First Bike. Máte s ním někdo zkušenost?

mamkamarketa
12. říj 2010

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kolem first bike? Od jakého věku je vhodný, jak vaše dítko baví a tak... Synovi je 22 měsíců, klasické odrážedlo ho bere, pouze když stojí a jakoby utíká s odrážedlem mezi nohama 😀 Tak mě napadlo, jestli 1st bike by nebylo pro něj vhodnější, ale zase mě děsně odrazuje ta cena 😒 A v případě neúspěchu bych si to asi vyčítala ☹ Moc děkuji za odpovědi!

blandik
12. říj 2010

@mamkamarketa - koupili jsme malému te'd na dva roky, museli jsme brát i redukci. Malému se moc líbí, ale zatím jsme s ním nebyli venku, jelikož jsme nemocní. CO jsem slyšela, tak jen chválu od ostatních lidí..děti se na tom musí nejprve naučit...vidím, jak malému trošku dělá problém stabilita a hlavně v bytě na to není moc prostor...takže chce sundávat sedátko a kolo doma hlavně vodí vedle sebe...až zkusíme venku, napíšu...

mamkamarketa
autor
12. říj 2010

@blandik diky moc. a jak malymu jde odrazedlo? me by se to pro nej libilo,ale ta cena... to je desna palka... 😖

blandik
12. říj 2010

@mamkamarketa - má to od soboty a jsme pořád doma, protože jsme nemocní...takže doma se neodráží, zkusil to i s tou redukcí, chytá ho balanc..beru to tak, že doma není dost prostoru nabrat trošku rychlost a jet rovně...takže napíšu až to zkusí venku...zatím se učí s kolem chodit, zatáčet, pokládat...to taky není úplně snadné...Já měla původně dva tipy - firstbike a puky, jenže to druhé kolo jsem nikde neviděla "na živo" a už jsme neměli čas a tak jsme koupili firstbike - ten základní, bez nafukovacích koleček...a ten má tuším 3,5 kila a puky měl mít kolem pěti ... myslím, že to kilo a půl pro malé dítě je dost, protože náš je dost velký a žádné tintitko a má co dělat, aby to vybral, když ho chytí balanc (při vedení kola), ale jinak se ná mto kolo zdá dost šikovné, půjde to..

pellullinka
12. říj 2010

Ahoj 🙂
našeho malého odrážedlo bere hodně. Je mu 18měsíců, myslela sem, že first bike koupíme ke 2.narozeninám, ale asi je ještě brzo si myslím.
Takže počkáme a uvidíme

andulka4
20. říj 2010

holky my jsme na něm začali jezdit ve 2,5letech to měl přesně 100cm takže nepotřeboval redukci......někteří to nezvládnou ani ve 3letech musí je to moc bavit

což nás teda baví hrozně moc a FB všem doporučuji

a.j.a.
20. říj 2010

Ahoj 🙂 malá dostala Firstbike ve 2,5letech, měla necelých 95cm a zvládla ho v pohodě bez redukce. Během pár dní se na něm naučila jezdit a držet rovnováhu, takže teď už vyvádí pěkné kousky 😀 určitě doporučuji, moc jí baví na něm jezdit. Na zimu se chystáme dokoupit lyži místo předního kola, aby mohla jezdit i ve sněhu.

schmisa
21. říj 2010

Ahojky náš Pavlík miluje motorku Enduro pořád ji vyžadoval kamkoliv jsme šli.S babičkou jsme se domluvili aby mu koupila first bike ke 2. narozeninám které má v prosinci.
Bohužel se nám rozbila motorka a když jsem řekla že mu tedy koupím novou, babča prohlasila ať mu dáme first bike že k narozeninám dostane i jiné darky od ostatních. Takže Pavlík již na něm jezdí je pravda že ho má týden a museli jsme koupit adaptér měříme 86cm. Ale je to super během 2 dnu jsme se na něm naučili.je mu tedy 22 měsíců. Myslím že když se vás složí víc z rodiny nebo jsem i našla občas na mimibazaru že ho i prováli levněji že se to dá.

