Hrací deka. Kterou koupit?

denousek
9. říj 2007

ahoj chci se zeptat....dokončuju nákup výbavičky pro miminko a mám úmysl koupt hraci deku.....mate nejake tipi a rady ktera se vam libi,??a co to vlastne presne je??mimi tam jen lezi nebo to i hraje??nevim jestli je hraci jako na hrani nebo hraci ze hraje...a od kdy je to pro mimi vhodne??hned od narozeni??dekuji

luculka
9. říj 2007

ahoj je hracia akoze na hranie.... 😉 a je to dobra na rozvoj vnimania a pohybov miminka...tým ze sa natahuje za tými hrackami...niektore maju dokonca aj zrkadielko...my sme zvolili tu co mame v albume...macko Pu....paci sa mi lebo sa daju zlozit tie bocne strany... 🙂

nevesta
9. říj 2007

Hellou, podla mna je to toto http://www.predeti.sk/?idmenu=286 😉

terezkaaa
9. říj 2007

Ahoj,hrací deka-tzn.miminko si na ní hraje,zpočátku pozoruje, ale některé deky i hrají-vydávají zvuk🙂Vhodná je určitě od narození.

anavka
9. říj 2007

Ahojky,
tak my hrací deku máme, koupili jsme jí když už byla malá na světě, ale moc nás nezajímala, takže já už bych ji nekoupila. Nám se líbila hrazdička 😉

tlapicka
9. říj 2007

denousku. moc se s tim netrap. Ja deku upatchworkovala, udelala jsem ji vetsi, aby byla uzitecna dyl. Ty kulaty se mi zdaji desne malicky. Dala jsem tam pak i drevenou hrazdicku a bylo i interaktivni hranicko 🙂

denousek
autor
9. říj 2007

holky ale vemte si ze prece to nemuze byt od narozeni vzdyt dite pozoruje tak od 2 mesice...to je to same jako kolotoc nad postylku.....novorozenec ho podle me nepozpruje jen slysi tu hudbu a to ho taky moc nebere tak ta deka bude potreba az pozdeji ne

tlapicka
9. říj 2007

Nase eli byla sestinedeli, co jsme byly u nasich v postylce nebo kolibce, ale kdyz jsme jely s tatkou domu, tak jsem najela na system ven v satku, doma polozit na hraci deku v obyvaku, na noc do postele. a tak porad dokola. je tojen na tobe, kam budes mimi odkladat. jestli do postylky, nebo jestli ho budes nosit porad. me se osvedcilo se mu venovat nosenim venku a doma uz vydrzela sama a nedozadovala se me pritomnosti ci blizkosti... Jak si to udelas, tak t budes mit.

ene
9. říj 2007

Predem se nikdy neda rict, jestli dite bude deka zajimat nebo ne. Neni to zrovna mala investice, proto chci nejdrive zkouset ruzne hrazdicky na autosedacku a kocarek. Kdyz na to bude mimco od mala zvykle, je mozne, ze se tim snaz zabavi. Kamaradky holcicka to zacala vnimat az ted ve ctyrech mesicich a vyradi se se zviratky pri jizde kocarkem nebo pak doma na dece. V tom je to urcite fajn, ze se dite nauci si hrat i samo. Je to na takove obdobi kdy ditko zacina vnimat hejbatka kolem sebe, ale zaroven jeste neleze. Jakmile zacne lezt, uz na dece tezko vydrzi.

lendy1
9. říj 2007

No my také nemáme hrací deku, příjde mi to zbytečné. Máme multifunkční hrazdičku od Chicca, co svítí, hraje...Malého dám na normální deku, nad něj hrazdičku a je to. Moc se mu to líbí. Ale když tak mrkni na mimibazar a zadej hrací deky a vyjede ti jich spousta. Některé jsou s hrazdičkama a s hračkama přímo i na dece, když je pak mimčo větší a je na bříšku a některé jsou bez hrazdičky, jen jakoby na ležení s hračkama.

