Hračky Lamaze. Máte zkušenost?

lenkicka
26. kvě 2009

Ahojky,
založila jsem toto téma, protože mi připadá i důležité pro rozvoj dítěte kvalitní hračka, která malému ve vývoji něco přinese. Určitě nemůže nahradit lásku a kontakt s lidským teplem 🙂 , ale to určitě nemá za úkol... 😀 Jsem učitelka (že by postižení ? 😀 ), tak jsem od hračky chtěla, aby rozvíjela všechny mimi smysly...zrak,sluch, hmat i čich. A to jsem u této firmy našla.
Už když jsem byla těhotná, tak jsem na ně natrefila, a když zjistila, co vše umí, tak jsem koupila první dvě...Blešku Anežku a Kolotoč. Pak se mrňousek narodil...a teď mám Lamaze hračkářství... 😀
Moc se Šimonkovi líbí výrazná barevnost...první ho zaujala bílá látka s černými puntíky a tyrkys kolečky...pak šustivý zvuk...a teď, když už je větší, tak i různá cinkání a klapání, které hračky vydávají. 😀 😀
Ještě jsem si všimla, že obyč štěrkátka ho ani moc neba...párkrát štěrkne a pryč a za chvíli už vůbec žádný zájem...ale Lamaze ho baví pořád a to už si s nimi hraje minimálně 3 měsíce s jednou...tak co vyjde levněji...kupovat pořád nová levnější štěrkátka, nebo jedna pořádná? 😉
Jakou máte vy zkušenost...třeba i s jinými hračkami? 😎

adela7
17. čer 2009

Krásnéé hračky....ty mám velmi rádA!🙂kopila jsem soba a musela hned sestře koupit žirafu pro jejiho prcka..paradni hracky a za ty penize kvalitni....oplati se investovat..a fisher-price je taky super! 😝

luci81
19. čer 2009

lenkicka:na štěňátku jí nejvíc zaujala cedulka 😀

sayast
19. čer 2009

jak se libila vasim holcickam panenka emilka? Chtela bych ji koupit 🙂

lenkicka
autor
19. čer 2009

jj..ty cumláme taky pořád 😀 😀

laterna
2. črc 2009

ahoj, máte někdo prosím zkušenost s otočnou dečkou lamaze?
http://www.i-kram.cz/index.php?action=search&ca...
uvažuju o koupi a nejsem si jistá jestli se to malýmu bude líbit a jestli je to bezpečný. díky

anka.
3. črc 2009

ahoj, lamaze - super!!! světluška freddie je tak od 2.měsíce naprostá bestofka, máme ještě ten zahradní cirkus (magnety) dá se s ním vymyslet spoustu věcí, pak soba, klokánka, akvárko - všechny jsou mooc oblíbený! (a mě se taku hodně líbí 😀 )

denisa31
3. črc 2009

sayast já jsem taky uvažovala o panence Emilce, ale když jsem si ji osahala v obchoďáku, tak se mi moc nelíbilo, že jí šustí ty šatičky, úplně celý jsou podšitý tím celofánem nebo čím, takže teď spíš zvažuju fredinku, ta má hodně těch hračiček na sobě, tak by malou mohla bavit. Zatím máme doma tygra Bonifáce a taky je to hračka číslo jedna.

Myslíte, že má smysl koupit fredinku v půl roce nebo už by to chtělo spíš nějakou chytřejší hračku?

anka.
3. črc 2009

denisa31_určitě! jdi do freddieho, musím říct, že ani teď po roce není nikde v zapomnění...

hagada
5. črc 2009

My měli Fredieho, zůstal bez zájmu, pak pískací opičku s chrastíkem, tu dcera objevila až na roce, když zjistila, že píská, když s ní bouchá o zem, a jinak kupodivu ostatní, co dostala, rovněž bez odezvy. I když starší dcera dobře sledovala textilní knížku, hlavně tu černobílou stranu. Největší úspěch ale nakonec slavil tenhle opičák: http://www.sapito.cz/ (nejde jim přímý odkaz, je to mezi "Flízákama"), ruce ožužlává ještě doteď.

luci81
19. zář 2009

ahoj,máme štěkací štěňátko a bohužel přestalo štěkat.Nevíte náhodou,jestli se nedá opravit?Nechce se mi ho zbytečně párat a zkoumat.

aponchie
19. zář 2009

mame svetlusku a zatim dobry

bluegirl
22. zář 2009

ahojky chtěla jsem se zeptat, ja miminko teprve cekam a tak nevim od kolika mesicu si vase zlaticka zacaly hracek vsimat 🙂 dik

zlatouch
22. zář 2009

ahoj bluegirl, u nas to bylo tak od 3 mesicu 😉

jindri
25. zář 2009

U nás tedy tyto hračky vedou na plné čáře 😀
Nejvíc si hraje s Leporelem - ty modré šňůrečky jsou neodolatelné, taktéž camfourky na slonovi,
dále si dost vyhraje s panenkou Emilkou, ta je celá dobrá a s umělohmot. opičkou s kroužky.
Pak máme ještě slona Matesa, ten má dobré kousátko, uši a Štěkající štěně, u něj vítězí ožužlávat kostičku 😀

