží 😉

konidana
5. kvě 2015

@katulen Můžu se zeptat na jaké závody jezdíte? Letos děti také začali závodit, my začali na ty závody jezdit až kvůli mladšímu. Strašně ho to baví a je v tom dobrej🙂

katulen
5. kvě 2015

@konidana jsme z okresu Praha-východ, tak vše, co je trochu v dosahu. Ale syn se "veze" s dcerou, která jezdí opravdu závodně již 3 rokem. Takže jezdíme: Pražský pohár (je tam kategorie i pro menší děti), Český pohár XCO (také vložený závod pro menší děti), takže se nenudí i na "velkých" závodech 😉 . Jinak občas jedeme Kolo pro život, Čerčany Babybikers. Mrkni na stránky Bike3000, je tam kalendář závodů. Je jich tam nepřeberné množství, nevím, odkud jste, ale určitě vyberete 🙂

konidana
5. kvě 2015

@katulen Díky, jen mě prostě zajímal váš záběr. Koukám, že kluci jsou skoro stejně starý, akorát u nás se v závěsu veze starší dcerka 🙂 Letos jsou oba přihlášeni na dětský MTB cup Libereckého kraje. 24.5. Beckov. Pojedete?

konidana
5. kvě 2015

@katulen a má malej ještě 20" ? Kluk teď vyzkoušel 24" a na tom "malým" už moc nechce jezdit (a to je na svůj věk spíš drobnější- ale svalovec 🙂 ). Na naší "kopečkové" dráze tedy ještě prý jo, protože na tom velkým si ještě není tak úplně jistý a neskáče mu to. A bez toho to přeci nejde, že🙂

katulen
5. kvě 2015

Jasně, že jedeme, nejste náhodou ze Sokolu Veltěž? My ano, Beckov, tam jezdí dcera občas na tréninky (kopečková trať) 😉 . To je "náš" závod.
Jinak syn jezdí na 24" od loňska, ale je na něm ještě hodně předčasně, ale jak ho jednou zkusil, tak 20" mi zahodil, že chce "velký" kolo a přes to vlak nejede 🙂 . Je taky dost drobný, ale zvládá ho 😉 .
Ale má Meridu Dakar a ta má tu rámovou trubku dost dole a sedlo má také úplně dole 😎 .

konidana
5. kvě 2015

@katulen Ne nejsme nikde, ale možná už budeme reprezentovat 🙂 - trošku jsem se vnutila chlapíkům z cyklokrosu MILOVICE. A s tím kolem tedy totéž , co u vás. My v den koupě nestihli odjet na cyklovíkend, protože mladý pán musel jet už na novém velkém kole a tak tatínek do večera přehazoval doplňky a ladil kolo 🙂

eldam3
10. črc 2015

20 je idealni velikost 🙂 znacka se kterou mam zkusenost je early ridet s jinymi bohuzel neporadim ale tohle je spicka podle meho jak teda moje dite jezdi a jak to vypada :D zatim ani jednou nespadl takze super 🙂

2veverka
20. dub 2020

Holky, můžu se zaháčkovat? Hledám kolo vel. 26. To, co jste tu psaly, platí i pro větší velikost? Tj. všestranná kvalita kol Superior, Author Cosmic apod., nebo je tu u těch větších zase trochu jiné?