Hry a hračky pro 3leté děti. Čím se zabaví?

lin12
11. dub 2022

Zdravím, dokázal by mi někdo říct, čím se zabaví čerstvě tříleté dítě (holčička)? Nejlépe něco interaktivního, kreativního, bezpečného. Puzzle i korálky máme, občas malujeme, stříháme, lepíme, má didaktické puzzle, všechno možné, ale mám pocit, že to není dost.

martt
11. dub 2022

@lin12 My jsme se synem cca od tří let hráli se synem zvukové pexeso od Albi s tou tužkou a mel jsme k tomu i knizky. To syna hodně bavilo

felixfelicis
11. dub 2022

U nas hodne bavi Magformers.

leilinka1234
11. dub 2022

Celá rodina, i s tříletou mastíme prší a hrozně to dcerky baví 🙂 Vydrží už toho sedět fakt dlouho. Pak hodně frčí Albi tužky a knížky.

sigyn
11. dub 2022

Modelína, lego..?

evik19
11. dub 2022

U nás nejvíc frčí poníci, hra dobble, modelína a k tomu vykrajovátka, nálepky, lego duplo, malé panenky, venku křídy, koloběžka a bábovky na písek.

zmrzlinka
Autor odpověď smazal
Zobraz
lin12
autor
11. dub 2022

@sigyn Máme máme. Máme toho tolik, že by se mohla bavit celý den. Jen se obávám, že už asi potřebuje v největší míře děti a nějaké edukativní vedení, což ji snad přinese školka🙂

lin12
autor
11. dub 2022

Děkuju všem za tipy. Dobble, albi tužka a Magformers vyzkoušíme. Kde jsou ty časy, kdy si děti vystačily s klacíky a hlínou na zahradě🙂

nazka
11. dub 2022

@lin12 zkus Příšerky ze skříně, na nich jsme začínali my a bylo to fajn 🙂

darkwitch
11. dub 2022

@lin12 děti by si pořád vystačily s klackem a hlínou na zahradě.

malytlustyhroch
11. dub 2022

@lin12 stavebnice? Treba duplo? Knihy? Hooodne knih? Vareni z dreveneho/plysoveho/plastoveho jidla?
Jsou deti, ktere se zabavi snadno a i kolem dvou let uz jsou schopne si treba hodinu hrat sami (bohudiky obe moje deti, 2 a pul a 5 let) a jejich rodice to maji jednoduche. A pak, co tady ctu, jsou deti, ktere si proste sami nevystaci, i kdyby ses rozkrajela.

malytlustyhroch
11. dub 2022

Jinak super je trik meho manzela: zacit si hrat s nejakou hrackou (stavebnice, vlacky, kresleni, plysaci...), nalakat dite, venovat tomu tak deset minut a pak se nenapadne odplizit k nejake jine cinnosti a nechat dite zabrane do hry s puvodni hrackou.

malytlustyhroch
11. dub 2022

Moje k uzoufani iniciativni batole tu zrovna rozlilo vodu ze dzbanu na stul ... Tak me napadlo, ze jestli mas nutkani dceru nejak rozvijet (a jestli se dcera necha), muzes kouknout na nejake montessori aktivity. Ve zkratce: bedlive sledovat, co "opravdoveho" ma dcera touhu se aktualne ucit - at uz z domacnosti, sebeobsluhy, motoriky nebo intelektualniho rozvoje a pomoct ji, aby si to mohla postupne nacvicit. (Obvykle pro tenhle vek je treba nalevani, krajeni, pismena a jine znaky, pozorovani zvirat atp.)