Dětské kolo vel. 16 pro 4 letou. Jaké kolo máte vy?

monaberuska1
19. říj 2011

Ahojky maminky,
rozhodla jsem se spolu s manželem, že koupíme naší dcerce kolo, dcerka je Markétka a budou jí o Vánocích 4 roky, chtěla jsem vás poprosit jestli by jste mi neporadili jaké kolo třeba máte vy nebo jaké budete pořizovat vy a jestli velikost je správná 16 a nebo větší?
Budu ráda za jakékoliv rady a tipy.
děkuji

eatygrenee
9. dub 2013

chci obnovit diskuzi. zajímají mě spíše značky kola. pro 4leté začátečníky. 🙂

andy21
9. dub 2013

Dobrý den, máme super zkušenosti s kolem Superior.

alpakovo
9. dub 2013

@eatygrenee my sme nehleděli na značku, vybírali jsme hlavně podle toho, jak kolo pasovalo synovi, byť totiž mají napsanou stejnou velikost, každé bylo trošku jiné.... Takže si syn vyzkoušel co se dalo a taťka hodnotil kvalitu 😉

eatygrenee
9. dub 2013

děkuji

copa
9. dub 2013

@eatygrenee my máme teda 3letého začátečníka, ale to snad nevadí ... 😉
máme kolo značky Vautron, má ocelový rám, ale při porovnávání naživo v obchodě jsem rozdíl mezi hliníkem a ocelí v ruce váhově moc nepocítila, vybrala si ho sama dcera, navíc za nás rozhodla i cena, měli v obchodě i 2x dražší, ale myslím, že na tu chvilku, než z něho vyroste to je OK
původně jsem měla přes net vybráno kolo zn. Leader Fox i s hliníkovým rámem, stálo kolem 2tis.

eatygrenee
9. dub 2013

na ten leader fox také právě koukám, ale váha cca 11 kg mě trochu odrazuje..

copa
9. dub 2013

@eatygrenee koukala jsem, že mezi ocelí a hliníkem je u Leader Foxu rozdíl necelé kilo 😒
známí kupovali teď 16" kolo zn. Velamos, váhu ale vůbec neřešili, u nich bylo jediné kritérium cena 😒
našla jsem teď tohle a tam píšou váhu 9kg
http://www.kolazwebu.cz/product/detske-kolo-ber...

eatygrenee
10. dub 2013

Jůůůů, moc děkuji. to vypadá velmi pěkně. i ta cena, i ta váha 🙂
Máte někdo velamos????

elisska2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
erza1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
betelgeuzz
20. srp 2014

@erza1 nedávno jsme taky vybírali kolo pro starší, tady jsem udělala přehled některých značek a kolik váží https://www.modrykonik.cz/blog/betelgeuzz/article/vybirame-kolo-16-sv4zlw/ , my jsem koupili velamos, co dávala odkaz copa.

elisska2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
erza1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuny
22. srp 2014

ahoj holky, taky mě zajímá tato diskuze. Chtěla bych synům pořídit kola a připadnou mi všechny hrozně těžké 😒 Synové váží 14 a 16 kg, jsou drobní 🙂
@elisska2 můžete dát odkaz , kde jste kupovala zn. Frog? děkuji

hojda
22. srp 2014

http://jizdni-kola.heureka.cz/apache-cat-2013/ máme toto (koupili jsme za dobrou cenu v prodejně kol, dala ho tam do bazaru paní, že syn na něm nechtěl jezdit, takže skoro nejeté a cena 2 tisíce, navíc u udělali plný servis, váha 8,9 kg a to bych řekla ,že je tak to max váhově přes 9 kg bych asi nešla.

elisska2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mejra
14. říj 2014

Ahoj, my kupovali jak dceři tak synovi kolo od GT. Jsou trochu dražší, ale za to opravdu kvalitní. Vybírali jsme zde: http://www.give.cz/kola-pro-deti

berenika39
14. říj 2014

@mejra hlavně nenápadně s tou reklamou 😉

karollkka
21. kvě 2015

Ahoj holky, poradíte mi prosím, co se u kol pro děti sleduje? Nebo podle čeho jste se rozhodovaly, jakou značku pořídit? Rodiče chtějí pro moji holčičku koupit kolo k šestým narozeninám, ale mám si ho vybrat, oni ho jenom zaplatí. Hezkých kol je hrozně moc, ale já bych chtěla nějaké kvalitní, aby jí to i na nějakou dobu vydrželo...předem děkuji!

