Jak začít plavat s dvouletým klukem?

maya_love
4. kvě 2018

Zdravim, rada bych se zeptala, jak zacit plavat s dvouletym klukem. Jeste jsme nebyli, vode se hodne branil a ted se nedavno zacal oddavat radovankam ve vane a rad si i zacal hrat s vodou. Jsou lepsi nejake kurzy ve skupinach nebo muzu i do bazenu jen s nim a zacit sama nekde v melkem protredi. Asi by bylo dobre mit nejaky kruh nebo podlozku. To se pujcuje nebo musim mit svoji? Nejak nevim 🙂 moc dekuji za info. Jinak jsme z Prahy 8, takze asi Sutka je pro nas nejlepsi, kdyby nekdo mel zkusenosti.
Diky za tipy

jipe
4. kvě 2018

my máme pěnový pás a rukávky, ale dítko se vodě nebrání, chodíme individuálně do bazénu, někdy si hraje v brouzdališti, někdy "plave"

linee
4. kvě 2018

Manzel zacal chodit s malou ve 2 letech kazdy vikend a mala si to uziva. Za pulrok plave i ve velkem,jenom s rukavky.Ze zacatku mela koleso i rukavky.
Chodime k nam na bazen,jen tam mensi bazen s morskou vodou pro deti a pak velky pro plavce.

hermelinah
5. kvě 2018

Určitě můžete začít sami - na Sutce je k tomu fajn výukový bazén, k dispozici je o víkendu, a je tam jen 90 cm vody, takže si tam může pozvolna zvykat na hlubší vodu 🙂 Myslím, že by neměl být problém půjčit si u plavcika nějaké pomůcky 😉

wimbledon78
5. kvě 2018

Zalezi co od toho cekas 😊 Pokud ho chces naucit zakladum samostatnosti v bazenu a sama se priucit jak maleho vest k tomu, aby se naucil plavat-tak pak doporucuji plavecky klub s lektorkami., kde maji pomucky namacvik vlastni. Pokud se chcete chodit jen nekam cakat, idealni je koupaliste a rukavky a kruh. To si samozrejme musis koupit sama. Ovsem bude to jen o cakani a hrani si ve vode, moc se nenauci. Alevetsine rodicu staci i to 😊 ostatne ja zacinala jako mala stejne 😁 Ovsem mohe dcera zacinala od miminka a ve 3 letech plave sama.

barbara04
5. kvě 2018

my mame vestu sevylor - syn se začal po 3 kurzech silene bát vody ( důvod neznám doteď) a s touhle vestou plave rad a i ve velkém . nicmene hlavu nepotopi doteď (4)

wimbledon78
5. kvě 2018

@barbara04 casto to byva v takovem tom obdobi “vzdoru”, kdy si chce delat vse po svem a vedena lekce mu nevyhovuje a odmita. Dalsim aspektem muze byt nejaka spatna zkusenost primo v lekci - pro nas nepostrehnutelna.. napr neprijemne caknuti do oci v necekany okamzik, udelani nejakeho prvku, v kterem se citil ohrozeny, delsi cas pod vodou nez byl schopny akceptovat.. v tomhle veku staci strasne malo. Pak je dulezite mit dobrou instruktorku, ktera se k tomu postavi celem a zacne se takovemu diteti vic venovat a problem resit.

teresap
5. kvě 2018

ahoj, ja jsem chodila se synem ve dvou letech do kurzu...byl tam jediny z deti co tam nechodi od miminka. instruktorka rikala jo super to pujde a za chvilku nepujde poznat, ze nechodi od mimina jak ostatni. jenze dalsi hodinu byla uz jina instruktorka a syn se sprajcnul na podlozce a nechtel do vody a ona ho vyklopila. na dalsi hodine jsem ho uz mela problem prevlect. jak videl instruktorku tak nechtel k ni. nejak jsme to dochodili, ale instruktorka na nej nemohla ani sahnout. pak jsme zacali chodit sami na bazen (aquapark v brne) s kruhem. je spokojeny, blbneme,virivka, brouzdak s hromadou hracek. dopoledne platim jen 60 kc za vstup (90min). je tam malo lidi, v sazne dost mista, vse prizpusobene detem. mam v planu kruh vymenit za penovy pas, ale nevim jak se bude tvarit.

