Dětské kolo vel. 16 pro 4 letou. Jaké kolo máte vy?

monaberuska1
19. říj 2011

Ahojky maminky,
rozhodla jsem se spolu s manželem, že koupíme naší dcerce kolo, dcerka je Markétka a budou jí o Vánocích 4 roky, chtěla jsem vás poprosit jestli by jste mi neporadili jaké kolo třeba máte vy nebo jaké budete pořizovat vy a jestli velikost je správná 16 a nebo větší?
Budu ráda za jakékoliv rady a tipy.
děkuji

barulina
15. dub 2016

Vel 16 je velka,teda pro nasi dcerku. Mane 14 , a klidne vy snesla 12. Dcerka bude mit v srpnu 4

zvalentova
15. dub 2016

@barulina i moji čtyřelťáci jezdí na 12 a je to akorát. Hlavně větší kolo váží skoro stejně jako oni a zápasí s ním

barulina
15. dub 2016

@zvalentova jj my teda koupili tu 14 ale 12 by byla fakt vhodnejsi. No co ted uz musi na 14

jemnostpan
28. dub 2016

Ahoj,
my jsme pořídilo todle kolo: http://www.eurobike-praha.cz/kola/kola-detska/j...
Nepovažuju se za žádnýho velikýho znalce, ale připadalo mi jako rozumnej kompromis mezi kolama v nejnižší cenovce (kde hrozí, že budeš více seřizovat než jezdit) a kolama přes 5000 Kč (to už se nám dávat nechtělo.

dor
14. kvě 2016

Ahoj, synům jsme ve věku 3.5 let kupovali velikost 16, Specialized Hotrock, a byli jsme moc spokojení. V 5 letech pak dostali velikost 20, Author Cosmic.

krystalka
16. kvě 2016

My jsme synovi v 5 letech pořídili kolo 16 - Author Vital, z druhé ruky, ale bylo jako nové a bylo to super kolo, syn je drobnější a hubený, bylo lehoučké a syn ho miloval, těžko se s ním loučil....další rok jsme ho během 2 dnů prodali za stejnou cenu, za jakou jsme ho koupili, o tyhle kola bývá dost zájem.....a pořídili jsme taky z druhé ruky 20 Author Cosmic a taky výborná volba, syn na něm jezdí ještě teď v 8 letech a počítám, že ještě rok mu vydrží.....taky bylo z druhé ruky, sledovala jsem průběžně inzeráty a jednoho dne se objevily dva s touhle značkou....volala jsem ihned....jedno jsme vzali my a to druhé bylo druhý den taky už pryč.....takže zřejmě asi hodně oblíbená značka 🙂

alan7
10. říj 2016

Čaute, podívejte se na tuto stránku... cyklospeciality.cz/detska-kola/ Můžu jen doporučit, kolo lehké, hezky design, slušná cena, kvalita. Pokud chcete opravdu kvalitní kolo tak doporučuji!! 🙂

meta123456789
11. říj 2016

Výběr kola momentálně dost řeším, chci ho cácoře pořídit na Vánoce. Doufala jsem, že se vejdeme do 5 tis. Kamarádi bikeři doporučují Specialized, ale stojí okolo 6 tis., což mi přijde dost..navíc nevím, jak dlouho na něm vydrží jezdit, zda za rok nebudeme pořizovat zase větší...

kejtynka22
8. lis 2016

Ahoj , chtěla bych se zeptat jestli někdo má zkušenosti s kupováním kola pro děti přes internet. Navštívila jsem několik obchodů a nikde se mi kola nelíbila, nebo byla příliš drahá. Prosím o nějakou radu, děti by byli velice rády , kdybych jim mohla koupit kolo na Vánoce , aby mohli v létě blbnout .