eldam3
26. čer 2015

Ahoj, ma princezna ma kolo znacky early rider, kolo je neskutecne lehounke takze ji to nedela problem a je uplne spokojena a my take 🙂

zuzuzuz
26. čer 2015

@karollkka sleduj váhu kola, to je to nejdůležitější. Early rider ma nádherné a super lehké kolo jak píše @eldam3 ale jen ve velikosti 16 větší zatim ne, což 6leta slečna je neco mezi 20 a 24 záleží jak je veliká. At ma kolo prehazovacku, váha max 10kg, vidlice pevná bez odpružení ( zbytečně zvyšuje váhu kola) a brzdy ktere jdou lehce mackat. Author děla pěkný model Cosmic co je lehký a cena taky ujde. Vybírali jsme ze všech značek a je proste nejlehčí, tak ho mame a syn je drobek ale brzdy se ma maji lehce, řazeni taky lehce, takze zatim spokojenost.
No a u holek je asi důležitá i barva at se ji to kolo líbí a chce na něm jezdit 🙂

eldam3
28. čer 2015

Ja jsem strasne spokojena s tim co ma a jezdi se ji na tom krasne.

ladik1
28. čer 2015

My dali synovi k 4. narozeninám Leader-Fox Snake, vel. 18, ale syn má 122 cm výšku. S kolem maximální spokojenost, lehké, syn se naučil za jedno odpoledne a ani jednou nespadl... jinak doporučuju do začátku nějakej hezkej zvoneček nebo klakson- děti to tak víc baví 😉 @karollkka : Vyber hlavně lehké, hezké dětem je jinak vše ostatní asi jedno...

eldam3
10. črc 2015

Karollkka: urcite lehkost, prakticnost, a hodne matek take potrpi na designu :D jak uz jsem psala kola znacky early ridet jsou super urcite stoji za zhlednuti .) kdyby cokoliv dal urcite napis 🙂

eldam3
15. srp 2015

Jak pise ladik1 hlavne at je lehke a hezke hlavne pro rodice aby vypadali suprove kdyz vedle nej pujdou 🙂

veru215
23. lis 2015

Ahojky,obnovuji diskuzi. Na vánoce chceme pro malou kolo, uvažujeme o ghostu(mají moc pěkné designy), ale vzhledem k váze půjdeme nejspíš do early rideru. U nás ho mají přímo v obchodě,vypadá krásně,lehounké...máte někdo také zkušenost?,jinak jak tu někdo psal, tady v obchodě ho mají i ve 20ce....

mackapacka
5. pro 2015
Uživatel mackapacka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od mackapacka.

myslím, že je nejlepší opravdu zajít do nějakého kvalifikovaného obchodu, kde poradí, ne každému dítěti sedí to stejné kolo, navíc záleží jak je vaše dítě stavěné, některé kola jsou strašně těžké a některé děti kolo ani neuzvednou. My jsme kupovali toto kolo, http://www.cyklospeciality.cz/detska-kola/ je lehoučké a jak říkám naše dítě je hubeňoučké, tak každé kolo neuzvedne a neutáhne, ale jak říkám bez odborné rady kolo nekupujeme.

veru215
5. pro 2015

Nakonec jsme take koupili Early rider,nas teda vyslo za devet,ale i vcetne doplnku a upravy pro holcicku(nalepky princezny sofie atd...),poradit jsme si nechali v Mikebike a hned i koupili.

ckaty
18. bře 2016

Holky nebudete nektera prodavat detske kolo 16'' /4-7let/ Torpado Trilly nebo Torpado Billy?

martaa38
15. dub 2016

Holky, zkuste se podívat sem http://www.ondalek.cz/produkt/kokua-kolo-like-t... . Malá po tomhle kole hrozně touží, tak jsme jí ho koupili k narozeninám (ale ještě o něm neví) 🙂