Hračky Lamaze. Máte zkušenost?

lenkicka
26. kvě 2009

Ahojky,
založila jsem toto téma, protože mi připadá i důležité pro rozvoj dítěte kvalitní hračka, která malému ve vývoji něco přinese. Určitě nemůže nahradit lásku a kontakt s lidským teplem 🙂 , ale to určitě nemá za úkol... 😀 Jsem učitelka (že by postižení ? 😀 ), tak jsem od hračky chtěla, aby rozvíjela všechny mimi smysly...zrak,sluch, hmat i čich. A to jsem u této firmy našla.
Už když jsem byla těhotná, tak jsem na ně natrefila, a když zjistila, co vše umí, tak jsem koupila první dvě...Blešku Anežku a Kolotoč. Pak se mrňousek narodil...a teď mám Lamaze hračkářství... 😀
Moc se Šimonkovi líbí výrazná barevnost...první ho zaujala bílá látka s černými puntíky a tyrkys kolečky...pak šustivý zvuk...a teď, když už je větší, tak i různá cinkání a klapání, které hračky vydávají. 😀 😀
Ještě jsem si všimla, že obyč štěrkátka ho ani moc neba...párkrát štěrkne a pryč a za chvíli už vůbec žádný zájem...ale Lamaze ho baví pořád a to už si s nimi hraje minimálně 3 měsíce s jednou...tak co vyjde levněji...kupovat pořád nová levnější štěrkátka, nebo jedna pořádná? 😉
Jakou máte vy zkušenost...třeba i s jinými hračkami? 😎

kacka.va
26. kvě 2009

naší malé je to myslím jedno. je pravda, že hračka od Lamaze byla první, na kterou nějak výrazněji reagovala, ale nemyslím, že by si s těmi dražšími hračkami hrála nějak víc než s jinými, spíš jde o to, že většinou ty dražší opravdu zaujmou dítě ve vícero směrech (sluch, barva, hmat). V tuhle chvíli má ji zajímají umělohmotné misky, vařečka a všechno, co ještě neměla v ruce.

kacka.va
26. kvě 2009

jinak ještě k tomu počtu... 🙂 já bych řekla, že časem ta jedna, byť pořádná hračka, dítě omrzí a chce zkoumat víc věcí (hraček).

smardik
26. kvě 2009

já malému koupila lamaze kvůli tomu rozvíjení sluchu apod. a vůbec ho nezajímají, obyč štěrkátko ho zajímají víc ale nejvíc ho zajímá plyšový balonek a pak pěnové puzzle na kerém leží, to pořád rozdělává a pak hračky od fisher-price, takže u nás lamaze ne

luci81
26. kvě 2009

lenkicka:dobré téma,taky uvažuji o koupi nějaké Lamaze hračky,takže názory na ně,ale i jiné uvítám

dubakm
26. kvě 2009

lenkicka- u nás spíše vedou hračky od Fisher Price a Taf Toys 😉

lenkicka
autor
26. kvě 2009

luci, všechny hračky jsem měla postaveny na Lamaze, jiné jsem mu od malička ani moc nenabízela, tak možná proto. 😀

marselina
26. kvě 2009

taky ulítáváme na lamaze,tobiáška zatím nejvíc baví světluška ferrdie,jak šustí atd.to se
mu líbí.ještě bych mu chtěla určitě pořídit slonní kapelu,je sice drahá ale pevně věřím že ho bude bavit.

petronelie
26. kvě 2009

ahoj, tak my máme od lamaze slona a losa, ty slouží jako ozdoba kočárku, pak svítící žebru, u té usiná, a pak ještě plastovou opičku s kroužkama - tu miluje. Jinak spíš Fisher - plyšové kostky do postýlky - úžasné, houpačka de luxe - úžasné pro nás oba 😀 😀 😀, chrastítka, kolotoč....prostě Fisher vede 😀

lenkicka
autor
26. kvě 2009

Ahoj Marselino,dívám se, že máme ty naše čertíky přibližně stejně staré 🙂
My máme ve stejném typu Blešku Anežku. Ta Sloní kapela se mi taky moc líbila 😀
Jinak mám skvělou zkušenost s Opičkou s kroužky...už mu lezou zoubky a rád ji žužlá...a daří se mu někdy omylem rozdělat kroužky (dají se krásně spojovat, "ozdobit" opičku i do oušek...nezdá se to, ale je dost variabilní).
Teď ke Dni dětí jsme mu pořídili Akvárium a Vkládací kostku...obě rozvíjí koncentraci a motoriku při vkládání...tak uvidím...určitě časem 😀
Z hudebních máme Pejska (obdoba chobotnice),u kterého každá noha má jiný tón...už ho to i zaujalo, ale ještě to sám nezmáčkne, tak myslím, že ji ještě objeví časem 😵
Taky jsem u pozdějších hudebních uvažovala o Ptačím xylofonu...myslím , že to mrňouska bude krásně motivovat 😀 (jsem učitelka hudby, tak vím, že to je nejoblíbenější dětský nástroj a vždycky se mi o něj perou)...a vyjde levněji 😉

