Do kdy vaše děti používaly kolo-odrážedlo?

prezdivkos
18. lis 2010

Zdravím všechny, možná, že už tu takové téma je, ale zajímalo by mě do kdy vaše děti používali kolo-odrážedlo než přešli na normální kolo. Jelikož nám to bude časově vycházet, tak, že by ho malá používala až skoro ve 3 letech (v zimě na něm předpokládám jezdit nebude :(), tak by mě zajímalo, zda vůbec má cenu ho kupovat a nejít rovnou na kolo. Děkuji za příspěvky a zkušenosti.

shaula
18. lis 2010

@prezdivkos A to já předpokládám, že bude 😀 Ne, teď vážně - klukům budeme teď k Vánocům taky kupovat koloodrážedla, v lednu jim bude 2,5 roku, takže jezdit na něm začnou cca někdy na jaře, kdy jim bude 2 a 3/4. Ovšem pokud by byla mírná zima bez sněhu a bez mrazů, tak nevidím důvod, proč by nemohli jezdit klidně i v zimě.
Taky mě zajímá, do kdy vydrží, já předpokládám, že kolo určitě dřív než další léto (tj. budou jim 4 roky) kupovat nebudeme, a dost možná, že třeba až ten další rok... To je ve hvězdách, terpve uvidím, jak budou šikovní. Takže taky ráda zjistím, do kdy jezdili na koloodrážedle ostatní 🙂

dexonka
18. lis 2010

ahoj holky,my mame take zatim odrazedlo,ale na jare chceme kupovat uz klasicke kolo.....to bude mit Ada 4 roky.....jenom k tomu odrazedlu,urcite bych doporucovala s brzdou,asi se vam to zda jako jasna vec,ale ja koupila bez a neni to uplne to nej,protoze Adam jezdi docela rychle............

hanulinecka
18. lis 2010

Ahojky tak u nás teprve před pár měsici začal pořádně jezdit na motorce takže na jaře když nám bude 3,5 budu kupovat kolo odrážedlo myslím si nebo teda co mám vypozorovaný tak co koupili dětem kola kolem třech let nechtějí šlapat jde to těžko atd takže si myslím,že to kolo odrážedlo je super věc i na dýl
ale taky záleží jak je kdo šikovnej mu Mareček na tyhle sporty moc ne 😀 jako skládat puzzle o 48 dílkách mu jde už od 2,5 let,ale na toto moc není 😀

dexonka
18. lis 2010

@hanulinecka no nekdo na sporty neni holt,ale zase mas zrucnyho klucinu🙂

shaula
18. lis 2010

@hanulinecka Dexonka má pravdu, máš fakt šikulku, to moji kluci ve 2,5 letech s bídou postaví pár kostek na sebe 🙄 Ne že by byli taková trdla, ale jsou strašně netrpěliví, když jim něco nejde hned, tak začnou vřískat... 😝

Přesně to si o kolech myslím taky - že to zatím neušlápnou. Moje geniální sestra jim chtěla koupit kola k vánocům (těmto!!!), naštěstí jsem jí to rozmluvila, takže budou koloodrážedla. Snad se jim budou líbit, nikdy jsme totiž žádná odrážedla neměli (těm motorkám já moc nefandím), a i v herně se na tom svezou jen občas... Tak doufám, že to nebudou vyhozené peníze...

majatob
18. lis 2010

Ahoj holky, nas Tobik dostal to kolo-odrazedlo ke druhym narozeninam, ted uz na nem jezdi jak drak, ale myslim, ze jeste rok na nem urcite vydrzi a kolo dostane k pristim vanocum nebo az 4.narozeninam. Na ty letosni chci totiz koleckovy brusle 😀 😀 😀

hanulinecka
18. lis 2010

@shaula jj určitě jde hodně o trpělivost a to má Mareček na rozdávání u všeho vydrží u ničeho nezuří a všechno si udělá sám i když mu to nejde takže v tom je v pohodě,ale kopnout do míče nebo správně držet hokejku ,raketu tak to nééé takže u nás sporty budou asi až na druhém místě po učení 😀 😀 😀
já těm motorkám zase i fandím máme ju doma od roku,ale teda jak říkám poslední měsic dva na ni umí jezdit takže i to odrážedlo by bylo u nác na nic,ale na jaře si myslím,že už to bude dobrý
neteř jsou ji 4 z motorky přešla na kolo a teda nic moc jezdit na něm nechce atd když přijde holka s odrážedlem tak na tom ji to jde a segře taky ted vadí,že nešly raději zatím do toho odrážedla

