Dřevěná železnice pro děti nebo Lego Duplo?

neu.sona
4. lis 2011

Holky, můžete mi dát svoje tipy, zda je lepší dřěvěná železnice, a jáká, nebo lego duplo deluxe sada. Rozhoduji se jakou vybrat na Vánoce. Děkuji moc za rady.

janinka1987
4. lis 2011

Máme na vánoce oboje 🙂 Dřevěnou železnici z Ikei za 249,- a Krabici lego Duplo. Ono jde o to, co malého baví víc 🙂

smardik
4. lis 2011

já se rozhodovala taky mezi dřevěnou a duplem, nakonec jsem koupila v tescu na zkoušku tu jejich dřevěnou s tím že bud zaujme a budeme přikupovat nebo nezaujme a vyzkouším to lego, no zaujalo a jezdíme každý den takže jen přikupujeme další věci-máme koleje tesco, přikoupili jsme maxim a prohání se nám po nich mašinka Tomáš. na vánoce přikoupíme nějaké doplnky-most, nádraží, mašinky

líbilo by se mi i to lego ale na obojí nemáme takže zůstaneme u dřevěných, i těch možností co přikoupit mi přijde víc a hlavně je to levnější

neu.sona
autor
4. lis 2011

@smardik
@janinka1987 No, on je teď na vláčky hrozně jetej a moc se mu líbí, takže si myslím zaujme obojí, ale je fakt, že to duplo je příšerně drahé... Tak jsem se dívala po nějaké dřevěné ale je jich hodně, tak nevím, kterou kdyžtak vybrat :(.

dana3262
4. lis 2011

@neu.sona My mame drevenou z Ikey a Duplovou taky. Uz jsme 2x dokupovali koleje. Muz se zblaznil a stavi vetsi a vetsi stavby a vzdycky mu to prestane stacit a obedna dalsi dily. Duplo je hygienictejsi, trvanlivejsi a hlavne variabilnejsi. Dite rozviji vic nez samotna drevena masinka. Da se kombinovat s dalsimi sety a tak. Duplo je podle me supr vec!

dana3262
4. lis 2011

@neu.sona je drahe, ale ta funkcnost tomu odpovida. Mate prvni dite, tak byste ho jeste uzili 🙂

smardik
4. lis 2011

@neu.sona kluci - hlavně starší jsou taky na vláčky ujetí a jsme spokojeni s tou tesco, máme k tomu koleje maxim a na vánoce přiobjednám další věci a možná bude i originál Tomas, určitě bude mašinka Tomáš ty jejich mašinky, ty Tomík miluje a i s nimi spí takže to určitě

ono obojí je určitě super, sama se musíš rozhodnout čemu dát přednost

kopretina82
4. lis 2011

my máme dřevěné koleje z ikei a 100% úspěch, letos dostane další.Lego nevím, ale kostky teda u nás nic moc úspěch 😕 Zaleží, co vás baví 😉

fifa79
4. lis 2011

my máme taky od roku a půl dřevěné koleje a neustále dokupujeme vláčky, mosty, tunely....moc ho to baví...takže jedině doporučuji...lego ho moc nebaví

neu.sona
autor
4. lis 2011

Holky díky moc za rady, tak já nad tím musím ještě popřemýšlet. Lego ho baví moc, ale myslím, že dřevěnými vláčky by taky nepohrdl. U toho dupla se mi líbí, že to vydává i ty zvuky.

@fifa79 a vy máte taky Ikeu nebo něco jiného? Já bych chtěla nějakou větší sadu 🙂

janinka1987
4. lis 2011

@neu.sona no, Duplo je drahý, to je fakt :-/ My máme tu krabici už od minulého roku, měli v Albertu akci na -50% na hračky, tak jí koupila babička a já jí schovala, vloni byl na to ještě malý...Možná si zkusit pohlídat taky nějaké akce, určitě před vánocemi něco bude...

dana3262
4. lis 2011

@neu.sona jo a vydava ty zvuky, presne. Nas nejradsi cepuje benzin 😀 nebo na co ma ta masina jezdit.. Me se to libi jak se to da kombinovat a snadno umyt, bere si to i do vany (ne tu masinu samozrejme 😀 ). Treba ten vlacek z ikey mel v lete u nasich na terase-je to zastreseny, maj tam gauc a tak, neni to jako uplnej venek, ale maji kocku a ta tam leze a ted uz k tem masinkam mam trochu odpor.. Hlavni vec ale podle me je, ze si s nim s tim duplem muz fakt hraje a je videt, jak ho to samotneho bavi a maly si pak s tim umi hrat vic a vic i sam. Ale drahy je to priserne, to mate pravdu, ale zas si rikam, ze je to v podstate neznicitelny. Ale mam pocit, ze 6 kusu koleji stoji pres 200.- to je sileny..

fifa79
4. lis 2011

@neu.sona : v roce a půl jsme na zkoušku koupili tu z Ikei a na vánoce jsme dokoupili celou sadu z pompa cca1000kč.Takže to taky není nejlevnější.Opravdu si s tím vyhraje a v tesku se prodávají i vlaky na dálkové ovládání přímo na dřevěné koleje.Jde to vše kombinovat.Pokaždé si postavíme novou dráhu a Denis si tam vydrží jezdit sám třeba i hodinu.Jinak u ničeho tak dlouho nevydrží.Lego ho moc nebaví a hlavně vláček si zapne a ten jezdí sám a po chvíli ho to dívání přestává bavit.Je to asi individuální.

