Jak přerobit izbu pro batole?

sonije
21. lis 2008

Ahoj, máme v plánu do půl roka udělat malému krásný pokojík tak, aby mu to vyšlo na druhé narozeniny. Má celkem velký pokoj v panelákovém bytě a zatím tam má starý nábytek, postýlku a válendu na které občas spím. To všechno chci vyházet a teď jsem se začali s manželem dohadovat, jak to má vypadat. Máme totiž u něj asi 3 roky starý stůl pod PC, který už ale nepoužíváme a chtěla jsem ho věnovat manželovo rodičům, načež mi manžel řekl, že si myslel, že bude sloužit jako psací pro malého. Jenže já si myslím, že než půjde za 5 let do školy, psací stůl vůbec nepotřebuje a pak bych mu koupila nový, který s ním poroste a pod PC bych koupila menší, kde by měl jen PC. No a teď bych chtěla, aby měl pokojík jen na hraní, takže postel se skluzavkou, jednu skříň, malý stoleček s židličkami, bedny s hračkami a bazének s balóny. Jenže pořád nevím, jak to uspořádat a jestli bych už opravdu neměla rovnou vytvořit pokojík i pro budoucího školáka. Jak máte své pokojíky vy? A co by určitě v pokoji batolete nemělo chybět, aby se tam cítil skvěle a chtěl si tam hrát a netahal nám vše do obýváku?

kacka79
21. lis 2008

Tak my jsme udělali pokojík už než se Fíla narodil, v takové té euforii 😀 Jsem nakupovací maniak, takže jsem se vyřádila. Máme nábytek od firmy PALI a doplňky mix ikea, taf toys a jiný ...Na hračky se nám osvědčili plastové boxy - polepila jsem je obrázky, aby byly veselé. Zdi máme zelené.. Filípek spinká od 9 měs u sebe, ale hraje si stejně víc v obýváku..potřebuje pořád ještě mojí společnost.. Ale pokojík má rád. Já bych rozhodně stolek od PC malému do pokoje nedala..zatím hpo nebude potřebovat..

fifinna
21. lis 2008

my mame v detskej izbe poschodovu postel, skrinu a nic viac. Stolik tiez kupime az ked pôjde maly do skoly. Ma tam vsetky svoje hracky, takze tam je rad , ale musi tam snim niekdo byt. Tak si myslim, ze nebudes mat ani ty problem stym, ze sa vam bude tahat do obyvacky, ale budes musiet byt ty snim v detskej. 😀

sassi
21. lis 2008

no kedže nemáme na rozhadzovanie, ked budem robiť izbičku, kupime nejaký pekny nabytok, zostavu, čo využije aj neskor.
Syn bude mať 2 roky na jar. Izbičku už ma zariadenu, zatial tam ma starý nabytok (ešte moju detskú izbu), koberec, šmyklavku a hračky. Postel chem kupiť ked bude mať 2 roky.
Ked pojde do školy, kupime mu potom novy nabytok (aj dcerka dostala novy nabytok ked šla do školy, dovtedy mala ten starý, čo ma teraz syn).
Myslím, že nakupovať nejaké nabytky na 2-3 roky je nezmysel, to stačí starý nabytok (nejaká skrinka), postel a boxy na hračky.
Minimálne od 4-5 rokov dieťa potrebuje aj stolík, na kreslenie, "písanie", modelovanie a podobne.

A PC do detskej izby nepatrí, teda kym ho nevyužíva školák k príprave do školy. Kedže mame aj školáčku, myslím, že vlastny PC dostane až na 2. stupni, zatial nepotrebuje. Teda s PC stolíkom, mate tak 5-8 rokov času 😉

sassi
21. lis 2008

a sťahovanie hračiek do obyvaku mam e na dennom poriadku, sam tam nebude.
Dcera začala byť sama v detskej izbe až ked bola v škole, dovtedy svoje "královstvo" nejako neocenila.

