Jak a čím zabavit hyperaktivní dvouletou holčičku?

ivousek
18. kvě 2008

Holky chci se zeptat:jak mám zabavit nasi malou?Poslední dobou se me zdá ze se dost nudí a uz ji nic neba a proto je nevrlá a protivná.Snazím se ji porád starat o nejakou zábavu,ale u niceho dlouho nevidrzí.Dívala jsem se na netu po nejaké knízce kde jsou ruzné nápady pro hraní jak venku tak i doma,ale je toho taková spousta ze nevím co koupit.Máte doma nekterá neco co je fakt overené?
Díky moc.

lara1znk
18. kvě 2008

a co tak dat ju do skolky? aspon na niekolko dni v tyzdni

davidko73
18. kvě 2008

lara1znk neviem ci jej zoberu dvojrrocnu do skolky...ale mozno hej aspon na par hodin denne....

hirondelle
18. kvě 2008

Neskusala si chodit s nou na rozne aktivity,ktore su urcene detom,alebo plavanie?My chodime na spievanie,na baby jogu a plavat.Zarucene to funguje 😉

aponchie
18. kvě 2008

ja bych zasla na det.psycholozkou zda se vubec jedna o hyperaktivitu(v dnesni dobe je to modni nazev pro zivejsi deti) 😀 a normalne se zeptala co a jak mam delat nez tapat..anebo zkouset postupne jednu vec za druhou co na ni zabere..moje je taky velmi ziva a je takova proste takze mi pomohlo se s tim smirit a nesnazit se ji predelavat nebo nejak utlumovat..malovani,cteni knizek,skladani puzzle vse co to dite jakoby uklidni a vytvari trpelivost ..nic co nabuzuje..zadne ventilacni hracky..spise jakoby uzemnit 🙂 nam se posledni dobou osvedcilo ji dat to bile lepidlo steticky do usi a par nastrihanych ctverecky a namalovat ji slunicko lepi do nej papirky jak blazen treba hodku pak stridat..a porad dokola obnasi to neustale vymysleni napadu ,ale jsou ji 2roky ..za rok muze bejt klidne jina anebo ne 🙂

paolin
18. kvě 2008

malujeme, lepime, strihame, cteme, varime,..chce to nekdy pevne nervy a uklidovou cetu 😀
a vyuzivame krouzky pro maminky s detmi, programy skolek apod.
s tou hyperaktivitou souhlasim s aponiche. pokud je mala hyperaktivni, je dobre to vedet asap.

ivousek
autor
18. kvě 2008

HOlky díky moc vsem za rady .Já vím ze hiperaktivní je moderní,ale nevedela jsem jinak jak to napsat.Jinak delá semnou naprosto vsecho.od praní az po varení to je vsechno v porádku,ale pak ji to prestane bavit to je taky normální- je to decko.A zacne totální znudenost a lumpárny.Do kolektivu moc chodt nemuzem pro její zdrav.potíze takze ani skolka nepadá v uvahu ☹ Není to tak kazdý den,nekdy se uple dívám jak si dokáze pohrát,ale kolikrát muzu císt.malovat,trhat papírky stavet kostky a proste nic ji nebere.Já doufám ze má zrovna spatné období a ze za rok to bude jinak.

aponchie
18. kvě 2008

ivousku podle toho co pises tak to je nastejno i u me a myslim,ze i u ostatnich co maji zive deti je to narocne ja ti to verim ...nekdy me tecou nervy fakt brutalne a nejradeji bych ji vis co 😀 ale u me je to tim,ze jsem byla celkem vazne a dlouhodobe nemocna tudiz jsem fyz.vycerpana,odpadam znicehonic unavou a pak vytecu razdva..nevim jak ty ,ale moje mala nema pud sebezachovy..vrha se vsude neboji se pada RTG hlavy co chvilku moje nervy porad..ale uz se to ustaluje pomalicku ,ale ano tak doufam,ze i u vas a cim ze mala mela kolem roku a dvou podobne stavy 🙂

ivousek
autor
18. kvě 2008

aponchie.díky ti moc já jsem tady sedela celou dobu u PC a ríkala jsem si ze si asi vsichi myslíte ze jsem matka která se neumí postarat o zábavu své malé,ale není to vázne tak já se snazím sebe víc,ale nekdy to proste neí co na plat.To co jsi napsala tak to je presne Jolanka.nedá se to ani napsat.Ze jeden den je to zlaté díte a druhý den je to zlobivec s kterým si nevíme rady a kdyz ji neco reknu tak z toho má prdel a me nezbívá nic jiného nez si pobrecet a malá me pak hladí a ríká maminko neplakej já uz budu poslouchat to me zas tak dojme ze jsem hotová.
Ceká ji operace a proto chodíme dost casto po spitálech na vsechna mozná vysetrení a ona to zvládá strasne dobre a co je k podivu z doktoru nemá vubec starch,ale naopak se na ne vzdy tesí-to jsme do posud nepochopili jak je to mozné,asi se ji líbí ty prístroje 😀 A pud sebezáchovy to unás není ani ve slovníku. 😀