wimbledon78
5. kvě 2018

@teresap to je presne to o cem jsem psala v predchozim prispevku. 😒 Bohuzel jste meli tu smulu, ze jste natrefili na spatnou instruktorku, udelala to nejhorsi co mohla. V tomto veku nelze jit pres odpor-strach deti v aktivite, kdy se to teprve uci. Musi ziskat nejdrive duveru. K vode i instruktorce. Ach jo

barbara04
6. kvě 2018

@wimbledon78 jo byli super hrozne se snažili motivovat a nenutili jsme k ničemu co nechtel ... no hlavu nepotopil a ja palm uz stejne mela m bricho 🙂) aleš ted uz zas skáče a obcas zvládne i tu hlavu 🙂 jen proste škoda ze sam neplave. ale žab vesta je naše záchrana🙂

laskonka85
6. kvě 2018

Zrovna na konci dubna, jsme byli s dcerkou (v létě 3roky)poprve v bazénu. Šutka. Mela kruh a rukávky.Byli jsme tam co je myslím 130cm hloubka. A musím říct, že super. 🙂Malá si to užila a nechtěla z vody.

yan01
7. kvě 2018

@maya_love Možná bych nejdříve vyzkoušela jít s ním sama do bazénu a pak bych asi zvolila nějaký ten kurz, podle toho jak se s vodou skamarádí. Záleží jestli ho umíš naučit plavat. já jsem chodila s dětmi do kurzu a moc se jim to líbilo. Zvolila bych kruh a rukávky na začátek a pásek bych nechala, až se ve vodě trochu otrká.

maya_love
autor
10. kvě 2018

@jipe to mate porizene pres internet nebo se da zakoupit i nekde ve vetsich bazenech? diky

maya_love
autor
10. kvě 2018

@wimbledon78 diky za tipy, myslim ze pro zacatek bych asi rada sla s nim sama aby se s tou vodou seznamoval postupne, nez zaplatim za semestrovy kurz. Nekdo zminuje rukavky a pas a nekdo kruh a rukavky. Jaky je v tom rozdil? nebude potom moc nad vodou kdyz bude v kruhu? neni lepsi ten pas? diky

maya_love
autor
10. kvě 2018

@teresap tak to je teda husta instruktorka v tom, ze ho vyklopila, chudak dite :/ tak jsem rada, ze uz si tu cestu vytvoril, dekuju za sdileni

jipe
10. kvě 2018

@maya_love kupovala jsem přes net, ale podívala bych se někde ve sportu. Pás by měl dítě držet v přirozené poloze - v lehu, když plave, v kruhu převážně jakoby sedí nebo stojí, nohy jsou kolmo ke dnu. Navíc u toho pásu jdou pak postupně odendávat ty pěnové dílky, když je dítko zdatnější https://www.heureka.cz/?h[fraze]=plavecký+pás

maya_love
autor
10. kvě 2018

@laskonka85 ahoj, a kde si kupovala ty rukavky a ostatni? da se to aj nejak poridit na Sutce nebo spis sama pres net nejak? a je Sutka takhle pro volne plavani deti volna jen pres vikend nebo i pres tyden? nejak to tam proste na tech jejich strankach nevidim, dekuji

maya_love
autor
10. kvě 2018

@jipe na tom linku mi to nic nenachazi, ale to si muzu vyhledat. Mne jde asi o ten typ, ty pasy koukam jsou vsude podobne, s temi ctverecky, a rukavky jsou nejak velikostne odlisene nebo je to jedna velikost? Dekuji

wimbledon78
10. kvě 2018

@maya_love nejlepsi jsou jen rukavky. Je to nejprirozenejsi. Cim mene pomucek co nadnasi, tim lepe. Klidne koupi i kruh, i pas.. ale nedavat dohromady. Pasek sam o sobe ma smysl jen v pripade, ze vite jak ucit plavat. Pouziva se k nacviku plaveckych zpusobu, splyvavych poloh atp. Nejlepe s destickou v ruce.

jipe
10. kvě 2018

@maya_love to bude asi uni velikost, zapíná se to na suché zipy a jsou fakt dost variabilní