Hopsadlo. Od kdy a jaké máme pořídit?

mousunek
8. bře 2009

Zdravím maminky,
chtěla bych se zeptat na vás názor na hopsadlo pro dětičky, jestli je lepší závěsné nebo to co je na zem?
Od kolika měsíců zkoušet dítko dávat do hopsadla atd.....(někde jsem četla, že od pěti)
Budu ráda za kažkou radu, zkušenost a za každý názor 🙂 🙂

kamanka
8. bře 2009

Mousunek, zrovna dnes mi psala známá, její malá bude mít 9 měsíců a v hospadle je snad už od 5 měsíců, ale mně se to zdá strašně brzo, to asi záleží na každé matce. Já se ptala rehab.sestry na chodítko a řekla, že v žádném případě, až bude malej opravdu stát, tak ano!

ygreen
8. bře 2009

😉 můj názor je ten, že pro vývoj dítěte je nejlepší velká hrací deka, pěnové puzzle a dostatek prostoru a motivací (hračky). Synova fyzioterapeutka nesnáší vše od chodítek po odstrkovadla - ničí to kyčle a ruší to rovnováhu těla a přemisťuje to těžiště při chůzi. Ale to hopsadlo, to nevím, ale zrovna včera jsem na některá koukala na aukru 😉
Jinak skákadlo mě taky láká, ale synovi je 9měsíců a už popochází, ale už má 11kg a skákadla bývají do 13, tak to nemá cenu. Rovnou mu koupím skákacího oslíka z tvrdé gumy.

kamanka
8. bře 2009

Jenže ten můj malej rošťák, když ho postavím na nožičky, tak ožije jako blázen a zkusili jsme ho dát do chodítka, když byl fakt protivnej a on ti náhle úplně ožil a začal běhat po celé kuchyni, je to asi tak 14 dní, byl z toho fakt hotovej🙂 No, ale vyzkoušeli jsme to párkrát, ale pár mých známých dávají své děti do chodítka od 5 měsíců a neřeší to, asi to fakt záleží, jak se k tomu postavíš ty!

alterna
8. bře 2009

ahojky, tak já jsem proti chodítkům hospadlum apod.
No a k Vánocům dcerka dostala, bylo jí asi 9 měsíců od tety hopsadlo.
Dáváme jí tám tak 3 krát do týdne, fakt jen na chvilinku a nedáváme jí tam hopsata le dáme to do vejškya houpeme jí v tom. Ale faknt vždy chvilku a hopsat by jsme jí v tom určo nenechali.

kamanka
8. bře 2009

Abych pravdu řekla, já ani nemám představu o tom, jak takové hopsadlo vůbec vypadá☹🙂

mousunek
autor
8. bře 2009

kamanka: zkus dat do vyhledavace at mas alespon predstavu 🙂
Rekla bych ze pro dite te hopsani pomerne normalni, kdyz maleho drzim nad podlozkou taky se snazi odrazit od ni.
Tim odrazenim trosku posiluje nozicky, urcite bych ho v tom nenechala dele jak par minutek, ale nemyslim si ze je hopsadlo skodliva vec.
O choditku vim, ze koluji famy, ze moc vhodne neni, ale to je zas nazor od nazoru jako vsechno

ygreen
8. bře 2009

mousunek: no fámy - pediatři už dávno bojují za jeho zakázání, ale zatím neúspěšně. Musíš si představit, že dítě, které se na nohách neudrží samo najednou skoro stojí a celá váha jeho těla, kterou samo neunese, je na nohách, kyčlích a páteři 😖
Co třeba zkusit pokojovou houpačku a nebo jako my - hopsáme na gym míči 😵 malej to miluje - hopsá už tak od 7 měsíce, možná dýl. Míč mezi kolena, malýho do něj posadím a pevně držím a hopsáme. Miluje to. A dle fyzioterapeutky je to taky fajn - dítě sale musí umět sedět - sedí se správně vepředu míče, dítě jakoby obejmeš, stočíš mu nožky k sobě chodidlama a už se hopsá 😀

mousunek
autor
8. bře 2009

ygreen: to je nazor od nazoru kazdy to vidi jinak je jasne ze tam dite nenecham hodinu aby si znicilo kycle a pater, ale par minut denne se nemuze NIC stat a to mi potvrdila i ortopedka

natys.p
8. bře 2009

ja jsem skákadlo pro malou neměla ale choditko ano asi od 6 měsice ted ma 9 měsicu a chodi tak ho uz nepotřebujeme. ale mala byla mooooc spokojená s chodítkem.

