Hračky pro děti od 18ti měsíců. Jaké jsou vhodné?

pavlina05
12. říj 2009

Ahoj holky, maminky 🙂
Chtěla bych od vás zkušenějších zjistit jaké jsou vhodné hračky pro dítka od 1,5 roku.
Brzy budou vánoce a já nemám představu jakou hračku pořídit malému pod stromeček.
Poradíte?
m,áme doma auta, jezdící nákupní košík, vkládačky, kostky, zvukový bubínek,knížky.
Tak nevím co by bylo vhodné?

jana125
27. říj 2009

Ahoj holky, brouzdám po netu a hledám nápady na Vánoce. Mám 16 měsíční dcerku a na Vánoce bude mít 18měsíců. Z toho co tu píšete mi jde hlava kolem. Vůbec nechápu proč mají Vaše děti tolik hraček a nezávidím Vám Vánoce - to bych také nevěděla co koupit aby to předčilo to co už mají. Když mají děti spoustu hraček tak si s tím stejně nehrají a pak jen zlobí. Nelinka má pár kostiček, hrací tabulku kde mačká zvířátka a ty vydávají zvuky, telefon s tlačítky co také vydává zvuky, vkládačky, kupu leporel které dokola čteme, autíčko s figurkama a utíčko s vkládačkama, také panenku co říká táta máma brečí a směje se. Pak možná pár drobností a to je vše. Hraje si se vším. Vůbec nemám problém vymyslet co k Vánocům. Motorické hračky co jí budou rozvíjet - Puzzlátka pro nejmenší, vláček s vkládačkama, provlíkačky, kreslící tabulku, a také chci přehrávač od Fischer Price - měl by říkat i říkanky, pak mám už koupené hopsadlo v podobě koníka. Tak nějak nechápu co budete kupovat svým dětem ve 2 - 3 letech když už vše mají teď. A hlavně děti mají mít hračky přiměřené věku jinak je to k ničemu. Doufám že se nezlobíte za můj názor a třeba jsem i motivovala. Jana 🙂

bereninka
28. říj 2009

Jano, máš pravdu, taky ki to tak přijde. Ale i ty máš v plánu dost hraček, mi přijde 😉 I když účelných.

megee
29. říj 2009

jano hopsadlo je super malej dostal od tety minulý rok a skáče dodnes 😀 ...máme žirafu a jediná chyby je že se nějak moc vyfukuje 😠

jinak já kupuju na narozeniny i vánoce...tabuli z ikei, mašinku Tomáše, prac. pult s nářadím, vysavač, stavebnici, knížku s magnetama medvídek pů, aku vrtačku black decker a ještě dokoupím nějaké auto

Má to na narozeniny i na vánoce 😀

muminek
29. říj 2009

Ahoj my máme doma také hopsadlo slona a jak vydím malýho že nese slona v náručí tak vím že jdou dělat nějakou neplechu. Jinak ten problém řeším taky co na vánoce dostane.

evulka25
30. říj 2010

Filípkovi bude na Vánoce 18 měsíců tak dostane pod stromeček mluvící sekačku (baví ho sledovat dědu když venku seká), traktůrek, xylofon a Duplo. Zatím u nás vedou plastové míčky a košťátko, tak uvidíme, jestli se mu to bude líbit 🙂

crca
30. říj 2010

@jana125 musím s tebou taky souhlasit,mám dvojčátka,páreček,mají toho "tak nějak dost"jenže leporela jsou zlikvidována za týden 😀 protože je "sežerou" 😀 máme kočárek a odrážedlo,jenže stejně se perou vždycky o to,co má ten druhý.Zjistila jsem že nemá smysl kupovat něco oboum to samé,protože se stejně rvou o jedno 😀 a může to být úplně to samé co má ten druhý 😀 .U nás kupujeme teda letos boby,nějaké nádobíčko(máme už kuchyňku),xylofon-jediné pozitivum,že jsou asi hudebně nadané po mě 😀 ,pak jsem koukala na tu zatloukačku-vzhledem k tomu,že do všeho třískaj 😀 ,od tchýně budou mít ty dva stany s tou prolézací rourou,stoleček se židličkama......no ještě jim koupila ten notebook,ale to jim stejně zabavím,když vidím jak všechno demolujou a stejně z toho nemají ještě rozum 😅 .Myslím,že pro takové malé děti je zbytečné mít hromadu dárků,stejně to ještě tak nevnímají jako puberťáci,kteří když nemají 20 dárků pod stromečkem tak jsou naštvaný 😀

kapka1
13. lis 2010

Pokud někdo bude hledat nezávadné a kvalitní plyšové hračky, pak doporučuji eshop Otto-toys: http://www.plysove-hracky-eshop.cz/ kde je velký výběr plyšáků. Opravdu krásný jsou pak maxi plyšáci. Posuďte a komentujte.... 🙂

sarinecka61
13. dub 2012

Doporučuji dětská odrážedla. Syna to hrozně baví. A pomáhá mu to s rovnováhou, dělá velké pokroky.
http://www.ybi.cz/
Mají 3 odrážedla, každá pro jiný věk. pro ty nejmenší je to uz od 9 měsícu.pak od 2 a od 3 let. Ani jsem nevěřila, že ho to bude tak bavit 🙂. Je na tom pořád. Měli to ve školce, pořád o tom povídal, tak jsem se rozhodla mu to pořídit.

melissska
13. dub 2012

já mám dobrou zkušenost s mluvícíma a zpívajícíma hračkama, v tomhle věku je to ideální pro objevování nových slov a zvuků. A výborný jsou také kostky nebo kelímky, které se staví do komínku na sebe.

oliinkaa
17. dub 2012

Naše dítko miluje odrážedlo. To vyhrává na plné čáře. http://www.ybi.cz/ a já jsem ráda, že to není počítač :D

jennyska
6. srp 2013

Ahoj Maminky,

možná už víte o naší koníkovské wiki knihovničce, kterou si společně tvoříme a máme tak na jednom místě jak obecné informace o daném tématu, tak také zkušenosti 😉 Proto bych Vás chtěla poprosit, když si tady píšete o hračkách pro děti, můžete své zkušenosti s jejich nakupování, vhodností pro děti apod. vložit do tématu Hračky pro děti?

Stačí svou zkušenost a nebo doplnění článku napsat zde: https://www.modrykonik.cz/hracky-pro-deti/
Ostatním maminkám nebo tatínkům, to určitě pomůže a budou vědět, jaká hračka letí, co děti mají v daném věku rády apod. 🙂

Děkuji Vám za sdílení svých zkušeností a přeji fajn den!
Janča
Modrý koník - Asmira team

tututa
6. pro 2013

@pavlina05 Duplo je vážně bezva. Doporučuju.

miselinek
20. říj 2014

@marmazel prosim kde se da koupit ten mini uklizevi set?dekuji

marmazel
20. říj 2014

@miselinek já už ani nevím, to už sou nějaký 4 roky, ne?

eliskkrupova
23. kvě 2017

No vhodné, já osobně zastávám kvalitní hračky, narozdíl třeba od Vietnamců a tak

myval853
15. dub 2022

Ahoj, já je bral z https://diten.cz/307-hracky-pro-nejmensi, malý by si vydržel hrát se svým kombajnem cely 🙂