krystalka
8. lis 2016

@meta123456789 - nám ta 16 vydržela 2 roky, ale syn je drobný a roste pomalu, takže někdo ho má fakt třeba na ten rok....jinak u těchhle menších kol jsem spíš pro to, koupit kvalitní značku, ale z druhé ruky a pak zase prodat, mají to fakt jen na chvíli....Za tu 16 Authora Vital jsme dali 2 tisíce a bylo jako nové, po 2 letech jsme ho za stejnou cenu prodali během několika málo dní....jinak záleží taky hodně na tom, kolik toho najezdíte, my nejsme cyklistická rodina, jezdí jenom syn, po parcích, dopravních hřištích apod., takže nám se nevyplatí dávat do toho 5 tisíc a víc....i kolo 20 má teď z druhé ruky, má ho druhý rok, taky Author, pořídili jsme ho za 4 tisíce v super stavu a počítám, že ho pak taky snadno prodáme, už teď nás na hřištích dost lidí oslovuje, co že je to za kolo, že se jim taky líbí 😉

cajomilka
8. lis 2016

@krystalka Můžu se zeptat, kolik Váš syn měřil a vážil, když jste mu pořizovali kolo 16? Chci pořídit starší dceři první kolo k 5.narozkám, dcera je maličká a dost hubená (problém s růstovým hormonem), měří tak 98 cm a váží 14,5 kg, motoricky je vyspělá normálně, uvažuju o kole 12 nebo 14.

krystalka
8. lis 2016

@cajomilka - tak jsem si to schválně našla 🙂 - pořizovali jsme ho v 5 letech a měl 17 kg a 113 cm....ale ono taky hodně záleží na tom, jaké má kdo proporce, někdo má při stejné výšce delší nohy apod...proto by to kolo mělo dítě vyzkoušet, i každé kolo je trochu jinak stavěné....možná že vám by fakt ještě stačila ta 12....protože podobné míry měl náš syn ve 3 letech (100 cm a 15 kg) a až do 5 let mu stačila ta 12.....ale budete ho mít asi jen na chvíli....

cajomilka
8. lis 2016

@krystalka No já počítám s tím, že starší dcera bude mít tu 12 rok a pak ji zdědí mladší. To vyzkoušení je jasný, ale ráda bych se mu pokud možno vyhnula, aby to aspoň trochu bylo překvapení... (dcera ví, že dostane kolo, ale aspoň by nemusela vědět, jak bude vypadat 😉 Cenový limit máme 5tis., chtěla bych nejlépe Authora.

krystalka
8. lis 2016

@cajomilka - nevím, jakkoli ráda dělám synovi překvapení, tak u určitých věcí mi přijde, že je dobré je dopředu pořádně vyzkoušet a vybrat....než pak řešit zklamání, že něco nesedí....my jsme to u dárků pod stromeček dělávali třeba tak, že jsme šli danou věc se synem vyzkoušet dopředu, aby Ježíšek věděl, co přesně má přinést.....jinak to první kolo jsme měli nějaké obyčejné ze Sportisima, asi za 1200,- a službu udělalo dobrou.....pak jsme ho bez problémů za 900,- prodali 🙂

davidp8
12. lis 2016

@kejtynka22 ahoj, já zkušenosti mám a nevidím v tom žádný problém. Na internetu se dají sehnat výborná a kvalitní kola za dobrou cenu. Kolik let je dětem? Jinak skvělý dárek na Vánoce.

meta123456789
14. lis 2016

My jsme právě ve fázi výběru kola pro 4 a půl letou cácoru, vel.16. Doporučení máme na Specialized Hotrock, ale stojí přes 6 tis., což mi přijde docela dost - s ohledem na to, že za rok, max 2 kupujeme větší kolo.Další tipy máme na Author Stylo a Superior Racer.

scvrcek
14. lis 2016

@meta123456789 doporucuji vic Author Stylo, je lehci a ma lepsi geometrii ramu. Synovi jsme kupovali tesne pred 4.rokem a v ve 4 a 2mesicich na nem zvladal 30km jako prd.

cajomilka
14. lis 2016

@davidp8 A co doporučené vyzkoušení kola dítětem před koupí?

cajomilka
14. lis 2016

@krystalka Tak dneska jsem konzultovala kolo přímo v obchodě a na základě toho se rozhodla pro 14. Takže zbývá vybrat konkrétní kolo.

