Dřevěná ohrádka. Využili jste ji?

gabrielachalupova
27. únor 2011

zajímalo by mě maminky, vy co jste měly na miminko dřevěnou ohrádku jestli jste jí opravdu využivaly? Na první mimčo jsem jí neměla měla jsem v obýváku cestovní postýlku ale byla jsem po císaři a bolelo mě to furt se ohýbat a malá jak byla dole a ani neviděla tak si myslím, že jí to tam tolik nebavilo. Chtěla bych si proto pořídit dřevěno polohovací-využiji jí?

vlastovka385
27. únor 2011

My jsme měli klasickou šestihrannou s vrátky, ale přimontovanou permanentně ke stěně, takže byla hodně prostorná, mohli jsem tam být s malým s manželem oba. Za sebe musím říct, že mě zachránila, když jsem potřebovala něco udělat, vyžehlit, skočit do sklepa nachystat kočár, nebo si třeba jenom na chvilku v klidu sednout a mít jistotu, že se malýmu nic nestane. Teď jsme se přestěhovali do menšího bytu, takže jsme ohrádku prodali, a malej už je taky větší, ale jestli bude druhý dítě, tak ji určitě znovu pořídím.

zamilovana
27. únor 2011

ja mám tiež úplne klasickú drevennú ohrádku, a je to super malý sa tam vyhraje 🙂 o tyčky sa stavia, sadá atd. je to fajn, odporúčam 🙂

kalo
27. únor 2011

Mě ohrádka připadá jako naprostá příšernost (omlouvám se těm, kdo ji mají). Ale nevím, proč bych měla doma dítě zavírat do ohrádky, jak nějaké zvířátko... 😝 Odpověď: neměli jsme a ani pro druhé dítě určitě mít nebudeme...

markytkaaa
27. únor 2011

Měli jsme klasickou ohrádku 120x120 pro syna. Byla to paráda, hodně se tam naučil sám si hrát, stát, sedět ... Já jsem mohla klidně uvařit, dojít si na záchod nebo vypít kafe aniž by si nějak ublížil 🙂
Dcerka už ohrádku nemá. Kupovali jsme jiný větší gauč, takže jednak nebyl prostor a navíc malá je větší živel, potřebuje víc prostoru a musí být v závěsu za bráchou jinak je zle 😉 🙂 Jak bych někdy (tak třikrát denně 😀) ohrádku uvítala ... Takže za mne ano! 🙂

eloana
27. únor 2011

Ahoj mam ohradku objednanou byt je malemu 8 mesicu -ne kvuli tomu, abych nekam dite zavrela,ale kvuli bezpecnosti... je docela drak a ja si nemuzu ani dojit na zachod.. v postylce se uz postavi a mam strach, aby se neprevratil a nize uz madrace dat nejde.... takze kdyz prijde postak je to docela problem- nechci ho tahat ke dverim, aby nastydl a kam ted s nim, takze z toho to duvodu jsem ohradku koupila

myskin
27. únor 2011

Já jsem taky měla dřevěnou a využili jsme ji i když malá ani neseděla. Krásně z ní všude viděla (dno ohrádky jde nastavit do 3 výšek), vyhrála si v ní. Netrávila v ní půl dne, ale když bylo potřeba něco udělat nemusela jsem být pořád ve střehu. Na druhé dítě určitě zase využijeme.

evatk
27. únor 2011

My máme polohovací ohrádku, původně koupenou proto, abych tam malou dala kvůli psovi, bála jsem se ji třeba pod hrazdu dávat rovnou na zem, nakonec se ukázalo, když jsem elišku dávala na zem později kvůli otáčení apod., aby měla víc místa, že si jí pes nevšímá...
Teďka, pokud jde o malou, ji tam dávám jednou za pár dní na 2 minuty, když mi přijde pošťák a nechci ji brát ssebou dolů k hlavním dveřím, ať ji neofoukne nebo když si potřebuju nachystat věco do kočárku a hlavně tam ukládám hračky, které jsou v obýváku, ať si je nepřivlastní pes, hlavně když nejsme doma.
Jinak teda nemám potřebu ji tam dávat, pěkně si hraje všude možně...
Pokud máte dost místa, klidně bych ji koupila a ta polohovací je super.
Na druhé dítě bych ji zas využila kvůli elišce, kdyby třeba byla divoká apod., aby miminku neublížila, ze stejného důvodu ji pořizují sousedi.

atrami
27. únor 2011

Záleží od povahy dieťaťa a zariadenia bytu. Takže je to na tebe.
Ja som bola odporcom chodítka. Narodil sa najmladší syn a stalo sa, že ho starší synovia ,,zvalcovali" a zrazu mi bolo dobré. Pri viacerých deťoch by sa nám zišla aj ohrádka. Ako písali kočky, nemusela by som byť toľko v strehu.

zdezli
28. únor 2011

Predne nechapu komentare tipu - ohradku nikdy, je to jako davat dite do klece! 😠 Asi to vsugerovava ten cesky nazev ci co, jinak to nechapu. Zalezi preci na tom, jak veci pouzivam, kleci se klidne muze stat lehatko ci detska postylka, kdyz z nich dite za cely den nevytahnu!!! Nevidim zadny duvod odsuzovat maminky za to, ze daji ve chvilich, kdy to uznaji za vhodne, dite do ohradky. Vzdyt ony samy priznavaji, ze davaji v techto chvilich dite do postylky?! Kde je tedy rozdil? Snad jen v tom, ze my mame postylku jen ciste na spani, a taky se mi nelibi predstava, ze mi ditko skace v utahanych teplackach (kdo ma doma batole, vi, o cem mluvim) v cistem povleceni... tak to na zacatek...

