Hračky pro novorozence. Má cenu je kupovat?

mami29
11. čer 2011

Maminy ma cenu kupovat nejake extra hracky pro novorozence. Mam od kamaradky usinacka a nevim zda mam nejak vic to zatim resit.

mamkamarketa
11. čer 2011

usinacka mame dodnes (synovi je 2,5r) plysak s nami ji,cisti si zuby,proste je tp clen rodiny 😀
u nas do kategorie ''novorozenckych hracek'' spadal kolotoc nad postylku, hadrove knizky,co se daji podel postylky, kresilko a najake hracky na kocarek 😵 😉

sarkaa
11. čer 2011

To bych neřešila. Maximálně ještě tak kolotoč. Zatím ho hračky jistě nebudou zajímat 🙂 Na kočárek atd. jen na ozdobu, aby to nějak vypadalo 🙂

camelinka
11. čer 2011

my koupili nejaky muchlacky do postylky, visici na autosedacku, nebo kocarek, ponozky s chrastitky ale stejne to mrnouse bude zajimat az pozdeji 😉

anieanne
11. čer 2011

Měli jsme kolotoč nad postýlkou, lehátko, hrazdičku ( hrací deku ), medvěda na kočárek a opici na autosedačku. A jakožto pro novoška to vše bylo na prd, kolotoč a lehátko začal vnímat někdy během druhého měsíce, během třetího ho pak začal brát hrkací špendlík. Hrazdička ho nebavila vůbec, a závěsné hračky vzal na milost až snad v pěti měsících...

berenika39
11. čer 2011

umí si novorozenec hrát? potřebuje to? ne. tak bych klidně počkala, až se prokoušete šestinedělím a pak mu uděláš radost🙂. Jinak jestli je to pro potešení oka a okolí, tak proč ne....
První, s čím se dítě baví,je obličej mámy.

eustoma
11. čer 2011

nasa kocka ma 21 dni a na hranie zatial neni. skusame to s hrkacim spendlikom a zatial iba na neho pozera a nekoordinovane hybe rucickami a nozickami. takze myslim, ze hracky zatial pre nas moc nesu.

dagina
11. čer 2011

Ahojky, jelikož se nám druhá dcera narodila, když starší nebyly ještě ani dva roky, dávala jsem miminku hračky velice brzy. Určitě to bylo ještě v šestinedělí. Bych řekla, že hrazdičku jsem jí dala cca ve dvou až třech týdnech a už si na ní koukala. Bohužel, nebylo na ní moc času, a můj obličej neviděla moc často..... 😔 .., nebo určitě né tak často jak bych si představovala..... . Ale na druhou stranu bych řekla, že je vnímavější než první dcera, nad kterou jsem pořád dělala opičky 🙂

alicci
11. čer 2011

Ahojky, nějaké hračky jsme měli ale dle mého názoru je to do 2-3 měsíců úplně zbytečný, protože to takovýhle prdíky vůbec nezajímá.Možná to malinko pozoruje, sáhne ale s hraním to nemá nic společného. Možná se pootočí za zvukem šáhne chytne pustí a to je tak všechno.... 🙂 A paradox je když už si chtějí hrát tak je to taky moc nebaví, protože existují mnohem zajímavější věci jako mobily, ovladače, klíče, petláhve , pleny ,krémy atd..atd.. 🙂

lukza
12. čer 2011

já davala synovi hračky od doby kdy jen nespal ale měl dobu kdy byl vzhuru a koukal cca 2-3týdny vždy sme před něho postavila hračku rozvíjecí a on an ní koukal.takže já sme nazoru dávat barevné pestré hračky at se rozvýjí🙂)

anetka1701
12. čer 2011

Novorozenec vůbec :o( Maximálně ten kolotoč, ale víc jí začal zajímat až tak kolem půlky druhýho měsíce... Ale hudba se jí líbila :o) Jinak hodně se nám osvědčila pak kolem druhýho měsíce Světluška Ferda od Lamazze - má šustivý křidýlka, tak se to mrněti položilo na hrudníček a ona si šustila a moc jí to bavilo :o) A pak věci na koukání - ale to u mojí malinký booohatě stačili nakreslený medvídci na mantinelu na postýlce nebo moje ruka :o)

barevka
12. čer 2011

Tak já dávala první hračku tak až cca po šetinedělí. Oni se prostě jakoby úplně vyloupnou. Z ničeho nic, máš z ležícího a spícího miminka, miminko komunikující 😀 Kolotoč u nás neuspěl, protože hrozně řval a malá se místo klidu a spánku spíš rozbrečela nebo prostě nezabrala. Hračky od Lamaze jsou určitě super. Anet měla mívala, nejdřív na něj jen koukala a později si s ním i začala hrát, ale to tak nejdřív ve dvou měsících. Tak to moc neřeš, oni si mimča vystačí s mámou, plínkou a nebo s přikrývkou. Hračky jako fakt hračky začala pořádně vnímat až po třetím měsíci! Krom jiného zastávám názor, že miminka by se měla začít seznamovat se vším pomalu, s mámou, s tátou, sourozenci..., s dečkou, plínkou, postýlkou a až později s hračkama... Na hračky je vždy čas 😉

pajapoj
13. čer 2011

u nás teda hračky valily tak od 3 týdnů, kdy je dokázal chytit do ručičky. Měl takový plastový kolečko s kuličkama co hrkalo a pak ho hrozně bavily takový dřevěný kuličky (http://www.ehanka.cz/store/goods-185389---.html to držel, třepal s tím, ocucával to - super hračka ještě teď ji používáme jako hudební nástroj 😀 ), kolotoč ho nebral nikdy a hrazdička tak od těch 6ti týdnů a ta teda slavila úspěchy. Usínáčka jsem mu koupila a toho nikdy nechtěl, ani teď ho nechce. A pak všelijaký hodně barevný - jsem mu tím jezdila kolem hlavy, aby po tom koukal a neviděl pořád jen můj ksicht.