Hračky pro děti od 18ti měsíců. Jaké jsou vhodné?

pavlina05
12. říj 2009

Ahoj holky, maminky 🙂
Chtěla bych od vás zkušenějších zjistit jaké jsou vhodné hračky pro dítka od 1,5 roku.
Brzy budou vánoce a já nemám představu jakou hračku pořídit malému pod stromeček.
Poradíte?
m,áme doma auta, jezdící nákupní košík, vkládačky, kostky, zvukový bubínek,knížky.
Tak nevím co by bylo vhodné?

kaleilah
12. říj 2009

já mám trošku mladší dítko, ale budu kupovat ten mluvící vysavač a uklízecí sadu(minikoště, smetáče a lopatku atd)-pořád se mnou chce uklízet a běhá mi po bytě s velkým koštětem. u toho vysavače je psaný od 2 let, ale když si vyhraje s klasickým, tak myslím že z hracího bude nadšenej 🙂 jo a nesmim zapomenout na nářadí, pořád bere tátovi šroubováky a vrtá do televize 😀 jinak ve volný diskusi je téma na tohle už založený téma, tam je víc typů 😉

luciv
12. říj 2009

ahojky zrovna jsem chtěla napsat podobné téma kvuli vanoc. Mala má 16 měsíců a na ty vánoce bude mít 18 měsíců a taky netuším co koupit, má auto,spoustu plyšáku, mluvící záchod od fisher price,vkladačky, panenky a kočárek kostky ani stavebnice pro nejmenší ji nebaví tak leží ve skříny, detský mobil i klíče atd. Hodně se nám osvědčil stan i Ikei mala si v něm dost vyhraje a taky v bazénku s balonky ale nevíme co dál. Už jsme koupily taky dětskou mini uklízecí sadu ale myslím si že mala stejně bude používat můj velký kyblík a mop atd. tak uvidíme. Poradte prosím, jeste jsem uvažovala nějaké dětské hud.nastroje flétničku nebo něco mala pořád fouká do frkačky tak nevím

michvon
12. říj 2009

My vloni koupili oběma dcerám tohle
http://www.nejlevnejsipocitace.cz/shop/topcom-l...
Mladší měla rok a starší dva a půl, obě to denně poslouchaj, dá se tam nahrát cokoli, u mladší měly úspěch hlavně mnou namluvený pohádky, u starší Povídání o pejskovi a kočičce. Denně s tím usínají.
Jinak nedají dopustit na Duplo. A taky je baví kuchyňka a třeba flétna taky, ale ta nebaví nás 😀 A taky ta bílá tabule z IKEA, jak se na ni dá malovat fixama a z druhý strany křídama.

luciv
12. říj 2009

díky za typy, mala právě má takové nějakou hudební ale ona chce max.písničky z našeho mobilu se kterym pak i chodí po byte jak jsme ji koupily starší mobil tak ho nechce protože ho nepoužívame a tak chce jen to co používame my nad tabulí jsem taky uvažovala ale malou to jeste nejak nebere kreslit myslím že to až pak kolem tech 2 a více let, navíc vím že bych u ní musela pořád stat at nemáme vše pokreslené. Jeste s toho nemá rozum ale diky za typy.
Kuchynku jsem chtela koupit taky ale to jeste rozbije takže to mame typ na příští vanoce hodne hraček co se mi líbí je až od 3 let tak to je naprd.

megee
12. říj 2009

luciv já myslím, že to kreslení by se jí dalo vysvětlit...malej maluje pastelkama cca.od těch 18 měsíců a ještě se nestalo že by maloval jinde než na papír nebo po stole ( tabuli budu kupovat na narozeniny nebo vánoce)...malujeme i prstovými barvami a v pohodě si nechal vysvětlit, že se maluje jen na papír a nikam jinam...

