Doporučte kvalitní pěnové puzzle na zem

lendych
24. zář 2008

můžete mi doporučit e- obchod s pěnovým puzzlem na zem, nějaké kvalitní a velké??Aby bylo testované, díky L. 😉

denisa31
19. črc 2009

ygreen myslíš tohohle krtečka? To asi ne, co kdyžtak hoď odkaz

http://www.spagetka.cz/detail.php?zbozi=254390

kacka.va
20. črc 2009

na toho krtečka jsem se taky koukala, ale to je spíš už na hraní, ne jako podložka.

klara.t
5. črc 2010

Holky, co říkáte na toto puzzle? Mě se zdá být ok. Značka Mihaj. Ten dělá i krtečka. Sice je tam nápsáno od 3 let, ale myslím, že ty vnitřky číslic tak malé na spolknutí nejsou, případně je přilepím nebo odstraním. Máte to někdo?
http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=196...

benjik
5. črc 2010

@klara.t Taky jsem na ně koukala,velký jsou dost,takže v pohodě. varování,že něco není do 3 let máš skoro na všem.

klara.t
5. črc 2010

No už jsem to objednala, tak uvidíme.

baca
5. črc 2010

Já mám taky puzzle ze spagetka .cz. Máme velké barevné čtverce a jsme spokojení. Ale taky to Bára občas kuchá.

zevina
7. črc 2010

@klara.t v pohodě, testované na obou dětech 😉 ty středy jsou dost velké a rozhodně se spolknout nedají

jijitka
9. črc 2010

mě se ještě líbí tyhle: http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=808148, ale jsou to čtverce o velikosti je 15x15.
@zevina - nejsou příliš tenké?? Chci to položit na plovoucí podlahu a mám obavu, jestli 0,5 cm není málo. Aby to nebylo moc tvrdé..

zevina
9. črc 2010

@jijitka já nevím, ale asi bych takhle malé pro asi prcka nepořizovala, protože když si je představím velikostně, že tyhle musím poskládat 4 čtverečky a teprve budou odpovídat jednomu dílu z těch, které mám doma (ty v odkazu od @klara.t ) tak bych se bála pidistředů, protože prcek se je prostě bude snažit snažit vyšťouchávat a věř, že se mu to občas podaří 😉

tloušťka je v pohodě, ta pěna příjemně hřeje (teď jsem ty naše přeměřila a místo 0,5cm je máme dokonce 0,8cm)
a moc měkké být nemůžou, nebylo by to pro děti při pasení koníčků nebo trénování na lezení pohodlné, ptž pokud je dítě na moc měkkém povrchu "zabořuje se" (příklad matrace, molitan apod) tak musí vynaložit daleko větší úsilí, často zapojí nesprávné svalíky a brzo se unaví a může to být důvod, proč nakonec polohu na bříšku nesnáší

jancip
17. črc 2012

Máte zkušenost s čekým výrobkem Malý neposeda? Dělá puzzle o tloušťce 8 a 16 mm. Předpokládám, že i ta tenší bude izolovat chlad (?)

radunda
1. kvě 2013

Prosím o radu, je lepší pěnové puzzle tloušťky 16mm nebo je dostačující i to slabší 8mm? nevím které vybrat, chci to na zem na plovoučku aby po tom mohl malý lézt a hrát si na tom. díky.

klara.t
1. kvě 2013

@radunda stačí to 8mm podle mě, na něm je krásně teplo. Já mám s medvídkem Pů, ale ten obrázek se hnedle sloupal. Asi bude lepší nějaké to klasické, ne s natištěným obrázkem, ale jen v barvě toho materiálu...

ajastep
8. kvě 2013

ahoj moje zkušenost: koupila jsem ty největší, většinu bez zvířátek pouze barevné čtverce, do toho pár zvířátek a super. když to děti rozloží, nemusím celý večer skládat a nepadá do děr bordel a drobky, snadno sklidím a vyluxuju. koupila jsem české Malý genius. http://maly-genius.cz/

veronikaka
11. říj 2013

Maminky, která jste se na pěnové puzzle už naštvala a všechno slepila dohromady? 10 X denně skládám velikost 1,5 x 2 m a už toho mám DOST. Vyzkoušela jsem 2 lepidla a pořád to nedrží. Nějaké typy? Děkuju moc. Pokud nikdo neodpoví, tak to letí z okna 😎

klara.t
11. říj 2013

@veronikaka tavnou pistoli

veronikaka
11. říj 2013

@klara.t Tu jsem jednou viděla ... dávají se tam náplně - ta se rozehřeje a je z toho tekutý "plast" a tím to popatlat?