mousunek
autor
8. bře 2009

natys.p: fakt uz od sesti jo 😲

natys.p
8. bře 2009

jo už sama seděla a začinala se plazit mudra řekla když tam bude jen občas tak se nic nepokazi je to každyho věc kdy ho da nebo nedá nekdo ma třeba 11 mesicu a neumi ani sedět a to neřeší nikdo pokud uznaš za vhodné tak ji ho klidne dej ale neboj spousta lidí ti napíše že choditka nikdy.to si nevybereš

mousunek
autor
8. bře 2009

natys.p - no mamina dnes pritahla hopsadlo s pultikem kde jsou hracky a vydava i zvuky sviti blika, tak jsem ho tam zkusila dat a melo to obrovsky uspech prckovi se to moc libilo, vsechno vyzkousel co co dela vsechno oslintal a bylo 🙂

natys.p
8. bře 2009

no vidiš řikam naše mala ho milovala!!!!myslím si že se i lepší naučí stavět na nozky kolik ma měsícu????

mousunek
autor
8. bře 2009

ma pet mesicu tak jsem to fakt jen zkousela ale on se spis zajimal o pultik.... na druhou stranu cetla jsem na krabici hopsadla od 5mesicu tak nevim, ale on je vyvojove o dva mesice v predu tak si myslim ze mu to nikterak neuskodi

natys.p
8. bře 2009

To nevím ja tam davala malou az seděla ale taky jsem to zkoušela už v 5 jak ješte neseděla a nic se nestalo myslím si že jsou horši věci než hopsadla!ne???????a mužu se zeptat odkud jsi????

mousunek
autor
8. bře 2009

natys.p - jasne ze muzes, jsem z Usti nad Labem, procpak zname se? ja ho tam nebudu davat porad jen jsem zkousela jak se na to bude tvarit

natys.p
8. bře 2009

ne nezname jen jsem chtela vědet jestli nejsi tady někde pobliž kroměřiže

mousunek
autor
8. bře 2009

natys.p - tam bydli jeden uchylak ktery me obtezova.....

natys.p
8. bře 2009

jeee a jak dopadl????

mousunek
autor
8. bře 2009

hodne tvrde

natys.p
8. bře 2009

auuuuuuuuu !!!!je živej???

mousunek
autor
8. bře 2009

natys.p - asi jo, vyhrozoval mi v tehotenstvi zmracenim, tak jsem to predala sve advokatce, ale nebudem to tu rozebirat tohle je trochu jine tema tez o uchylacich

natys.p
8. bře 2009

jo jasně!!!

tulina159
27. říj 2009

Ahoj tak já si právě hopsadlo objednala má mi přijít ve čtvrtek.Potkala jsem jednu známou a tak mi řekla.že to ničí kyčle a zada,tak jsem z teho smutná proč to tedy prodavají? to nechápu to mam tedkom vyhodit čico s tím?

kutcher
27. říj 2009

Jezisi, jen jsem videla nadpis tohoto tematu a napadla me ihned odpoved: zadne!

kacka.va
28. říj 2009

taky přesně nevím, co kdo považuje za hopsadlo 🙂. Já malé koupila hopsadlo balon s držátkama. Je na ní zatím velký, takže akorát na něm pérujeme.

kutcher
28. říj 2009

tulina159: a proc prodavaji choditka, ktera nici pater a uci deti v budoucnu chodit po spickach a houpacky, ktere nam pomahaji udelat domaci prace, ale nici to zadove svalstvo a hracky plny sracek a buh vi co jeste... byznys, nic jineho.

luthien.k
28. říj 2009

http://sedmikraska.mb-net.cz/view.php?cisloclan...

Doporučuju přečíst a souhlas s kutcher - žádné hopsadlo (alespoň u nás) nehrozí...