sonije
autor
21. lis 2008

Jů ten nábytek PALI je ale drahý 😉 . My asi nakoupíme v Ikei a postel se skluzavkou jsem objevila od Rothwella. Malý má jen starou komodu, do které se nic nevejde, takže bych chtěla normální velkou skříň. No a PC stůl tedy poletí 😀

sonije
autor
21. lis 2008

A ještě nějaké tipy, co máte v pokojících? Potřebuju inspiraci🙂

filipa
21. lis 2008

sonije, nas maly ma v izbe len najnutnejsie, a to postel (ta je rozkladacia s uloznym priestorom, lebo s nim z casu na cas niekto spime), na mieru robene rohove skrine, tie su obrovske (nie je to pravy uhol ale su to tupe uhly, takze stredna cast je nenormalne velka - vlezie tam aj komoda..), dalej ma na mieru robeny ulozny nabytok, ktory sa taha az pod oknom, kde konci krytom na radiator. este sme dali urobit 3 rohove masivne police, to uz priprava do buducnosti...stolik a malu stolicku, kde denne 'pracuje' mame zatial v obyvacke... tam totiz prebieha zatial jeho aktivna hracia cinnost. cize, aj ked ma hracky primarne v detskej izbe, navlaci to do obyvacky...sam sa hra v izbe minimalne, asi len 1/2 hodinku denne... inak je s nami... stol pre skolaka poriesime, az ked ho bude potrebovat...a stolik na PC nemame, mame notebooky, s ktorymi sa da aj na gauci 😉 a detska izba je jedina, kde mame koberec...
tak by som ti odporucala, ozaj len to najnutnejsie a uz vobec nie detsky nabytok, ktory za 4-5 rokov budes musiet vymenit...

fifinna
21. lis 2008

sonije, ak planujes viac deti, tak si po predu premysli tu postel, ja som si pre istotu kupila poschodovu, lebo planujem dve deti a neviem si predstavit dve postele vedla seba, neostal by priestor na hranie.

markeeta
21. lis 2008

my mame v detskem pokojicku - postylku, skrin, mensi kus rohove sedacky, knihovnicku a skrinky
plno boxu s hrackama a takove ty textilove policky z IKEA, to je fajn mit

ja bych rada koupila do prostredka siroky dreveny stul, aby si u toho mohla hrat a po stranach jsou plastove boxy jako supliky, videli jsme to v ikea a meli na tom hraci koberec. Akorat pak uz by tam nemohla postrkavat auticka, protoze by nemela v pokoji misto.
My mame patrovy barak a vetsinu dne si hrajeme v obyvaku nebo ruzne po dome, kde zrovna jsme. Nechavam ji vyhrat v pokojicku jen kdyz je probuzena po spanku, abych ji dala cas (jsme tam spolu, dolu bych nesla)

cucoriedka
25. lis 2008

my sme zariadovali tiez teraz nedavno, ku dvom rokom.
okrem uz spomenutych veci by som len poradila, ze koberec je fakt vyhoda! my ho mame tiez iba v detskej izbicke a dlho sme uvazovali, ci hej, alebo nie (kvoli prachu).... ale neviem si to bez neho predstavit - dieta je v podstate furt na zemi, ja pri nom lezim, alebo tiez sedim na zemi a sediet na laminatke je teda dost studeno. clovek sa potom furt otravuje s nejakym malym kobercekom a podsuva ho pod zadok sebe aj dietatu. 😝

v obyvke mame jedno velikanske penove puzzle, kde sa hra ked ja varim v kuchyni (hned vedla), lebo si samozrejme tiez navlaci hracky ku mne 😉.

aponchie
25. lis 2008

my sme malicke ke druhym narozeninam udelali z nejvetsiho pokoje jeji kralovstvi a to tak,ze vse stare slo ven..vymalovalo se na zlutookrovo na jednu stranu sem pres cely pokoj namalovala krtecka zajicka a nejake kvetinky a slunicko na strop jsem dala slunce z ikei,ma velkou postel Kura s nebesy v modre barve nebes od ikei taktez,zadnej koberec vsude,jen uprostred ma skakaciho panaka koberec(ale klidne dej koberec po celem ja nemuzu bo sme alergici)pak ma plastove kontejnery na koleckach plne hracek v rohu stan z ikei,komodu na obleceni,stolecek drevenej a dve zidle,a detskou kuchynku a kosmeticky stolecek,ma navic 2kresilecka kdyby nedko prisel z kamaradu,sve cd radio na pisnicky(uz je starsi)a to je vse,ale ted ji budeme kupovat trofat s emyslim jmenuje ta sestava nabytku z ikei s plasto.barevnyma dvirkama,takovety schody a knihovnu tot vse a takto ji to vydrzi nez pujde do skoly v pohode pak se bude resit jen stul a zidle a osvetleni nic vic 🙂