Ohradku mame prave takovou, jakou chcete poridit, drevenou, polohovaci. Vyuzivali jsme ji jiz od narozeni - stala v obyvaku, dcerka v ni spinkala treba po prochazce, ci kdyz proste chtela byt s nama. Pozdeji si v ni zacala hrat a my aspon nemeli hracky po cele mistnosti. Ted ji je 15 mesicu a ohradka uz pomalu ztraci vyuziti, davam ji tam opravdu jen tehdy, kdyz potrebuji neco udelat, kde jeji asistenci nepotrebuji - neco vytahnout z horke trouby, rychle zajit dolu prevzit postu, dat pradlo do pracky (mame pradelnu) apod... Ted jsem znovu tehotna a ohradku pomalu budu chystat pro druhe mimi, aby ji treba dcerka nechtene neublizila, kdyz si budu potrebovat odskocit 😉

babulinkab
28. únor 2011

ahoj, my jsme taky měli ohrádku v obyváku. Když třeba někdo zazvonil (v té době jsme neměli ještě zábranu na schody) nebo jsem něco pekla v troubě nebo něco horkýho slívala. Jednou jsem něco v kuchyni dělala, syn se mně pletl pod nohama, já mu nevěnovala pozornost a on si ošklivě přivřel prst do šuplíku.
Já si nemyslím, že to dítě nějak poznamená, když si chvíli hraje v ohrádce, pořád lepší než nějaký úraz.

hanule05
28. únor 2011

U první dcerky jsem ohrátku nechtěla. Teď u druhé dcerky bych to celkem brala. Od čtyř měsíců jsem jí nenechávala v postýlce, když byla vzhůru, ale nechala jsem ji lebedit na dece v obýváku, takže v postýlce vydrží jenom pokud spí, jinak ji chytá hysterický záchvat. Takže jsem přesvědčená, že by v ohrádce nebyla ani náhodou. Tak ji nechám šmejdit po bytě a snažím se ji mít na dohled. Hodně mi pomáhá starší dcerka, která mi hned hlásí, když malá něco provádí - třeba trhá listy kytkám, což je její oblíbená zábava - to tam na ni vlítnu a ona když mě vidí, tak začne kroutit hlavou, vykřikuje nenenene a řechtá se na celé kolo. Rošťanda.

zukoc
5. bře 2011

Za mě taky rozhodně ano. Měla jsem půjčenou, doma vyráběnou, měla min. 2x2m, na podlahu jsem dala malé to pěnové puzzle. Měla tam všechny hračky a hrála si tam jako by byla ve svém pokojíčku. Rozhodně nikomu nepřišlo, že je někde odložená, naopak jsem se já ani babičky nemusela bát, že při hraní někde slítne a praští se. Ale v 10-ti měsících začala chodit a to už tam logicky spokojená nebyla, tak jsem jí tam dávala už jen z důvodů, jaké jsou uvedené výše - sprcha, pošta, trouba, atd. Teď pro druhé si jí půjčím rozhodně zase a to hned od začátku, aby bylo mimi "v bezpečí" před starší sestrou, když budu muset odběhnout🙂)

evaviki
5. bře 2011

my mame drevenu ohradku a pouzivame ju doteraz... 🙂) akurat ze nie na Sebastiana, ale je rozmontovana na dve polovice a kazde L-ko chrani jeden radiator v obyvaku (mame olejove a v prostoru, tak aby sa maly nepopalil)

sovicka_
5. bře 2011

nevím, jestli bude mít má odpověď nějakou váhu, protože nemůžu přesně odpovědět na otázku - zatím jsem ohrádku nepoužila, neb se děti ještě nenarodily 🙂 ale mám ji připravenou a rozhodně ji využívat budu téměř od začátku. Ohrádka bude každopádně v obýváku tak nějak mezi sedačkou a televizí, aby děti měly pocit, že jsou v centru dění. Musíme se tomu přizpůsobit, přestěhovat konferenční stolek, ale přijde mi to jako nejlepší řešení. Rozměr 1,5x1,5 metru.

Mimochodem, pokud jsem si všimla, otázka směřuje na maminky, které ohrádku mají. Nechápu tak vůbec na otázku "Pokud máte ohrádku, tak kde?" reakce typu "Ohrádku nemáme, je to příšernost" 😕

andreasek82
5. bře 2011

tak my ohradku nevyuzili.. meli jsme starsi jeste po manzovi, slozili jsme ji, sabca tam byt nechtela, tak jsme ji pak zase slozili zpatky a je ve sklepe.. 😅 brala to, ze je tam jako za trest, odstrcena, takze bez uspechu, asi se na ni da naucit, ale my jsme nedelali, nechtela, tak jsme ji dali pryc..