ludva
4. lis 2011

@neu.sona Za mé děti hlasuju pro dřevěné koleje 😉
Prostě dřevo je dřevo. Stavebnice je hodně variabilní, dokoupíš prakticky vše, včetně mašinky na dálku, zvedací a bimbací závory, nádraží, podle finančních možností. Rozvíjí představivost, malou motoriku.
Máme je doma už 10 a let a stále frčí a hlavně, každý chlap v každém věku se zabaví 😉

amelie001
4. lis 2011

MY MÁME VLÁČEK Z IKEA I Z TESCA,PASUJE DO SEBE I MASINKY.TEDKA JSME KOUPILI MASINKU TOMASE NADRAZI A TRI SADY VLACKU,DVA DOMECKY A DVA MOSTY Z TOHO JEDEN ZVUKOVY A MALY JE Z TOHO PAF🙂

smardik
4. lis 2011

@amelie001 jaké je to nádraží mašinky tomáše, stojí za to? Tomášek mašinku Tomáše miluje tak taky uvažuju koupit nějakou tu sadu TWRS + doplnky, pro mladšího mám už doma jednu sadu-foto dole a ta by měla jít spojit s tím TWRS

amelie001
4. lis 2011

@smardik -SUPER,MALY SI TO SPOJUJE PEKNE SAM.DNESKA U TOHO VYDRZEL 4 HODINY.MAME PLASTOVE KOLEJE.

smardik
4. lis 2011

@amelie001 aha já chci právě ty dřevěné koleje když už máme dřevo tak at se to dá kombinovat

poupe
4. lis 2011

a kdyz koupim zakladni sadu z Teska co se k tomu da dokoupit a jaky znacky?My mame jen koleje,mosty masinky Tomas,,,

amelie001
4. lis 2011

@poupe-Z TESCA SE DA KOMBINOVAT Z IKEA.

poupe
4. lis 2011

@amelie001 tak do ikei my nejezdime,ale asi vTesku prodavaji k tomu i doplnky ne?

smardik
4. lis 2011

@poupe mělo by jít snad vše co je na trhu a dají se dokopit mosty, nádraží, přejezd, jsou i silnice které k tomu jdou, mašinky na ovládání, mycí linka, tunel. i v těch mostech je výběr , v tunelech taky

smardik
4. lis 2011

@poupe jo v tescu mají doplnky, já zatím kupovala doplnky maxim, jde to prý kombinovat i s brio

poupe
4. lis 2011

@smardik tak dik ja se kouknu

ludva
4. lis 2011

@smardik Brio pasuje taky - ovšem ta cena, že? ☹
Mám takový pocit - že Maxim vyrátí vláčkodráh pro Tesco - přijde mi to fakt stejný, jen v jiném obalu.

zmuzle
4. lis 2011

@neu.sona My mame dreveny, budu jeste dokupovat nejake dily. Asi me to bavi vic nez jeho. 😝 Ted byl i kupon v Mamince na slevu sem, www.vlacky.cz. Je to myslim do 13.11 😉
Me kazdy radil, ze je lepsi, at si muze jezdit masinkou sam a u nas je to pravda. Tak to taky uvaz. U kamaradky syna si chtel s tou elektrickou masinkou od Dupla hrat, nejak nechapal, ze jezdi sama a kdyz na to saha, tak se vykoleji. Tak to moc ten ucel zatim neplnilo. Ale jinak Duplo veci jsou pekny, to ma zase auta a kostky vzal na milost a stavi asi teprve tyden. 🙂

smardik
5. lis 2011

@ludva tak cena je jinde ale když si s tím vyhrají tak ji ráda dám, já hodně zvažuju ten original Thomas vím že by syn byl nadšený, on je Tomášový a bude mít i Tomášový balíček-tričko, ponožky, pyžamo a uvidím co ještě, jinak je mu oblečení jedno ale s Tomášem miluje. Minule brečel že brácha má oblečené tričko s Tomášem a on ne

smardik
5. lis 2011

ještě je sleva i na jiných stránkách na ty vláčky než na vlacky.cz kouknu na to a napíšu

smardik
5. lis 2011

ještě je sleva na www.learnintoys.cz 25% ale tam je jen originál Tomáš, to budu brát mašinky - kluci jezdí s nimi, mamince prý stačí ta z tesca co tam byla takže přikoupíme další, kod je MAMINKA11 a platí to do konce listopadu

a ještě je sleva na www.drevenevlacky. cz tam je sleva 18% ale nějak tam nevidím kod tak nevím

marecek4
5. lis 2011

@poupe nakoukni k nám do albíčka-máme koupeno na vánoce Tesco vláček a i nějaké doplňky,ale můžu říct,že co obchod,tak jiné zásobení,třeba v Brně toho mají podstatně víc než v UH,k tomu jsem vyhráli nějaké dřevěné mašinky na mmb-Tomáš,Percy - ale je jich celkem nějakých 15 - 20 a pasují,jo a k těm Tesco vláčkům jsou i elektrické mašinky-ty teda zatím neberem

smardik
5. lis 2011

@marecek4 jo s tím zásobením máš pravdu, já minule jela pro nějaké doplny a koleje -14 dní zpět a nic moc, rovné koleje neměli vůbec, z doplnků jen most. Vzala jsem most a právě objednala na netu, ten tunel s hodinovou věží co máš v albu se mi fakt líbí kouknu po něm v tescu, zítra tam jedeme-do jiného než minule, kolik stál?