pavlicka
18. lis 2010

Ahoj, já to vidím tak, že nejde říct, KDY přejít z odrážedla na kolo. Podle mých zkušeností záleží na tom, pro co se rodiče v cca dvou letech prostě rozhodnou. Náš David dostal ke 2. narozeninám kolo 12° (a to si myslím, že se tak nějak kolem dávalo jako klasický dárek) a hned cca po týdnu trénování to ušlápl. Jezdilo se mu na něm mnohem lehčeji, než třeba na tříkolce. Jezdil na něm cca rok a půl a letos v srpnu jsme oddělali kolečka a hned se naučil i bez koleček. Před těmi dvěma roky nebyly tak v módě tyhle odrážedla jak dnes. Znám rodiče, co začali s kolo-odrážedlem a děti se taky cca v těch 3 nebo 3,5 letech naučili bez koleček šlapat (tam je zase výhoda, že dítě líp ovládá stabilitu, David třeba ze začátku bez koleček furt vybočovala a prudce zatáčel). Ale taky se říká že pak děti nechtějí šlapat. Takže já to vidím tak, že každý je dobrý na něco, záleží ne tom, co zvolí a na co mají rodiče... Jinak samozřejmě od toho 1,5 roku až do dnes pořád jezdí na plastové motorce🙂) Jinak jsem v Sama doma slyšela dětskou doktorku mluvit o tom, že průměrně dítě by mentálně i motoricky mělo pochopit šlapání ve dvou letech, ve čtyřech potom umět se odrážet na koloběžce (to je prý pro mozek děcka ještě těžší).

shaula
18. lis 2010

@pavlicka Pochopit to asi pochopí, ale nemá výdrž... Na kole určitě nedojede tak daleko, jako na odrážedle. Ale je jasné, že je to hodně individuální a některým dětem to třeba problémy dělat nebude 😉 Naši by s tím určitě po pár šlápnutích sekli, protože by jim to nešlo hned napoprvé... ☹

pavlicka
18. lis 2010

David se učil šlapat na kole dva večery a málem jsem ho zabila, ale pak to dal a nechtěl nic jinýho, na chvíli ani tu motorku, protože to kolo i s kolečkama bylo prostě rychlejší... Ale ze začátku třeba neměl výdrž dlouho jet, třeba 300 m do obchodu jsme jeli na čtyřikrát, pořád sesedal...🙂

benjik
20. lis 2010

A ty z vás,co máte odrážedlo,zkoušely jste i tu zimní verzi co má třeba first bike,tu lyžinu? Zajímalo by mě jaké to je.

bosorka82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
judit22
6. pro 2010

A kde se dá tohle Strider Bike sehnat?? a za jakou cenu??

smardik
6. pro 2010

@bosorka82 vypadá dobře, kolik váží nevíš. můj malý má sice už 25měsíců ale je to drobek, je pomalejší tak to chce něco lehčího,menšího pro menší děti 🙂 u nás v ČR asi není k sehnání co

bosorka82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
robin154
6. pro 2010

čím se ten strider liší od first bike? Koukám first bike má brzdu, to bude možná lepší ne?

judit22
6. pro 2010

Taktéž mě zajímá, jestli má strider brzdu a jestli jdou protáčet řídítka, což u First Bike nejde a je to určitě bezpečnější. Zda to má nějaký atest bezpečnosti a tak.

Náš Ondra je tedy větší,už má určitě přes 90cm, zatím u nás vítězí First Bike, ale stále se rozhoduji. Tohle odrážedlo se mi líbí, ale určitě bych ráda znala nějaké recenze.

bosorka82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pccolor
17. črc 2013

noo malej dostal odrážedlo ve 2,5letech toto http://odrazedla.heureka.cz/jd-bug-odrazedlo-bi...
A za chvíli se naučil krásně držet rovnováhu. Dnes už ho dostal mpladší brácha a matýsek dostal ke 4 narozeninám kolo .
Vybrali jsem 14" kola což bylo ideální na jeho výšku a hlavně S HLINÍKOVÝM RÁMEM ty ocelový jsou srašně těžký.
No máme za sebou dvě vyjížďky a zatím se moc soustředí na šlapání a nestíhá řídit, když řídí tak zase nešlape ...Ale to se vytříbí 😀

boban
17. črc 2013

Syn jezdí někdy ještě ted \ to mu je za měsíc 6let 😅 😀 😀 😀 ale na klasické kole jezdí od tří let a pár měsíců 😉 🙂 🙂

hhaann
Odpověď byla odstraněná
Zobraz