Bluegirl: někdy mezi 2. a 3. měsícem začala porozovat kolotoč, pak si začala všímat i ostatních hraček 😉

ma12
22. říj 2009

Ahoj, trosku zase rozjedu.
Luci: myslim, ze to opravit nejde ☹, je to vsechno na jedno pouziti

Lamaze moje dcerka miluje, mame housenku, slona matese, zirafu aminu a zabicku. Jo a jeste zahadny uzel.
K vanocum chcem koupit zahradni cirkus, hodne levnej jsem nasla tady:
http://www.uberusky.cz/eshop-lamaze-zahradni-ci...

Jsou z Prahy, tak neni co resit 🙂

martinamil
22. říj 2009

Laterna, já jsem tuto hrací deku koupila, koupila jsem větši hraček od Lamazu -vymodlené mimi, které se bohužel narodilo předčasně. Chodíme na rehabilitaci a na neurologii. Tam jsem řekla, že jí mm a vytřeštily na mě oči, ať jí nepoužívám. Že je to pro dítě špatně - nucená poloha. Takže mám drahou hrací deku - používáme jen tu kytičku bez otočné vaničky. 🙄 🙄 🙄

Jinak naší nejoblíbenější hračkou je sob. Pere se s ním, kouše ho 😉

jirinkas
23. říj 2009

Lamaze jsou krásný, ale ty ceny...... ted jsme kupovali na Amazonu světlušku Freddieho - vyšlo nás to asi na 160Kč + asi 70Kč poštovný. Oproti těm cca 400Kč, co se prodává tady je to fakt hustý.

Jinak máme taky rádi Sassy a FP - mluvící pejsek už je objednanej 🙂

misa_1
9. led 2010

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, ja resite prani hracek Lamaze, na hracce pisou neprat, pouze povrchove cistit. Nebo jste je normalne vyprali aspon v ruce? Myslim ty klasicky plysaky (slon, los, panenka), co nehrajou.
Nejvic me stve, ze za tu cenu to neni v obchode ani zabaleny, takze to kazdej osaha. Diky za info.

leonik
9. led 2010

misa_1: my máme žabáka Valentýna a normálně jsem ho vyprala v pračce na 40 st. Je pořád stejnej, akorát se trochu odřela barva z těch plastovejch potvůrek na kroužku 😅

petkula
9. led 2010

my mame piskaciho slona Matesa a zatim jsem se neodvazila ho dat do pracky, mam strach, ze by prestal piskat...takze jsem prala jen v ruce, protoze uz byl nekolikrat poblinkany 😉
Prali jste nekdo ty piskaci hracky v pracce?

tonica
9. led 2010

Petka - hracky Lamaze jsem prala uz nekolikrat v pracce /svetluska, zirafa atd..),vse bez problemu. Barva se neztraci, piskatka funguji. Prala jsem na 40, program rucni prani a vyzdimala jsem na zaver jen par otacek. 😉

petkula
10. led 2010

tak to jsem rada 😉 diky

tymothy
10. led 2010

My máme blešku, do pračky jsem si ji dát netroufla, ale vyprala jsem ji ručně. A zatím je bez problémů. 🙂

Jinak tu ale také musím zapět ódu na hračky playGro - jsou hodně podobné těm Lamazovským a o trošičku levnější. 😉

marcela72
10. led 2010

Já mám opičku Žofku a vyprala jsem jí mýdlem v ruce. Nevím, kde se ta hračka všude válela a kdo na ní v krámě šahal a tak bych to malé nevyprané nedala. Přeci jenom vše prvně strčí do pusinky. Vůbec nechápu, že ty hračky nemusí prodávat zabalené. Na všechno jsou v EU předpisy a to, že by měly být všechny hračky pro takhle malé dětičky pratelné, to nějak nikoho nenapadlo. 😠

jana34
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
eriska
26. črc 2011

já se taky přidám, milujeme /no, maminka/😀 hračky lamaze, ale dost mě štvala cena, tak jsem je koupila tady na bazárku a strčila do pračky, hračky jako nové, nepoškozené, hrací, pískací, nic se jim nestalo..máme blešku, opičáka a housenku🙂 měli jsme i pejska, co voněl po vanilce, ale ten malýho nezajímal, tak jsme ho poslali dál..

jana34
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
brufinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alyssa.anna
23. srp 2013

Tak u nás Lamaze neslitečně boduje. Začaly jsme se světluškou a panenkou a teď jsem přikoupila dráčka a housenku. Malá na ostatní hračky (klíče, kroužky, chrastidla) zatím moc nereaguje, ale s dráčkem si vydrží sama hrát i 15 minut! Je jí 10 týdnů (a narodila se o 3 týdny dříve) a tyhle barevné potvůrky jí vážně baví 🙂 Asi je ten zájem holt individuální - někde Lamaze zaujme a někde ne.

elisa03
Odpověď byla odstraněná
Zobraz