markeeta
25. lis 2008

ja bych doporucila bordury, coz jsou takove asi 20cm tapetky, ktere se nalepi kolem dokola na zdi pokoje. Jsou na tom obrazky a ty deti se na to radi divaji, osahavaji a povidaji si.

susik77
26. lis 2008

ahojte, od kolkych mesiacov je vhodna poschodova postel-napr. aj s tou skluzsvkou? my ideme zar. teraz pre malu, vo februari bude mat rok a pol a neviem, ci to bude bezpecne. diky...

fifinna
26. lis 2008

susik, mne sa zda tvoja mala, este mala na poschodovu postel. Sice ta zo smyklavkou neni moc vysoka, ale ja by som si dala na zem este madrac a paplon, pre istotu. A neplanujes viac deti, ze by si si kupila klasicku poschodovu a davala ju zatial len spat dole ? Ja to mam tak.

susik77
26. lis 2008

fifina, uvaz. sme nad tym, ale nemoze vyliezt hore?neni to nebezpecne?

fifinna
27. lis 2008

susik, môj maly tam zatial sam od seba nelezie, ked tam chce vyliest , tak ma chyti za ruku, nech mu pomôzem. Ale uvazujem nad tym, ze ked tam zacne sam lozit, tak tie schodiky nejak zahradime, tiez sa bojim, ze spadne. Ja som ti len chcela poradit, ze ak chcete dve deti tak je postel zo smyklavkou zbytocna. Ja asi keby sa mam rozhonut znova, tak mu dam do izby len najlacnejsiu valendu a o drahsej a väcsej posteli uvazujem az ked by prisiel na to cas. Ale aj tam bude vzdy riziko, ze zase môze na nu lozit to mladsie dieta.

susik77
27. lis 2008

fifina, manzel vcera pozeral poschod. postele a ze vraj horna je od 6 rokov 😖
ja mam dilemu, ci kupit obyc. velku dospelacku, al. malu postielku. Velku by sme chceli preto, ze tam mozem malu uspavat-ona teraz spava snami, sama by nezaspala a este kvoli navstevam-ze tam mozu spat.

fifinna
27. lis 2008

ja by som si kupila taku postel, z ktorej sa da este namiesto perinaka spravit druha postel.

susik77
27. lis 2008

pozerali sme na nete, mozno ju kupime. este sa mi celkom pacila jednoducha-dospelacka 1-lozko s uloz. priestorom. najhorsie, ze to chceme zladit s detskym pokojickom, asi ju budeme muset prelakovat na bielo...

daasik
24. črc 2009

ahoj, chystam se koupit malemu /2 roky/ velkou postel a rozhoduju se mezi detskou malou posteli z ikea /160x70/, prodlouzitelnou posteli z ikea a klasickou velkou posteli /200x90/. Mate nekdo zkusenosti, do kolika let ditete vydrzi ta mala postel? Ma maly pokojicek/10m2/ tak ta velka postel zabere hrozne mista, myslela jsem tu malou postel nez pujdr do skoly a pak koupit patrovou a pod ni psaci stul....

libka1
24. črc 2009

mne sa moc tie pisacie stoly pod postelami nepacia, pride mi to malo osvetlene...
tiez riesiem teraz cosi podobne, akurat ze nasa izba je 12 m2 a chcem ju pre 2 deti 😅 takze riesime poschodovu postel 😉 nasli sme taku, co sa da rozlozit na 2 normalne postele, celkom sa mi to paci, ak by sme chceli pre buducnost aby byvali deti vo zvlast izbach... ale tiez sa bojim toho ze sa tam mala vystvera nepozorovane a padne 😔 tak mam dilemu...

