Hra Monopoly, je vhodná pro sedmileté dítko?

bazalka
12. led 2014

Holky, chtěla bych Vás poprosit o radu. Je hra Monopoly vhodná pro dítko, které bude mít za chvilku 7 let? Pokud ano, jaká verze? Syn by chtěl Monopoly Empire, já raději klasickou verzi. Nikdy jsem tuto hru nehrála, pouze vím princip. Jaký je Váš názor? Je hra hodně zdlouhavá? Zaujme prvňáka nebo je spíš pro starší děti a dospělé? Díky 🙂

olcab
12. led 2014

My jí máme doma,a přijde mi to teda mnohem delší než sázky a dostihy,máme Monopoly City a teda u toho je hraní na dlouho,hází se dvěma kostkama,takže šance že skočíš na stejné políčko,ve kterém máš koupené uzemí je malá 😒 my co jsme hráli,tak max.2hodiny a i tak jsem nedohráli do konce.Já bych řekla že to je tak od těch 8-9let a výš,jednak i kvůli pěnězům,hraje se v tisících, milionech

bazalka
autor
12. led 2014

Díky moc za názor 🙂 ... trochu jsem si to tak myslela, jen jsem to potřebovala slyšet od někoho, kdo to hrál 🙂. Mám pocit, aspoň co jsem četla recenze, že u Monopoly Empire jsou částky nižší ... nekupují se totiž nemovitosti ... ale nevím to jistě.

pisisvori
12. led 2014

my jsme koupily monopoly party Junior a dcera to zrovna s manželem hraje, je jí 4,5. Synovec už hrál Dostihy asázky určitě v 7 letech , moc ho to bavilo. Mylsím, že jsou to skvělé hry a když ho nebude bavit teď tak třeba za půl roku - rok už jo, takže s eneztratí. Rozdíly v těch verzích bohužel neznám. Pokud jde o ty peníze aspoň se to tímhle způsobem na uščí rychleji, ne🙂 a když to nedohrajete tak to podle mne určitě nevadí🙂.

chris_n
12. led 2014

@bazalka monopoly jsou hra od 10 let. Jak monopoly, tak dostihy budou pro dítko asi ještě moc náročné. Dělají snad i dětské monopoly. ale zase záleží na synovi, jestli je hodně chytrý a tak, mohl by to zvládnout.

bazalka
autor
12. led 2014

@pisisvori ... asi Monopoly koupíme a pokud nezaujme teď, tak časem jo 🙂 ... díky ... jen teď vůbec nevím, kterou verzi 🙂

bazalka
autor
12. led 2014

@chris_n Martin je v první třídě, počítat umí, čte si sám kratší pohádky, tak v soustředění a pochopení by asi problém být neměl ... jen nevím, když se tam jedná o velké částky a strategii ... to by ještě bylo asi moc

chris_n
12. led 2014

@bazalka hele zvládnout to může a nemusí. To je stejne na to, ozkoušet to. Ale hra je uváděná pro děti od deseti let.

bazalka
autor
12. led 2014

@chris_n popátrám po známých, kdo ji má ... půjčili bychom si ji na zkoušku

bazalka
autor
12. led 2014

od Ježíška jsme dostali Scrabble a to je ještě na něj moc