Dlažba a krbová kamna. Jak řešit lezení miminka?

lendych
10. zář 2008

Holky kdo mate dlazbu jak to resite?
Bojim se az bude malej lezt, je to studeny
no a jeste mame krbova kamna tak bych chtela kolem nich nakou zatarasu poradte?
diky moc

caira
10. zář 2008

dlazbu nemame..ale mame krb, takze mame { teda objednanou} takovou zatarasu pred krb.. namontuje se na zed kolem krbu..takze se neda jen tak zvrhnout nebo tak...

mkr
10. zář 2008

tak krb taky budem ještě řešit, jinak na dlažbu malou obléknu do tepláčku a bodýčka s dlouhým rukávem, má ještě nákoleníky, aby se ji to moc nesmekalo a ještě jsme koupili přilbu se tam se bouchla, tak pro jistotu

mircka
10. zář 2008

mkr: jakou a kde jste kupovali přilbu? Taky máme dlažbu a mám obavu, jak na ni malej spadne. ☹ Teď přebýváme na letním bytě, takže je to v poho, ale už se budeme vracet, tak se to musí nějak vyřešit...

kacka.va
11. zář 2008

zem budu řešit, že malou obléknu, přilbu neplánujem, protože nevím, do kolika by jí musela mít, je normální, že se malé děti sem tam praští.

zevina
11. zář 2008

lendych, určitě bych to tolik nehrotila, lozící dítko jednoduše přioblékneš, náš malý začal chodit docela pozdě, až v 16m, takže 8m poctivě prolozil, máme lino (a navíc v místnosti situované na sever) takže nic teplého a zvládl to naprosto bez újmy na zdraví, když bylo chladněji, na podzim a v zimě měl pod teplákama ještě punčošky 🙂

ke krbovým kamnům jsme nic nepořizovali, prostě stačilo důrazně říkat, nene, pozor, pálí, au au, nechytat! žaža, pálí! asi 2x sehrát scénku kdy si jako chytnem a zase, au au, pálí! a ukazovat mu příšerné bobino, které jsme si udělali, případně ještě dítko dát do blízkosti kamen, aby cítilo sálající teplo a mělo představu, co to znamená 😉 stejně takhle jsme to praktikovali i u trouby a věř mi, že si za celou topnou sezónu nešáhl ani jednou a žaža-pájí bylo jedno z prvních slovíček které uměl a ještě k tomu důrazně vrtěl hlavičkou a ukazoval na kamna (zatímco když se netopilo, tak si tam bezostyšně hrál)
myslím že i malé dítě je schopně si v hlavičce sesumírovat, kdy je ta situace pro něj nebezpečná a dokáže se toho vyvarovat (naopak bych měla obavy, že zábrana bude vzbuzovat jeho zbytečnou zvědavost, něco jako zakázané ovoce)

m1981
15. zář 2008

Ahoj Cairo,prosím tě,mohla bys mi napsat,kde jste tu zábranu koupili a kolik stála?Mám dvojčátka takže chci tu zábranu kolem krbovek dát a vůbec nevím kde ji sehnat.Děkuji za odpověď

kalo
15. zář 2008

Přilba na doma mě pobavila 😀 😀 😀 To jsem, pardon, ještě neslyšela 😀 Ale tu bysme potřebovali..malá leze (po studené zemi), začíná se stavět na nožičky a strááááášně padá!!! A samozřejmě pořád na hlavu, obličej, pusu...hrůza. Taky jí na podlaze kloužou ponožky a zase padá.. 😒