Fusak do saní. Jakou máte zkušenost?

petardice
7. led 2011

Ahoj maminy, mám dotaz - jaké máte zkušenosti s fusaky do sáněk a do jakého věku jsou využitelné? Máme téměř rok a půl starou holčičku, zatím ji sáňky ani boby dvakrát moc neberou... Boby asi proto, že prakticky sedí na zemi a je to tvrdé a sáňky jsme zkusili teď na horách - dolů by to šlo, ale jakmile jsem se zvedla ze saní a chtěla ji táhnout, začala plakat. Takže to vypadá, že ze saní bude mít víc radosti až příští zimu. Přesto přemýšlím o koupi nějakého teplého fusaku a pokud by byl ještě sníh (v Praze ho zas tak moc není), ještě bych zkusila vytáhnout sáňky... Případně by zůstal na příští rok, ale nejsem si jistá, jestli se vyrabí i takhle velké fusaky a jestli má vůbec dvouapůlleté dítě zájem o to být "uvězněné" ve fusaku...

zlatouch
7. led 2011

Ahoj, no já nevim, my bobovali loni i letos a fusak jsme nikdy nepotřebovali. To si představuju spíš kdybys měla sáně místo kočáru a dítě v nich bylo fakt dlouho. Takhle pod malou dáme deku, případně i přes, když jsme někde na delší dobu. Ale stejně to je furt střídání, chvíli chodí, tahá boby, pak si na chvíli sedne, nechtěla bych jí pořád zandavat a vyndavat....A přinejhorším se dá vzít fusak z kočáru, ne? Ten náš (Emitex) je fakt obří, příští rok by L ještě byl (to už ale bude mít smůlu 😅 ).

katule01
7. led 2011

Ahoj, tak my máme také fusak Emitex jako zlatouch a je fakt celkem velký... prodavačka mi říkala že je min. do 3 let a to bych řekla měla pravdu... jinak když jsme používali sáňky místo kočárku, tak jsme fusak připli k ohrádce na sáních a jeli jsme... 🙂

mkr
7. led 2011

tuhle zimu jsem potřebovala, aby mi malá spala v kočárku, tak jsem jí vytáhla fusak a vešla se bez problému 🙂 máme kaiser Iglu, odepnem spodek a je tam v botech, takže i ve 3 letech se v něm pohodlně vyspala 🙂

miska73
7. led 2011

My máme taky Emitex, tak ho střídáme v kočárku a sáňkách a klidně se do něho vejde i na ležení...a je teploučkej 😉

petardice
autor
8. led 2011

tak to jste mě docela překvapily, o svátcích jsem potkala kamarádku s dcerkou na saních, měla fusak s beránkem a na emitex si právě stěžovala, že není zvlášť teplý... ale je fakt, že jak říká zlatouch, malá mi taky chvilku sedí a chvilku jede, takže bych ji pořád rvala tam a zpátky. tak asi ještě vyčkám a uvidím, případně koupíme emitex 😉

luciferdik
8. led 2011

@petardice My máme sáně přímo s fusakem a já si to teda moc chválím, malýmu se tam taky líbí, narozdíl od kočáru, kde už moc nechce být. Máme tyhle ve verzi s fusakem i madlem a ohrádkou http://www.detskydum.cz/detail/picolino-sane-91.... Teď jak bylo hodně sněhu, tak jsme je opravdu dost využili a problém s nandaváním a vyndaváním jsme žádný neměla. A byla jsem ráda, že nemusím přesouvat pořád fusak z kočáru na saně a zpátky. Ale zase jestli to využiješ jenom občas, tak se asi nevyplatí mít ještě i druhý fusak. U nás bývá sněhu dost a dost a používala jsem saně i místo kočáru.

kikimaruska
8. led 2011

Máme Emitex. Synovi je tedy už přes 2,5 roku,takže i hodně chodí a blbne,tak fusak máme jen v kočárku. Ale fusak jsme užívali od pul roka a i minulou zimu,takřka do 2 let na saních. Měli jsme Emitex Combi. Nemyslím, že není teplý. Já ale nechodícího syna měla vždy v kombinézce, ve fusaku a ještě nožky obalené dekou a bylo mu krásně teploučko, i jako miminku a i v kočárku, kde spal denně do 2 let venku za každého počasí...s tímto fusakem. Ted když hodně chodí, beru jen 2 deky. Jednu pod něj a když mi usne, že jsme venku déle, tak druhou dám na něj a teploučko mu bylo taky...Syn má zase oteplovačky a teplou bundičku, punčochy, teplé boty....