Dětský digitální fotoaparát - máte zkušenosti?

kinsi
11. čer 2013

Rada by som sa opýtala na Vaše skúsenosti s detským digitálnym fotoaparátom. Naša malá si stále chce požičiavať náš - len je to vždy celkom spresujúce, nakolko máme celkom drahú výbavu a prednedávnom kameru asi i pokazila (spadla jej). Dali sme jej náš starší digitál, ale je to tiež taký vačší kompakt, je na ňu zložitý na ovládanie a ťažký a tiež si myslím, že by jej bez kontroly dlho nevydržal...Našla som na nete nejaké vyložene detské, ktoré predpokladám , by mohli byť odolnejšie na pád - napr.http://interaktivni-hracky.heureka.cz/vtech-kidizoom-fotoaparat/, či http://www.nejelektronika.cz/elektronika-pro-de.... Len zas za tú cenu mi príde škoda kupovať jej 1,3Mpix foťák...
Máte s nimi niekto skúsenosti? Bavilo to deti dlhšie? Vydržali hrubšie zaobchádzanie? Ďakujem.

white_tie
11. čer 2013

Nemám, ale koukala jsem na tento: http://eshop.vypocetnitechnika.eu/easypix-digit...
Vyjde ještě o něco levněji, mají v modré a růžové. Taktéž se chystáme koupit.

kinsi
autor
11. čer 2013

Ďakujem za tip - ten vyzerá ozaj dobre. Parametre má podobné ako iné raz také drahé 🙂

kinsi
autor
11. čer 2013

Ten druhý som našla aj ja, ale asi kúpim ten prvý nakoniec - uvidím, ukážem ešte oba večer priateľovi, nech pomože rozhodnúť, ja sa do tých parametrov až tak nevyznám.
Uvidíme koľko to u nás vydrží 🙂

katie82
11. čer 2013

Kidizoom je držák, máme ho už dva roky a je v pohodě, pády vydrží, je to dobře vymyšlený - pogumovaný hrany, jsou v něm i hry a kamera. Fotí docela hezky hlavně venku, akorát baterky dlouho nevydrží, když se do toho děti pustí (hry, focení, natáčení), tak možná doporučuju nabíjecí, aby se nemusely kupovat pořád.

martan01
11. čer 2013

My jsme kupovali 5-ti leté dceři tenhle http://www.zbozi.cz/vyrobek/nikon-coolpix-s30/. Fotí hezky, vydrží pády (vyzkoušeno) i pád do vody 🙂 A je hodně jednoduchý na ovládání. Máme ho krátce, ale baterka vydrží 2 dny při téměř nepřetržitém focení. 🙂

myskin
12. čer 2013

Pětiletá dcera dostala kidizoom a je to u nás hodně oblíbená věc. Používá ho i mladší dvouletá a co už chudák foťák musel všechno vydržet. A drží. Má i jiné funkce, jak psala katie82. Koupě rozhodně nelitujeme.

myskin
12. čer 2013

Jinak ještě k těm parametrům. Děti až tak nezkoumají kvalitu výsledných fotek. Když jsme foťák vybírali a projížděla jsem různé diskuze, tak Kidizoom nemá tolik mpx právě proto, aby foťák reagoval rychle (úpravy fotek,,,). Pokud dítě není amatérský umělec, tak bych pro malé dítě vybírala foťák i s těmi funkcemi jako jsou hry, kamera, úpravy fotek,... A velká odolnost foťáku taky není k zahození.

krembonzur
24. čer 2013

...prave vybiram digi fotak pro 6 leteho syna k narozkam...a chtěla bych odolny, a nejlepe aby fotil pod vodou, byly tam i hry, snadno se ovladal-mate někdo tip??
ten kidizoom-neni pro mensi deti?uzije ho ještě i 6 lete decko????

alenavy
6. říj 2016

Obnovuji diskuzi... Chci se optat na aktuální zkušenosti - dcerce jsou 4 a miluje focení, náš foťák se rozbil a máme koupený nový, ale docela drahý a tak tatínek je dost ve stresu. Tak jsem dumala, že malé pořídím nějaký dětský foťák. Ale jsou dost drahé, tak nevím, jestli nekoupit nějaký normální dospělácký levnější... Řešil jste někdo podobné dilema?