kutcher
24. říj 2010

@mamkamarketa @pellullinka My jezdíme měsíc a teda frčí, jak drak - koupili jsme FB za 2790, což je snad na celým netu nejlevnějc, co to jde + zvonek a poštovné zdarma. Rovnou jsme tomu přikoupili košík, redukci i lyži a už se děsně těšíme na snížek, až budem moct zabobovat ;)

mamkamarketa
autor
25. říj 2010

@kutcher teda to jsou palky 😒 a od jake vysky to je nevis? V obchode me to nenechaj ani vyzkouset 😠 nam budou 2 a ma tak 88-90 cm, takze prtavec 😉

mamkamarketa
autor
25. říj 2010

@kutcher prosim nevis jak vyskoe je sedatko (s redukci?) jestli by na to stacil

kutcher
25. říj 2010

@mamkamarketa My začli na 2 letech a 2 měsících jezdit od jeho 87,5cm sedátko s redukcí má cca 30,5cm a malej má rozkrok od země s nohama u sebe cca 35cm (jestli ti to pomůže) a máme to úplně nejníž, co to jde a je mu to akorát.Pálky to jsou, ale vem si, že jsem to fakt pořídila nejlevnějc, co to šlo. Na www.firstbike.cz je odrážedlo 2990kč a pošta zdarma a na www.babymaxx.cz za 2790kč a pošta + zvonek zdarma - tam jsem to koupila já, mazec co?

kutcher
25. říj 2010

@mamkamarketa Pardon www.babymax.cz cena 2789kč.
ps: a ty mně budeš vyprávět, že máte prťavce ju? :D

mamkamarketa
autor
25. říj 2010

@kuther tyjo, je to levnejsi nez jsem videla jinde,ale i tak...pridas k tomu helmu a je to pres 3000 ☹ tak oproti jinym detem je mensi,ale treba ma min nez tech 88 cm pac u nas jsou vzycky sceny, kdyz se ma merit,a spis tak odhad a podle obleceni. ale predpokladam, ze 1st bike u vas slavi uspech. jak ho bavi(lo) klasicky odrazedlo? My totiz meli uplne to obyc,ale nejak moc ho nebralo. tak si rikam,ze kupovat lepsi odrazedlo za 1500 radsi ten 1st bike. . .
a dekuji za odkaz pokud asi do toho pujdeme... 😉

kutcher
25. říj 2010

@mamkamarketa
My malému pořídili scuttle bug:
www.babytown.com.sg/images/2010 - QSscuttle_1.jpg a kněmu tuto helmu, tu používá i teď na FirstBike
www.cyclesuk.com/img/F/447312.jpg pak toto odrážedlo, pak se mu ta kolečka sundala:
www.toydirectory.com/monthly/toyshowimges/HGG-1... a teď má firstbike a na zimu od nás, až nasadíme tu lyži, dostane motocross helmu, která se dá použít i na lyžičky - přece jen až na fb pojede z kopce, tak cyklo helmám moc nevěřím, tak tady tu jsem koupila a je dokonalá: www.worker-moto.cz/upload/image/L/V310_eagle_bl...
na tom scuttle bug jezdil jen doma a naučil se trochu odrážet, na tý ducatině se naučil držet hezky balanc a otrkal se, ale byl línější, než vrstevníci, tak jsme se taky trochu báli vyhodit peníze do firstbike, ale jezdí jak drak a jsme na to rádi. Teď to prosím neber tak, že bych se chlubila, na co mám a nemám. Sama mám 3800 měsíčně, ale chodíme s manžou na odběry plazmy - 400kč týdně pro jednoho, tak jsme si ho mohly už po 1 měsíci docházení dovolit ;)

mamkamarketa
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kutcher
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mamkamarketa
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sunny1981
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kutcher
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucenek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucenek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kutcher
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kutcher
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucenek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kutcher
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mamkamarketa
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sunny1981
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kutcher
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucenek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
yenn
4. pro 2010

Ahoj, vidim ze se to tady docela zvrhlo, ale snad nekdo poradi k tematu

Mam firstbike, maly na nem jezdi paradne od dvou let a ted zvazuju koupit tu lyzi do snehu. Ale nevim nevim, jak to muze fungovat, kdyz vzadu zustane kolo? Aby nehodil tlamu 🙂 Nemate nekdo vyzkouseno, nebo nevideli jste u nekoho?