Hračky pro novorozence

lrg
13. únor 2013

Ahoj,

při pyšné revizi své výbavičky jsem zjistila, že mám kdejakou mastičku a udělátko, ale nemám koupenou vůbec žádnou hračku 🙂 Nechci toho zatím kupovat moc, ale vůbec nevím, co pro úplně malé mimi pořídit, jestli kousátko, nebo něco velkého plyšového, na co se bude dívat, nebo hudební hračku....... Můžete mi dát typ, co Vaše drobky do cca 3 měsíců zajímalo a co je zbytečné? Líbí se mi hračky od Lamaze (asi jako každému), ale přijdou mi opravdu hřísně drahé. V čem jsou tak unikátní, nevíte? 🙂

sissy27
13. únor 2013

@lrg nejakú hrazdičku, kde sa dajú tie hračky aj obmieňať, niečo takéto http://www.mall.sk/hrazdicky-hracie-deky/tinylo...
plyšáka ani moc nie, je to výborný lapač prachu, keď tak nejakého malého "šmudlu", ktorého vieš aj šupúť do pračky...
prípadne kolotoč nad postieľku (ktorý som ja strhla dole asi druhú noc, lebo mi zavadzal pri manipulácii s malou 😀 a viac som ho tam nedala)
ale v zásade prvý mesiac isto nič takéto potrebovať dieťa nebude a isto podostávate takýchto serepetičiek viac než dosť, tak s nákupmi počkaj a možno aj ušetríš 😉

veron1ka
13. únor 2013

Podľa mňa dieťa do 3 mesiacov žiadne extra hračky nepotrebuje. Ja som kúpila iba mojkáčika, lebo som mu nevedela odolať, a dostali sme nejaké hrkálky, hryzátko Curaprox a úplne to stačilo 🙂 A časom sa nakopí toľko hračiek, že až.

veruska007
13. únor 2013

@lrg Takovou tu plyšovou kytku na drátku jsem dávala na kočárek nebo denní kočárek - prcci na to rádi koukali. Jinak nejaké kousátko, chrastítko - ale aby bylo lehoučké - a to je tak na hranici těch 3 měs. Starší prcek dostal v porodnici lachtana, má tak 90 cm, zpočátku jsem ho používala jako polohovací polštářek a dodnes bez něj prcek nedá ránu. Hrazdička je fajn, ale tak od 5 měs. a prcka bavila tak 2 měs.

aannidze
13. únor 2013

Ahoj, môj synček prvý mesiac nejavil záujem o vôbec žiadne hračky, ale dokázal sa veľmi dlho pozerať na prúžkovaný vankúš, na ktorom sa striedajú rôzne odtiene červenej 🙂 potom ho zaujímalo všetko čo viselo a bolo mu úplne jedno akej farby to je. Kusacie hračky prišli na rad okolo 5.mesiaca keď sa mu začali prerezávat zúbky. Lamaza hračky sú-podľa mňa, super v tom, že majú krásne farby, ktoré deti záujmú, kvalitné a rôznorodé materiály, takže si detičky precvičujú hmat rôznych materiálov, na druhú stranu sú aj podľa mňa predražené. Prajem veľa úspechov pozri vyberaní hračiek-niekedy je to celkom veda, lebo čo sa páči nám detičky nemusí vôbec zaujať a naopak 🙂

ikke
13. únor 2013

@lrg nic nekupuj, jednak dieta prve tyzdne sotva dovidi od prsa k tvojim ociam a jednak urcite vselico dostanes od obdivovatelov, co vas budu navstevovat prve dni-tyzdne 😉
do 3 mesiacov dieta zaujme maximalne tak hrazdicka alebo kolotoc nad postielkou ci vzorkovany vankus pri postielke 😀 usetri radsej peniaze na tie lamaze hracky, su fakt krasne, kvalitne a zaujimave (ale aj ine znacky, napr playgro a pod) a cez ebay z UK su aj v celku zaplatitelne 🙂

aneta0707
13. únor 2013

myslim, ze jediny je kolotoc nebo neco na co muze koukat - hracky na hrazdicce. ze zacatku toho dite moc nevidi a stejne vetsinu dne prospi a kdyz nespi, tak papa.
navic hracky jsme dostali od navstev a mame jich prebytek 😉

mis83
13. únor 2013

Já měla jen kolotoč nad postýlku. Asi ve druhém měsíci jsem koupila nějakou černo-bílou hračku s klipem na kočárek a na doma. A později takové pískátko. D 6. měsíce jsme si vystačili asi se 6 hračkama.