Dětský stoleček a žídličky Lätt. Nevím, jaké koupit

w.i.w.a
18. lis 2010

Dobrý den, nemáte někdo doma dětský stolek i ikei LÄTT, je z přírodní dřeva.
Chtěla bych nějaký synovi koupit ale nevím jaký a také peníze rozhodujou. Mohly byste mi někdo poradit?

pikusa
18. lis 2010

To je ten stolek za 499 nebo kolik?????
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/5017...
toto vid,......tak v úterý jsem tam na to koukala a je to strašně malinké.....
Já to chtěla taky ale nakonec jsem to nevzala

w.i.w.a
autor
18. lis 2010

@pikusa tak to je škoda, to teda nevím co koupím. ty ostatní z ikei se mi zdají drahý

pikusa
18. lis 2010

Já nakonec vzala mammut....
a co se s někým podělit????vy stoleček,babičky židle....

pikusa
18. lis 2010

A navíc....to když počmárá,poleje,ušpiní,to se setře......

pikusa
18. lis 2010

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=21241564&tab=2
ještě jsem koukala na toto před tím.....ale eviděla jsem naživo

reynocek
18. lis 2010

Ahoj, my pořídili synovi k druhým narozeninám ten, na který odkazuje pikusa a jsme s ním zatím moc spokojení. malý si ho zamiloval. nestojí tolik a zatím slouží dobře, bez nějakých závad.

simounah
19. lis 2010

My se chodíme hrát do Centra maminek a dětí a jsou tam tyhle židličky - jsou pevné, že na nich může sedět i chlap, stohovatelné - moc se nám líbí, tak je asi koupíme i domů
http://www.hracky-makra.cz/detail.asp?id_polozk...
je tam k tomu i stoleček a různé jiné věci ..... je to z obchodu, kde je nábytek do školek.

benjik
19. lis 2010

My budeme pořizovat toto https://www.modrykonik.cz/fotoblog/benjik/album... ,cenově je to podobný té sadě z ikei.

pikusa
20. lis 2010

@benjik tak to vypadá taky moc moc hezky 🙂

bufina
20. lis 2010

My jsme to zatím vyřešili takhle 😀 :
Je to jen dočasně, ale zatím to stačí.

carodejnice
21. lis 2010

wiwo, já jsem to koupila prckům k vánocům. Měla jsem vyhlídnutýho mamuta, ale šla jsem do Ikei, vypustila jsem prcky mezi ty stolečky a oni okamžitě zamířili k tomuto malinkýmu. Tak jsem vzala to. Ještě jsem ušila na židličky sedáky, aby to měli hezký.

deathy
23. lis 2010

Ahoj, my máme to i Ikei, za pětikilo výborná věc. Jak moje skoro dvouletá dcera (ta se u toho naučila normálně sedat na židli), tak i přítelovo tříletá se u toho v pohodě nají, pohrajou, ...prostě dobrý. Je to lehký, pevný, pro prcky bych řekla i dostatečně prostornej stůl, židlička udrží i dospěláka.

neu.sona
29. lis 2010

My jsme teď koupili v Ikee taky ten stoleček ze dvěma židličkama za 500,- a musím říct, že super.Dlouho jsem se tam rozmýšela, zda nevzít mamuta, ale nemám zas tak moc ráda plastové věci a přišlo mi to hrozně vratké. Tady u toho stolečku mi přijde dobrý, že mu z toho nebudou padat třeba pastelky a tak...

kocicinka
29. lis 2010

Mě se mammut docela líbí, je to takové barevné, veselé. Ale je fakt, že plastovým věcem též moc nefandím.Jak se ta souprava za 500,- jmenuje?Z jakého to je dřeva? Máme všude masivní borovici, tak aby se to hodilo.... Nemáte link?

kocicinka
29. lis 2010

Děkuju, asi to nebude nic pro mě, je to samá ostrá hrana, asi půjdem do toho Mammutu, to jsou pěkně zaoblené tvary 🙂

pattie
29. lis 2010

My máme LÄTT z Ikea, a malá je s ním spokojená a já taky. Za tu cenu je to docela slušný!