reruna
26. kvě 2009

Ahoj Lamaze jsou fakt krásné, jelikož jsou dost drahé, měli jsme jen jednu, Světlušku Freddie, ale malej si s ní opravdu dost vyhrál a ještě ted ho někdy zaujme a pozkoumává ji, takže doporučuju, až se vás někdo zeptá, co koupit miminku, tak mu doporučte, at vám místo nějakých zbytečností nebo plyšáků, kterých se pak sejde doma milion, koupí radši něco od Lamaze nebo podobné značky 😉

lenkicka
autor
26. kvě 2009

Reruno, mluvíš mi z duše...proto se nám jich pěkných pár nasbíralo...jsme je dostávali...jen jsem řekla, kterou chci...a bylo 😵

dagina
26. kvě 2009

Ahojky, u nás také vede lamaze, máme motýlí vílu a malá je z ní úplně hotová 😅 . Už od doby, kdy začala hračky vnímat, miluje výrazné oči, a to Lamaze má 😵 . K půlroku mám schovanou panenku Emilku, ale ještě uvažuji o pávu Emilovi, ten je také super 😵 !!!!!!!

Lenkicka, myslíš pejska od Fhisher price???? Na toho mám také spadýno 😵 .

lenkicka
autor
26. kvě 2009

Nn...z Lamaze

http://www.malvik.cz/Detske-hracky/hudebni-hrac...

dostal ho od tatínka...tady od Ježíška 😀

dagina
26. kvě 2009

Hm, to vypadá také krásně...

reruna
26. kvě 2009

jo pejsek od fisher price je taky super!!!

lenkicka
autor
26. kvě 2009

věřím, že i Fisher jsou skvělé...ale já ulítávám na Lamaze 😀 😀 😀...mě nějak víc přesvědčily 😎

kaleilah
26. kvě 2009

Ahojky, máme taky sbírku "lamazáků", u nás vede sobík a štěkací pejsek,!!!!!!!!!!!!! jo pro mamky co mají štěkacího pejska Lamaze, zkoušela jsem ho vyprat normálně na 40 bez aviváže, jen trochu prášku, měl ožužlaný uši a dost jsem řešila jestli to mám risknout a jde to 😉 .jinak u nás vedou balonky z teska 100ks za 270kč, ty plastový jak bývají v dětském koutku, máme je doma v nafukovacím bazenku a super 😀

dagina
26. kvě 2009

Keleilah - to musejí všude lítat ty balonky, né 😀 😀

marselina
26. kvě 2009

ted jsem se dívala na ten xylofon a vypadá fakt moc dobře,aspon máme inspiraci co koupit broučkovi k dni dětí 😀 😀

dagina
26. kvě 2009

No jo, on bude den dětí 😕 😵 ..., takže bude Emil 😀

kacka.va
26. kvě 2009

kaleilah: my ty balonky chytli v akci za 200,-, máme ty, co je tam 5 barev a když to malá začne rozhazovat po obýváku, tak to je pak čurbes 😉

schwarzovka
26. kvě 2009

tak my máme taky nějaký lamaze hračky...jako tu chobotnici a ten xylofon...a u nás zbytečně vyhozený peníze...absolutní nezájem, u nás vede Fisher-price a to proto, že jsou ty hračky hrající, kde jen mačká čudlíky a nemusí se namáhat... 😀

lenkicka
autor
26. kvě 2009

kacka.va: taky jsem už viděla ten bazének na balónky a v dětském centru v tom děti pěkně řádí, tak jsem si říkala, že to tomu našemu ďáblíkovi časem pořídím...ještě je ale mrňavý..má teprv půl roku...dobrý tip...díky 😀

matilko
26. kvě 2009

Tak my máme zatiaľ len 1lamazáka a to Malého mazlíčka opičku, Karolínka ju má hrozne rada, visí na kočárku a furt ju chytá za tie krúžky, alebo búcha pestičkou do rolničky. Proste super!!! Na to, aká je ešte maličká, tak ju perfektne zaujala.

leonik
26. kvě 2009

ahojky, tak náš malej dostal od Lamaze Žabáka Valentýna. Moc rád si s ním hraje, nedávno s ním dokonce usnul 😀 Pořád ho omakává, šustí, štěrchá. Ty hračky mají taky moc hezké barvičky 🙂

soanpe
26. kvě 2009

u nás od 14ti dnů vede panda Tao, kvůli kontrastu barev a ted jsem se zaměřila na zn Infantino. Přijdou mi hezčí a hlavně oooobrovský výběr 😉
Ted u nás přibyla vibrující opice 😀

http://infantino.com/

jen mě štve, že to co v USA stojí 10$ tak tady vyjde na 600,- 😖

konja
27. kvě 2009

soanpe: ta zebra je boží 😀
Dcera dostala od Lamaze tu obrovskou chobotnici s pískacími chapadli, ale vůbec jí to nebere 😔 Možná časem.

lenkicka
autor
27. kvě 2009

soanpe: některé jsou fakt boží... 😀 😀 😀
už se jdu podívat, kde a za kolik by se daly sehnat 🙂

lenkicka
autor
27. kvě 2009

soanpe: už jsem se dívala 🙂 ...hodně mi přijde stejných jako v Lamaze (i českou cenou) 🙂
ale už vím, co dostane k narozeninám : 😀

http://www.malvik.cz/Detske-hracky/ostatni-hrac...

to mě fakt dostalo...ale na 6 měsíců mi to přijde brzo 😀

Mám podobné kostky jako jsou v zebře...ale zatím ho vůbec neberou ☹