cajomilka
14. lis 2016

@davidp8 Jaké kolo byste doporučil pro 5-letou, ale velmi malou (98cm) a drobnou (14,5kg) holčinu, jako její první kolo? Jsem rozhodnutá pro 14", hliník, do 5.tis., ale ve značkách tápu. Dík za tip i ostatním 😉

kejtynka22
15. lis 2016

@davidp8 a můžeš mi prosím dát tip ,abych se mohla na kola podívat? jinak oboum je 6 let.

missa111
16. lis 2016

My koupili kolo přes internet už podruhé a OK. 16 Early rider - naprosto bomba kolo, lehoučké, krásný vzhled a hodně kvalitně zpracované. 20 značku Frog, to už kvůli cěně, protože ta 20 Early rider už je fakt moc. Zase je bílé s barevnými puntíky, moc krásné. Mají ho i v 16.

davidp8
20. lis 2016

Kola Early rider jsou podle mě špička, jak říká míša.

olivv
20. lis 2016

Teď jsme taky řešili kolo a pořídili jsme pro čtyřletou 16 woom.

meta123456789
21. lis 2016

Tak my jsme nakonec objednali Author Stylo. Oproti ostatním je o dost lehčí, vypadá velmi dobře. Uvidíme, jaká bude radost pod stromečkem a jak si bude cácora drandit 🙂

kendice
20. únor 2017

@veru215
Omlouvám se, že píšu trochu mimo téma. Jen jsem se chtěla zkusit zeptat, jestli (Veru215) nebudete v blízké době prodávat kolo s nálepkami Sofie. Koukala jsem i na stránky Mikebike, ale žádné kolo Early rider jsem tam nenašla. Děkuji

janicka198
25. kvě 2017
Uživatel janicka198 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janicka198.

Ahoj,
synovi jsou čtyři roky a pořizovala jsem mu vel 16 https://www.krabcycles.cz/Jizdni-kola/Detska-kola/16-kola-4-6-let/Specialized-Hotrock-16-Coaster-modra-zluta a musim rict ze mu staci, je skvely a lehky. Myslim, ze tak v 6letech uz mu budu porizovat zase nove a urcite bych chtela zase neco podobneho- i kdyz se v tom nevyznam 🙂

pavka55
3. říj 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na velikost kola. K Vánocům chceme koupit dceři kolo, když na něm bude moci jezdit, tak jí budou necelé 4 roky, na kole bude sedět prvně. Teď měří cca 100 cm a váží 14 kg. Myslíte, že vel 14 bude vhodná? 12 mě přijde malá a 16 zase veliká. Děkuji

krystalka
3. říj 2017

@pavka55 - upřímně, já bych po zkušenostech kolo bez vyzkoušení nekupovala....nejde jen o výšku a velikost kola, ale každé dítě má jinak dlouhé nohy, tělo, ruce, každé kolo je malinko jinak stavěné a co sedí jednomu, nemusí vůbec vyhovovat druhému....jinak syn měl kolo 16 někdy v 5 letech a jezdil na něm dva roky, je drobný, hubený....teď je mu 9 a půl, měří 135 cm, váží 24 kg a teprve budeme vyřazovat kolo 20....my jsme kolo nejdřív vyzkoušeli na dopravním hřišti, kde kola půjčovali a když jsme viděli, že mu sedlo, tak jsme potom ten samý typ sháněli 🙂. Navíc, nevím, jestli kolo k Vánocům bude mít ten správný efekt, když na něm ještě třeba dost dlouho nebude moci jezdit....našeho by to spíš odradilo....

cajomilka
3. říj 2017

@pavka55 Naše dcera měla v 5 letech taky cca 100 cm a 14 kg (je maličká) a taky jsme jí pořídili 14 Leader Fox a na výšku je to akorát, ale přijde mi pro ni hrozně těžké ☹ Jenže opravdu lehká kola, o nichž tu byla taky řeč, byla nad moje finanční možnosti.