krystalka
6. říj 2016

@alenavy - my jsme před časem synovi pořídili tenhle - https://www.alza.cz/nikon-coolpix-s33-modry-d23... a jsme moc spokojení, je odolný, vodotěsný, má jednoduché menu pro děti, dají se tam dělat různé úpravy, rámečky, natáčet video apod....kupovat ty vyloženě dětské mi přijdou zbytečně vyhozené peníze.....taky jsme ho pořizovali proto, že nám syn pořád bral náš foťák - on je sice na věci opatrný, ale pak jsme měli kartu věčně zaplněnou spoustou pro nás nesmyslných fotek 🙂 , takhle má svůj, fotí a natáčí si co chce a jsme spokojení všichni, navíc syn miluje modrou, takže pod stromečkem měl fakt velký úspěch 🙂

konidana
29. lis 2016

@krystalka jak řešíte stahovaní a tisk fotek? Nebo to zatím synovi stačí jen ve foťáku? Dcera letos bude mít pod stromečkem také konečně svůj foťák. Přesně jako u vás, děti si neustále půjčují můj, fotí a natáčí mega videa. U nás bude o to větší zábava, že mladší brácha se ho bude též dožadovat, takže nakonec se nejspíš půjčování svého stejně nevyhnu :-/ Dva tedy zatím pořizovat nehodlám.

konidana
29. lis 2016

@alenavy ano řešila a vyřešila. Holce jsem nakonec koupila použitý foťák na inzerát. Na digitálním foťáku pro dítě podle mne není co řešit. Pro menší děti jen jednoduchost, případně nerozbitnost. Naše už je větší, takže jsem neřešila nic z toho, jen poměr cena/výkon.
@krystalka jo, a barva rozhodla 😀 narazila jsem totiž na zelený, což je dcerky oblíbená barva 🙂

krystalka
29. lis 2016

@konidana - tak jemu to stačí zatím jen ve foťáku, občas něco staršího vymaže, co už pro něj není aktuální, jinak to má normálně kabel na propojení s PC, takže jsme si třeba fotky prohlíželi na noťasu....jinak by nebyl s tiskem asi problém, akorát nám teď zrovna nefunguje tiskárna...

konidana
29. lis 2016

@krystalka mě děti , hlavně ta starší, už pár let úkoluje, že jí musím nějaké fotky vytisknout (několikrát za rok, dávám limit kolem 10ks max), tak jsem chtěla vědět, zda je syn samoobslužný:D No je. Je nenáročný 🙂 Doma na můj (hlavně pracovní) ntb děti totiž pouštím výjimečně, tak asi budu dál dělat servis. Stejně nám doma také už léta nefunguje tiskárna (vyschly náplně a nikdo je nekoupil - na ten tisk 20 papírů za rok to jaksi nemá cenu)
Jinak jsem koukala na ten váš foťák a je super! (ale ten pro dcerku mě přišel na třetinu včetně komplet příslušenství) Tak snad se jí bude líbit.

krystalka
29. lis 2016

@konidana - my máme doma jeden notebook pro všechny, pracovně ho nikdo nepoužíváme, máme ho v podstatě jen na internet - syn si třeba pouští videa, hledá pořady a zajímavosti, jízdní řády, procvičuje si na různých stránkách češtinu nebo matiku a tak...

dana4321
8. pro 2016

Koupila jsem Kidizoom X7 Matýskovi k narozeninám (pátým). Je z něj úplně pryč. Fakt ho nedá z ruky snad ani na spaní. A už s ním umí věci, že fakt nechápu jak to udělal. Super dárek

ada22
28. zář 2019

Dobrý den uvažuji o koupi foťáku pro 4,5 letou. Vybírat pro starší 8 , tak vezmu Nikon COOLPIX W150 , ale tu focení neba. Pro takového prcka i celkem drahá sranda na hlídáni. Koukala jsem na kidyzoom, ale tam mi trošku vic rozčiluje ta možnost her. Díky za tipy.

becicka
25. bře 2020

Prosím také o nějaké osvědčené tipy na dětský fotoaparát, kdo má? 🙂

becicka
25. bře 2020

📷

ada22
25. bře 2020

Záleží pro jak staré dítě chcete. Nakonec jsem mladší (4,5) koupila bazarový nikon coolpix s33.
V místnosti toho moc nenafotí venku celkem ok. Celkem zastaralý. Většina mobilů umí fotit lépe .Ale v pohodě ho ovládá sama. Zapne si ho vypne prohlédne si fotku. Ze začátku měla problém ho udržet , aby obrázky nebyly rozmazané. Už vydržel i nějaký pád. Vybírat pro starší dítě, tak šáhnu po něčem lepším. Třeba osmiletou kvalita fotek neoslovila.

dana4321
26. bře 2020

My máme pro obě děti ty Kidizoomy. Myslím, že jsou skvělé. Hry se nechají vypnout nebo nastavit čas hraní třeba na 60 min. denně přes rodičovský zámek. Ale je tam opravdu strašná spousta zábavných efektů a to děti fakt baví. I měnič hlasu. Podle mě normální foťák děti dlouho bavit nebude. Dělá "jenom" fotky 🙂. S tímhle je fakt legrace. Jo, a už jim snad stokrát spadl na zem a nic. Pro starší děti bych ale pak koupila už normální foťák nebo mobil. Kidizoom je podle mě tak od 4 do 7 let 🙂