Jak poslat balík na dobírku?

zdenamestan
12. srp 2019

Hezký den, chtěla bych se zeptat jak poslat balík na dobírku. Jaká je cena podle těch rozměrů? Děkuji, nemám s tím zkušenosti.

betelgeuzz
12. srp 2019

Tady je ceník pošty, proklikej si jednotlivé typy balíku, podle rozměrů, do kterého se vejdeš. Dole je i cena za dobírku. https://www.ceskaposta.cz/sluzby/baliky/cr

zelenaesmolda
12. srp 2019

@betelgeuzz
ja bych se hlavne vyhla poste a poslala to treba pres ppl

betelgeuzz
12. srp 2019

@zelenaesmolda ono záleží, jak je ten balík velký, malý balíčky jsou levnější přes poštu. Nebo pak zásilkovna, ale to tazatelka neuvedla. Já PPL používám vyjímečně, jen jako adresát a poslední dobou jsem na ně četla dost stížností.

evilin
12. srp 2019

@zdenamestan Do tloustky 5cm je nejlevnejsi posta. Jinak vzdy zasilam pres zaslat.cz tam se ti ukaze nejlevnejsi cena a kuryr a vetsinou posilam pres GLS. Ppl jsem mela jednou omylem a bylo pomale. ☺ A nebo zasilkovna.

zdenamestan
autor
12. srp 2019

balík je velký 23/22/12 cm
paní je ochotná poslat peníze předem.
prosím jaká služba by vyšla nejlevněji? Děkuji

pettrus1210
12. srp 2019

@zdenamestan v pátek jsem zasílala balík na dobírku, byl to balík M a stalo to 260kc

zdenamestan
autor
12. srp 2019

@pettrus1210 ty brdo.
to meří nejdelsí stranu že?

pettrus1210
12. srp 2019

@zdenamestan jj, to by u vás bylo S, stáhněte si aplikaci zasilkovny a za 65kc posilaji.a peníze si nechte zaslat na účet předem, je to tak nejjednoduzsi

zdenamestan
autor
12. srp 2019

@pettrus1210 a postou by to stalo 89?

alcar
12. srp 2019

@zdenamestan doporuceny balicek vel. S za 99kč

zdenamestan
autor
12. srp 2019

@alcar bez dobírky?

pettrus1210
12. srp 2019

@zdenamestan
To nevím, já se v tom ceníku nevyznám. Každopádně to musí být zabalené v krabici, aby nebyly příplatky. A na dobírku se fakt vykaslete, ta je draha

alcar
12. srp 2019

@zdenamestan ano, za dobirku je jeste priplatek. Muzes to poslat jeste jako obycejny balik S za tech 89.

alcar
12. srp 2019

Ja osobne na dobirku posilam veci az nad 2tis.

zdenamestan
autor
12. srp 2019

a jaký je rozdíl když to pošlu jako obycejný balík za 89?

@alcar

alcar
12. srp 2019

@zdenamestan kdyz se ztrati, tak uz ho nikdo nenajde a neni pojisteny. Na doporuceny balik dostanes podaci listek a podle toho ti ho v pripade ztraty najdou a odskodni te. Tu vysi pojisteni (je v cene toho baliku) ted ale nevim. Takze pokud posilas nejake blbosti jako pouzite hadry (bez vyrazne financni hodnoty) atd., tak to bych poslala jako obycejny.

zdenamestan
autor
12. srp 2019

@pettrus1210 taky se v tom ceniku prave nevyznam.

zdenamestan
autor
12. srp 2019

@alcar ajo. ano posilam obleceni. a jaká je pravdepodobnost ztráty? a muze se ten balík sledovat na netu?

alcar
12. srp 2019

@zdenamestan mne osobne se jeste nikdy nic neztratilo a sledovat na netu nejde. Proste ho posilas jako pohled z ciziny. Bud prijde nebo ne. 😃

alcar
12. srp 2019

@zdenamestan ale tohle rozhodnuti bych nechala na kupujicim. Bud doporuceny za 99 nebo obycejny za 89 bez zaruky.

zdenamestan
autor
12. srp 2019

@alcar ok poslu jako obycejny. a od pani si necham poslat peníze na ucet předem. Děkuji!
pekny den

alcar
12. srp 2019

@zdenamestan ale dej ji predem vedet, ze to ma bez zaruky. Takze pokud ji neprijde, ze je to jeji smula a penize uz ji zpet neposles.

alcar
12. srp 2019

Ale jak rikam, ja uz posilam i prijimam baliky nekolik let a jeste nikdy se nic neztratilo.

zdenamestan
autor
12. srp 2019

@alcar jasny dala jsem ji na výber. tak uvidíme 🙂 děkuji moc za radu.

betelgeuzz
12. srp 2019

@alcar mně se už balík ztratil, díky tomu, že byl doporučeně, jsem dostala peníze zpátky. A nemusela jsem se s kupující dohadovat, jestli jsem poslala, či ne.

@zdenamestan pokud paní chce poslat peníze předem, tak bych dobírku vůbec neřešila. To je minimálně 30 kč navrch. ale doporučeně bych dala. Nebo zásilkovna, tam je poštovné 65 kč, mám s nimi dobrou zkušenost.