zuzik03
12. říj 2009

doporučuji lego duplo 🙂

pavlina05
autor
12. říj 2009

kaleilah
No tak náš se vysavače bojí. Ale třeba by se tak otrkal?
😀

michvon ten přehrávač vypadá dobře, ale myslím, že to pro nás asi není. Malý by jej hned rozbil ☹
Duplo asi pořídím 😉
no náš malý kreslení ještě nechápe 😅

megee
13. říj 2009

duplo fakt skvělá věc malej si s ním dost vyhraje ( hlavně když chce abych mu stavěla já 😀 )

eppik.m
13. říj 2009

pavli: ahojky, kazde dite ma trosku jine zajmy ... napisu ti co frci u nas ... Misa ma 19m. a je ujety na auta vseho druhu, ted jsme zacali koukat na Lokomotivu Tomase, koupili jsme i knizku a k vanocum mu koupim tuto zvukovou hracku, taky detske boby uz mam pro nej ... miluje kresleni takze mu poridim barevnou magnetickou tabuli. A je taky nadseny z obleceni na kterem je cokoliv s autickovou tematikou ... nedavno jsem mu koupila deku na ktere je auticko a on se muze z ni zblaznit, porad ji vsude taha sebou a vecer vzdy sedi prikryty na sedacce a ceka na kasicku ... dal z letadla, tanku, bagru, traktoru je uplne paf ... a rada bych mu jeste vyzdobila pokojicek z dekorativnima samolepkama, od sestri dostal samolepici auto, na ktere se da malovat kridou ... takze je toho mnoho cim bych ho potesila nastesti jsem zatim inspiraci nevycerpala ... a jinak jsem rozhodnuta nezahrnovat ho hromadou hracek, takze spise se zamerime na zarizovani pokojiku a hracky dostane pouze stridme 😉 😵

eppik.m
13. říj 2009

vlozila jsem do albicka par tipu 😉

petja
13. říj 2009

Dost podporuji dřevo a různé hračky z něj.Případně dřevěné ale i klasické puzzle.Je toho opravdu hodně.Vhodné jsou i míče,různé garáže,stavebnice,Lego duplo,záleží hodně i na zručnosti dítěte v tomto věku.

helcenka
13. říj 2009

Ahojky, když bylo malýmu 18 měsíců, dostal k svátku dětské plastové nářadí. Je to super, protože od té doby máme doma všechno "spravené". Sám si doběhne třeba pro vrtačku, vymění si na ní vrtáky (už ví, který je k čemu) a začne spravovat dvířka u linky... A stačila mu malá sada za pár korun.Taky je nadšený z plastového vláčku se dvěma odpojovacími vagónky (původně určený na písek, tam se ale ještě nedostal), pořád na ně něco nakládá a vykládá. Hračky kupujeme fakt střídmě, protože pak by si nehrál s ničím. Ale záleží na tom, co ho baví. My budeme k vánocům kupovat sáňky a dětský stan do pokojíčku a taky duplo. 🙂 😀

zuzik03
13. říj 2009

dobre jsou taky drevene kolejnicky a vlacky, zabavi to dite i rodice 😉 zatim to teda dost rozebira, ale kus po kolejich ujede.

petka80
13. říj 2009

Ahojky, tohle teď taky řeším 🙂
Zrovna teď jsem objednala dětskou kuchyňku, zná ji z MC a tam si s ní děsně vyhraje.
Jinak i u nás letí Mašinka Tomáš, takže plánuju taky koupit ty dřevěný koleje a vláčky. Někdo mi říkal, že dobré a levné mají v Tescu.
Ale baví ji i obyčejný kostky, puzzle, knížky všeho druhu.
Jo, a ještě chceme koupit dětský stoleček a židličky, to už jsme měli mít dávno.

marmazel
13. říj 2009

No já taky přemejšlím, objednala jsem mini uklízecí set, duplo, piánko, protože u švagrový si s ním dost vyhraje, a přemýšlela jsem nad mluvícím křesílkem od FP, ale to je přez 1000 kč, což je dost a kde mám jistotu, že si s tím bude hrát, tak přemýšlím nad mluvící mini knížkou medvídkovo tvary, knížky má ráda, ale všude je jen jak vypadá z venku, ale zajímala by me jak vypadá uvnitř, máte nějaká s ní zkušenocti?

pavlina05
autor
13. říj 2009

Eppi, ty nezklameš nikdy 😉 Díky za tipy 🙂 Ája ujíždí také na autech 😀 TA mašinka se mi líbí 😉

petja, jj, dřevěné koupíme také 😉

To nářadí se mi také líbí 😉

megee
14. říj 2009

holky prosím vás to nářadí, vydrží to? Jako jestli to nená nějak křehký kdyby s tím třeba hodil na zem? Malej zbožňuje vrtačky a aku šroubováky..pořád je bere tátovi a dědovi tak jsem mu chtěla koupit tu sadu aby měl svoje, ale přijde mi to strašně křehký..

