Jak na silný nános vodního kamene?

liynks
19. dub 2016

Dobrý den všem, mám otázku - jak nejlépe odstranit vodní kámen z vodovodních baterií??? Máme vodu ze studně, nános je opravdu silný, zelený a to uklízím docela často. Ničím to nejde - fixinela nebo ocet na to nemají vůbec žádný vliv ☹ ani cif či něco podobného. Nemáte nějaký opravdu zaručený recept jak se vodního kamene zbavit??? Jsem trochu zoufalá, vypadá to jak kdybych nikdy neuklízela ☹ předem moooooc děkuji za všechny rady a návrhy. Hezký den 🙂

barborka09
19. dub 2016

Já používám BREF POWER - Odstraňovač vodního kamene. Z té široké škály přípravků co jsem na vodní kámen vyzkoušela se mi osvědčil nejvíc. Je v takové červené nádobce s rozprašovačem a běžně stojí kolem stovky, v akcích se dá sehnat i levněji.

mika251
19. dub 2016

Máme neskutočne tvrdú vodu, takže nános vodného kameňa mám na batériách už po troch dňoch od posledného úklidu. Používam preto kombináciu - jar - ocot - voda do rozprašovača (pomer 1:1:1) a musím teda povedať, že super. Na prvý krát som to nastriekala, nechala 15 minút posobiť a potom vydrhla starou zubnou kefkou. Zase nastriekala roztok, zas nechala chvíľu posobiť a vydrhla a tak ešte niekoľko krát, kým som odstránila celý nános. Ten letitý kameň sa fakt odstraňuje blbo. Po tom, čo som začala batérie s týmto roztokom umývať pravidelne (tak čo tri dni), už to ide všetko dolu krásne hneď. Kupované prípravky na vodný kameň sa mi vobec neosvedčili :/

bajana
19. dub 2016

Za mna Pulirapid....to je vazne sila, tie vychytenejsie znacky sa nan nechytaju....a to mame supertvrdu vodu z Moravskeho krasu 😉

23363
19. dub 2016

Já to vezmu vždy gelem na záchod. Ať mám bref, savo nebo něco jiného... Přijde mi, že to vyžere vždy všechno...

pokmon
21. dub 2016

Já používám Pulirapid a hned čisto,fakt je dobrý.

baysha
22. dub 2016

Kyselina citronová. Co jde, tak ponořit do roztoku a nechat třeba přes noc. Baterie, okraje vany apod. - udělat kašičku z kyseliny citronové a vody, nanést kartáčem, nechat působit, občas překartáčovat, aby se uvolněná vrstva kamene odloupla a kyselinová kašička mohla působit i na hlubší vrstvy nánosu.