First Bike. Máte s ním někdo zkušenost?

mamkamarketa
12. říj 2010

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kolem first bike? Od jakého věku je vhodný, jak vaše dítko baví a tak... Synovi je 22 měsíců, klasické odrážedlo ho bere, pouze když stojí a jakoby utíká s odrážedlem mezi nohama 😀 Tak mě napadlo, jestli 1st bike by nebylo pro něj vhodnější, ale zase mě děsně odrazuje ta cena 😒 A v případě neúspěchu bych si to asi vyčítala ☹ Moc děkuji za odpovědi!

hojda
15. únor 2011

Taky uvažujeme koupit FB na jaro k druhým narozeninám, jen nevím jestli kupovat i tu redukci? Teď měří 93 cm. A jaké pneumatiky? Asi ty terénní, když jsme na vesnici bez pořádných chodníků, že?

baroco
16. únor 2011

Synovi jsme koupili FB na 2.narozeniny s redukci, ale on je prdola, nema jeste ted 90cm. myslim, pokud ma 93cm, tak redukce nebude treba. kola mame street a taky bydlime na vesnici a uplne to staci. jinak jsme s kolem maximalne spokojeni, syn na nem jezdi jak drak.

lenic
12. bře 2011

Ahoj , chci se zeptat - je lepší koupit First bike s ruční brzdou nebo bez?

vendulka
12. bře 2011

@lenic - určitě s

smardik
13. bře 2011

ahoj jdu na radu, rozhodla jsem se malému nakonec koupit právě first bike, jen váhám jaké kola, mají bud FIRST BIKE "street PU a to má mít bezúdržbová polyuretanová kola ale zas se dívám že nemá brzdu a pak mají first bike cross a tam jsou nafukovací kola, to asi bude lepší co? a brzdu asi taky. pořád trošku váhám zda first bike kvůli ceny ale nevím jaké jiné

hojda
13. bře 2011

@smardik TAky vybíráme, ten PU píšou, že je spíše do dětských koutků. Já zase váhám mezi cross a street, ale asi to vyhraje cross, protože tu máme hrozný terén....a tu brzdu bych brala určitě. Já myslím, že u first biku nebude problém ho pak za dobrou cenu i prodat, takže u nás to bude určitě FB.

smardik
13. bře 2011

@hojda koukala jsem na jedny stránky a mají to tam hezky popsáno:
nevíme jaké zvolit pneumatiky, když budeme jezdit do lesa, musíme mít variantu Cross?

E.S.: Nemusíte, stačí mít i pneumatiky varianty Street. Sám dodavatel v Čechách píše, že se jedná spíše o vzhledový rozdíl. Já osobně bych řekla, že vzhledem k tomu, že pneumatiky mají hrubší vzorek, tak třeba mohou být o něco lepší, pokud máte u vás kamenité příjezdové cesty nebo více hrbolů apod. Jinak se tím nemusíte přespříliš lámat hlavu, u jiných odrážedel se dělá jeden typ pneumatik a běžně děti s odrážedly jezdí jak po chodnících, tak po lesních cestách a naprosto bez problémů.

... dají se namontovat crossové pneumatiky na varianty Street (a moci si tak vybrat barvu odrážedla)?

E.S.: Nedají. Musíte se rozhodnout, zda zvolíte typ FB Cross (1 barva, hrubší vzorek pneu) nebo FB Street (4 barvy, jemnější vzorek pneu).

hojda
13. bře 2011

@smardik super moc děkuju, tohle mi pomohlo, ale ještě ho potřebujeme vidět v reálu. A co k němu budete všechno dokupovat? Ta brzda by měla být v ceně, ne? Někde dávají i zvonek, nevím jestli je opravdu nutný...Takže jen helmu na hlavu?

smardik
13. bře 2011

@hojda já ho chci objednat na www.neobycejne.cz tam jsem tohle právě našla a ted k tomu mají zdarma zvonek a poštovné v ceně tak to vyjde na 2990, brzda je v ceně a to je ted vše, ještě koupím helmu ale tu bez vyzkoušení nemám dovahu takže tu koupím někde v obchodě s malým at ji vyzkouší,bude to u nás problém on nesnáší cokoli na hlavně - i čepka vadí takže to bude boj. já už ho v reálu viděla-koukala jsem na něj v pompu

hojda
13. bře 2011

@smardik Já uvažuji o Malvíkovi, kde máme slevu 8%, tak by byl za 2751,- bez zvonku, nebo Dětský dům tam mají garanci nejnižší ceny, takže když ho nejdu někde levněji, tak mi ho za tu cenu prodají a poštovné je taky zdarma, už jsem tam toho nakoupila opravdu hodně.

smardik
13. bře 2011

@hojda tak já v malvíku fakt ne,jednou jsem objednala a za 3týdny nebyli schopni poslat co chci takže jsem to zrušila a už nějak nechci od nich objednávat, tak ve středu objednám na neobycejne, potřebuju at to dojde až v pátek nebo další pondělí po rodičáku

hojda
13. bře 2011

@smardik Já asi půjdu taky nakonec do toho dětské domu, mají tam v akci i cyklosedačku s helmou🙂

hojda
16. bře 2011

@smardik Tak jsme ho dneska zkoušeli, malý se do něj hned zamiloval🙂, takže už jen objednat🙂 a narozeninový dárek je vyřízený🙂.

smardik
17. bře 2011

@hojda já už mám taky objednáno nakonec jinde ale paní je přímo od nás z města a můžu si ho vyzvednout osobně tak se s ní jen musím domluvit kdy 🙂

hojda
17. bře 2011

@smardik Já teď ještě koukala na testy a tam vyhrálo odrážedlo Kettler, které stojí cca tisíc korun.

http://www.test.de/themen/kinder-familie/test/K...

http://www.kettler.cz/odrazedlo-speedy-10-8715-...