reruna
24. črc 2009

M jsme dělali pokojíček nedávno, předtím spal malý s námi v ložnici. Má tam velkou postel, policový solitér, komodu, prádelník, malý stoleček se židličkama a lavicí s úložným prostorem, viz album. Vše Gazel, jen stoleček je z Quelle. Dále tam je stará válenda, tak jsem spala, než si Míša zvykl spát ve svém pokojíku. Na stěně polička, pak tam má samozřejmě krabice na hračky pod postelí a stan na hraní. Do budoucna plánujeme místo válendy druhou postel pro bráchu a místo malého stolečku velký psací stůl, 2 židle a ještě určitě jednu skkřín na oblečení. Do policového regálu pak můžou místo hraček dávat učebnice 🙂

misa.cekatelka
24. črc 2009

Ahoj,my jsme malé pokoj už zařídili(honem,dokud byly peníze 😀 ).Postel už jsme koupili velkou,z jedné strany má zábranu a když bude větší,postel se otočí zábranou ke zdi.Jinak už jsme koupili i stěnu se skříněma a psací stůl.Zatím má postýlku u nás,ale časem se přenese postýlka vedle.Já budu spávat s ní na velké posteli a ji necháme v postýlce.No pak si ji začnu brávat do postele a jednoho krásného dne jí uteču.No,hezké plánování,jsem zvědavá na realitu 😝
Zkrátka jsme zařídili pokoj tak,aby vyhovoval i teď a v pozdějším věku se nemusel měnit.

milik75
27. črc 2009

Ahoj, pokud vyslovene nemusite setrit je zbytecne 5 let predem zarizovat pokoj pro skolaka. My pro 2 leteho syna udelali pekny pokoj z Ikei...rada Mamut a postel od 2-6ti let, na ktere hrozne rad spi. Vse je jednoduche, barevne a prakticke...bedny na hracky, stolecek a 2 zidlicky, mekky koberec. Miluje svuj pokojik a cim dal si tam sam i hraje, drive byl spis v obyvaku. Bazenek s balonky ma taky, ale to ho moc uz nebavi a sluzavku jsme neporidili pac uz nemame na ni misto. Az pujde do skoly, cely nabytek se nejspi vymeni, ale az za 4-5 let.

muminek
30. črc 2009

Ahoj tak já závidím všem kdo má dětský pokoj mi možná příští rok. Muj názor je že je pro dítě dobré mít své soukromí od mala tak bych byla ráda aby jsme pokoj měli co nejdřív. 🙂

sovicka_
2. led 2011

chci se poradit, jak moc má smysl dekorovat pokoj pro miminko? Naše miminka budou mít určitě samostatný pokoj. Mám podkrovní místnost 17 m2, jsou tam dvě střešní okna, pokoj je vzdušný a hodně světlý, bílá výmalba. Zůstane mi tu můj psací stůl a počítač a taky rozkládací gauč, kdybych musela spát s dětmi.

Původní myšlenka byla, že jednu stěnu (tu, na které nejsou okna ani dveře) alespoň zelenkavě vymaluji, ale teď mi to přijde zbytečné a pro miminka absolutně "nestimulující" nebo jak to říct 🙂 Co z toho půlroční mimino bude mít, že bude jedna zeď zelená? Moc se těším na to, až klukům vymaluji pokoj do nějakého motivu, třeba podmořský svět, jsem výtvarně docela zdatná a nějak si to pak promyslím. Ale momentálně vzhledem k tomu, že miminkovský nábytek půjde za tři roky pryč, mi to přijde zbytečné, když není nábytek pevně rozložen. A přemalovávat zelenou mi nepřijde jako šťastný nápad.

Další myšlenka je, že nakoupím na zeď obrázky (všechny od jednoho autora) - rozměr je 30x40 cm - a dám je víceméně nad postýlky. Obrázky jsou tohotot typu:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/sovicka_/alb...
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/sovicka_/alb...
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/sovicka_/alb...
atd., můžu jich mít až 8 různých.
Není to pro děti lepší stimul než nějaká zelená barva? Samozřejmě za předpokladu, že to neshodí ze zdi, nerozbijí sklo a nepořežou se 🙂 (ale možná jde v dnešní době už koupit nějaké plexi - nevím, to bych musela zjistit, anebo to rámovat nějak bez skla)