skuli
18. kvě 2008

ivousek-Kup ji omalovánky na vodu,osmáky a pořiďte ji konečně sourozence 😀

aponchie
19. kvě 2008

hehe ivousku mame jit na operaci taky 😝 takze litame na krev neustale stresy hruza des pak ti pisnu ted ji vedu do skolky 😉

ivousek
autor
19. kvě 2008

skuli: ona je hodná jen kdyz je nekde jinde to se ráda pretvaruje. 😝 A sourozence??? a ze to ríkás zrovana ty,holky más po 6 letech tak to já mám jeste cas.Kazdý nemá takové stestí ze má tak hodné a klidné deti jako ty. 😀

paolin
19. kvě 2008

ivousku, uplne te chapu. Vita je uplne stejny sidlo. taky si kolikrat vycerpane a odevzdane sednu a tecou mi slzy a on pak prijde, obejme me a rekne, ze me ma strasne rad. pak si 100x reknu, ze se zlobim kvuli kravinam a par dni je to fajn. no a pak zase prijdou dny, ze bych ho nejradeji nekam zavrela. strasne dlouho si neumel hrat sam, az tak od dvou a pul roku se to zlepsuje. je to des, byt cely den v pozoru a porad vymyslet neco kreativniho. kolem nas maji vsichni ty vzorne, klidne a uzasne deti a kolikrat si pripadam jako neschopna mama. nastesti mam kamosku se stejnym divochem, tak si spolu vzdy posteskneme a pak nad tim mavneme rukou 😉
se tim sourozencem to trochu nechapu...
tak se holky drzte, at vam to vse dopadne dobre!

petule.h
20. kvě 2008

ahoj, já mám opravdu živé dítě, kterého nebaví vůbec nic, nebo jen vždy chviličku, takže hrůza, sourozence čekáme, tak uvidíme.. 😀 , nicméně, pastelky mám po zdi, do všeho by mlátil.Ivoušek, já tě opravdu chápu..taky občas brečím, že nezvládám..chce to se obrnit nervama.
Jinak hyperaktivní děti se dnes používá, ale tyhle děti chodí do speciálních škol a jsou trochu jinde než jiné děti...prostě vím, že mám velice živé dítě, u nás se to zlomilo 2 rokem..

liviky
20. kvě 2008

ahoj holky.
Ivousku,mám taky 2letou Vikinku a je jak počasí,chvíli je hodná a k zulíbání a chvíli řádí jak čert.Kolikrát taky už nevím kudy kam a teď se nám k tomu narodila Lilinka,tak Viki má potřebu strašně hulákat a dělat ještě větší binčes.Momentálně pro mě nejlepším řešením je babička!!! 😀 A jinak jsme skoro pořád venku a když to nejde kvůli počasí,tak chodíme na návštěvy a nebo ony chodí k nám,nebo sem tam zajdeme do dětského centra.

paolin
20. kvě 2008

liviky, s tim hulakanim je to u nas v blede modrem 😀 taky se markantne zvysila tendence zlobit, neposlouchat apod. porada na Adamka atentaty, musi se porad hlidat. holt velka zmena pro Vitu. ale uz je to lepsi. hodne se mazlinkujeme a snazim se ho zapojovat do pece o mrnouska. jsou deti, ktere se pri narozeni sourozence zacnou pocuravat, hraji si na miminko nebo delaji uplne nepochopitelne veci. tak si rikam - zlobeni uz znam, s tim se vyrovnam 😀

ivousek
autor
20. kvě 2008

Holky tak jak to tak ctu tak ty deti jsoeu vsechny stejné 😀 Ale ten den co jsem to tady napsala byla Jolanka opravdu na "FACKU"potrebovala jsem se nejak uklidnit tak jsem to sem písla.Manzel nastestí moji výchovu uznává a ríká ze lepaí dát na zadek nez po decku rvát.Jenomze já kdyz ji dám na zadek tak ona se tomu rechtá a stejne neposlechne.A kdyz pridám na hlase tak se me snazí prervat arve jako sílená.
paolin: s tím hraním je to u nás naprosto stejné sama ani za nic porád chce abych si sní hrála já a kdyz ji napr.zacnu stavet kostky tak me zase ríká ze to delám spatne a ze to musí sama. 😀 SAMA to je její nejoblíbenejsí slovo.
liviky :s tím pocasím jsi to napsala uplne presne chvilku bych ji sezrala jak na me delá ty svoje oci a pak jak kdyz padne bomba a konec ,nastane stekání a neví co by chtela,tak to ji vzdycky nechám bez povsimnutí a ju to pak prejde.
petule.h: taky doufám ze se to zlomí a ze zase bude hodná jako nedávono to s ní nebyl sebemensí problém.
Dnes to musím zaklepat je moooooc hodná 😉