Nemá tu přední brzdu, mají ho známý, tak se zkusím ještě poptat.

eatygrenee
11. dub 2011

ahoj jaký je rozdíl mezi first bike a ODRÁŽEDLEM YEDOO TOO TOO??
Tedy kromě ceny 😉
Koukala jsem, i na váhu a rozměry je to zhruba stejné....děkuji za tip

mat_ka
18. dub 2011

prosim zvazujte hlavne vahu,
my sme zacali na bezpedalovom bicykli ako nedavno, maly ma 16 mesiacov a Strider bike je mu dobry. hlavne je lahucky a sedanka ide iba na 28 cm.

ketler, puky first bike aj tradisnych davidkov sme zavrhli lebo su tazke a vyska sedanky je pre starsie deti cca 3 roky
pneumatiky ci polymer - vecna dilema. takze nafukovacie kolesa ktore akoze tlmia, ci lahke bezudrzbove polumery?
brzda detom do 3 rokov do ruk nepatri ! (take hovoria Nemecky odbornici)

evaviki
24. čer 2011

mam dotaz.. ked ste kupovali first bike, bol zabaleny v nejakej krabici? dakujeeem..

evaviki
25. čer 2011

@smardik
@hojda ked ste kupovali first bike, bol zabaleny v nejakej krabici? dakujeeem.
pytam sa pre to, ze sme ho malemu pozicali (stoji to na vikedn 600 s tym, ze ak si ho do 7 dni u nich kupis, tak ti tie peniaze vratia) a chceme ho kupit. pan mi povedal, ze ak si ho budeme chciet nechat, tak mame len zavolat (je tam zaloha vo vyske ceny) a nemusime ani chodit. a ja mam pocit, ze ten pozicany nie je novy, odlepene nalepky, spinavy a ani to sedatko nevyzera nove, ma take akoby mapy na sebe.. tak preto sa pytam, aby nas pripadne neoklamal a nepredal nam ten, co pujcuje..

hojda
25. čer 2011

@evaviki Byl v krabici a museli jsme ho celý sestavit, polepit.

TAdy máš popsáno, jak to má vypadat.

http://www.neobycejne.cz/aktualita.php?id=12758

evaviki
25. čer 2011

@hojda dakujem 🙂 tak my ho mame bez nalepiek a evidentne uz pouzivane.. cize pojdeme vymenit..

baarca
6. lis 2011

Obnovuji dotaz na přídavnou lyži k FB: máte někdo s ní zkušenost, jak se na tom dětem jezdí? Syn FB miluje a byla bych ráda, abychom ho využili i v zimě, ale nějak si nedovedu představit, jak s tou lyží jezdí.

kofinek
4. pro 2011

kopia firstbiku v lidlu zajtra od 5.12. 😉 http://lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-9BAA005F-90CE24...

dana3262
15. led 2012

@hojda
@smradik
@mamkamarketa
ahoj, tak co? Poridily jste FB? Jak slouzi? Doporucily byste?

@kofinek nevis, jestli ta akce trva?

neu.sona
15. led 2012

Máme first bike cross od 22 měsíců. Lepší dárek a věc pro naše dítko jsme pořídit nemohli. Za ty peníze se nám to vrátilo několikanásobně. Jezdí na něm pořád, má ho hodně rád. Koupili jsme ho s redukcí, ale asi za 2-3 měsíce jí sundali. Šlo spíš o to, aby se na tom naučil a byl v pohodě.
@dana3262 určitě doporučuji. stojí dost, ale pokud je tvůj prcek hodně aktivní, baví ho třeba motorka, tak first bike nezklame. hlavně je lehký, v pohodě ho vezmeš do ruky a jdete. A využiješ ho určitě i na druhé dítko. my se na něj složili jako rodina.
A do toho lidláckýho bych nešla. Nelíbí se mi. Ty plasty asi nebudou nic moc :(.

mamkamarketa
autor
15. led 2012

@dana3262 doporucuju urcite! vyplati se si priplatit za poradny kvalitni kolo!!!
my ho poridili ve 2 letech,super! ucit se ani nemusel, sednul a jel 😵
jinak my mame ten model cross, kvuli tomu,ze v okoli nemame moc chodniky (kocici hlavy/dlazebni kostky) a fakt bezva. jak je lehoucke, manza ho rozmontoval a dali sme ho do kufru a letelo s nami do usa.

kofinek
15. led 2012

@dana3262 ahoj, ja mam, teda maly ma FB, ale keby sme nemali, tak tento urcite kupim. No uz som ho nevidela v lidli, asi ho predali, lebo to fakt malo len iny design, ale vsetky veci rovnake. a cena vyborna. Maly na tom jazdil, este mu chybali 2 mesiace do 2 rokov (mal tu vyskovu redukciu) jazdi na tom este stale, aj teraz v zime 😉

hojda
16. led 2012

@dana3262 TAk u nás se letos ještě moc nechytnul☹, Snad příští roky až bude malej větší.....

mishelik1986
25. čer 2012

prosim vas nema niekto na predaj adapter na FB?