klara.t
11. říj 2013

no já myslím, že chceš spojit ty hrany, to kde je to k sobě přitisknuté ne? trochu bych tam toho "lepidla¨ů dala - udělala tenkou čáru a pak to k tomu přiložila. S tím drží fakt vše. Ale chtělo by to ozkoušet samozřejmě. Poptej se kamarádek. Má jí kde kdo doma, lepí se tím serepetičky na vánoční věnce apod. Prostě slouží k dekoracím. Mají to v obi. I s náplněmi se ymslím vejdeš do stovky.
@veronikaka

lusylla
29. únor 2016

Koupily jsme puzzle zde...a mohu doporučit.. www.eshop-hracky.cz

alicacek2017
4. led 2017

Hezký den všem,
Odhledně pěnivých podložek, velký pozor!
Jsou vyráběny z EVA pěny, která je toxická a karcinogenní.
Také jsme si pěnove puzzle objednali a bohužel jsme museli vracet výrobci.
Zde odpověď z e-shopu....posudte a udělejte si názor samy.

Vážená paní xxxxx,

pokoušela jsem se Vás telefonicky kontaktovat, neboť osobně považuji tuto problematiku za náročnější a lépe se o ní diskutuje spíše formou hovoru, ale jelikož nebylo spojení úspěšné, zasílám Vám obsáhlejší vyjádření.

Všechny pěnové koberce (vhodné od narození, od 10 měsíců i od 3 let) musí splňovat přísné podmínky na hračky kladené, tj. jsou ve shodě s normou EN 71 - část 1 (Mechanické a fyzikální vlastnosti), část 2 (Hořlavost) a část 3 (Migrace určitých prvků).
Zakoupený výrobek Pěnový koberec extra růžový 0+ vyhovuje této evropské normě, dále pak také požadavkům naší legislativy - lze ho tedy označit za bezpečný.
Máte-li na mysli obsah látky zvané Formamid, neexistuje v současné době na území naší republiky zákonem stanovený limit - obecně řečeno, v tuto chvíli Česká republika přítomnost či nepřítomost této látky nepovažuje za rozhodující pro označení "(ne)bezpečné".
V některých evropských státech již limitní hodnota pro Formamid stanovena byla, což fakticky znamená, že výrobky tuto látku obsahují, pouze ale v takové míře, kterou ona země považuje za přijatelnou/povolenou.

Výrobek, který máte nyní doma, byl na obsah Formamidu testován také, bohužel výsledky této prověrky nemá výroba zveřejněny, jsou dostupné pouze na dotaz - pravděpodobně kvůli zcela odlišnému postoji států k této problematice.

Ráda bych se vyjádřila i k alternativě pěnového koberce, kterou zvažujete, tedy ke koberci od výrobce Malý Génius.
Výchozí materiál je vyráben v EU, v České republice se velké díly pouze vysekávají do koncové podoby puzzle dílů. Formamid a jiné látky řadící se k toxickým obsahuje taktéž, ovšem v takové míře, která je pro evropskou a českou legislativu přípustná (tak je to ostatně se všemi hračkami). Jak jsem zmínila výše, Formamid u nás nemá zákonem stanovenou maximální normu, Malý Génius se k přítomnosti této látky ve svých kobercích vyjádřil následovně:
Zdroj: http://penovepuzzle.cz/faq.html#faqnoanchor
Otázka: Obsahuje Váš materiál nějaké Formamidy?
Odpověď: "Jelikož tato otázka je od zákazníku velmi častá, tak jsme se rozhodli, že uděláme atesty na formamidy a pau. Výsledky nás velmi potěšily, náš materiál SKORO žádné formamidy a pau neobsahuj.
Čili určité množství obsahují i tyto pěnové koberce, otázkou pak je, v jaké míře a zda-li by byla tato míra přípustná i pro okolní evropské státy, kde již určitá omezení zavedena byla (nemáme ovšem ty informace, že by byla v některých zemích celoplošně zakázán prodej EVA výrobků, dle našich dosavadních informací pouze některé země zavedly limitní normy pro obsah Formamidu a produkty, které tento maximální limit nepřekračují, mohou být i nadále prodávány).

Internetem kolující čláky poukazují pouze na rozdílnou legislativu, rozdílý přístup jednotlivých států k povoleným hodnotám obsahu škodlivin. Odlišností je možno si povšimnout napříč různými problematikami, aneb Co je někde zakázáno, je jinde zcela legální a přípustné.
Závěrem bych ráda shrnula, že oba dva typy pěnového koberce, tedy i výrobek, jenž máte nyní doma i koberce Malý Génius, je možno s odkazem na naši legislativu označit za bezpečné.

Snad jsem Vám toto vyjádření pomůže v rozhdnutí, zda jsou pěnové koberce právě to, co by splnilo Vaše očekávání. Bude-li potřeba cokoliv doplnit, neváhejte se na mě obrátit.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Pavla