femmefatale
9. říj 2007

ahoj, my takú deku máme od Chicca (kukni nám do albumu), hracia je preto, lebo sa na nej dieťa hrá, na rôznych miestach šuští, má tam našité hrkálky a hryzátka, zrkadielko, zvieratká a tak..
ale zatiaľ ju tiež využívam len pod hracie a svetelné rampy, ešte ju nejako nevníma, určite neskôr.. mala ju aj známa a nevedela si ju vynachváliť, vraj sa malá neskutočne prehrala 😉

lendy - ahoj 😉 😅 náš malinký sa tej multifunkčnej hrazdy od Chicca neuveriteľne bojí - váš je v pohode?? radšej má od Fisher hrazdu - má jemnejšie zvuky 😖

lendy1
9. říj 2007

Femme, my měli podobnou hrací deku, ale prodala jsem ji, přišla mi moc malá, ale třeba jsou všechny takové, nevím...
S tou hrazdičkou-malýmu se taky ze začátku moc nelíbila, párkrát pod ní usnul a pak rozhodil ručičkama, samozřejmě jsem to zapomněla vypnout, on se lekl a začal řvát. Teď ji ale už bere líp. Kdykoliv ho pod ni dám, tak je úplně z ní vedle, pořád mu to musím zapínat a už kolikrát i sám si to zapnul ručičkama, jak do toho mlátí. Ale stejně je u nás pořád favorit kolotoč.

niega
9. říj 2007

Přidávám se k těm, kdo hrací deku nemají. Mám obyčejnou larisu povlečenou barevnou cejchou a je to. Ty originální hrací deky mi připadnou šíleně drahý. Malej je spokonenej i tak, deka funguje jenom jako měkká čistá podložka, no a na hraní jsou kolem něho jiný věci - hudební hrazda, chrastítka a hlavně maminka 😀 .

kacka79
9. říj 2007

Ahojky, tak já deku koupila a poměrně dost drahou a nějak zatím nemá úspěch... nejlepší je kolotoč nebo různé hračky které šustí... no už bych jí nekoupila, stačí nějaká normoš deka na zem a nad ní hrazdičku

terezkaaa
9. říj 2007

Tak malýmu se hrací deka zase strašně líbí.Já nekupovala nějakou extrémně drahou, ale má teda úspěch...
denousek:Tak to se nenech zmást-ve 2 měsících už dávno vnímají,náš malej se začal smát když mu byl pouhý 1,5 měsíce a vnímal nás i hračky tak v měsíci s přehledem...ono je právě docela důležitý mu ty hračky ukazovat už tak brzo-nejlépe hodně křiklavě barevné, aby to vyslalo signál do mozku a rychleji se pak rozvíjel

kupinka
9. říj 2007

Já nevím co bych hrací deky dělala,je v celku i s hrazdičkou,malý tam vydrží sám i 3/4hodiny a já si udělám svoje. Dávala jsem ho tam i jako malého,pestré brvy už mimi vnímá brzo a ty tam nad ním visí

berry07
9. říj 2007

Ahoj! Hrací deka jako taková mi připadá malá a dost drahá. Koupili jsme samoastatnou silnější a pěkně velkou deku na hraní a na ní samostatnou hrazdičku - na té se dají vyměňovat hračky, věším jí tam i její chrastítka atp., aby měla změnu, dost si pod hrazdou ve 4,5 měsících vyhraje...No a hračkami, leporelem atp. ji můžeš i obkládat kolem dokola atd. ....

xxmargaretka
9. říj 2007

ahoj..my mame hraciu deku s hrazdickou od nattou-hrosika a activotol-tropicky ostrov od tiny love..cca od toho 2mesiaca do 6-7 sa s tym dokazala zahrat cele hodiny ku koncu som myslela,ze to hadam aj zdemoluje..momentelne ju nezaujimaju no 2 rocny synovec nema problem si pod to lahnut a zahrat sa..a kolotoc to bola tiez super vec kym ho jedneho dna chytila a nepustila takze sa zlomyl..som jej doobeda ho natiahla a mohla som ist upratovat a ona pod nim aj zaspinkala..

macu.k
9. říj 2007

My máme přibližně tuhle http://batolata.mimishop.cz/detail.php?zbozi=23... a je super. Kubík už se teda na ní moc nezdržuje, ale pořád je to jeho hrací koutek, kde má hračky. Dřív tam měl hrazdičku, trávil na dece hodně času. Hlavně v době, když už jsem ho nemohla nechat jen tak na gauči, na dece si doteď spolu hrajeme. Pak se dá pověsit na zeď nebo jen tak v pokojíčku na zem. Je na ní zrcátko, Kubík do toho pořád srandovně čučí 🙂

macu.k
9. říj 2007

Tady je vidět, jak je na ní Kubajs spokojenej 😉 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

lendy1
9. říj 2007

Macu.k, tak ta deka je super, taková by se mi také líbila. Určitě poslouží víc a déle než ty mrňavé s hrazdičkou. Ještě jsem koukala, že podobnou dělá i Emitex. A má ta deka různé materiály a vydává nějaké zvuky?