eppik.m
14. říj 2009

petja: diky za tvuj tip, ja na drevo uplne zapomela v te autickove parade, ano ja taky beru prirodne materialy a priklanim se k feng suej a jsem rozhodnuta detsky pokojit podle toho zaridit a take kupovat drevene hracky. 😵
Tady je kousek ve slovenstine:
Cim bude prostredie v detskej izbe prirodzenejsie, tym lahsie sa v nej budu deti citit uvolnene. Moze to viest k LEPSIEMU SPANKU i SPRAVANIU.
Vyhybajte sa syntetickym materialom, pretoze plati pravidlo, ze vylucuju slabe vypary a hromadia naboj statyckej elektriny, co by mohlo ohrozit zdravie dietata...
Takze kdyz nabytek nebo hracky pro deti by meli byt z cisteho dreva. {Taky elektricke hracky se nedoporucuji skladovat v detskem pokojiku} 😉

pavlina05
autor
14. říj 2009

eppik.m
😉
Já koupím židličky a stoleček ze dřeva v Ikea. Máte jej někdo?

helcenka
14. říj 2009

Megee, my koupili úplně obyčejný nářadí za pár korun, už ho má 3 měsíce a je strašně spokojený. Tolikrát s ním třísknul o zem, já mu dokonce několikrát šlápla na různé části, protože se nám hračky válí po celém bytě. Nerozbilo se zatím nic. Já už si bohužel nepamatuju, co to bylo za značku, ale stálo to asi dvě stovky a bylo to v přepravce, ve které si to může přenášet sem a tam. Je z toho fakt nadšený. Když jsem totiž viděla, jak tátovi bere šroubováky a pořád s nima někde šťourá, běhal mi mráz po zádech a tak jsme se rozhodli, že mu koupíme vlastní. Dokonce jsme museli přikoupit ještě jednu sadu k babičce.

megee
14. říj 2009

helcenka malej to právě tátovi taky pořád bere tak mu chci na vánoce koupit vlastní a nepamatuješ si kde jsi to koupila?

helcenka
14. říj 2009

Megee, malej má vrtačku od playskool, ta je ale spíš pro menší děti, sice se točí, vydává zvuky, ale u nás jednoznačně vyhrává spíš ta opravdická. My jsme sadu koupili u nás v hračkářství, jsou to hračky u Čápa, ale viděla jsem ji také v Prioru, měli dokonce různé druhy a taky někde jinde, ale to fakt už nevím, kde to bylo. My se půjdeme malýmu podívat také na nějakou hračku k Vánocům, tak kouknu, jaká je to přesně firma. Skoro na každé součásti té sady je nálepka s černobílým panáčkem, který má na hlavě helmu a v ruce kladivo. Na vrtačce je ten panáček dokonce vylisovaný. Je hodně podobná dětské vrtačce od Bosche, jen cenově někde jinde.

pavlina05
autor
14. říj 2009

Holky a to je plast? 😲

pavlina05
autor
14. říj 2009

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=11150692&tab=0
Tohle je pěkné, ale prý až od 3 let 😎

pajdula
14. říj 2009

ahoj,
tak u nás letí dřevěné mašinky... takové ty z Tesca nebo z Ikea, zatím je tedy nemá, ale hraje si s nimi u tety a nikdo o něm ani neví 🙂 takže ty jsou k vánocům již koupené a pak všechno s Mašinkou Tomáš a malá autíčka typu angličák. Jo a knížky, ale ne leporela, opět s mašinkou nebo s kočičkama 🙂

pavlina05
autor
14. říj 2009

u nás zase se psem 😉

helcenka
14. říj 2009

o tom dřevěném nářadí jsme taky přemýsleli, ale to plastové se víc podobalo tomu, co má táta a malej to bere jako opravdové nářadí. Dřevěné mají naši známí, a malej si ho u nich ani nevšiml. On má nejraději vrtačku a aku šroubovák, kde si sám vyměňuje vrtáky. Ta u těch dřevěných nebývá.

pavlina05
autor
14. říj 2009

helcenka
😀 😀 😀 tak to m\ budeme muset koupit počítač, ta´tku zná malej jen od PC 😅

helcenka
14. říj 2009

náš taťka taky tráví nějaký čas u PC, malýmu jsme dali starou myš a klávesnici a to by jsi koukala, jak od taťky odkoukal, co všechno se s tím dá dělat. A vzhledem k tomu, že manžel občas někomu PC sestavuje, malej si přinese nářadí a montuje počítač s ním.