pattie
29. lis 2010

K tomu Mammutovi, mě se na něm nelíbí, že jdou strašně snadno rozebrat nožičky od židliček. Když jsme někde, kde ho mají, naše Bětka ho celej hned rozebere.... (a pak se s ostatníma dětma těma nožičkama mlátěj 😀

judit22
29. lis 2010

Můžu se zeptat, když máte LÄTT z Ikea, natírali jste ho ještě nějakým lakem, aby byl snažší na údržbu??Já jen, když mi ho malý počmárá, jestli to jde umýt🙂

Rozhoduji se mi LÄTT a tím barevným, co výše dávala za odkaz pikusa, tak nevím. LÄTT je vyšší o pár cm a zdá se mi stabilnější ale zas ten barevný upoutá pozornost dítěte,že🙂

neu.sona
29. lis 2010

@kocicinka nějak extra ostrý mi nepřijde... já byla taky rozhodnuta pro mammuta, když jsme jeli nakupovat do Ikei, ale jak říkám, vyzkoušela jsem si to. Malý u toho seděl a přijde mi lepší toto. Každý má jiný názor a vkus...

@judit22 zrova i to řešil manžel, zda to má natřít nebo ne 🙂. Nakonec ale prý ne, že je zima špatně by to schlo.. Teda u nás doma je zima. Venku samo taky při těch 30 cm venku 😠

judit22
30. lis 2010

Já právě četla na mimibazaru, tam jedna paní prodává přes aukci Lätt a píše tam, že je to nalakováno bezbarvým lakem, takže jde prý pěkně čistit a nezanáší se špína do dřeva. Jinak já určo dávam přednost dřevu než plastu, Mamut se mi líbí vzhledově víc, ale raději vsadím na dřevo🙂

kocicinka
30. lis 2010

Tak se na to půjdem podívat a pak se rozhodne. Taky Mammut je o dost dražší, že, cena u nás taky bohužel hraje roli.
Pro jak staré děti ( nebo od kolika měsíců) to je? Jonášovi bude na Vánoce rok a půl, v herně, kde mají Mammuta u toho už pěkně hačá, tak uvažuji, že mu nějaké to vlastní sezení koupím k Vánocům. I když doma nejraději sedí na tátově kancelářské židli......

beruska2x
30. lis 2010

My mame od lonskach vanoc tohle..a super spokojenost, ceny byla za stolecek + zidlicku 700,- a vyriznout se tam da cokoliv.. v pripade zajmu dam do IP kontakt 😉

kocicinka
30. lis 2010

Ten Mammut má ale zase i tu výhodu, že se dá použít na sezení na zahradě, jako zahradní nábytek..... fakt nevím 😅

beruska2x
30. lis 2010

@kocicinka to se da kazdej ne? 😅 my mame na chalupe taky pro malyho drevenou zidlicku.. 🙂

kocicinka
30. lis 2010

No jo, ale to se musí uklízet, páč když máš delší dobu dřevěný nábytek vystavený slunci, děšti, atd., tak to o hodně urychlí jeho odchod do důchodu.... Chtěla jsem na léto koupit takový ten plastový nábytek(židle), do prodávají v Baumaxu třeba( mají ho na zahradách skoro všichni), jedna židlička stojí kolem 50,-, ale zase se mi to nelíbí. Takže jsem si říkala, že bych toho mammuta měla přes léto na zahradě a pak v bytě. Ale nevím, jak jsem psala, je to na nás docela drahé.

beruska2x
30. lis 2010

@kocicinka a kolik do toho asi muzes dat ?

kocicinka
30. lis 2010

@beruska2x Já se večer zeptám manžela 😀

monako3
28. pro 2011

Ahoj holky, chtěla bych obnovit tuto diskuzy a chtěla bych se poptat co máte za stoleček a židličky do pokojíčku, krom ikey, ty znám všechny a nevím právě jak se rozhodnout, tak pokud by byla i jiná nabídka, určit ráda kouknu. Děkuji všem co mi napíšou 😉

monako3
29. pro 2011

🙂