macu.k
10. říj 2007

Lendy, je tam včelka co má šustící křidýlka, taková tahací hračka, zrcátko, pak tam jsou takový obrazce z různých látek. Ale ony ho ty hračky na tom moc nebraly, asi proto, že jich měl vždycky plno okolo sebe. Akorát to zrcátko, to je super 🙂

lendy1
10. říj 2007

Fakt popřemýšlím, viděla jsem ještě jednu v Batolatech s nějakými zvířátky, co vydávali různé zvuky a navíc mám Batolata v Liberci 😉 Tak uvidíme...

misakulicka
10. říj 2007

To já budu kupovat hrací deku-ale která nehraje:o)Nabízí ji chráněná dílna Uherské Hradiště-mají různé motivy s medvídky..Člověk alespoň ještě k tomu přispěje na dobrou věc.

eva.konczynova
14. říj 2008

ahoj holky, ráda bych obnovila tuto diskuzi o hracích dečkách, mému malému jsou skoro 4 měsíce a zvažuju, jestli mu nekoupit hrací dečku právě teď když se začíná zajímat o hračky když je na bříšku - přijde mi, že by se teď mohla nějaká ta hrací deka právě na toto využít, že by ležel na bříšku a zkoumal, ale chci se poradit s vámi, kdo už mají s dečkami zkušenosti, jestli si děti opravdu na bříšku na těch dekách hrají, nebo už máme na takové hraní pozdě a raději nekupovat... díky 🙂 A taky uvítám rady která dečka vaše mimísky zaujala úplně nejvíc!

gabka32
14. říj 2008

ahojky. já mám tuhle: http://www.e-broucek.cz/hracky/hraci-deky-a-hra...
a jsem moc spokojená, Saška se na ní zpočátku jen koukala a ted už si hraje, strká zavěšené hračky do pusy, nohama lomcuje s obručema, deka je supr., je barevná a má hodně aktivních hraček. ráno si na ní vydrží hrát sama i hodinku 🙂

katy1979
14. říj 2008

my sme používali tuto
http://www.e-broucek.cz/hracky/hraci-deky-a-hra...

malý bol spokojný a hlavne sme ju kupovali kvôli tomu že má vacsiu deku oproti ostatným

eva práve teraz je ten správny vek na kupu deky

eva.konczynova
23. říj 2008

holky a nemáte některá zkušenost s hrací dekou od Tiny Love - Duet? Prodejci v popisu moc konkrétní nejsou, zajímalo by mne, zda jsou přímo na dece nějaké aktivity - šustící nebo pískající prvky...

maxi08
23. říj 2008

Eva,
tu nájdeš úplne super popisy k tým hracím dekám Tiny Love, niekde to nazývajú aj detský telocvik
http://detskahracka.sk/index.php?main_page=inde...

My sme mali dve značky Tiny love a potom jednu z Nemecka, malý sa mi na tom super vyhral a môžem len odporučiť.
Aj keď som bola sama doma a potrebovala niečo urobiť tak som ho na nej mala pri sebe a pekne sa zabával a objavoval... 🙂
Tie Tiny Love sú skutočne veľmi fajn, je dostatočne veľká a hlavne je tam veľa "aktivít"

eva.konczynova
23. říj 2008

maxi díky moc, to je fakt super popis, já úplně koukám jak na těch slovenských stránkách to máte skvěle propracované 😵

katy1979
23. říj 2008

babulky ak máte niektorá deku od tiny love s vertikálnymi hračkami a chceli by ste tam nejaké nové tak ja mám uplne nove nevybalene hračky a za lepšiu cenu ako v obchode.
my sme to mali k pultiku na kočík ale pultik ho vôbec nezaujal takže isiel z domu a tieto hračky mi ostali.
nech ich aspon niekto využije.
http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...
http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...
http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...